![]()
![]()
![]()
![]()
DTM Race Driver 3 is alweer het derde deel van de serie en ook dit deel belooft erg veel raceplezier. DTM 3 ziet er prima uit. De auto’s zien er gedetailleerd uit en ook de circuits doen erg realistisch aan. De omgevingen zien er redelijk levendig uit en je ziet de toeschouwers zwaaien met vlaggen en juichen als je langs komt of als er iets gebeurt. Mocht je van de baan geraken en de muur aanraken dan zal ook je auto beschadigen. Je hoeft maar zachtjes de muur te raken en je vering of je stuurinrichting is beschadigd. Sommige wagens zullen sneller beschadigen dan andere auto’s: zo hoef je met de formule-wagens de muur niet te raken want dan zal je wielophanging bijna gelijk verbuigen. Het is ook mogelijk om wielen en spoilers van je wagen af te rijden en dit alles heeft invloed op je wegligging. Zelfs je banden verslijten na een aantal rondes en het is me zelfs gelukt om de banden te laten klappen na een aantal burn-outs.
De gameplay is net als de vorige delen erg realistisch te noemen. Wanneer je alle hulpmiddelen uitzet is het met een keyboard bijna niet te spelen. Bij de snellere auto’s vlieg je gelijk de bocht uit zodra je gas geeft en remmen gaat ook niet zonder blokkerende wielen. Het kost je echt heel veel moeite om de auto op de baan te houden, wat komt door de realistische besturing. Maar gelukkig kun je ook de hulpmiddelen aanzetten, wat het hele spel iets makkelijker maakt. Vooral met een keyboard is het makkelijker racen op deze manier, maar denk niet dat je nu alle races gelijk kan winnen. Je hebt nog steeds overstuur als je midden in de bocht vol gas geeft en je kunt nog steeds heel makkelijk je rempunt missen.
In dit deel zitten een groot aantal auto’s en raceklassen. Zo kun je off-road, op een oval-racen, met formule-wagens racen, Australische V8-cars besturen en nog veel meer. Je kunt natuurlijk ook het gehele DTM-seizoen afwerken met alle circuits (inclusief Zandvoort) en auto’s. Elke wagen heeft zijn eigen unieke eigenschappen en je kunt bij elke auto ook de instellingen veranderen voordat je gaat racen. Je kunt echt van alles veranderen: van de soort band tot aan de verhoudingen in je versnellingsbak. De echte die-hards zullen zich uren kunnen vermaken met het tweaken van de instellingen om de tijd weer met 0.01 seconde te verbeteren. Hierbij kan er gebruik gemaakt worden van de telemetry gegevens die je kunt oproepen na een time-trial. De rijgegevens worden in grafieken weergegeven en je kunt je brandstofconsumptie, je hoeveelheid grip, je versnelling en nog veel meer aflezen. De vraag is natuurlij wat je hiermee kunt doen, want dit is waarschijnlijk alleen weggelegd voor de echte race-engineers. Toch is het leuk en handig om te kijken waar het precies fout gaat op het circuit.
![]()
|
01 |
[ Bericht 10% gewijzigd door PaRoDiUzZ op 24-03-2007 16:15:00 ]