Alleen als het op voetbal aankomt, voor de rest is dat onzin.quote:Op zaterdag 27 mei 2006 02:47 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
De Belgen hebben een minderwaardigheidscomplex
Next!!!!!
Een schrijnwerker bij wie ik van mijn 16de tot mijn 19de als hulpje heb gewerkt zei altijd: "Als ge iets goed wilt doen, laat het maken door nen Belg, en laat nen Hollander het verkopen".quote:Op zaterdag 27 mei 2006 03:37 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Ja daarom kan je als Nederlander geen zaken doen met eeen Belg
"Meubelmaker" of zoiets?quote:Op zaterdag 27 mei 2006 05:18 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Wat is een schrijnwerker in het Nederlands?
En harde werkers die elke middag 2 uur aan de lunch zitten
Ja sorry hoor, maar ik denk dat niemand weet wat dat is. Klinkt ook als een uitstervend ras of zo.quote:Op zaterdag 27 mei 2006 05:26 schreef Clourhide het volgende:
Van Dale Groot Woordenboek der Nederlandse Taal vertelt mij trouwens:
"schrijnwerker" = "werker in fijn hout, maker van fijn kasten- en meubelwerk, syn. meubelmaker".
Ken uw taal, dames en heren!
Sorry maar de Van Dale geeft geen enkele aanduiding dat het hier om "regionaal" taalgebruik gaat. Dus waarschijnlijk zeggen ze in Noord- Brabant en misschien ook in Limburg net hetzelfde. Live with it.quote:Op zaterdag 27 mei 2006 05:27 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
In het hedendaagse Nederland heet dat een meubelmaker.
In Belgie niet schijnbaar.
Zie mijn reactie hierboven.quote:Op zaterdag 27 mei 2006 05:31 schreef Hathor het volgende:
[..]
Ja sorry hoor, maar ik denk dat niemand weet wat dat is. Klinkt ook als een uitstervend ras of zo.
Dat had ik al begrepen, maar je hebt er schijnbaar zelf ook de v. Dale voor nodig gehad, dus wat verwacht je dan van de rest hier ?quote:
Neen, voor mij is het een vanzelfsprekend woord. Voor jou niet.quote:Op zaterdag 27 mei 2006 05:37 schreef Hathor het volgende:
[..]
Dat had ik al begrepen, maar je hebt er schijnbaar zelf ook de v. Dale voor nodig gehad, dus wat verwacht je dan van de rest hier ?
Behalve "DenSuperieurenVlaeminck", bedoel je? (Wie hij ook mag zijn... hij wou onlangs zijn username veranderen, las ikquote:Op zaterdag 27 mei 2006 05:49 schreef Hathor het volgende:
Sterker nog, je schrijft beter dan mij.Maar ja, ik weet al langer dan vandaag dat Belgen superieur zijn aan den kaaskop.
Nee nee, absoluut niet.quote:Op zaterdag 27 mei 2006 05:59 schreef Hathor het volgende:
Klopt als een bus.Mag ik nu aannemen dat jij die Superieuren Vlaeminck bent, en dat dit een soort protest post van je was ?
![]()
Pff, als ze me in een e-mail zeggen dat ik noch op de eerste, noch op de tweede account gebanned ben, dan zal ik er toch wel één van mogen houden, denk ik zo. En anders word ik wel een lurker.quote:Op zaterdag 27 mei 2006 06:08 schreef Hathor het volgende:
Nou, aangenaam dan. Ik hoop dat je niet alsnog gebanned word nu, dat zou jammer zijn.
Waarschijnlijk maken ze je moderator.quote:Op zaterdag 27 mei 2006 06:11 schreef Clourhide het volgende:
[..]
Pff, als ze me in een e-mail zeggen dat ik noch op de eerste, noch op de tweede account gebanned ben, dan zal ik er toch wel één van mogen houden, denk ik zo. En anders word ik wel een lurker.![]()
Die kans acht ik groter jhaquote:
Laat dat maar aan de Vlamingen over: Hun kennis van de Nederlandse taal is vele malen beter, en ook veel rijker als je kijkt naar het taalgebruik, dan die van Nederlanders.quote:
Ligt eraan hoe je het bekijkt, ik versta de helft niet. Kan dat niet echt Nederlands noemen eerlijk gezegd, gewoon een beetje plat gekras en gekraak. Soms kijk ik wel eens naar die soap van de Pfaffs, en daar kan ik echt niks van breien. Gatverdamme wat een grafboeren zijn dat zeg.quote:Op zaterdag 27 mei 2006 16:01 schreef popolon het volgende:
[..]
Laat dat maar aan de Vlamingen over: Hun kennis van de Nederlandse taal is vele malen beter, en ook veel rijker als je kijkt naar het taalgebruik, dan die van Nederlanders.
ja maar wel de doorsnee-belg, moet je nagaanquote:Op zaterdag 27 mei 2006 16:14 schreef Hathor het volgende:
[..]
Ligt eraan hoe je het bekijkt, ik versta de helft niet. Kan dat niet echt Nederlands noemen eerlijk gezegd, gewoon een beetje plat gekras en gekraak. Soms kijk ik wel eens naar die soap van de Pfaffs, en daar kan ik echt niks van breien. Gatverdamme wat een grafboeren zijn dat zeg.![]()
julie sleurhutten al eens bekeken ??!quote:Op zaterdag 27 mei 2006 16:10 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Waarom zijn Nederlanders Zigeuners?
Dat zeg ikquote:Op zaterdag 27 mei 2006 16:23 schreef ASroma het volgende:
ach zodra je de grens overkomt, waan je jezelf in Oost-europa, vooral met die elecrticiteits-palen die overal lopen, brrrr........![]()
Ach, veel "vlamingen" onder wie ik, ergeren zich ook aan dat Antwerps dat men "vlaams" noemt hoor.quote:Op zaterdag 27 mei 2006 16:14 schreef Hathor het volgende:
[..]
Ligt eraan hoe je het bekijkt, ik versta de helft niet. Kan dat niet echt Nederlands noemen eerlijk gezegd, gewoon een beetje plat gekras en gekraak. Soms kijk ik wel eens naar die soap van de Pfaffs, en daar kan ik echt niks van breien. Gatverdamme wat een grafboeren zijn dat zeg.![]()
+10quote:Op zaterdag 27 mei 2006 17:13 schreef Hathor het volgende:
Nou, er zitten natuurlijk wel een hoop Polen in Belgie, die komen allemaal ipods halen.![]()
In kleine dorpen zie je dat nog wel, maar in grotere dorpen en de stadjes zie je dat amper.quote:Op zaterdag 27 mei 2006 16:23 schreef ASroma het volgende:
ach zodra je de grens overkomt, waan je jezelf in Oost-europa, vooral met die elecrticiteits-palen die overal lopen, brrrr........![]()
Wat Kogando zegt. Nederlanders zijn luidruchtig, en arrogant. Onder het motto "ik ben alleen maar eerlijk" flappen we er van alles uit, terwijl een Vlaming zijn mening op een wat bescheidener en discreter wijze zal laten blijken. Ga eens een dagje bij Vlamingen op bezoek, en je zult merken dat Vlamingen veel zorgvuldiger met hun taal omgaan dan wij, en het bovendien veel beschaafder uitspreken.quote:Op dinsdag 30 mei 2006 03:07 schreef Kogando het volgende:
Belgen zijn een relaxed volkje en ik denk dat ze ons Nederlanders soms wat te luidruchtig vinden. Maar van mij mogen ze vlaanderen wel bij Nederland voegen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |