abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_36313036
Moet in een bijkeuken het framewerk van een metalstud wand geaard worden met een blanke draad van 2,5 mm naar een centraal aardpunt, of naar een centraaldoos, of hoeft het helemaal niet?

Hoever (Of hoe dichtbij) mogen wcd's van een spoelbak af zitten in een bijkeuken?
pi_36313782
ik dacht, vanaf de zijkant van de wasbak genomen, 60cm ruimte en dan mag je weer alles met elektra...
</post>
  vrijdag 24 maart 2006 @ 00:01:59 #3
139929 GerritB
Ik wil geen ondertitel
pi_36315460
In natte ruimtes moeten de vloer,c.v. en waterleiding geaard worden.
Voor een metalstud wand is dit niet nodig
  vrijdag 24 maart 2006 @ 09:21:06 #4
65960 sanger
|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|
pi_36319558
Misschien dat Tnimble hier zijn licht op kan werpen? Die is goed bekend met de NEN1010.
Everything you want is on the other side of fear.
Ik ben niet onhandelbaar, ik ben gewoon een grote uitdaging.
  Moderator zaterdag 25 maart 2006 @ 12:10:23 #5
92034 crew  Vonkenboer
Geen woorden, maar draden !
pi_36350808
Basispotentiaalvereffening

In elk gebouw moeten de beschermingsleidingen, de aardleidingen en de volgende vreemde delen door middel van basisvereffeningsleidingen met de hoofdaardrail zijn verbonden.

- Metalen leidingen voor inpandige voorzieningen, bijvoorbeeld voor gas of water
- Metalen delen van de gebouwconstructie, centrale verwarmings of luchtbehandelingsystemen
- Essentiele betonwapening indien mogelijk

Hier valt een metalstud dus al niet onder !

Aanvullende potentiaalvereffening
Bij toepassing van aanvullende potentiaalvereffening moeten worden betrokken alle gelijktijdig aanraakbare gestellen van vast bevestigd materiaal en vreemd geleidende delen met inbegrip van, waar mogelijk, de metalen wapening van betonconstructies van gebouwen.

Bij potentiaalvereffening moeten de beschermingsleidingen van al het materiaal en wandcontactdozen zijn betrokken.

Mijn inziens behoefd een metalen gestel dus niet geaard te worden onder voorwaarde dat het niet mogelijk is om electrisch met het metalen gestel in contact te kunnen komen
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')