Valt opzich mee, net als eclk dier hebben ze hun eigen typische luchtje. Wanneer de mannen niet gecastreerd zijn stinken ze wel heel erg, maar practisch alle mannelijke fretten worden gecastreerd. Net als dat bijna alle vrouwelijke fretten gesteriliseerd worden.quote:Op zondag 19 maart 2006 15:59 schreef renz0r het volgende:
Vraagje:
Die beesten stinken, maar wanneer je zo GOED verzorgd dan ruik je ze toch niet?
Dus die beesten moet je goed verzorgen om geen stank te hebben?
kan wel, maar is een beetje verboden zeg maar...quote:Op zondag 19 maart 2006 16:11 schreef renz0r het volgende:
Oke duidelijk. Kan je die anaalklier ook weghalen?
Nee ze zijn altijd aangelijnd. Ik heb geen idee hoe katten zich gedragen, maar (onze) fretten luisteren absoluut niet naar hun naam en zullen dus ook niet terug komen als ik ze roep, vandaar dat ze altijd aangelijnd zijn. Er zijn mensen die ze voor de jacht gebruiken (Freteren) en dan worden de fretten een konijnenhol ingestuurd. Die lopen los en komen ook weer bij de jager terug, dus het zal wel kunnen, maar hoe...quote:Op zondag 19 maart 2006 16:14 schreef Bluezz het volgende:
[afbeelding]!
Gedragen ze zich een beetje als katten?
Bijv. als je ze meeneemt op vakantie, dat je ze dan aangelijnd moet hebben, of lopen ze los?
pfff dat is lastig. Het zou een weggelopen fret kunnen zijn (in het wild zijn ze er niet) maar hij is wel een aparte kleur dan. Heb je toevallig geprobeerd of ie naar je toe kwam? Bunzingen / marters komen niet naar je toe, fretten wel.quote:Op zondag 19 maart 2006 16:37 schreef Xanthe het volgende:
Tijdje terug hadden we iets dat op een fret leek in de tuin. Is het een fret? Of is het toch een marter oid?
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
Ja die vraagt stelt echt iedereen. Het is vrij simpel: fretten hebben gewoon een eigen geur. Ik vergelijk dat met honden, die ruik je ook... Maargoed als je de doeken (waar ze in slapen) en de poepbakken (want ze zijn heel zindelijk) perfect bijhoud, dan ruik je echt niets, tenzij je je neus in de vacht gooit natuurlijk. Dus het ligt eraan hoe goed je het bijhoudt zeg maar...quote:Op zondag 19 maart 2006 15:59 schreef renz0r het volgende:
Vraagje:
Die beesten stinken, maar wanneer je zo GOED verzorgd dan ruik je ze toch niet?
Dus die beesten moet je goed verzorgen om geen stank te hebben?
Dat is een fret, overduidelijk. Kijk maar naar het koppie. Als je op google marter intypt en je zoekt op afbeelding zie je dat die een hele andere kop hebben. En die zijn ook zeker niet zo zwart maar gewoon ook wildkleur achtig. Dit is een zeldzame kleur fret!quote:Op zondag 19 maart 2006 16:37 schreef Xanthe het volgende:
Tijdje terug hadden we iets dat op een fret leek in de tuin. Is het een fret? Of is het toch een marter oid?
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
ik weet niet hoor:quote:[b]Op zondag 19 maart 2006 17:03 sc
[..]
Dat is een fret, overduidelijk. Kijk maar naar het koppie. Als je op google marter intypt en je zoekt op afbeelding zie je dat die een hele andere kop hebben. En die zijn ook zeker niet zo zwart maar gewoon ook wildkleur achtig. Dit is een zeldzame kleur fret!
moeilijk... iets van 7 tot 12 jaar.quote:Op zondag 19 maart 2006 17:12 schreef renz0r het volgende:
Hoe oud worden ze?
En ik vond dit ook nogquote:Een bunzing heeft witte oorranden en een donker masker. De wollige ondervacht is roomgeel en wordt beschermd door lange, donkere, dekharen. Hierdoor varieert de kleur van de bunzing van lichtbruin tot bijna zwart. Tijdens de zomer ligt de wollige ondervacht grotendeels verborgen onder de dekharen. In de winter staan deze door de dichtere vacht uit, waardoor het dier er lichter en ronder uitziet. Het mannetje is iets groter dan het wijfje. De erwtgrote stinkklieren aan de staartbasis scheiden een onaangename geur af, die ter verdediging en voor het markeren van het territorium wordt gebruikt.
Iets kleiner dan de bunzing is het fret, een tamme verwant die vroeger door stropers en jachtopzieners werd gebruikt voor de konijnenjacht. Vermoedelijk stamt dit dier af van een bunzingsoort uit Spanje en Marokko. Meestal zijn het albino's met een roomgele vacht en roze ogen. Ontsnapte exemplaren vermengden zich met onze inheemse bunzing, waardoor er ook een mengvorm voorkomt, die bunzingfret wordt genoemd. Het bunzingfret mist het donkere masker. Alle afstammelingen van deze kweekdieren vertonen geleidelijk weer de normale bunzingtekening.
Toen we de deur open deden was ie meteen weg en we hebben m ook niet weer gezien.quote:Op zondag 19 maart 2006 16:52 schreef Dandelion het volgende:
[..]
pfff dat is lastig. Het zou een weggelopen fret kunnen zijn (in het wild zijn ze er niet) maar hij is wel een aparte kleur dan. Heb je toevallig geprobeerd of ie naar je toe kwam? Bunzingen / marters komen niet naar je toe, fretten wel.
Mijn eerste gok zou zijn dat het een bunzing of een marter oid is, maar zeker weet ik het niet.
De gemiddelde leeftijd is 8-10, maar tegenwoordig zijn ze vanaf 6 jaar 'oud'. Dus ik snap niet helemaal hoe je bij 7-12 komt?quote:Op zondag 19 maart 2006 17:26 schreef Dandelion het volgende:
[..]
moeilijk... iets van 7 tot 12 jaar.
Hmm, een oud klasgenoot had ook fretten. Toen ik hem vroeg of ze werkelijk zo stinken als mensen beweren zei hij dat hij die klieren had laten verwijderen, dus geen stank had. Moet ik er wel even bij vermelde dat hij in Belgie woont, is het daar wel legaal dan?quote:Op zondag 19 maart 2006 16:12 schreef Dandelion het volgende:
[..]
kan wel, maar is een beetje verboden zeg maar...![]()
Klopt.quote:Op zondag 19 maart 2006 23:03 schreef Bluezz het volgende:
Agossie, deze fotostrip van het verwijderen van de anaalklieren...
http://www.frettiggestoord.nl/anaalk.html
Het is alleen toegestaan in NL op medische gronden lees ik overal.
Bij chronische verstopping bijv.
Ja dat is wat ik altijd heb meegekregen. Tis sowieso aan verandering onderhevig blijkbaar, want je geeft zelf al aan dat ze tegenwoordig vanaf 6 al oud zijn.quote:Op zondag 19 maart 2006 18:01 schreef lelibel het volgende:
[..]
De gemiddelde leeftijd is 8-10, maar tegenwoordig zijn ze vanaf 6 jaar 'oud'. Dus ik snap niet helemaal hoe je bij 7-12 komt?
Puur uit nieuwsgierigheid: waarom zou je dat weten dan? Ken je alle fokkers en de uiteindelijk eigenaren van hun pups?quote:Aan de andere kant als dit een fret zou zijn zou deze van een goede fokkerij komen (door zijn kleur) en zou mij toch zeker wel bekent moeten zijn of deze vermist zou worden of niet.
Tja, je had je natuurlijk ook even in kunnen lezen voor je er aan begon...quote:Op maandag 20 maart 2006 10:24 schreef zhe-devilll het volgende:
Ze stinken echt erg!
Heb er ooit een gehad ik werd helemaal nuts van dat beest, ze hebben van nature adhd
knettergekkkkkkkkkkkk wordt je ervan!
Die van mij sprong, spring,jump hier dan daar en dat in 3 seconden tijd weet je wel..![]()
En dan beet ze continu speels in je tenen en vingers, heel fijn!![]()
Het versleepte alles wat het vond in huis onder je kasten.
Nu kende ik iemand die adhd had en die vond het een geweldig beest![]()
Ik heb hem gratis weggegeven!
![]()
ja hehe toen was er nog niks te lezen over frettenquote:Op maandag 20 maart 2006 10:33 schreef Dandelion het volgende:
[..]
Tja, je had je natuurlijk ook even in kunnen lezen voor je er aan begon...
Ben je ook actief bij een frettenvereniging?quote:Op maandag 20 maart 2006 10:21 schreef lelibel het volgende:
Dat klopt ik ken inderdaad (ik wil niet zeggen alle, maar in ieder geval wel alle bekende en zeker die die true blacks fokken) de meeste fokkerijen. Mensen die een zwarte fret willen zijn meestal ook erg actief op internet en daar ken ik iedereen ook van. Bovendien worden de marktplaats advertenties dagelijks in de gaten gehouden en als er een fretje vermist is dan ben ik daarvan op de hoogte eigenlijk, zwart of niet zwart.
Leeftijd is inderdaad aan verandering onderhevig. Door het fokken is de leeftijd wat terug gevallen.
daarna heb ik het grote frettenboek geschrevenquote:Op maandag 20 maart 2006 10:33 schreef zhe-devilll het volgende:
[..]
ja hehe toen was er nog niks te lezen over fretten
Vandaar dat het zo'n rukboek isquote:Op maandag 20 maart 2006 10:33 schreef zhe-devilll het volgende:
[..]
daarna heb ik het grote frettenboek geschreven![]()
quote:
Ligt eraan wat je met actief bedoelt. Ik ken er een aantal en ik hou ze allemaal bij qua info enzo. Maar het is niet zo dat ik er lid van ben. Ik ben wel moderator op een frettenforum waar heel erg veel ter sprake komt en waar je dus ook goed op de hoogte wordt gehoudenquote:Op maandag 20 maart 2006 10:33 schreef Dandelion het volgende:
Ben je ook actief bij een frettenvereniging?
ah ok. Mijn vriendin komt regelmatig op het forum van SDF, die houdt dat bij voor ons zeg maarquote:Op maandag 20 maart 2006 10:55 schreef lelibel het volgende:
[..]
Ligt eraan wat je met actief bedoelt. Ik ken er een aantal en ik hou ze allemaal bij qua info enzo. Maar het is niet zo dat ik er lid van ben. Ik ben wel moderator op een frettenforum waar heel erg veel ter sprake komt en waar je dus ook goed op de hoogte wordt gehouden.
Dat merk je wel vaker op fora (quote:Op maandag 20 maart 2006 11:08 schreef lelibel het volgende:
Ok dan. Ik zat vroeger zelf op die van FTJ maar daar werd ik toen onwijs aangevallen. Ik ben nu moderator op die van Frettenhol (/Ferretsplace), die is nog vrij nieuw (sinds 17-10-2005) maar loopt ontzettend goed.
Hoogstwaarschijnlijk een bunzing en in een wat zeldzamer geval een kruising fret-bunzing.quote:Op zondag 19 maart 2006 16:37 schreef Xanthe het volgende:
Tijdje terug hadden we iets dat op een fret leek in de tuin. Is het een fret? Of is het toch een marter oid?
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
Dan is de info op websites die ik bezocht heb niet juist.quote:Op maandag 20 maart 2006 21:21 schreef lelibel het volgende:
Nee hoor bunzingen zijn ook wel overdags actief.
Ach als dat het ergste was...quote:Op maandag 20 maart 2006 21:22 schreef Xanthe het volgende:
[..]
Dan is de info op websites die ik bezocht heb niet juist.
Er zijn sws maar weinig DA's die verstand hebben van alles wat kleiner is als een katquote:Op maandag 20 maart 2006 22:09 schreef Dandelion het volgende:
[..]
Ach als dat het ergste was...
Van de vier dierenartsen die ik hier in de omgeving bezocht heb met mijn fretten hadden er wel geteld NUL ( 0 ! ) verstand van fretten. Dus een website vergeef ik zo'n 'foutje' wel.
Ik ben/was er trouwens van overtuigd dat bunzingen schemerdieren zijn. (en niet eens om maar de gulden middenweg te nemen)
Bennie's domein is op het moment in de hal, waar hij niet echt dingen kan slopen op ergens op komen. De dames zitten nu in de computerkamer waar ze ook niet echt ergens bij kunnen. Wanneer we in de woonkamer zijn mogen zij er ook bij (of bennie, of isis en zeeba dus) maar daar komen ze enkel onder toezicht, zodat ze niet op de tafel komen enzo (daar springen ze opvanaf de bank). Wanneer wij niet thuis zijn gaan ze hun kooien in.quote:Op maandag 20 maart 2006 22:11 schreef NanKing het volgende:
Kunnen fretten gewoon los in huis lopen?
Ze hebben toch heel veel ruimte nodig? Ik heb eens een keer wat gelezen over een vrouw en zij had een hele eigen kamer voor de fretten. Met allemaal speelbuizen knuffels, klimdingen etc.
Het lijken me hele leuke beestjes, maar heb er helaas geen ruimte voor.
Nou ik had hier voor ratjes, en dat ging eigenlijk wel aardig, viel me niets tegen. Fret is natuurlijk niet zo heel veel voorkomend, en ook een vrij complex dier wat ik er zo van begrijp.quote:Op maandag 20 maart 2006 22:12 schreef NanKing het volgende:
[..]
Er zijn sws maar weinig DA's die verstand hebben van alles wat kleiner is als een kat.
Dat van ratjes is pas van de afgelopen paar jaar imo. Vroeger als je met een ratje (of hamster) bij de DA kwam was het altijd "ja ik zie het al, laat maar inslapen"quote:Op maandag 20 maart 2006 22:16 schreef Dandelion het volgende:
[..]
Nou ik had hier voor ratjes, en dat ging eigenlijk wel aardig, viel me niets tegen. Fret is natuurlijk niet zo heel veel voorkomend, en ook een vrij complex dier wat ik er zo van begrijp.
Kloptquote:Op dinsdag 21 maart 2006 14:13 schreef Whoopsydaisy het volgende:
Ik vind het leuke dieren maar volgens mij kosten ze wel heel veel energie.
Ja.quote:Op maandag 29 mei 2006 12:06 schreef kolNERD het volgende:
ik heb jarenlang tamme ratten gehad, echt super gave beesten... maar nu ben ik ouder... en ik weer knaagers... maar ik zit te denken om een fret te kopen... ééntje... of misschien 2... omdat ik altijd denk van dat als hij alleen is dat hij dan eenzaam is... iemand nog tips waar ik op moet letten als ik pups koop???
heb er al veel informatie over opgezocht... ben en al een tijdje mee bezig...quote:Op maandag 29 mei 2006 12:24 schreef Dandelion het volgende:
[..]
Ja.
Je eerst heel goed inlezen.
Om te beginnen zijn Fretten geen knaagdieren maar roofdieren. Dat is nogal een verschil.
Wordt het vaak afgeraden om te beginnen met pups. Dit omdat ze nogal strak opgevoed moeten worden, maar als nog niets van fretten weet is dat lastig. Kijk eerst eens in de opvang, ik ben zelf aangesloten bij stichting de fret, die hebben diverse adressen daar voor.
Dan de vraag of je een of meerdere fretten moet nemen. Van vroeger uit werd er altijd geroepen dat je meerdere fretten moet hebben. Tegenwoordig wordt daar enigszins aan getwijfeld, dit om dat alle verwanten van de Fret, zoals de bunzing e.d. solitaire wezens zijn, met een redelijk groot territorium. Ik heb er zelf drie, waarvan er eentje gescheiden zit, omdat die andere twee, die ik eerder had, hem niet tollereren. Het gaat met allemaal goed, maar soms heb ik het idee dat de Fret die alleen zit beter in zijn vel zit dan die andere twee.
Kwa eenzaamheid maakt het niet zoveel uit, jij zult er toch veel energie in moeten steken om met ze te spelen, of je er nu een neemt of twee.
Maar nogmaals, ga je eerst eens heel goed inlezen voor je aan fretten begint want t zijn geen makkelijke beestjes die je zo even ophaalt bij de dierenwinkel en dat het dan maar in eens goed gaat.
Ik wil je niet afrekenen op een misvatting, maar als je er al ff mee bezig bent, waarom denk je dan dat het knaagdieren zijn? Begrijp me niet verkeerd, fretten zijn echt gaaf en ik vind dat als je ze graag wil dat je het vooral moet doen, maar een goede voorbereiding is echt belangrijk. Er zitten zo veel fretten in de opvang (of nog erger, worden gedumpt) omdat de nieuwe eigenaren dacht dat het wel leuk zou zijn, en er zonder gedegen voorbereiding aan zijn begonnen, vandaar dat ik daar zo op hamer.quote:Op maandag 29 mei 2006 12:56 schreef kolNERD het volgende:
[..]
heb er al veel informatie over opgezocht... ben en al een tijdje mee bezig...
maar met pups... bedoelde ik meer dat als ze een paar weken/maanden oud zijn...
dat het roofdieren waren wist ik wel... ik noem ze knaagers... een dolfijn en walvis worden ook vis genoemd, terwijl het zoogdieren zijn...quote:Op maandag 29 mei 2006 13:12 schreef Dandelion het volgende:
[..]
Ik wil je niet afrekenen op een misvatting, maar als je er al ff mee bezig bent, waarom denk je dan dat het knaagdieren zijn? Begrijp me niet verkeerd, fretten zijn echt gaaf en ik vind dat als je ze graag wil dat je het vooral moet doen, maar een goede voorbereiding is echt belangrijk. Er zitten zo veel fretten in de opvang (of nog erger, worden gedumpt) omdat de nieuwe eigenaren dacht dat het wel leuk zou zijn, en er zonder gedegen voorbereiding aan zijn begonnen, vandaar dat ik daar zo op hamer.
En qua pups, mijn info is alitjd geweest dat het beter is om te beginnen met fretten van minimaal een jaar oud.
Normaal ben ik niet zo'n fan van dierenboeken maar het is een aanrader om dit boek eens te lezen:
Het Frettenboek
Auteurs: Piet van Zalinge en Nel Smeding
ISBN 90-802298-4-9
[afbeelding]
Vrouwtjes sowieso laten castreren. Die worden namelijk loops en wanneer ze niet gedekt worden, blijven ze loops. Daar kunnen ze doodziek van worden, beenmerg depressie van krijgen en aan overlijden.quote:Op maandag 29 mei 2006 16:46 schreef kolNERD het volgende:
[..]
ik weet alleen niet wat verstandiger is... om 2 mannetjes... of 2 vrouwtjes... of een mannetje en een vrouwtje te kopen... ik lees nu steeds over loops, gedekt worden... gecastreerd worden enzo... maar daar moet ik me maar eens meer in gaan verdiepen...
Je kan maar beter overal rekening mee houden... Springen zijn ze niet zo sterk in, maar klimmen kunnen ze des te beter.quote:Op maandag 24 juli 2006 18:49 schreef MidnightMotion het volgende:
Kunnen fretten ook (hoog) klimmen/springen? En zoja, hoe hoog? Zit me een beetje in te lezen over de beesten maar vraag me dus af of ik dan zomers de ramen en deuren dicht moet houden als er zo'n ding rondrent!
Inderdaad. Wij hebben hier voor alle deuren schotjes staan van ca 60 cm hoog, afgewerkt met een ronde pijp aan de bovenkant, zodat ze er ook geen houvast aan hebben. Dat werkt, maar t blijft opletten, een schoenendoos laten slingeren is al genoeg om er over te komen..quote:Op maandag 24 juli 2006 23:00 schreef owlet het volgende:
[..]
Dat was voor mij een reden om na de dood van de laatste geen fretten meer te willen. Je moet constant wel een oogje op ze blijven houden.
Daar zijn de geleerden het op dit moment dus niet over eens. Er werd altijd aangenomen dat fretten beter gedeien in een groep, maar de laatste tijd wordt daar over getwijfeld. Gekeken naar de afstamming van de fret zou je namelijk juist zeggen dat het een solitair wezen is. Ga maar na, de bunzing, toch de wilde neef van de fret, is een solitair wezen, met een eigen territorium van ongeveer 1 km2. Ook uit eigen ervaring kan ik zeggen dat het best goed gaat, wij hebben 2 vrouwtjes die samen zitten en mannetje die zich 'alleen' moet vermaken omdat die andere 2 hem niet dulden. Ik kan niet zeggen dat die ene die alleen zit het nu veel slechter heeft qua vermaak dan die andere twee: je moet er dan natuurlijk wel voor zorgen dat hij genoeg impulsen krijgt om zijn energie kwijt te kunnen. Je zult wanneer je één fret hebt wel veel tijd in hem moeten steken. Aan de andere kant moet dat ook als je ze samenzet. Maar goed ik kan dus niet zeggen dat die twee die samen zitten het qua gezondheid bijvoorbeeld beter doen dan de 'eenzame', fretten zijn erg stressgevoelig, en wanneer ze samen worden gezet terwijl ze elkaar eigenlijk op mininiem niveau niet liggen kan dit al snel leiden tot maagzweren enzo.quote:Oh, en hopelijk ter overvloede, maar er moeten dan toch echt wel twee van die dingen rondrennen, een fret alleen is echt zielig![]()
Ach ja eigenlijk moet het ook gewoon per dier bekeken wordenquote:Op dinsdag 25 juli 2006 13:44 schreef owlet het volgende:
Ja het blijft soms lastig.
Ik heb toen ik nog opving ook geregeld fretten in hun eentje herplaatst omdat die gewoon geen plezier konden ontlenen aan een soortgenoot. Dan is het natuurlijk snel bekeken en gaat zo'n fret lekker alleen naar iemand die er veel, heel veel aandacht in kan steken.
Maar over het algemeen vind ik ze toch een stuk lekkerder in hun bontjas steken als ze met twee of meer zijn.
Dat kán natuurlijk ook komen omdat de gemiddelde fretteneigenaar niet de tijd en de energie heeft om dagelijks uren te spelen en te knuffelen. Zou dat wel zo zijn dan zou de situatie wellicht anders zijn.
Jammer dat ze die wegloop neigingen hebben zeg, lijken me voor de rest echt super leuke beesten! Helaas is voor mij de ramen en deuren dicht houden zeker met dit weer echt geen optie!quote:Op maandag 24 juli 2006 23:00 schreef owlet het volgende:
[..]
Je kan maar beter overal rekening mee houden... Springen zijn ze niet zo sterk in, maar klimmen kunnen ze des te beter.
ALLE, maar dan ook echt ÁLLE mogelijke ontsnappingsroutes moeten afgesloten worden en dan heb ik het over alle gaatjes groter dan een twee-euro munt en alle materialen die ze kapot kunnen maken (zoals een vliegendeur).
Als ze het kapot kúnnen maken zullen ze het doen en je bent ze gegarandeerd kwijt als ze naar buiten kunnen.
Dat was voor mij een reden om na de dood van de laatste geen fretten meer te willen. Je moet constant wel een oogje op ze blijven houden.
Oh, en hopelijk ter overvloede, maar er moeten dan toch echt wel twee van die dingen rondrennen, een fret alleen is echt zielig![]()
Ben alleen bang dat die onderzoek neiging me iets te link is... schotten voor de deur(en) zetten is nog nog wel een optie maar ik heb in de woonkamer 2 flinke ramen waar een beetje handig beest best bij kan komen volgens mij dus dan zouden daar ook schotten voor moeten komen! Ik ga toch nog maar even verder met mn zoektocht naar een geschikt huisdierquote:Op dinsdag 25 juli 2006 23:24 schreef Dandelion het volgende:
het is niet echt een wegloop neiging, meer een onderzoek neiging. Ze zijn zeg maar nieuwsgieriger dan dat ze bang zijn...
Overigens hebben wij hier al 5 weken lang alle deurenn ramen open, wel met schotjes van 60 cm hoog in de deuropening, maar dat gaat prima. ff nadenken waar je wat neer zet dat wel, en je voeten optillen, maar daar wordt je lekker lening van zeg maar...
Ik voel me geroepen hierop te reageren. Als ze heel lang alleen zijn geweest, direct na het nestverlaten, dan kunnen ze soms wat eenkenniger tegenover soortgenoten zijn en een hele enkele uitzondering van zichzelf maar het allersneuste dat ik ken is een fretje alleen! Ze hebben een soortgenootje zo nodig. Het zijn geen alleenlevende diertjes. Ze kunnen ook nooit in spel en leven met alleen omgang met mensen en/of honden/katten volledig in hun frettenopjes zijn.quote:Op maandag 29 mei 2006 17:09 schreef Dandelion het volgende:
Wanneer je de fretten als koppel koopt (welke combinatie dan ook) zou ik er 2 bij elkaar nemen, wanneer je ze 'los' koopt, zou ik ze lekker alleen laten.
Lees deze post nog eens. Iets met voortschrijdend inzicht.quote:Op donderdag 10 augustus 2006 22:41 schreef Causa het volgende:
[..]
Ik voel me geroepen hierop te reageren.
[...]
Een beetje frettenliefhebber heeft eerder meteen een hele ploeg fretten dan slechts een duo zelfs.
Gespeculeer. ik geloof er niks van. Als ik het verschil in vreugde en levendigheid zag. Hoe heerlijk fretjes samen bezig zijn. Elkaar poetsen, knuffen.. voor mij is het bewezen. 2 fretjes is absoluut minimumquote:Op zondag 13 augustus 2006 16:27 schreef Dandelion het volgende:
[..]
Lees deze post nog eens. Iets met voortschrijdend inzicht.
Prima.quote:Op zaterdag 19 augustus 2006 11:09 schreef Causa het volgende:
[..]
Gespeculeer. ik geloof er niks van. Als ik het verschil in vreugde en levendigheid zag. Hoe heerlijk fretjes samen bezig zijn. Elkaar poetsen, knuffen.. voor mij is het bewezen. 2 fretjes is absoluut minimum
Niets met mijn eigen ervaring te maken. Die is, in dit geval, net zo irrelevant als elke andere persoonlijke ervaring ansich. Deze wetenschappers hebben het niet over een enkele ervaring natuurlijk, maar over een hele dosis aan ervaringen. Dat zij onder groepsfretten nu eenmaal meer maagzweren (die o.a. veroorzaakt worden door stress) tegenkomen dan onder solotaire fretten is wel een teken aan de wand. En zo zijn er wel meer signalen.quote:Op zaterdag 19 augustus 2006 12:26 schreef Causa het volgende:
Er zijn ook uitzonderingen die het beter alleen redden, zoals toevallig dat ene fretje bij jou thuis.
Uitzondering ja...
Dus omdat jij op basis van je eigen ervarinkje concludeerd dat dat het meest ideale is voor het dier de fret, (waarvan de wetenschapper waar jij het over hebt even vergeten is dat het geen bunzing meer is, alleen nog maar familie van ) nouja wat je wilt...
quote:Op dinsdag 25 juli 2006 16:02 schreef Dandelion het volgende:
[..]
Ach ja eigenlijk moet het ook gewoon per dier bekeken worden![]()
De een wel de ander niet. De vraag is ook of je katten met fretten overweg kunnen. De een loopt er gewoon voor weg, de ander laat zich bijten, en weer een ander begint te meppen.quote:Op zaterdag 19 augustus 2006 15:32 schreef KRS het volgende:
Superleuke beestjes vind ik het!
Maar volgens mij kunnen ze totaal niet met katten overweg, of wel??
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |