abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_37012014


Vervolg van:

Groeten Terug, Inheemse stammen op bezoek in Nederland #4
Groeten Terug, Inheemse stammen op bezoek in Nederland #3
Groeten Terug, Inheemse stammen op bezoek in Nederland #2
"Groeten Terug!": De Stammen in Nederland

Inheemse stammen uit Groeten uit de Rimboe komen naar Nederland

Wat krijg je als je inheemse stammen ongeveer veertien dagen laat logeren bij twee families in Nederland? Dat is te zien Groeten Terug; het vervolg op de alom gewaardeerde programmaserie Groeten uit de Rimboe. Waar in de eerste reeks twee Nederlandse families en een Belgisch gezin drie weken doorbrachten bij inheemse stammen in Namibië, Indonesië en Togo, komen de stammen nu naar de Westerse wereld! Een absolute cultuurshock voor mensen die niet op de hoogte zijn van de wereld waarin wij leven, laat staan dat ze het zullen begrijpen. Vier of vijf leden per stam logeren twee weken thuis bij de families in Den Haag en Hilversum. Met alle gevolgen van dien…



De familie Massing uit Nootdorp kreeg eind januari vier leden van de Himba-stam uit Namibië op bezoek. De Himba verbleven ongeveer twee weken in Nederland.

Himba

Vier Himba hebben enkele weken geleden Nederland bezocht. Chief (het stamhoofd), Kateeko (zijn eerste vrouw), Muundjua (zijn tweede vrouw, de jongste van de 2) en Tjiuoua (krijger).

De Himba leven in Kaokaland, in het noorden van Namibië. Het is een heel fier volk dat tot de dag van vandaag hun cultuur heeft weten te bewaren en de verlokkingen van de westerse wereld heeft weerstaan. De Himba is een semi-nomadisch volk dat met hun kuddes (koeien, geiten en schapen) door het kurkdroge Kaokaland trekt op zoek naar water en voedsel voor hun vee. Elke familie heeft ook een vaste woonplaats (de kraal), waar ze geregeld naar terugkeert.

De Himba leven voornamelijk van zure melk en orehere (een pap op basis van maïsmeel en water). Bij speciale gelegenheden wordt vlees gegeten. Hierbij gaat niets verloren. Alles wordt gekookt (ook de ingewanden) en opgegeten. Van de huid wordt kleding gemaakt.

Als de Himba ongeveer tien jaar oud zijn worden de twee voortanden eruit geslagen met een stok en een steen. Jonge meisjes hebben hun haar in twee vlechten aan de voorkant van hun gezicht. Niet-getrouwde jongens hebben een soort punkkuif. De kleding van de Himba wordt gemaakt van dierenhuiden en hun rijkdom kan afgeleid worden aan het aantal stuks vee dat ze bezitten.

Himba-vrouwen wassen zich niet, vanaf de geboorte tot de dood. Toch zijn ze elke dag een tijd bezig zich te verzorgen. Dagelijks smeren ze hun hele lichaam in met een mengsel van dierlijk vet en oker. Daardoor krijgen de vrouwen een typische rode kleur. Dit mengsel geeft de vrouwen ook een goede bescherming tegen het woestijnklimaat en zorgt ervoor dat de huid glad en gaaf blijft.

Familie Massing
Deze Haagse familie is er een van ruwe bolster, blanke pit. Vader Hans (35) en moeder Monique (37) hebben twee kinderen: Hans jr. (17) en Rachel (12). In het gezin spelen humor, uiterlijke verzorging en sport een belangrijke rol. De grote passie van dit gezin is taekwondo, Hans jr. is zelfs Nederlands kampioen.



De familie Rentier uit Hilversum kreeg medio februari vijf leden van de Mentawai-stam uit Indonesië op bezoek. De Mentawai verbleven ongeveer twee weken in Nederland.

Mentawai

Vijf Mentawai hebben twee weken gelogeerd bij de Hilversumse familie Rentier. Op bezoek waren Teu Reun (de medicijnman), Martina (zijn vrouw), Menak (hun dochter), Pageta (krijger) en Oro Sagu (de jongste van de twee krijgers).

De Mentawai wonen op één van de Mentawai-eilanden ten zuiden van Sumatra in Indonesië. Het grootste deel van de bevolking leeft anno 2005 nog steeds traditioneel, maar wel in dorpen waar de westerse wereld min of meer is doorgedrongen. Diep in de jungle van het eiland Siberut wonen echter nog enkele clans volgens hun oeroude tradities. Deze groep mensen is één van 's werelds meest fascinerende en meest traditionele volkeren op aarde.

Ze leven in clanverband (ongeveer 30 mensen) in de Uma (een grote paalwoning). Hun hoofdvoedsel is Sago, de stam van een soort palmboom. Daarbuiten leven ze van de jacht en de visvangst en van wat de jungle hen te bieden heeft, zoals larven.

Binnen de maatschappij nemen de medicijnmannen een belangrijke plaats in. Zij hebben contact met de geesten en hun grote kennis van planten maakt hen tot echte dokters. Bij de Mentawai gelden nog de traditionele rollenpatronen: geen mannen in de keuken dus. Spuwen hoort bij de etiquette.

Familie Rentier
De vier familieleden uit het Gooi vormen samen een hecht gezin. Vader Ton (49) is gezagvoerder in een Boeing 747 en al 22 jaar getrouwd met Mieke (47). Samen met hun kinderen Lisanne (17) en Jannick (15) brengen ze veel uren door op de tennisbaan. De familie is luxe gewend en gaat twee maal per jaar op vakantie. De vier hebben na hun avontuur in Indonesië lang uitgekeken naar de komst van de Mentawai.

bron

[ Bericht 97% gewijzigd door Mylene op 16-04-2006 18:55:57 (OP aangepast) ]
"Power is the ultimate aphrodisiac."
  zondag 16 april 2006 @ 18:21:22 #2
88233 Steve
Still the best.
pi_37012071
Deeltje 5.

Leuke aflevering weer.
Dat commentaar . En zo denken de Himba dat het in Nederland normaal is met je opgezette hond over straat te wandelen. .

[ Bericht 2% gewijzigd door Steve op 16-04-2006 18:27:31 ]
"Atb is lief, groetjes Peri."
pi_37012668
quote:
Op zondag 16 april 2006 18:21 schreef alwaysthebest het volgende:
Deeltje 5.

Leuke aflevering weer.
Dat commentaar . En zo denken de Himba dat het in Nederland normaal is met je opgezette hond over straat te wandelen. .
prachtig!

Ik moet ook zeggen dat ik bij die familie ook moeite heb om te bepalen wie nou de uitheemse groep is
Rot signature
pi_37012710
quote:
Op zondag 16 april 2006 18:21 schreef alwaysthebest het volgende:
Deeltje 5.

Leuke aflevering weer.
Dat commentaar . En zo denken de Himba dat het in Nederland normaal is met je opgezette hond over straat te wandelen. .
Gisteren inderdaad prachtig!
pi_37012822
Familie Massing


Familie Rentier
  zondag 16 april 2006 @ 19:18:34 #6
52555 jadelovespat
who lose dreaming, is lost.
pi_37013360
Ik heb de aflevering gemist

Waarom moet ik nu vrienden hebben die "wat leuks" willen gaan doen

Ik las ergens dat iemand de aflevering had opgenomen en geupload? Linkie?
Isn't a smoking area in a restaurant just like a peeing corner in a swimming pool?!!
Can't rain all the time
  zondag 16 april 2006 @ 19:21:58 #7
88233 Steve
Still the best.
pi_37013437
quote:
Op zondag 16 april 2006 19:18 schreef jadelovespat het volgende:

Ik las ergens dat iemand de aflevering had opgenomen en geupload? Linkie?
Dat is op FOK! verboden.
"Atb is lief, groetjes Peri."
pi_37013570
"Moniek, waarom sluiten jullie die dieren op in kooien?"
"Ja, die zitten achter hekken, chief."
"We moeten de hekken weghalen om de dieren te bevrijden."
"Nee, je hoeft niet bang te zijn, ze kunnen er niet uit, kijk maar, er staan hekken."

"Ja, chief, als Afrika niet bestond zouden wij geen dierentuinen hebben."
Ja, die met de ballen in de bek.
pi_37013732
Bij Koefnoen deden ze de Familie Massink en de Himba's uitstekend na. Het word volgens mij vanavond weer herhaald.
vet shitt...
  zondag 16 april 2006 @ 19:41:25 #10
127809 SuperrrTuxxx
Zwerver met een wekker
pi_37013926
quote:
Op zondag 16 april 2006 19:27 schreef Biancavia het volgende:
"Ja, chief, als Afrika niet bestond zouden wij geen dierentuinen hebben." [/i]
Dat vond ik ook maar stom gezegd.
Heddegijdagezeedgehadjamindedawerkelukwoarhoedoedegijdahoedoedegijdahoeheddegijdagedoan.
Don't you ever get stuck in the sky when you're high?
pi_37013944
quote:
Op zondag 16 april 2006 19:34 schreef countergirl het volgende:
Bij Koefnoen deden ze de Familie Massink en de Himba's uitstekend na. Het word volgens mij vanavond weer herhaald.
hoelaat?
"Power is the ultimate aphrodisiac."
pi_37013972
quote:
Op zondag 16 april 2006 19:18 schreef jadelovespat het volgende:
Ik heb de aflevering gemist

Waarom moet ik nu vrienden hebben die "wat leuks" willen gaan doen

Ik las ergens dat iemand de aflevering had opgenomen en geupload? Linkie?
Dat zijn geen echte vrienden...
"Power is the ultimate aphrodisiac."
pi_37014377
22.15 uur op ned.2
vet shitt...
  zondag 16 april 2006 @ 20:24:08 #14
12734 amaranta
Alles Dasty!
pi_37015099
Heeft er iemand foto's van de tattoo's? Die de Rentiertjes hebben laten zetten?
pi_37016224
quote:
Op zondag 16 april 2006 19:34 schreef countergirl het volgende:
Bij Koefnoen deden ze de Familie Massink en de Himba's uitstekend na. Het word volgens mij vanavond weer herhaald.
Die waren toch al een keer nagedaan, of was het gister weer? Moet ik wel zien dan, vorige keer was ook erg leuk.
Die familie Massing is echt een schande voor Den Haag. Geblondeerde zonnebankbruine vrouw met gouden sieraden en man met bierbuik en een matje. En de bijbehorende domme opmerkingen . Maar daardoor ook wel vermakelijk om naar te kijken . Die andere familie vind ik leuk, die stam die daar op bezoek is vind ik ook veel leuker .
  Trouwste user 2022 zondag 16 april 2006 @ 22:20:17 #16
7889 tong80
Spleenheup
pi_37018186
Ik kijk nu naar de video.

Heerlijk dat ze zo bang zijn van die beesten met een gracht van 10 meter er tussen.


Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
  Trouwste user 2022 zondag 16 april 2006 @ 22:20:34 #17
7889 tong80
Spleenheup
pi_37018194
Oh hij wilt ze nu met een speer doden


Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
  zondag 16 april 2006 @ 22:25:21 #18
61646 Copycat
I am a trigger hippie
pi_37018344
quote:
Op zondag 16 april 2006 19:21 schreef alwaysthebest het volgende:

Dat is op FOK! verboden.
Duiveltja en ik gaan even achterhalen in hoeverre deze vorm nu daadwerkelijk verboden is, daar is blijkbaar wat onduidelijkheiud over.
We komen er ASAP op terug .
Curiosity cultured the cat
Hoge dames vangen veel wind
Whadda ya hear! Whadda ya say!
What is any ocean but a multitude of drops?
  Trouwste user 2022 zondag 16 april 2006 @ 22:37:46 #19
7889 tong80
Spleenheup
pi_37018755
Ik vind dat kleine ventje dat overal om lacht zo lief


Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
  Trouwste user 2022 zondag 16 april 2006 @ 22:39:24 #20
7889 tong80
Spleenheup
pi_37018804
Anders laat je je hond opzetten.


Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
  zondag 16 april 2006 @ 22:41:24 #21
18772 pos
@@sweet@@
pi_37018863
quote:
Op zondag 16 april 2006 22:39 schreef tong80 het volgende:
Anders laat je je hond opzetten.


Ja, nu denken ze dat wij dat allemaal doen

vergeet je je plaatje niet in rjpvd, tong?
But maybe I'm crazy?
Maybe you're crazy?
Maybe we're crazy?
Probably!
pi_37018879
Ik heb gisteravond de hele tijd dubbel gelegen om Monique.

Ze blijft gewoon continu "Nambibië" zeggen .
pi_37020498
quote:
Op zondag 16 april 2006 22:25 schreef Copycat het volgende:

[..]

Duiveltja en ik gaan even achterhalen in hoeverre deze vorm nu daadwerkelijk verboden is, daar is blijkbaar wat onduidelijkheiud over.
We komen er ASAP op terug .
Het was iig niet m'n bedoeling illegale dingen op Fok! te zetten.
pi_37021830
quote:
Op zondag 16 april 2006 22:25 schreef Copycat het volgende:

[..]

Duiveltja en ik gaan even achterhalen in hoeverre deze vorm nu daadwerkelijk verboden is, daar is blijkbaar wat onduidelijkheid over.
We komen er ASAP op terug .
Erop terugkomt:
quote:
Op alles wat op tv komt, zitten copyrights. Een uitzending opslaan op je hd en dan delen is dus niet toegestaan.
Helaas pindakaas dus.
pi_37022552
En alleen een uitzending opslaan zonder te delen? Voor je eigen dus?
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')