Bedankt Jelief!
We hebben inderdaad ook al contact gehad met de vereniging kritisch prikken maar uit hun boekjes proef ik weer vaak alleen maar opgesomde nadelen. Ik vind het best lastig om een duidelijke lijn voor mezelf te bepalen.
Wat voor mij ook meespeelt in de beslissing (uiteraard) is hoe mijn partner om kan gaan met een ziek kind. Van mezelf weet ik dat ik prima die kinderziektes kan handelen, eventueel in samenwerking met de huisarts. Maar of dat ook voor mijn partner geldt weet ik zo een twee drie niet.
Met name inderdaad met oog op de BMR.
Van bof en rode hond zou ik liever hebben dat ze het zelf door gaat maken, als dat niet gebeurt kan er altijd later nog gevaccineerd worden. Maar mazelen... Ik denk dat ík het wel aan zou kunnen, wel alert zou kunnen zijn op de symptomen, etc. En mijn huisarts heeft door haar vakgebied veel ongevaccineerde kinderen en dus ook wel de ervaring met ziektes als de mazelen.
Maar of mijn partner het aandurft.... twijfel twijfel.
Ik herinner me nu ineens weer hoe ik als lagereschoolkind in de rij stond voor zo'n gemeentelijk vaccinatieprogramma. Ik verkondigde helemaal blij dat ik "er maar een hoefde", tot grote ontsteltenis van de moeders om ons heen natuurlijk.
Waarop mijn moeder heel droog vertelde dat een eventueel blinde baby wel het láátste zou zijn waar ze zich zorgen om zou maken als haar dochter op haar tiende zwanger zou raken
Overigens heb ik op mijn vijftiende of zestiende alsnog de rode hond vaccinatie gehaald.