Erwin van der Lugt wordt al genoemd als opvolger van Tailor. Weer terug dan dus.
Wij gaan de beker vermoedelijk winnen!
ASWH NAAR FINALE DISTRICTSBEKERDinsdagavond heeft ASWH, na zaterdag de competitie als nummer twee te hebben afgesloten, het seizoen van nog meer glans voorzien. In Werkendam plaatste ASWH zich ten koste van Kozakken Boys voor de finale van de districtsbeker Zuid I. Hierin zal op 27 mei in Ulvenhout worden aangetreden tegen Oisterwijk.
Trainer Jack van den Berg had achterin voor de vijf namen gekozen die de afgelopen seizoenen zo vertrouwd in de oren klinken. Op het middenveld namen Marphe Redjosetiko en Stefan van Dam de plaatsen in van de geschorste Ferry van Lare en niet geheel fitte Alex de Jong. Verder begon Arjan Human, die zaterdag een succesvolle rentree maakte als invaller, opnieuw op de bank. Kozakken Boys, dat een uitermate teleurstellend seizoen achter de rug heeft, had via de beker wellicht nog iets goed kunnen maken. De Werkendammers maakten echter zelden de indruk dit echt te willen of te kunnen. Kozakken Boys begon zeer voorzichtig aan de wedstrijd. Dit was mede de verdienste van ASWH, dat wel vanaf het eerste fluitsignaal scherp en fel was. De Ambachters zetten al vroeg druk, zodat de thuisploeg zelden iets gevaarlijks kon doen op de helft van ASWH.
Hier kwam ook geen verandering in toen ASWH na ongeveer een kwart van de wedstrijd werd gereduceerd tot een tiental. Bij de gebruikelijke schermutselingen in het strafschopgebied als er een corner genomen wordt, liet Louis van Kleef zich verleiden tot het maken van een slaande beweging met zijn elleboog. Hoewel ASWH nog wel protesteerde, trok de scheidsrechter volledig terecht de rode kaart. Op zijn zachtst gezegd was dit niet echt een handige actie van Louis, die zaterdag in Putten nog matchwinner was.
Desondanks bleef ASWH de sterkere ploeg. Kozakken Boys durfde ook tegen tien man niet op de aanval te spelen, zodat een voorsprong voor ASWH niet uit kon blijven. Die kwam er na 34 minuten spelen dan ook. Jordi Boogers kreeg de bal op de rand van het strafschopgebied aangespeeld en produceerde een fraai schot dat langs doelman Patrick Werther zeilde. Ook na de 0-1 merkte niemand dat ASWH een man minder had, want het bleef domineren. Illustratief was het feit dat Roël Gorré en Johan Sturrus regelmatig diep op de vijandelijke helft opdoken, terwijl de backs van de thuisploeg zelden de eigen helft verlieten. Een voorzet van Roël, overigens opvallend genoeg spelend met nummer 13, kon door Stefan net niet goed worden verwerkt. Zo bleef het 0-1.
De trainer van Kozakken Boys, Johan van der Werff, had in de rust ingegrepen. De kale doelman, dit seizoen nog actief voor FC Dordrecht, had Jean-Philip Becht ingeruild voor een iets dynamischer speler. Becht had in de eerste helft zeker op vier momenten geel kunnen krijgen, maar de matig leidende arbiter spaarde hem in alle gevallen. Ongetwijfeld had Van der Werff met deze wissel voor ogen om het ASWH iets lastiger te maken, maar de spelers waren koud op het veld of het stond al 0-2. Een vrije trap op een meter of twintig werd dankbaar in ontvangst genomen door ASWH. Enkele spelers toonden hun interesse in deze kans, waarna Sjoerd van der Waal als schutter uit de bus kwam. Dit deed hij voortreffelijk, want de bal eindigde achter de verraste goalie Werther in het net.
Vanaf dat moment kon ASWH, dat veel krachten verspeelde om het numerieke verschil goed te maken, wat rustiger achterover leunen en op de counter loeren. Die counters kwamen er niet echt, maar ook Kozakken Boys wist nauwelijks indruk te maken. De ploeg perste er halverwege de tweede helft nog iets uit dat je met wat fantasie een slotoffensief kon noemen, maar verder dan een bal op de paal kwam men niet. Bovendien, als er al een kansje ontstond, wist de zwak spelende spits Ruben Wilson hier geen raad mee.
Bij ASWH was de balvaste Arjan Human inmiddels voor Sjoerd gekomen, om zo wat tijd te winnen bij uitbraken. Danny Versluis kwam even later voor Stefan van Dam en Marcel Gerritsen verving in de slotfase Roël Gorré. Marcel verijdelde kort na zijn invalbeurt een goede mogelijkheid voor Kozakken Boys, dat echter geen moment kon imponeren. Zo won ASWH uiteindelijk relatief eenvoudig. Een zeer knappe prestatie, aangezien er lange tijd met tien man gespeeld moest worden. De kans om dit seizoen opnieuw met een prijs af te sluiten is dus nog altijd aanwezig en is, samen met het goede spel van gisteren, een compliment waard.
Enkele transfers uit B nog:
Michael Thé en Tovik Almaach van Geinoord naar FC Hilversum
Tom van Lijf van Geinoord naar Nijenrodes (wil op lager niveau gaan spelen)
Bas Dreef van Spakenburg naar Bennekom (zal Splinter dan naar Omniworld gaan?)
Mauricio Cabeza vertrekt bij Kozakken Boys, bestemming onbekend
Stefan Walhain van Baronie naar Kozakken Boys
Serkan Karal van Excelsior naar SHO
Geoffrey van de Bor van Unitas naar SHO
Noureddine Ouald El Hadj van DOVO naar ? (men zegt Vogels)
Tim Nelemans van Geldrop / AEK naar Kozakken Boys
Menno den Braber van Baronie naar Kozakken Boys
Giovanni Klaverweide van Heerjansdam naar Papendrecht
Heerjansdam ziet ook Dennis Bergman, Thijs Oomsen, Jacco van Pelt en Jaime Da Silva Mendes naar lagere klassers vertrekken.
[ Bericht 8% gewijzigd door methodmich op 17-05-2006 15:43:56 ]