Dat moet je later als arts ook doenquote:Op maandag 5 juni 2006 12:18 schreef Repeat het volgende:
Ben ik blij dat ik zo toegelaten ben, zonder onzin over communicatieve of sociale vaardigheden, dan moet je zeker empathie tonen enz?
Oh wat jammer dat je net niet door wasquote:Op maandag 5 juni 2006 12:24 schreef gohan16 het volgende:
Ik heb meegedaan vorig jaar en was niet door, was nummer 43. En er mochten maar 35 door. (Oh wat voelde ik me genaaid). Je krijgt geen algemene toets. Alleen een toets over het college. Deze was dus echt niet moeilijk en direct na de toets krijg je een antwoordenblad, kun je gelijk zien hoe het hebt gemaakt. Toets over communicatieve/sociale vond ik wel lastig eigenlijk. Je moet veel dingen bedenken, zoals noem 5 redenen.. bla bla.
Ik wil je wel een tip geven. Ga je werkgroep presenteren, ze zeggen dat het niets uitmaakt, maar ik denk het eigenlijk wel. Ga verder goed leren voor de toets, ik heb het toen net wat te ruim genomen allemaal.
Je krijgt morgen ook een klapper met info en een handout van het college. Mocht je nog vragen hebben over de stof, moet je het hier vragen. Genoeg deskundigheid denk ik zo.
Oh ja volgens mij verwar ik het met de VU, dat lijkt op Rotterdam.quote:Op maandag 5 juni 2006 12:10 schreef McPhearson het volgende:
Singa, volgens mij gaat het er op de UvA toch wat anders aan toe dan in Rotterdam.
Tenminste, dat is wat ik zo een beetje lees op het forum.
Tijdens Arts en Patiënt moest je niks doen, behalve opmerken hoe Houtlosser haar Amsterdamse accent krampachtig onderdruktequote:Op maandag 5 juni 2006 12:37 schreef Bhai het volgende:
[..]
Heb je dan niks geleerd van de colleges van arts en patient![]()
quote:Op woensdag 7 juni 2006 14:10 schreef Repeat het volgende:
* Repeat meldt zich weer
Wat ik nu toch godverdegodver weer lees, het komt in het kort hier op neer:![]()
compensatieregeling
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Als alles een beetje meezit en dat zit het wel, dan wordt het weers eens de VS.quote:Op woensdag 7 juni 2006 14:07 schreef Singa het volgende:
Wat ies stil hier! Gaan jullie straks nog op vakantie ergens (ver) naar toe of wordt het de achtertuin/'t balkon/oid?
Wat houdt dat voor jouw nu in dan? Heb je ineens vakken niet meer gehaald?quote:Op woensdag 7 juni 2006 15:19 schreef Repeat het volgende:
In Leyden had je dus de regeling, dat je twee 5'en mocht hebben om toch te slagen voor die vakken, als er maar ergens anders ook twee 7'ens tegenover stonden.
Nu schaffen ze dat af met ingang van volgend jaar ofzo, wat dus betekent dat je elk vak moet halen en dus geen twee 5'en meer mag halen
Op mijn HBO hadden ze alleen in het eerste jaar een compensatie regeling, vanaf het 2de t/m het 4de bestond die regel niet, je moest gewoon alles halen.quote:Op woensdag 7 juni 2006 15:31 schreef gohan16 het volgende:
wtf? compensatieregeling op een uni?! Lullig voor je, maar ik vind het eigenlijk niet meer dan logisch dat ze het afschaffen.
Ik had dit ook gehoord, maar dacht dat het bullshit was. Waar heb je dit gelezenquote:Op woensdag 7 juni 2006 15:22 schreef Repeat het volgende:
Neenee, nu geldt het nog, maar vanaf volgend jaar ben je dus de sjaak
Het erge is trouwens dat ze (lees de universiteit) dit niet eens bekend maken, maar dat ik in een of andere enquete van een paar studenten moet lezen dat ze dit dus gaan veranderen
Op de RU heb je om de 4 weken tentamen (dus 10 in een jaar). Ik geloof dat de RU niet aan een bindend studie-advies doet: aka, je zou in theorie 30 jaar over je studie mogen doen. In het propedeusejaar mogen wij 1x een 5 halen (niet lager). In de drie jaar daarna mogen we 2x een 5 halen. Dit hoeven we ook niet te compenseren met een 7 ofzoquote:Op woensdag 7 juni 2006 15:44 schreef Bhai het volgende:
[..]
Ik had dit ook gehoord, maar dacht dat het bullshit was. Waar heb je dit gelezen
@gohan16: moet je bij andere uni's dan elk vak halen (bij GNK)? Wij hebben hier in Leiden wel om de 3 weken tentamen (dus 12/jaar), weet niet hoeveel jullie er hebben...
Vorig jaar was het ook nog zo dacht ik dat je van de 60 punten er maar 30 hoefde te halen. Nu is dat dus 40 en vanaf volgend jaar dus (als het waar is wat Repeat zegt) wordt het nog "zwaarder". Kortom: kon je 2 jaar geleden nog makkelijk het jaar halen, vanaf volgend jaar wordt het veel moeilijker (dus o.a. intoxicated en mol_air hebben geluk gehad) of ook niet als ze hun P in 1 keer hadden.
lol, leuk om dat dan ook weer te weten.quote:Op woensdag 7 juni 2006 16:49 schreef Repeat het volgende:
In Leiden is het bindend alleen studie advies ook alleen van toepassing op je eerste jaar en/of propedeuse. Als je in het eerste jaar maar 40 punten haalt en in 2 jaar je P, dan mag je er daarna ook 15 jaar over doen
ik was op zoek naar info over de afschaffing van de compensatieregeling, wat er dus niet isquote:Op woensdag 7 juni 2006 17:00 schreef Bhai het volgende:
[..]
lol, leuk om dat dan ook weer te weten.
Heb je helemaal de site van het lumc lopen doorzoeken ofzo![]()
Juist die ethiekblokken gebruik ik om mn cijfers een beetje omhoog te halenquote:Op woensdag 7 juni 2006 17:17 schreef intoxicated het volgende:
Compensatieregeling wordt idd wel echt afgeschaft ja. Opzich best jammer als je zo'n Ethiek-blokje niet serieus zou willen nemen, maar verder was 'ie toch quite useless vanwege dat gelijkwaardige-blokken-gezeik.
Natuurlijk niet. Klaring is dacht ik de hoeveelheid serum die van een bepaalde stof wordt 'geklaard' per tijdseenheid, terwijl GFR de hoeveelheid is die gefiltreerd wordt in de glomerulus. Dat laatste is niet hetzelfde als klaring, aangezien een deel van de stoffen weer wordt teruggeresorbeerd en er ook nog een deel wordt gesecerneerd.quote:Op woensdag 7 juni 2006 22:57 schreef Repeat het volgende:
GFR is toch hetzelfde als klaring he?
ja klopt idd. Voor creatinine is het wel hetzelfde, en aangezien het daar bijna altijd over gaat was ik in de warquote:Op woensdag 7 juni 2006 23:59 schreef m021 het volgende:
[..]
Natuurlijk niet. Klaring is dacht ik de hoeveelheid serum die van een bepaalde stof wordt 'geklaard' per tijdseenheid, terwijl GFR de hoeveelheid is die gefiltreerd wordt in de glomerulus. Dat laatste is niet hetzelfde als klaring, aangezien een deel van de stoffen weer wordt teruggeresorbeerd en er ook nog een deel wordt gesecerneerd.
Toch je talent voor het enig ware vak denk ik.quote:Op woensdag 7 juni 2006 17:21 schreef Repeat het volgende:
[..]
Juist die ethiekblokken gebruik ik om mn cijfers een beetje omhoog te halen
Zou je best wel eens gelijk in kunnen hebbenquote:Op donderdag 8 juni 2006 00:15 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Toch je talent voor het enig ware vak denk ik.
quote:Op donderdag 8 juni 2006 13:58 schreef Repeat het volgende:
Wat is eigenlijk het verschil tussen concentratie en osmolaliteit? En osmolariteit?
Maar dit lijkt dan toch verrot veel op is toch gewoon concentratiequote:Osmolarity is a measure of the osmoles of solute per litre of solution, while the osmolality is a measure of the osmoles of solute per kilogram of solvent. If the concentration is very low, osmolarity and osmolality are considered equivalent. In calculations for these two measurements, salts are presumed to dissociate into their component ions. For example, a mole of glucose in solution is one osmole, whereas a mole of sodium chloride in solution is two osmoles (one mole of sodium and one mole of chloride). Both sodium and chloride ions affect the osmotic pressure of the solution.
opgelostquote:Verschillende grootheden die concentratie uitdrukken, zijn:
* molariteit
* molaliteit
Ik denk dat het een van de moeilijkste blokken isquote:Op donderdag 8 juni 2006 18:12 schreef m021 het volgende:
Is in Leiden het blok nieren soms makkelijker dan hier? Want ik kan veel moeilijkere vragen bedenken over die stof. In ieder geval was het verschil tussen GFR en klaring en het verschil tussen osmolariteit en concentratie ongeveer het makkelijkste van het blok.
alleen m021 en intoxicated zijn volgens mij de enige zwarte zwaantjes hierquote:
Als ze het in hun hoofd halen om mij oranje te maken wil ik een ban tot na het WK.quote:Op donderdag 8 juni 2006 22:56 schreef Spyronius het volgende:
alleen m021 en intoxicated zijn volgens mij de enige zwarte zwaantjes hier
Dat zal ik wel nodig hebbenquote:Op donderdag 8 juni 2006 23:57 schreef intoxicated het volgende:
Repeat, Bhai en ander gepeupel: Succes morgen met nieren![]()
quote:Op donderdag 8 juni 2006 23:57 schreef intoxicated het volgende:
Ben jij Oranjefan? Wil jij ook een kleurtje tijdens het WK?
Wat is nu eigenlijk de bedoeling van dat ba/ma systeem? Kan je dan je bachelor in bv. Groningen en je master in bv. Utrecht doen ofzo?quote:Op vrijdag 9 juni 2006 12:21 schreef M1RR1E het volgende:
In Utrecht gaan ze volgend jaar Ba/Ma systeem invoeren.. dus als je nu achterstand oploopt kom je lekker tussen het oude en het nieuwe systeem in te zitten
Is het in feite ook, wat ze me destijds bij die open dag in utrecht vertelde, is dat je in theorie na 4 jaar kan zeggen ik ga een master ergens anders doen, maar met een bachelor geneeskunde, kan je weinig andere studies doen dan geneeskunde, behalve een paar onderzoeksmasters en aangezien niet alle universiteiten die geneeskunde geven exact hetzelfde lesprogramma hebben, is het soms niet eens haalbaar om ergens anders de master te doen, vanwege de kleine achterstand.quote:Op vrijdag 9 juni 2006 12:49 schreef Singa het volgende:
Ba/Ma en Geneeskunde lijkt mij echt complete onzin.
Ja en nee. In theorie zou je na je bachelor kunnen overstappen naar een andere uni om daar je master (co schappen en nog wat) te doen, maar omdat daar maar zo weinig plekken voor zijn, is dit alleen mogelijk als er net zoveel mensen van groningen naar utrecht gaan als van utrecht naar groningen. In de praktijk dus niet echt mogelijkquote:Op vrijdag 9 juni 2006 12:46 schreef m021 het volgende:
[..]
Wat is nu eigenlijk de bedoeling van dat ba/ma systeem? Kan je dan je bachelor in bv. Groningen en je master in bv. Utrecht doen ofzo?![]()
Hoepelmanquote:Op vrijdag 9 juni 2006 12:21 schreef M1RR1E het volgende:
In Utrecht gaan ze volgend jaar Ba/Ma systeem invoeren.. dus als je nu achterstand oploopt kom je lekker tussen het oude en het nieuwe systeem in te zitten
Maargoed daar ga ik me volgende week nog weleens in verdiepen, nu eerst tentamen Infectie en Afweer maken...
Eigenlijk denk ik dat de reden is dat zo langzamerhand alle studies ba/ma worden, en dus geneeskunde er ook aan moet geloven. Heeft weinig met de UU te maken, andere universiteiten hebben geneeskunde al langer ba/ma.quote:Op vrijdag 9 juni 2006 12:55 schreef Spyronius het volgende:
De enige reden is, is dat de Universiteit Utrecht de BaMa structuur kent en dus moet ook geneeskunde hier aan meedoen.
Die verdeling is ook maar een beetje voor de vorm aangenomen bij geneeskunde volgens mij...quote:Op vrijdag 9 juni 2006 12:49 schreef Singa het volgende:
Ba/Ma en Geneeskunde lijkt mij echt complete onzin.
lekker veel ruimte tot discussie over wazige vragen dusquote:Op vrijdag 9 juni 2006 21:28 schreef intoxicated het volgende:
Oh btw, wist je trouwens al dat de uitslag van nieren er vorig jaar op de dinsdag na het tentamen al was?![]()
Helemaal mee eens.. had echt geeen idee welke richting ze op wilden met die vragen zeg..quote:Op vrijdag 9 juni 2006 19:43 schreef gohan16 het volgende:
vandaag infectie en afweer tentamen gehad. Wat een kuttentamen. Vragen waren heel onduidelijk gesteld. Bij de helft van de open vragen heb ik gekeken naar het onderwerp van die vraag en alles opgeschreven wat ik daarvan wist
Oei, dat lijkt me toch al snel een topicje of 5 geleden.quote:Op zondag 11 juni 2006 11:02 schreef Kang-He het volgende:
Hobbelde hier niet iemand rond die medicijnen in de UK aan het studeren was? Ik zou toch graag willen weten hoe hij erin is gekomen. Of iemand anders die in het buitenland studeert/is gaan studeren?
Ga dan weg na je co-schappen, mijn enkeltje Australie ligt ook al zowat klaar...quote:Op zondag 11 juni 2006 11:02 schreef Kang-He het volgende:
Hobbelde hier niet iemand rond die medicijnen in de UK aan het studeren was? Ik zou toch graag willen weten hoe hij erin is gekomen. Of iemand anders die in het buitenland studeert/is gaan studeren?
Ik wil namelijk wel weg van die klote VU.
Je kan ook niet echt zeggen dat het niet je eigen keus was om naar de VU te gaan, je hebt zelfs de IBG ruilbeurs gebruikt om er terecht te komen.quote:Op zondag 11 juni 2006 11:02 schreef Kang-He het volgende:
Ik wil namelijk wel weg van die klote VU.
Kan het nog wel klote zijn bij de VUquote:Op zondag 11 juni 2006 19:02 schreef m021 het volgende:
[..]
Je kan ook niet echt zeggen dat het niet je eigen keus was om naar de VU te gaan, je hebt zelfs de IBG ruilbeurs gebruikt om er terecht te komen.
Gooit de uni je er niet uit als je een jaar niet komt opdagen?quote:Op zondag 11 juni 2006 19:45 schreef M1RR1E het volgende:
Ik wil ook wel een half jaartje/jaartje weg uit NL.. maar omdat het volgens mij niet echt simpel is om dat met geneeskunde te regelen is mijn plan nu om er maar gewoon een jaar mee te stoppen na mn 2e of 3e jaar, en lekker rond te gaan reizen.
Omdat je jezelf, door je in te schrijven voor een studie, verplicht om de verplichte onderdelen bij te wonen.quote:Op zondag 11 juni 2006 23:49 schreef Kang-He het volgende:
Hoezo zouden ze dat doen als je geen bindend studie advies hebt?
Natuurlijk.quote:Op maandag 12 juni 2006 00:16 schreef Repeat het volgende:
Kan je je niet gewoon een jaar uitschrijven dan?
Geen idee, krijg je dan niet het probleem dat als je je weer wilt inschrijven je weer moet loten ofzo?quote:Op maandag 12 juni 2006 00:16 schreef Repeat het volgende:
Kan je je niet gewoon een jaar uitschrijven dan?
Een vriend van me studeert in wageningen en die is ook een jaar er tussen uitgeweest, maar hiervoor moest hij een bepaalde regeling treffen met z'n decaan, maar het is volgens mij wel mogelijk alleen weet ik niet of deze regel dus ook bestaat bij gnk.quote:Op maandag 12 juni 2006 08:07 schreef m021 het volgende:
[..]
Geen idee, krijg je dan niet het probleem dat als je je weer wilt inschrijven je weer moet loten ofzo?
Bij ons wel en we kunnen er max 1250 euro subsidie voor krijgen van de uni.quote:Op maandag 12 juni 2006 08:37 schreef fee-tje het volgende:
Is het voor jullie niet te doen om een del van je coschappen in het buitenland te doen? Of een onderzoeksstage?
Geneeskunde deel 14quote:Op maandag 12 juni 2006 12:21 schreef m021 het volgende:
We hebben weer een nieuw deel nodig...
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |