abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_39348547
Tja, het kabinetsbeleid is echt een groot succes als je kijkt hoe zo omgaan met de kwestie Ayaan.

En die Balkie he, viel weer ff lekker uit zijn rol. Hij zei "die verklaring (die AHA moest ondertekenen) was ook nodig om de minister van Integratie ermee moest kunnen leven....."

En eerst maar volhouden dat die verklaring op slechts juridische gronden zou zijn opgesteld.

Zou de club vandaag uit elkaar spatten?? .

D66 goed gedaan: maar ook poot stijfhouden.
pi_39349086
Ook bijzonder goed voor de koopkracht volgend jaar:

BASIPREMIE IN DE ZORG STIJGT TIEN PROCENT

bron http://www.ad.nl/binnenland/article437679.ece
  donderdag 29 juni 2006 @ 11:46:23 #28
10841 Napalm
Brandbarbaar
pi_39349882
quote:
Op donderdag 29 juni 2006 11:20 schreef EchtGaaf het volgende:
Ook bijzonder goed voor de koopkracht volgend jaar:

BASIPREMIE IN DE ZORG STIJGT TIEN PROCENT

bron http://www.ad.nl/binnenland/article437679.ece
Staat tegenover dat bepaalde zaken in de basisverzekering komen die er nu buitenvallen (daar is ie weer: de 1e IVF).
You're a fucking ugly bitch. I want to stab you to death, and then play around with your blood.
pi_39350060
quote:
Op woensdag 28 juni 2006 15:50 schreef Vhiper het volgende:

[..]

Het is een verkeerde keuze om ontslagen te worden buiten je schuld om? Om gehandicapt geboren te worden of om een ongeluk te krijgen? Het is een verkeerde keuze om kinderen te krijgen of om 65 te worden?Als je ontslagen wordt krijg je een uitkering. En in de huidige economie mag het niet zo'n probleem zijn om iets anders te vinden. Voor gehandicapten is er ook genoeg geregeld. Ouderen hebben het helemaal niet zo slecht; ook voor hen zijn genoeg potjes beschikbaar.

Want om die redenen krijg je een uitkering, die krijg je niet voor lui op je reet blijven zitten, hoe graag de rechtse kliek graag dit iedereen wil laten geloven.
Leg me dan even uit waar het grote aantal WAO'ers vandaan komt. Natuurlijk zijn er mensen die echt iets hebben, maar we hebben ook mensen als Haagse Johnnie. Ook in mijn eigen omgeving ken ik mensen die helemaal geen uitkering zouden horen te krijgen. En dan kun je verongelijkt doen over alle mensen die het zo moeilijk hebben, maar dat is te makkelijk.

Ik denk dat het grote probleem is om de bestaande uitvreters eruit te krijgen. mensen die nu een uitkering aanvragen komen er inderdaad niet zo eenvoudig van af.
  donderdag 29 juni 2006 @ 12:00:36 #30
10841 Napalm
Brandbarbaar
pi_39350288
quote:
Op donderdag 29 juni 2006 11:53 schreef drexciya het volgende:
Leg me dan even uit waar het grote aantal WAO'ers vandaan komt.
Nederlanders zijn een van de gezondste volken ter wereld maar we hebben ook het hoogste aantal WAOers. Rara hoe kan dat?
You're a fucking ugly bitch. I want to stab you to death, and then play around with your blood.
pi_39350503
quote:
Op woensdag 28 juni 2006 16:11 schreef Zemi77 het volgende:

[..]

Jij hebt nog nooit gewerkt he?

Ik kan je wel vertellen als je later aan een baan begint en je wilt carriere maken dan moet je a. niet te hard werken en zeker niet te goed zijn (Goede mensen houden ze namelijk op de plaats waar ze werken) en b. tijdens vergadreringen zo hard mogelijk ongefundeerd schreeuwen (gefundeerd schreeuwen leidt er immers toe dat een concurent je kan kraken). Nou mensen die in bovenstaande goed zijn zijn dus onze (top) managers. Interessant dat jij dit soort mensen witl beschermen.
Dat je ietwat gefrustreerd bent geraakt kan ik goed begrijpen, want af en toe kom je managers tegen waar je echt van over de kots gaat. Maar er is goed nieuws; als werknemer hoef je daar niet te blijven! Vergis je niet, er zijn ook bedrijven die op een heel andere manier met hun mensen omgaan.

Ik ben op het moment aan het rondkijken omdat de huidige omstandigheden me niet bevallen (werkdruk, bedrijfscultuur, economisch perspectief). Als je je zaakjes voor elkaar hebt dan mag dat ook geen probleem vormen.

Kijk en daar zijn we dan weer aangeland op een bepaald slag mensen. Je bent ook zelf verantwoordelijk voor je positie op de arbeidsmarkt. Als je niets doet dan ben je "veroordeeld" tot een minder prettige werkomgeving, maar dat heb je dan aan jezelf te danken.

Tokkies met een lage opleiding maar een grote bek die klagen dat ze niet aan de bak komen zouden eens naar zichzelf moeten kijken in plaats van dom te schreeuwen. Dat mis ik continu in dit soort discussies; de overheid is er niet om je handje vast te houden! Als je zelf niets doet dan bereik je ook niets.

En begin niet over laag-opgeleiden die geen kans hebben. Mensen in de bouw of bijvoorbeeld timmerlui doen het helemaal niet slecht. Velen van hen zijn ZZP'ers of verdienen op een andere wijze een goede boterham. Maar dan moet je wel goed zijn in je werk.
pi_39350547
quote:
Op donderdag 29 juni 2006 11:46 schreef Napalm het volgende:

[..]

Staat tegenover dat bepaalde zaken in de basisverzekering komen die er nu buitenvallen (daar is ie weer: de 1e IVF).
IVF helpt bij mij niet, ik wil daarvoor ook niet betalen. Moet uit het pakket blijven.

Ik vrees dat dergelijke premiestijgingen een tendens gaan worden. We gaan nu voortaan ook opdraaien voor de winsten van de verzekeringsmaatschappijen.

En zie: de ene zorgverzekeraar vrijt met de andere en duiken met elkaar in een bed. Jammer dat ze blijkbaar teveel aan anticonceptie doen, want er komen geen nieuwe maatschappijeen bij. Goed voor de concurentie: nou niet dus.

Die paar die dan overblijven spreken in een een of andere hol de prijzen met elkaar af. Weg prijsmechanisme. En de NMA is bij naam wel iets maar stelt in de praktijk weinig voor. Ze hebben het te vaak voor het nakijken....

Wie betaald dit alles: je raad het al : de verzekerde.

Ik voorspel: BINNEN VIJF JAAR HEBBEN WE EEN PARLEMENTAIRE ENQUETE OVER DE NIEUWE ZORG WET en Hoogervorst is dan allang weg) . Maar ja dan hebben andere politici ook weer wat te doen....

Ook hier is weer sprake van privatisering die denk ik uiteindelijk negatief gaat uitpakken. Maar ik hoop dat dit niet waar zal zijn.....Ik wil best ongelijk krijgen in deze...


pi_39350646
quote:
Op donderdag 29 juni 2006 12:00 schreef Napalm het volgende:

[..]

Nederlanders zijn een van de gezondste volken ter wereld maar we hebben ook het hoogste aantal WAOers. Rara hoe kan dat?
Voor een deel verkapte werkeloosheid. Maar ja, je gaf zelf al in een eerdere discussie al aan dat die banen er simpelweg niet zijn. Dat is de keerzijde van een markteconomie, daar kun je niet om heen als je voor dit bestel kiest.

ps : ik blijf geen communist
  donderdag 29 juni 2006 @ 12:18:46 #34
10841 Napalm
Brandbarbaar
pi_39350854
quote:
Op donderdag 29 juni 2006 12:11 schreef EchtGaaf het volgende:
Dat is de keerzijde van een markteconomie, daar kun je niet om heen als je voor dit bestel kiest.
Absoluut geen keerzijde van marktwerking. In een vrije markt is er evenwicht. Dat zal in geval werk aanbodoverschot zorgen voor een lagere prijs. (oftewel volledige werkgelegenheid tegen lagere lonen)
quote:
Op donderdag 29 juni 2006 12:09 schreef EchtGaaf het volgende:
IVF helpt bij mij niet, ik wil daarvoor ook niet betalen. Moet uit het pakket blijven.

Ik vrees dat dergelijke premiestijgingen een tendens gaan worden. We gaan nu voortaan ook opdraaien voor de winsten van de verzekeringsmaatschappijen.
Het is hetzelfde gezeik als bij het ziekenfonds; een groepje zielige patienten richt (gesubsidieerd door een bepaalde fabrikant) een vereniging op en gaat vervolgens zielig doen in de media en politieke aandacht vragen net zo lang totdat slappe politici toegeven en weer het pakket wat uitbreien.

Voor de rest heb ik best vertrouwen in het nieuwe zorgstelsel zolang de poltiek er maar vanaf blijft. Het oude systeem met ziekenfonds en particulier dat was pas een raar systeem.
You're a fucking ugly bitch. I want to stab you to death, and then play around with your blood.
pi_39351031
quote:
Op donderdag 29 juni 2006 12:18 schreef Napalm het volgende:

[..]

Absoluut geen keerzijde van marktwerking. In een vrije markt is er evenwicht. Dat zal in geval werk aanbodoverschot zorgen voor een lagere prijs. (oftewel volledige werkgelegenheid tegen lagere lonen)
er is wel evenwicht (steady state) : maar ligt dat evenwicht op het goede level = (als het om arbeidsparticipatie gaat)

Verder dit:

in een communistisch bestel heeft iedereen werk. Maar ja andere nadelen geen misverstand. Wil ik zeker niet

In een markeconomie is volledige werkgelegenheid absoluut een utopie. Tenzij je een extreme continue groei kan creeren. Is niet realistisch en bovendien onwenselijk. (oververhitting).

Dus moeten we in dit bestel accepteren dat er mensen aan de kant staan. Je kunt ze niet in banen schoppen die er niet zijn.

Hebben we eerder over gehad;

Van 2-en 1:

of

je geeft die lui die aan de kant staan een betaalde bij de overheid met perspectief.. ze produceren dan ook voor hun loon

of

je geeft ze een fatsoenlijk uitkering., maar geen productie...




ps: jij bent econoom: moet ik een contract afsluiten voor gas en electra voor drie jaar? Stabiele prijs; is dat verstandig. moet voor 1 juli beslissen.....

[ Bericht 4% gewijzigd door EchtGaaf op 29-06-2006 12:44:41 ]
pi_39351061
quote:
Op donderdag 29 juni 2006 12:18 schreef Napalm het volgende:

[..]

Absoluut geen keerzijde van marktwerking. In een vrije markt is er evenwicht. Dat zal in geval werk aanbodoverschot zorgen voor een lagere prijs. (oftewel volledige werkgelegenheid tegen lagere lonen)
[..]
Ja maar een volledig vrije markt ontstaat bijna nooit en zal ook nu wel niet het geval zijn.
pi_39355258
quote:
De ontwikkeling in de tijd laat geen onverdeeld positief beeld zien voor Nederland
voor wat betreft de ontwikkeling van de fysieke infrastructuur en de kennisinfrastructuur.
In beide gevallen is sprake van een (relatieve) achteruitgang. Zo neemt
Nederland in de periode 2003–2005 wat betreft efficiëntie van de distributie-infrastructuur
een tiende positie in (tegenover een vierde positie gemiddeld in de
periode 1991–1993). Ondanks het imago ‘Nederland Distributieland’ weet Nederland
zijn aansluiting bij de kopgroep met moeite te behouden. Fileproblemen en problemen
rond de spoorwegen dragen niet bij aan een positieve perceptie van de
efficiëntie van de distributie-infrastructuur.Depublieke uitgaven aan onderzoek en
ontwikkeling (een onderdeel van de kennisinfrastructuur) als percentage van het
BBP zijn tussen 1993 en 2002 sterk afgenomen. In 2002 zijn deze bijna gelijk aan het
gemiddelde van de referentielanden. In geen van de referentielanden is de afname
over de periode 1995–2002 groter dan in Nederland. Nederland is in die periode
gezakt van een vierde naar een negende positie. Die verslechterde positie voor
publieke R&D zal met name op langere termijn een negatieve weerslag hebben op
de Nederlandse innovatiekracht. Sinds 2002 lijkt aan de dalende trend in de jaren
tachtig en negentig van de publieke uitgaven aan kennis wel een einde te zijn
gekomen. 3) De publieke investeringen in onderwijs en onderzoek lopen weer op.
Tot besluit blijkt dat de trend met betrekking tot de ICT-infrastructuur positiever is.
Hier valt Nederland eerder op in gunstige zin. Zo is bijvoorbeeld het aantal breedbandaansluitingen
de afgelopen jaren in Nederland sterk toegenomen (gemiddeld
veel sneller dan in veel referentielanden).
Bron: CBS

Kabinetsbeleid een groot succes???? In economisch opzicht in ieder geval niet. Waarin dan wel vraag ik me af?
  donderdag 29 juni 2006 @ 15:42:19 #38
10841 Napalm
Brandbarbaar
pi_39357227
quote:
Op donderdag 29 juni 2006 14:37 schreef Zemi77 het volgende:
De publieke uitgaven aan onderzoek en
ontwikkeling (een onderdeel van de kennisinfrastructuur) als percentage van het
BBP zijn tussen 1993 en 2002 sterk afgenomen. In 2002 zijn deze bijna gelijk aan het
gemiddelde van de referentielanden. In geen van de referentielanden is de afname
over de periode 1995–2002 groter dan in Nederland.
Je hebt het over het kabinet KOK !?
quote:
Op donderdag 29 juni 2006 14:37 schreef Zemi77 het volgende:
Nederland in de periode 2003–2005 wat betreft efficiëntie van de distributie-infrastructuur
een tiende positie in (tegenover een vierde positie gemiddeld in de
periode 1991–1993). Ondanks het imago ‘Nederland Distributieland’ weet Nederland
zijn aansluiting bij de kopgroep met moeite te behouden. Fileproblemen en problemen
rond de spoorwegen dragen niet bij aan een positieve perceptie van de
efficiëntie van de distributie-infrastructuur.
Wat wil je dan? Vol is vol. Nederland is zo groot als dat het is tenzij we Belgie veroveren, Nederlanders massaal aan de pil van Drion helpen kunnen we alleen keizen om het laatste stukje groen op te offeren voor meer wegen. Is dat wat je wil? Overigens kan je hier hetzelfde aanhalen als hierboven..
You're a fucking ugly bitch. I want to stab you to death, and then play around with your blood.
pi_39357381
quote:
Op donderdag 29 juni 2006 15:42 schreef Napalm het volgende:

Wat wil je dan? Vol is vol. Nederland is zo groot als dat het is tenzij we Belgie veroveren, Nederlanders massaal aan de pil van Drion helpen kunnen we alleen keizen om het laatste stukje groen op te offeren voor meer wegen. Is dat wat je wil? Overigens kan je hier hetzelfde aanhalen als hierboven..
Vol

80% van Nederland bestaat uit landbouwgrond
  donderdag 29 juni 2006 @ 16:00:29 #40
56749 BlaZ
Torpitudo peius est quam mors.
pi_39357852
quote:
Op donderdag 29 juni 2006 15:42 schreef Napalm het volgende:

[..]

Je hebt het over het kabinet KOK !?

[..]

Wat wil je dan? Vol is vol. Nederland is zo groot als dat het is tenzij we Belgie veroveren, Nederlanders massaal aan de pil van Drion helpen kunnen we alleen keizen om het laatste stukje groen op te offeren voor meer wegen. Is dat wat je wil? Overigens kan je hier hetzelfde aanhalen als hierboven..
Nederland vol is onzin. Waarom bouwen we overal vinex wijken dan.
Wegenbouw is een lange termijn zaak. Dit kabinet kan er niks aan doen dat er in de periode 1980-2000 maar zeer weinig op dat gebied is gebeurt t.o.v. van de vergroting van het wegverkeer.
Ceterum censeo Turciam delendam esse.
pi_39359667
quote:
Op donderdag 29 juni 2006 15:42 schreef Napalm het volgende:

[..]

Je hebt het over het kabinet KOK !?
Ik geef toe een cbs rapport is wat moeilijker lezen dan de gangbare literatuur en tijdschriften. Het zou helpen als je niet alleen een leuk gevonden regeltje in de conclusie quote, maar de hele conclusie aandachtig leest. Misschien zelfs nog even op het linkje dat ik geef klikt (naar het hele rapport).

Dan zou je opvallen dat het rapport niet alleen van dit jaar is, maar dat er een relatieve economische neergaande trend is waar te nemen. Dat deze niet pas sinds 2002 begint lijkt me nogal wiedes (wel sinds zalm trouwens). En wat ook opvalt is dat het huidige kabinet blijkbaar niet in staat is gebleken om deze trend om te keren. Kortom we hebben wel groei, maar om ons heen groeit men harder.

Dat jij dit niet wilt inzienvind k niet eens zo erg, dat je er niet eens over wil discussieren is nogal triest. Maar ach CBS is links en dus slecht (DNB trouwens die hetzelfde beweert is ook slecht en links
  donderdag 29 juni 2006 @ 17:13:20 #42
10841 Napalm
Brandbarbaar
pi_39360846
Goed, een lange reactie. Daar ga je niet vrolijk van worden. Want je zit gewoon volkomen mis met je citaat maar omdat je erom vroeg:
quote:
Op donderdag 29 juni 2006 16:46 schreef Zemi77 het volgende:
Het zou helpen als je niet alleen een leuk gevonden regeltje in de conclusie quote, maar de hele conclusie aandachtig leest.
Hoho, jij gaat het kabinet dissen en gebruikt die quote als argment.

Het einde van het citaat
quote:
. Sinds 2002 lijkt aan de dalende trend in de jaren
tachtig en negentig van de publieke uitgaven aan kennis wel een einde te zijn
gekomen
. 3) De publieke investeringen in onderwijs en onderzoek lopen weer op.
Tot besluit blijkt dat de trend met betrekking tot de ICT-infrastructuur positiever is.
Hier valt Nederland eerder op in gunstige zin. Zo is bijvoorbeeld het aantal breedbandaansluitingen
de afgelopen jaren in Nederland sterk toegenomen (gemiddeld
veel sneller dan in veel referentielanden).
Is juist heel positief!
Leg mij dan eens uit hoe je dit gebruiken wil om af te geven op dit kabinet? Geef je dan toch af op het kabinet dan reageer ik op het enige negatieve dat ik in je citaat zie staan.
quote:
Op donderdag 29 juni 2006 16:46 schreef Zemi77 het volgende:En wat ook opvalt is dat het huidige kabinet blijkbaar niet in staat is gebleken om deze trend om te keren.
Ik maak op uit jouw citaat dat het nu juist wel goed gaat sinds 2002. Het is de vraag of je dat, gezien vertragende effecten, op dit kabinet kan schuiven. De daling zoals geconstateerd is en geillusteerd door de lagere posities in 2002 is in de jaren ervoor tot stand gekomen! (daar ga je dan ook de fout in)
quote:
Op donderdag 29 juni 2006 16:46 schreef Zemi77 het volgende:
Kortom we hebben wel groei, maar om ons heen groeit men harder.
en dat zie ik al helemaal nergens staan in jouw citaat. Dus of citeer eens een ander stuk of trek je beweringen in.

Lees ik het rapport dan zie ik dan bijna alle cijfers ophouden in 2002(de samenvatting gebruikt de term 2004 wat ruimer dan de tabellen en figuren maart dat wist je al als je meer dan de samenvatiting hebt gelezen). Dus in hoeverre je het rapport van toepassing wil laten zijn op Kabinet Balkenende 2 is mij onduidelijk. Bovendien gaan veel zaken aan het einde weer goed. (Bijv p. 201, R&D sinds 2000 weer in de lift). Een hele discussie of het dalen van R&D cijfers in NL zo vreemd en slecht is(we zijn immers een doorvoerland en niemand wil nog de techniek in) is een mooie maar lange discussie die niet 1,2,3, in dit topic hoort aangezien dit topic over het kabinetsbeleid van Balkie gaat.

Andere aandachtspunten die het rapport geeft zijn het ondernemingsklimaat en de marktwerking. Daar kan je dan wel een stelling op baseren; heeft het kabinet Balkenende, tijdens de recessie, voldoende ingezet op meer marktwerking en een verbetering van het ondernemingsklimaat?


Voor de rest zijn CBS rapporten heel toegankelijk, CPB of min Fin is veel lastiger. Het gaat ook niet om of ik wil discussieren, dan moet je wel een stelling met argumenten aandragen. Je laatste zinnen ontbreken daarom ook elke fundering en niveau. Dat noem ik pas ...

[ Bericht 0% gewijzigd door Napalm op 29-06-2006 20:47:48 ]
You're a fucking ugly bitch. I want to stab you to death, and then play around with your blood.
  donderdag 29 juni 2006 @ 20:33:33 #43
43624 Martijn_77
It was a good year
pi_39367203
quote:
Op donderdag 29 juni 2006 15:47 schreef Vhiper het volgende:

[..]

Vol

80% van Nederland bestaat uit landbouwgrond
Waar baseer je dat op? Lijkt mij wel erg veel landbouwgrond
Experience is what you get when you don't get what you wanted
Take my advice ... I don't use it anyway...
Een goede Fok! Search
Een goede Fok! Search
pi_39368098
Kabinet verkeert in een stervensfase....
  donderdag 29 juni 2006 @ 21:12:20 #45
146133 DeepThought
lower than ever
pi_39368998
Ze lijken te willen doorgaan als een "volwaardig" rompkabinet (niet demissionair), zodat ze er toch nog allerlei besluitjes kunnen doordrukken. De LPF voelt zich namelijk zeer vereerd met alle aandacht van het CDA en de VVD.

*Pim draait zich om in zijn graf*
follow the money
  donderdag 29 juni 2006 @ 21:31:56 #46
125633 Martijn_fijn
I geni s'incontrano
pi_39369814
Ik ga op Balkie stemmen.
pi_39370351
Weer niet de eindstreep gehaald
pi_39372340
quote:
Op donderdag 29 juni 2006 20:53 schreef EchtGaaf het volgende:
Kabinet verkeert in een stervensfase....
en de politieke carriere van JP ook..
Kein gewalt! Wir sind das volk!
Steps taken forwards but sleepwalking back again.
''And the Germans kill the Jews, And the Jews kill the Arabs, And the Arabs kill the hostages
And that is the news.''
pi_39375286
quote:
Op donderdag 29 juni 2006 22:36 schreef One_of_the_few het volgende:

[..]

en de politieke carriere van JP ook..

Nee hoor, zeker niet. Beide kabinetten van hem zijn gevallen door politiek onvolwassen partijen. Eerst de LPF dat toch politiek erg onervaren was en geen eenheid meer was nadat ze hun leider verloren. Nu de D66 een partij die na het vertrek van Hans Van Mierlo totaal niet meer weet waar ze voor staan. Ze rollen mee met link en met rechts, lopen in Den Haag rond als een kip zonder kop en roepen mee met degene die het hardste schreeuwen. Binnen die partij is meer verdeeldheid dan is ons (inmiddels gevallen) kabinet.
Het is eigenlijk schandalig dat we in ons land zo lang een partij als de D66 in de regering hadden zitten.
Op vrijdag 15 januari 2016 23:58 schreef Ajacied422 het volgende:
Feitelijk heeft Shreyas gewoon gelijk.
pi_39375529
quote:
Op donderdag 29 juni 2006 23:52 schreef Shreyas het volgende:

[..]


Nee hoor, zeker niet. Beide kabinetten van hem zijn gevallen door politiek onvolwassen partijen. Eerst de LPF dat toch politiek erg onervaren was en geen eenheid meer was nadat ze hun leider verloren. Nu de D66 een partij die na het vertrek van Hans Van Mierlo totaal niet meer weet waar ze voor staan. Ze rollen mee met link en met rechts, lopen in Den Haag rond als een kip zonder kop en roepen mee met degene die het hardste schreeuwen. Binnen die partij is meer verdeeldheid dan is ons (inmiddels gevallen) kabinet.
Het is eigenlijk schandalig dat we in ons land zo lang een partij als de D66 in de regering hadden zitten.
Het is nog schandaliger dat we een overheid hadden die een eigen burger chanteert.
Kein gewalt! Wir sind das volk!
Steps taken forwards but sleepwalking back again.
''And the Germans kill the Jews, And the Jews kill the Arabs, And the Arabs kill the hostages
And that is the news.''
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')