je wil mij niet vertellen dat ie nou van de bjistand moet leven.quote:Op woensdag 6 december 2006 20:12 schreef Tvduijn het volgende:
geld
quote:Adriaanse legt functie neer bij Donetsk
DONETSK - Co Adriaanse heeft donderdag zijn functie bij de Oekraïense club Metallurg Donetsk per direct neergelegd. De Nederlandse coach had eerder deze week aangegeven geen gebruik te willen maken van de hem aangeboden contractverlenging.
In goed overleg is daarop besloten dat Adriaanse en zijn assistent Jan Olde Riekerink met onmiddellijke ingang opstappen. Met het vertrek van Adriaanse uit de Oekraïne groeit de kans dat hij aan de slag gaat bij Feyenoord. Adriaanse wordt nadrukkelijk genoemd als opvolger van Erwin Koeman.
De club had Adriaanse om een vervroegd afscheid gevraagd om zijn opvolger de kans te geven zich zo snel mogelijk in te werken als voorbereiding op het volgende seizoen. Het seizoen eindigt in het land medio juni en de nieuwe competitie start half juli. Donetsk doet op dit moment niet meer mee in de strijd om Europees voetbal. Adriaanse, zijn assistent en techniektrainer Chris Kronshorst hebben daarom besloten op het verzoek in te gaan.
Adriaanse was aan zijn eerste seizoen bij Dontesk bezig. Hij was daarvoor werkzaam bij het Portugese Porto. In Nederland werkte hij bij PEC Zwolle, FC Den Haag, Ajax, Willem II en AZ.
(ANP)
quote:Feyenoord en Adriaanse in gesprek
Door MAARTEN WIJFFELS
ROTTERDAM - Feyenoord heeft een eerste gesprek gevoerd met Co Adriaanse om trainer te worden in de Kuip.
De bal ligt bij de 59-jarige coach, die eerste keus is om Erwin Koeman op te volgen. ,,Ik kan niet ontkennen dat er zeer recent contact is gezocht en is geweest tussen Feyenoord en Co,’’ stelt vertrouwensman/adviseur Willem Zeijlmans desgevraagd namens Adriaanse, die vanochtend bekend maakte dat hij per direct is gestopt als trainer van Metallurg Donetsk in Oekraïne.
Zeijlmans benadrukt met klem dat beide zaken los staan van elkaar.
,,De beslissing om in Donetsk te stoppen is genomen in overleg met het clubbestuur. Dat heeft Co een nieuwe contractaanbieding gedaan, waartegen hij deze week nee heeft gezegd.
Omdat dit seizoen bijna ten einde is en de nieuwe competitie al half juli begint, wil de president graag zo snel mogelijk een nieuwe trainer voor de groep hebben. Aan zijn vraag of Co en zijn assistenten al per direct plaats wilden maken, hebben ze gehoor gegeven.
In de laatste vier weken van dit seizoen is er niks meer te winnen of te verliezen. Co gaat zich nu beraden op zijn toekomst, die wat hem betreft volledig open ligt.’’
Over de inhoud van het gesprek met Feyenoord wil zowel het kamp Adriaanse als Feyenoord geen mededelingen doen. Het gesprek heeft de afgelopen twee dagen plaats gevonden.
Hoezo?quote:Op donderdag 17 mei 2007 16:15 schreef Flashwin het volgende:
wat een zielig hoopje mens is Co toch gebleken.
quote:Het woord is nu aan Co Adriaanse
Door MAARTEN WIJFFELS
ROTTERDAM - Als Co Adriaanse wil, wordt hij de nieuwe trainer van Feyenoord en de man die de wederopbouw van de gevallen topclub vanaf 7 juli gaat vormgeven.
Over dat intrigerende perspectief laat de 59-jarige coach de komende dagen zijn gedachten gaan nu hij een eerste gesprek met de leiding van Feyenoord heeft gevoerd over de opvolging van Erwin Koeman.
Adriaanse sprak eergisteren en gisteren in het Oekraïnse Donetsk met een zware Feyenoord-delegatie. Die bestond uit financieel directeur Onno Jacobs en de technische mensen Peter Bosz en Wim Jansen. Het trio keerde gisteravond via de luchthaven van Brussel terug in Rotterdam. Wat er inhoudelijk is besproken willen de partijen niet prijsgeven, maar het nieuwe technische beleidsplan van Bosz en Feyenoords inspanningen om geld te genereren zijn de leidraad geweest.
,,We hebben anderhalve dag uitgebreid met Co van gedachten gewisseld over de toekomst van Feye- noord,’’ stelt Bosz. ,,Omdat het om een eerste oriënterend gesprek ging, hebben we afgesproken op korte termijn opnieuw contact te hebben.’’
Nu Feyenoord de eerste stap heeft gezet, ligt de bal bij Adriaanse. Die vliegt zelf een van de komende dagen terug naar Nederland. De trainer heeft zijn handen vrij nadat hij gistermorgen acuut stopte als coach van Metallurg Donetsk. Dat besluit staat los van de contacten met Feyenoord, bezweert de Amsterdammer.
Adriaanse legde eerder in de week een aanbieding voor contractverlenging naast zich neer, waarna de president van Metallurg hem voorstelde dan maar gelijk te stoppen. Een nieuwe coach krijgt nu alle tijd om het elftal alvast voor te bereiden op de start van de nieuwe competitie. Die is reeds half juli, terwijl de lopende Oekraïnse competitie over drie weken eindigt. Metallurg, dat voorlopig verder gaat met de Belg Jos Daerden als interim-coach, heeft daarin niets meer te winnen of te verliezen. Met Adriaanse zijn ook zijn assistenten Jan Olde Riekerink en Chris Kronshorst per direct vertrokken.
Feyenoord is bij Adriaanse uitgekomen na het opstellen van een profielschets en op advies van interim-coach Leo Beenhakker. Ook in de spelersgroep bestaat na het vertrek van Erwin Koeman een voorkeur voor de ‘harde hand’ van Adriaanse. Behalve hij staan er nog één of twee coaches uit de A-categorie op Feyenoords lijstje. Als tweede naam wordt Dick Advocaat genoemd, maar een officiële bevestiging van Feyenoord-kant ontbreekt.
Afspraken voor andere oriënterende gesprekken heeft de clubleiding vooralsnog niet gepland.
Interessant is welke indruk technisch manager Peter Bosz namens Feyenoord bij het gesprek in Donetsk op Adriaanse heeft gemaakt. Adriaanse weet dat hij in het verleden zowel bij Willem II als AZ de boel succesvol van onderaf kon opbouwen, mede omdat er sprake was van een geoliede tandem met de technisch directeur van dienst. In Tilburg en Alkmaar was dat beide keren Martin van Geel. Een gestructureerd werkende manager met een stabiel karakter. Iemand die bovendien geen enkele ambitie koestert om zelf trainer in het betaald voetbal te zijn.
De eerste opdracht voor de nieuwe Feyenoord-trainer heeft Bosz al geformuleerd. Dat wordt het afronden van de grote sanering die de club al anderhalf jaar in een wurggreep houdt. ,,Van 68 spelers in januari 2006 zijn we al teruggegaan naar 34 spelers begin dit seizoen en begin volgend seizoen willen we op 23 zitten,’’ rekent Bosz voor. ,,Als er nieuwe spelers komen, dan zitten die al bij die 23, dus we gaan op heel korte termijn weer afscheid nemen van flink wat jongens. Namen noem ik nog niet, dat zal in samenspraak met de nieuwe trainer gaan.’’
Om zelf de markt op te kunnen, hoopt Feyenoord op zijn minst 13 miljoen euro binnen te halen via de introductie van een spelersfonds en via de uitgifte van certificaten van aandelen. Vorige week donderdag sprak de Feyenoord-directie in dat kader met een paar potentiële financiers in het Novotel in Rotterdam. Qua aankopen richt de Stadionclub zich in eerste instantie op voetballers in de leeftijdcategorie 26-30 jaar. Die groep is in de huidige selectie zwaar onderbezet, met alleen de 26-jarige Pieter Collen, de 27-jarige Angelos Charisteas en de 30-jarige Theo Lucius.
Nee hoor, ik ben absoluut niet ontevreden over Henk maar ik heb gewoon een zwak voor Co.quote:
ja want adriaanse heeft zijn hele kast al vol met bekers staan hequote:Op vrijdag 18 mei 2007 13:35 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
en Co op naar Feyenoord!!
Dat wordt eindelijk weer eens prijzen pakken voor Feyenoord, dat lijkt een zekerheidje!
Daar kon hij wel lekker in de schaduw beginnen met bouwen, dat is er bij Feyenoord natuurlijk niet bij.quote:Op maandag 21 mei 2007 16:35 schreef BliksemSchigt het volgende:
Of alles vanaf nul weer opbouwen bij Feyenoord kan ook een uitdaging zijn hoor, net als ie bij Willem II en AZ heeft gedaan.
Ronaldinho stond er niet om te springen denk ik.quote:Op woensdag 23 mei 2007 23:34 schreef Erasmusch het volgende:
Wat heeft die speler eraan om dat door te vertellen?
Geloof je het toch nietquote:Op woensdag 23 mei 2007 17:57 schreef venomsnake het volgende:
Blijf es van die drugs af paultjuh
Trainingskamp in de Alpen?quote:Op maandag 21 mei 2007 14:12 schreef DrDentz het volgende:
Co gaat Feyenoord naar grote Europese hoogten tillen
Ik ben het totaal met je eens op één stuk na.... Van Gaal is zelf ook een geweldige coach. Louis doet niks onder voor Coquote:Op vrijdag 18 mei 2007 16:04 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
hij heeft bij alle clubs waar hij trainde opzienbare resultaten neergezet, doorgaans bij kleinere clubs. (fc den haag, willem 2, AZ) bij die ene grote club waar hij trainde werd hij meteen kampioen. (porto)en het kampioensschap van ajax met koeman lag puur aan de solide basis die Adriaanse legde (iedereen was toen kampioen geworden met ajax na Adriaanses sublieme voorwerk) van Gaal ook teert nog steeds op de solide basis die adriaanse had neergezet bij AZ. Adriaanse is gewoon de beste man om een hecht en goed spelend team te bouwen met relief weinig middelen.
Het enige dat Adriaanse imho bij feyenoord kan opbreken is supportersgeweld en negatieve vooroordelen tov adriaanse (hij wordt gezien als ajaxied) Adriaanse moet wel de tijd gegund worden een team te bouwen. Leg hem vast voor drie jaar en je bent verzekerd van succces!
Hoe kan dat nou? Waarom zou dat waar zijn, dan zou hij ons toch niet zo enorm lang laten wachtenquote:Op donderdag 24 mei 2007 13:14 schreef Vakkie_W het volgende:
Co heeft 3 weken geleden trouwens al een speler gepolst om naar Feyenoord te komen. Staat in de VI van vandaag.
Timmer!, Die kale Belg!. Oh die zitten er al .quote:Op donderdag 24 mei 2007 13:17 schreef DrDentz het volgende:
Lindenbergh!
Mischien wil hij eerst kijken of hij wat kwaliteit in de selectie kan krijgen? Spelers als Landzaat zouden niet misstaan in ons elftal.quote:Op donderdag 24 mei 2007 13:16 schreef Fetai het volgende:
[..]
Hoe kan dat nou? Waarom zou dat waar zijn, dan zou hij ons toch niet zo enorm lang laten wachten![]()
Daar zit ook wel weer wat in jaquote:Op donderdag 24 mei 2007 13:32 schreef Vakkie_W het volgende:
[..]
Mischien wil hij eerst kijken of hij wat kwaliteit in de selectie kan krijgen? Spelers als Landzaat zouden niet misstaan in ons elftal.
Dat is een joodquote:Op donderdag 24 mei 2007 13:32 schreef Vakkie_W het volgende:
[..]
Mischien wil hij eerst kijken of hij wat kwaliteit in de selectie kan krijgen? Spelers als Landzaat zouden niet misstaan in ons elftal.
In zijn verre verleden ja. Het is in iedergeval geen speler de afgedankt is.quote:
Hij zegt toch ook niet dat Louis onderdoet voor Co. Hij zegt alleen dat Louis gebruik maakt van wat Co in Alkmaar heeft opgebouwd. En dat is zo.quote:Op donderdag 24 mei 2007 13:10 schreef Fetai het volgende:
[..]
Ik ben het totaal met je eens op één stuk na.... Van Gaal is zelf ook een geweldige coach. Louis doet niks onder voor Co![]()
Het hele sportklimaat is in Alkmaar gewoon veranderd, o.a. door Adriaanse. Maar Louis bouwt niet alleen op wat Co heeft gedaan, heeft zeker zelf net zo veel betekend voor AZ.quote:Op donderdag 24 mei 2007 16:33 schreef jojomen4 het volgende:
[..]
Hij zegt toch ook niet dat Louis onderdoet voor Co. Hij zegt alleen dat Louis gebruik maakt van wat Co in Alkmaar heeft opgebouwd. En dat is zo.
Ik zeg ook niet, en dat zei de persoon die hier over begon ook niet, dat Louis alleen bouwt op wat Co heeft gedaan. Maar we kunnen toch niet ontkennen dat die eerste stappen onder Co, AZ van een middelmatige club naar de nieuwe top4 (en nu ff met het wegvallen van Feyenoord top3) brengen bijzonder lastig was. Het opbouwen van teams heb ik Louis nog niet heel vaak zien doen (behalve in het begin bij Ajax, al is dat ook anders dan met een Willem2 of AZ stunten).quote:Op donderdag 24 mei 2007 16:38 schreef Suijk het volgende:
[..]
Het hele sportklimaat is in Alkmaar gewoon veranderd, o.a. door Adriaanse. Maar Louis bouwt niet alleen op wat Co heeft gedaan, heeft zeker zelf net zo veel betekend voor AZ.
quote:Persoonlijke achtergrond afzegging Adriaanse
25/5/2007 10:55
Feyenoord heeft met tegenzin de afzegging van Co Adriaanse geaccepteerd. De Rotterdamse club gaat 'op korte termijn' praten met een nieuwe kandidaat.
Adriaanse had zich volgens Feyenoord herkend in de plannen van de Rotterdamse club, zoals die hem door een delegatie in Oekraïne waren voorgelegd. Maar vanwege persoonlijke redenen ziet de Amsterdammer af van het oppakken van de handschoen.
'Op korte termijn voert de club gesprekken met een nieuwe kandidaat-hoofdtrainer', aldus Feyenoord. De Noor Trond Sollied geldt daarbij naar verluidt als optie. Hij was in het verleden succesvol bij onder meer Club Brugge. De Rotterdamse club zal echter niet naar buiten treden over het verloop van de nieuwe gesprekken.
Zal waarschijnlijk wel met geld te maken hebben. Co is een geldwolfquote:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |