Gisteren kocht ik rond kwart over 10 een treinkaartje, ik wou van Enschede centraal naar Arnhem centraal. Ik had dat tickets apparaat nog nooit gebruikt en dus maak ik er het beste van, 2'e klas.. ik reis via Goor (syntus) en dan moest ik uiteindelijk 13,10 betalen. Pinpas erin, en hopsa mijn ticket komt eruit!
Eenmaal opweg naar Arnhem ben ik niet gecontroleerd. Na een leuke dag gehad te hebben in Arnhem ging ik dezelfde weg terug. Na 5 minuten komen er 2 condecteurs aan lopen, ze vroegen ook mij om mijn kaartje. Dus die laat ik ze even zien.
Daarna zegt de condecteur tegen mij: 'wat is er nou niet goed aan dat kaartje' Dus ik kijk er even naar, ik lees op wat er staat: 'dagretour, van Enschede naar Arhnem' Hij vroeg of ik echt niet wist wat er niet goed was aan het kaartje. Dus ik zeg heel onschulidg 'nee'.
Er staat geen datum op! Blijkbaar had ik dat aan moeten klikken toen ik dat kaartje uit dat apparaat haalde. Dus dat was het probleem, er werd om mijn ID gevraagt en ik kreeg een boete. Het grapje koste me 13,10 voor het retourkaartje zelf, en nog een enkeltje van Arhnem naar Enschede van 12,10 en daarboven nog een boete van 35,00.
Alsof ik wat fout heb gedaan zei ik tegen de condecteur, 'nou je hebt geen geldig vervoersbewijs bij je' Ik kon me lachen haast niet inhouden..
Dit was de eerste maar tevens ook de laatste keer dat ik met de trein ga zonder mijn OV kaart.
Klote NS.