abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_41647958
quote:
Op vrijdag 8 september 2006 21:14 schreef LXIV het volgende:
Ik heb de hele preek gelezen, maar volgens mij heeft deze predikant het niet over "De Jood" als ras of volk, maar bedoelt hij het eerder als een metafoor. "De Jood" als hetgeen in ons wat afgewend is van God, dat niet menselijk maar dierlijk is, ontaard is en geen moraal maar enkel geld- en genotzucht kent.
Ja, maar is het niet buitengewoon opruiend om een bevolkingsgroep zo tot metafoor te maken? Bovendien staat het enigzins haaks op zijn Hitlerverheerlijking.
Zelden schryf ik wat ik wil, en nooit wat 'n ander wil.
  zaterdag 9 september 2006 @ 20:00:38 #52
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_41655801
quote:
Op zaterdag 9 september 2006 15:02 schreef Apropos het volgende:

[..]

Ja, maar is het niet buitengewoon opruiend om een bevolkingsgroep zo tot metafoor te maken? Bovendien staat het enigzins haaks op zijn Hitlerverheerlijking.
Ja, daar heb je gelijk in.

Ik vond niet dat Hitler echt verheerlijkt werd, er werd alleen gezegt dat het letterlijk gezien geen monster was (dus dit keer juist geen metafoor, wel weer opvallend), en dat hij ook goede, menselijke kanten had. Wat ontegenzeggelijk waar is natuurlijk.

Maar de combinatie van deze twee factoren: De Jood nemen als metafoor voor het allerslechtste, en tegelijkertijd Hitler nuanceren en weer tot menselijke proporties terugbrengen is natuurlijk uiterst ongelukkig gekozen, en wellicht niet onopzettelijk.
The End Times are wild
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')