quote:Op maandag 24 april 2006 15:58 schreef Black_Tulip het volgende:
[..]
Leuk toekomstbeeld.
Is dat een indicatie waar jouw wereldbeeld vandaan komt?
Waarom moet dat in combinatie met andere vakken gebeuren en kunnen dergelijke situaties niet in een normale Nederlandse les geplaatst worden ? Op het moment dat we Nederlands gaan schrappen en in andere klassen gaan verwerken dan dienen de andere klassen ook uitgebreid te worden om het verlies aan uren te compenseren.quote:Op dinsdag 25 april 2006 09:39 schreef Viking84 het volgende:
Wel is dit Nederlands meer gericht op betekenisoverdracht dan op vorm, maar bij jonge kinderen tot 14 jaar is bewezen dat de impliciete leermethode het meest effectief is (dus grammatica inbedden in communicatieve situaties) en dat expliciet grammatica onderwijs weinig effect heeft.
Los daarvan, ik zie het al helemaal voor me. Nederlands tijdens lasles.quote:Op dinsdag 25 april 2006 09:47 schreef UnleashMitch het volgende:
[..]
Waarom moet dat in combinatie met andere vakken gebeuren en kunnen dergelijke situaties niet in een normale Nederlandse les geplaatst worden ? Op het moment dat we Nederlands gaan schrappen en in andere klassen gaan verwerken dan dienen de andere klassen ook uitgebreid te worden om het verlies aan uren te compenseren.
Daarnaast blijft mij het gevoel bekruipen van "ow het is te moeilijk voor sommigen, dan schrappen we het maar". De omgekeerde wereld in mijn ogen maar het komt steeds vaker voor.
omdat kinderen in andere vakken in een rijkere context geplaatst kunnen worden.quote:Op dinsdag 25 april 2006 09:47 schreef UnleashMitch het volgende:
[..]
Waarom moet dat in combinatie met andere vakken gebeuren en kunnen dergelijke situaties niet in een normale Nederlandse les geplaatst worden ? Op het moment dat we Nederlands gaan schrappen en in andere klassen gaan verwerken dan dienen de andere klassen ook uitgebreid te worden om het verlies aan uren te compenseren.
Daarnaast blijft mij het gevoel bekruipen van "ow het is te moeilijk voor sommigen, dan schrappen we het maar". De omgekeerde wereld in mijn ogen maar het komt steeds vaker voor.
wat zijn de overige redenen om 'em te smeren?quote:Op zondag 23 april 2006 23:02 schreef Bierie het volgende:
Zoals al genoemd is het te triest voor woorden.
En dan zijn de heren politici in de opperste staat van verbazing als blijkt dat de migratiecijfers naar het buitenland toe explosief stijgen.
Mensen zijn het ronduit beu. En terecht.
Waarom heb ik enige verstand van natuurkunde ? Algemene ontwikkeling, een veronderstelling van wat er te koop is op de wereld en een mogelijkheid om bij bv arbeidsongeschiktheid of ontslag ook andere interesses te kunnen ontwikkelen. Daarnaast is het je correct kunnen uitdrukken in het Nederlands geen luxe in de dagelijkse omgang in de wereld.quote:Op dinsdag 25 april 2006 16:23 schreef SuperBosch het volgende:
Wat is het nut om een lasser/stratenmaker correct Nederlands te leren schrijven?
Welkom in de beschaafde wereld.quote:Kwaliteit van leesonderwijs ondermaats
Utrecht, 25 april. Een kwart van de leerlingen verlaat het Nederlandse basisonderwijs met een leesachterstand van ten minste twee jaar. Vooral de kwaliteit van het leesonderwijs laat te wensen over.
Dat meldt de Inspectie van het Onderwijs in het jaarlijkse onderwijsverslag De staat van het onderwijs. Bijna vijftien procent van de kinderen loopt in groep drie een leesachterstand op. In groep vier is dat percentage verdubbeld. Uiteindelijk loopt de leesachterstand op tot ten minste twee jaar in groep acht. Dat betekent dat die leerlingen volgens de kerndoelen van het ministerie van Onderwijs op het leesniveau van eind groep zes zijn blijven steken.
Twintig procent van de vmbo-leerlingen beheerst het Nederlands onvoldoende om schoolboeken die speciaal voor hen zijn geschreven, zelfstandig te lezen. Ook zijn veel problemen tijdens stage of werk na de opleiding terug te voeren op taalproblemen. Autochtone achterstandsleerlingen hebben bijna evenveel kans op een leesachterstand als allochtone leerlingen.
Volgens de Inspectie wordt de basis voor voortijdig schoolverlaten bij veel leerlingen al in een vroeg stadium in het basisonderwijs gelegd. De helft van de Nederlandse basisscholen is niet in staat om vanaf groep drie de achterblijvers bij het lezen bij de les te houden.
De meeste leesachterstanden zijn volgens de Inspectie onnodig en te verhelpen met goed en effectief leesonderwijs. De leesachterstand heeft niets te maken met het soort school, schoolgrootte of de achtergrond van de leerlingen.
De verschillen tussen leerlingen hangen samen met de inrichting van het onderwijs. De tijd die scholen uittrekken voor technisch lezen, verschilt sterk. Juist zwakke lezers hebben veel baat bij extra tijd voor oefening en instructie, die niet iedere school hun kan geven.
Een andere conclusie van de Inspectie behelst deelname aan de Cito-toets. Elf procent van de leerlingen op de basisscholen doet niet mee aan de Cito-toets en dat is onaanvaardbaar, aldus de Inspectie. Ze gaat komend jaar basisscholen onverwachts tijdens de Cito-toets bezoeken om deelname van leerlingen te controleren.
Ook constateert de Inspectie een toename van het aantal leerlingen in de twee laagste niveaus van het voortgezet onderwijs. In het zogeheten leerwegondersteunend voortgezet onderwijs nam de leerlingenpopulatie tussen 2000 en 2004 toe met 11 procent. Het aantal leerlingen in het praktijkonderwijs is tussen 2002 en 2004 gestegen met 16 procent.
het gaat niet eens om jezelf correct kunnen uitdrukken (mensen snappen je ook wel als je 'ik wordt' schrijft). Er is ook nog zoiets als functioneel analfabetisme en dat is wél een probleem, want dan snap je ook andermans teksten niet meerquote:Op dinsdag 25 april 2006 16:30 schreef UnleashMitch het volgende:
[..]
Waarom heb ik enige verstand van natuurkunde ? Algemene ontwikkeling, een veronderstelling van wat er te koop is op de wereld en een mogelijkheid om bij bv arbeidsongeschiktheid of ontslag ook andere interesses te kunnen ontwikkelen. Daarnaast is het je correct kunnen uitdrukken in het Nederlands geen luxe in de dagelijkse omgang in de wereld.
De gemiddelde leerling in het beroepsonderwijs is na zijn diplomering echt niet uitgeleerd. Ze moeten vaak voor alllerlei cursussen en vervolgopleidingen terug naar de schoolbanken. Bovendien is er in een mensenleven meer dan werk alleen. Wat denk je van praktische zaken als een bezwaarbrief schrijven aan de gemeente.quote:Op dinsdag 25 april 2006 16:23 schreef SuperBosch het volgende:
Wat is het nut om een lasser/stratenmaker correct Nederlands te leren schrijven?
Er zijn een groot aantal MBO opleidingen waar het gebruik van correct Nederlands helemaal niet nodig is.
Sowieso, het nut van een beroepsopleiding is het leren van dingen voor het latere beroep. Zo'n basiskennis zou je in principe moeten leren op de basis- of middelbare school.
Wat een schandalige, onzinnige post.quote:Op dinsdag 25 april 2006 16:44 schreef scubaboy het volgende:
Wat de reden is voor deze beslissing?
Kijk, de Nederlandse taal leverde bij het mbo de laatste tijd steeds lagere rapportcijfers op. Niet verwonderlijk, gezien de achtergrond van veel leerlingen. Arabisch zou hoger scoren. Domme beleidsmakers zouden dan juist trachten het onderricht in het Nederlands te intensiveren. Want waar wonen we ook alweer? Zo niet Maria, die met een geniaal idee kwam: afschaffen dat vak. Dan kunnen ze er tenminste ook geen lage rapportcijfers meer voor krijgen.
Weten ze niet dat één plus één twee is? Ophouden met rekenen. Denken ze dat Rabat de hoofdstad van Nederland is? Aardrijkskunde uit het lesprogramma schrappen. Beschouwen ze de holocaust als een mythe? Hupsakee: geschiedenis verleden tijd. Enzovoorts, enzovoorts, totdat er werkelijk geen vak meer bestaat en alle scholen van Nederland met de grond gelijk kunnen worden gemaakt, en we er moskeeen neer kunnen zetten.
ik denk dat hij het sarcastisch bedoeltquote:Op dinsdag 25 april 2006 17:00 schreef Black_Tulip het volgende:
[..]
Wat een schandalige, onzinnige post.
Ook sarcasme kan een aardig middel zijn om toch iets mee te zeggen en ik houd niet echt van de implicaties van die post.quote:Op dinsdag 25 april 2006 17:01 schreef Viking84 het volgende:
[..]
ik denk dat hij het sarcastisch bedoelt
Hoiquote:
hoi trouwensik verveel me
![]()
Ik denk het niet, gezien haar ouevrequote:Op dinsdag 25 april 2006 17:01 schreef Viking84 het volgende:
[..]
ik denk dat hij het sarcastisch bedoelt![]()
hoi trouwensik verveel me
![]()
quote:Op dinsdag 25 april 2006 17:05 schreef Black_Tulip het volgende:
[..]
Ook sarcasme kan een aardig middel zijn om toch iets mee te zeggen en ik houd niet echt van de implicaties van die post.
[..]
Hoi
quote:Op dinsdag 25 april 2006 17:05 schreef Black_Tulip het volgende:
[..]
Ook sarcasme kan een aardig middel zijn om toch iets mee te zeggen en ik houd niet echt van de implicaties van die post.
Waar zou je het anders mee vergelijken? afgezien van het oude systeem.quote:Op dinsdag 25 april 2006 17:15 schreef Toffe_Ellende het volgende:
Je hebt het vergeleken met het niveau van buitenlandse instellingen neem ik aan?
Moet je natuurlijk wel geleerd worden om de eerste en laatste letter op de goede plaats te zetten en het werkt niet als je seipker schtijft in plaats van sijpkerquote:I cdnuolt blveiee taht I cluod aulaclty
uesdnatnrd waht I was rdgnieg. The
phaonmneal pweor of the hmuan mnid Aoccdrnig to
rscheearch at Cmabrigde
Uinervtisy, it deosn't mttaer in waht oredr the
ltteers in a wrod are, the
olny iprmoatnt tihng is taht the frist and lsat
ltteer be in the rghit
pclae. The rset can be a taotl mses and you can
sitll raed it wouthit a
porbelm. Tihs is bcuseae the huamn mnid deos not
raed ervey lteter by
istlef, but the wrod as a wlohe. Amzanig huh?
Het volgende:quote:Op dinsdag 25 april 2006 17:14 schreef scubaboy het volgende:
Wat voort implicaties trek jij uit mijn post...
1 Dat een islamitische samenleving per definitie samengaat met een compleet gebrek aan onderwijs en bovendien ontkenning van de holocaust.quote:Op dinsdag 25 april 2006 16:44 schreef scubaboy het volgende:
Wat de reden is voor deze beslissing? .... Denken ze dat Rabat de hoofdstad van Nederland is? .... Beschouwen ze de holocaust als een mythe? .... Enzovoorts, enzovoorts, totdat er werkelijk geen vak meer bestaat en alle scholen van Nederland met de grond gelijk kunnen worden gemaakt, en we er moskeeen neer kunnen zetten.
Je demoniseert een andersdenkende. Waar hebben we dat meer gezien?quote:Op dinsdag 25 april 2006 17:05 schreef Black_Tulip het volgende:
[..]
Ook sarcasme kan een aardig middel zijn om toch iets mee te zeggen en ik houd niet echt van de implicaties van die post.
[..]
Hoi
Waar zie je mij dat zeggen? Ik trek alleen niet de conclusies die in jouw post stonden.quote:Op dinsdag 25 april 2006 17:59 schreef scubaboy het volgende:
Het is dus volgens jou; niet waar, da:t allochtone leerlingen, leerlingen van allochtone ouders, en dan met neame die van marokkaanse turkse afkomst de grootste taalachterstand hebben, gevolgd door kinderen die naar "zwarte scholen " Ik haat die uitdrukking gaan en dat deze kinderen dus vaak op VMBO LTS MTS terechtkomen. at met name in deze kringen het hardst rezpekt geroepen wordt alsmede recentelijke nieuwsberichten aangaandezgn " holocoust gehuil" van/door Joden
Natuurlijk slaat het nergens op. Waar beweer ik het tegenovergestelde?quote:Het slaat toch nergens op dat als het wat lastiger is we het afschaffen?
Juist het Nederlands zou geintensiveerd moeten worden.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |