abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_36137827
Het lijkt me heel normaal dat je mag inzien wat er over je kind geschreven is. Helemaal als je ervoor moet tekenen. Volgens mij heb je ook gewoon het recht om dat in te zien.

Het is anders dan het CB, maar wij hebben op de peuterspeelzaal een overdrachtsformulier voor als de peuter naar de basisschool gaat. Dat krijgen de ouders ook altijd te lezen en dat wordt besproken voordat het getekend en wel naar de betreffende basisschool gaat. Lijkt me heel normaal. Het gaat toch om jouw kind, lijkt me logisch dat je weet wat erin staat.
Fake it till you make it...
  zaterdag 18 maart 2006 @ 12:03:40 #27
37150 livelink
keek op mijn week ( © DJ11)
pi_36138871
Wij hebben ook niks getekend, nu ik er over nadenk. Het maakt me ook niet zoveel uit, ik heb altijd een goed gevoel gehad bij het cb en als er wat problemen en twijfels waren dan zou ik het waarschijnlijk wel al van hen gehoord hebben. Maar het recht om dossiers in te zien lijkt me niet meer dan normaal en ik zou dan ook zeker wel vragen om ook de laatste aantekening te lezen, als ik jou was, Leah.
Nu is het gewoon nog niet af en weet je eigenlijk nog niet waar je voor getekend hebt.
Als je goed om je heen kijkt zie je dat alles gekleurd is.
  FOK!fossiel zaterdag 18 maart 2006 @ 13:58:49 #28
2628 Karin
pi_36141466
Ik werk als medisch secretaresse in een revalidatiecentrum. Bij ons is het zo dat je alles uit je eigen medisch dossier mag inzien behalve het decursus (aantekeningen van de arts) en inkomende correspondentie (daarvoor moet je naar betreffende schrijver). Inderdaad het liefst in het bijzijn van een arts zodat die eventuele vragen meteen kan beantwoorden aangezien alles in medische termen is opgeschreven.

Ik ben ook altijd heel precies in wat ik teken, wil altijd alles eerst goed gelezen hebben. Kan me heel goed voorstellen dat je echt eerst alles wilt zien voordat je tekent, zeker omdat het over je kind gaat. Kan hij niet een kopie van het rapport wat hij nog gaat maken aan jou toesturen? Komt bij ons zeer regelmatig voor dat wij kopietjes versturen naar de mensen zelf, uiteraard in overleg met de arts.
  zaterdag 18 maart 2006 @ 19:53:29 #29
5177 Leah
I'm going to Graceland
pi_36149476
Ja, dat ga ik denk ik ook vragen Karin. Nogmaals niet omdat ik het niet vertrouw, maar omdat ik het gewoon een rare gang van zaken vind dat je geacht wordt iets ongezien te tekenen.
Vreemd trouwens dat het niet overal zo is.
Losing love is like a window in your hart,
everybody sees you're blown apart, everbody sees the wind blow.
  zaterdag 18 maart 2006 @ 19:59:23 #30
3011 E.T.
hormonaal stuiterballetje
pi_36149611
Ik vind 't raar dat ze nogal moeilijk doen over het inzien van het dossier.
Elk medisch dossier mag je inzien, dus waarom zou je dit niet mogen bekijken?
Ik zou trouwens ook zeker nog naar dat laatste verslag vragen, al was 't alleen maar om het principe tot ze door te laten dringen.
I can only please one person per day. Today is not your day. Tomorrow isn't looking too good either.
  zaterdag 18 maart 2006 @ 20:02:14 #31
5177 Leah
I'm going to Graceland
pi_36149684
Dat is ook mijn drijfveer ET .
Losing love is like a window in your hart,
everybody sees you're blown apart, everbody sees the wind blow.
  zaterdag 18 maart 2006 @ 22:52:10 #32
1627 dutchie
Eámanë Súrion
pi_36154558
Zoals ze het hier zo mooi omschreven: Het papier is van hun, maar de letters erop zijn van de ouders.
Dus je hebt elk recht om het in te zien. Dat niet ieder ouder dat doet, da's voor hen misschien vreemd, maar dat neemt niet weg dat ze verplicht zijn dit toe te staan.
Onder toezicht van een arts.... waar zijn ze bang voor; dat je dingen gaat veranderen? Ik vind het knap arrogant.
Maar goed, je bent op je strepen gaan staan, helemaal terecht.
Als je niet lacht, ben je dood.
  zaterdag 18 maart 2006 @ 23:02:43 #33
5177 Leah
I'm going to Graceland
pi_36154812
quote:
Op zaterdag 18 maart 2006 22:52 schreef dutchie het volgende:

Onder toezicht van een arts.... waar zijn ze bang voor; dat je dingen gaat veranderen? Ik vind het knap arrogant.
Dat had ik dus ook, het arrogante wat eruit sprak... Nou zijn wij echt niet van die moeilijke mensen hoor, ik eis heus niet elk dossier ter inzage . Maar er was ook zo'n vraag tijdens de intake van de jongste, of wij ooit mishandeld waren (Hub en ik dan, hè) als kind. Ik fronste eens mijn wenkbrauwen bij die vraag, en Hub antwoordde, al afwassende aan het aanrecht; "Als dat zo zou zijn, denk je dan dat we dat zouden zeggen? "
Voor de goede orde, we komen beiden uit een normaal doorsnee gezin, maar we hadden beiden wel zoiets van, waar gaaaat dit in vredesnaam over
Losing love is like a window in your hart,
everybody sees you're blown apart, everbody sees the wind blow.
  zaterdag 18 maart 2006 @ 23:05:57 #34
1627 dutchie
Eámanë Súrion
pi_36154891
Leah, dat is wel een standaardvraag hoor. Is net zoals ze bij de intake van de vk vragen of je ooit een nare seksuele ervaring hebt gehad.
Als je niet lacht, ben je dood.
  zaterdag 18 maart 2006 @ 23:12:15 #35
5177 Leah
I'm going to Graceland
pi_36155051
Ik heb nooit een intake bij de VK gehad . Ik/wij wisten dus echt niet dat dat gebruikelijk was.
Losing love is like a window in your hart,
everybody sees you're blown apart, everbody sees the wind blow.
  FOK!fossiel zaterdag 18 maart 2006 @ 23:13:04 #36
2628 Karin
pi_36155071
quote:
Op zaterdag 18 maart 2006 13:58 schreef Karin het volgende:
Ik werk als medisch secretaresse in een revalidatiecentrum. Bij ons is het zo dat je alles uit je eigen medisch dossier mag inzien behalve het decursus (aantekeningen van de arts) en inkomende correspondentie (daarvoor moet je naar betreffende schrijver). Inderdaad het liefst in het bijzijn van een arts zodat die eventuele vragen meteen kan beantwoorden aangezien alles in medische termen is opgeschreven.
  zaterdag 18 maart 2006 @ 23:15:29 #37
1627 dutchie
Eámanë Súrion
pi_36155128
Kijk Karin, zoals het daar staat dan heb je er begrip voor. Maar als er enkel gezegd wordt: Maar dan alleen onder toezicht, dat klinkt toch heel anders.
Als je niet lacht, ben je dood.
pi_36167189
Nou die vraag heb ik bij mijn intake van de meiden niet gehad!!!! (wel bij de vk inderdaad)
De jan lul van het geheel.
Alles is gaan hangen, behalve me lach :)
Kutsch; tussen kut en kitsch
Het voelt heerlijk!!!!
pi_36168984
Ik zou het ook willen inzien.. maar ja, dat ben ik, he
Met de verhuizing heb ik ook onze eigen medische dossiers opgevraagd, we moeten nog nieuwe artsen hier zoeken om ze weer in te leveren. Ook leuk om eens door te lezen. Hoe het cb zijn dossiers regelt bij een verhuizing weet ik niet, officieel mogen ze het niet zomaar naar het cb in de nieuwe woonplaats sturen.. ben benieuwd of ze zich daar ook netjes aan houden.
pi_36199207
'k Heb gebeld, en: het Consultatiebureau wil ons niet zelf het dossier toesturen omdat ze vinden dat dat hun eigendom is. Wel mogen we een afspraak maken om het in te zien. Normaal vragen ze bij een verhuizing je toestemming om je dossier naar het consultatiebureau in je nieuwe woonplaats te sturen. Voor ons zou dit betekenen dat we of toestemming moeten geven een dossier ongelezen naar het nieuwe cb te sturen, of we moeten 2,5 uur reizen om het dossier op afspraak te lezen voor zij het doorsturen. Vind ik allebei geen geweldige opties dus we gaan een brief sturen met 't verzoek ons een kopie van het dossier te sturen.. en als ik http://www.cbpweb.nl/downloads_inf/inf_bet_inzagerecht.pdf goed begrijp moeten ze dat ook doen.
De vrouw aan de telefoon vond het maar vreemd 'dit is de normale gang van zaken' en 'de mensen daar hebben ook beroepsgeheim'.
Leuk topic, Leah.. goede timing
  maandag 20 maart 2006 @ 14:26:30 #41
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_36199942
Beroepsgeheim over iets dat over jou gaat, dat is helemaal cute verzonnen.
***
  maandag 20 maart 2006 @ 20:19:10 #42
5177 Leah
I'm going to Graceland
pi_36210896
Ik moet er eigenlijk wel een beetje om lachen . Wat doen ze toch moeilijk, zouden ze wat te verbergen hebben ?
Losing love is like a window in your hart,
everybody sees you're blown apart, everbody sees the wind blow.
  dinsdag 21 maart 2006 @ 06:29:38 #43
24188 Belana
kloon van belana
pi_36221967
wat een vaag verhaal poemojn!!
stormy waters...
sailin'
  vrijdag 13 april 2007 @ 10:41:50 #44
3142 m@x
Do, a deer, a female deer
pi_48284669
Even een sprongetje van het peutertopic hier naartoe.
quote:
Op vrijdag 13 april 2007 09:30 schreef m@x het volgende:
Wat ik me trouwens afvroeg: toen ik bij het CB was zat ik met de verpleegster mee te gluren in de computer en mijn oog viel op een aantekening die naar aanleiding van één van onze vorige bezoekjes was gemaakt "kind probeert mij te slaan en moeder zegt niets". Ik heb er niks over gezegd maar het zit me toch niet lekker dat je kennelijk ook op die manier in de gaten wordt gehouden. Zo'n bezoekje is een momentopname en hoe goed kennen ze Kai en mij nou? Heeft één van jullie een zelfde soort ervaring en zouden jullie dit aankaarten?
quote:
Op vrijdag 13 april 2007 10:29 schreef m@x het volgende:
Ik heb net het de organisatie waar het CB toe behoort aan de telefoon gehad en gevraagd om inzage in Kai's dossier. Volgens de dame die ik aan de telefoon had heb ik toestemming van de CB-arts nodig om het dossier in te mogen zien. Dit zou te maken hebben met de wet op de privacy. Ik vind het echt belachelijk. Het gaat toch verdorie om mijn eigen dossier, waarom zou iemand anders mij dan toestemming moeten geven om het in te zien? Nouja, ze gaat de procedure verder uitzoeken en belt me terug
quote:
Op vrijdag 13 april 2007 10:36 schreef _Bar_ het volgende:
Hmm word je niet blij van idd M@x, maar om even over die toestemming te hebben...
Ook hier mogen wij het dossier niet zomaar in zien, ik wilde graag kopietjes hebben van alle tijd dat wij daar geweest zijn, gewoon om een compleet iets van Thijs hier in huis te hebben.

Maar ook hier hebben wij toestemming nodig van de cb arts... volgende week woensdag ga ik langs en dan mogen ze kopietjes maken....
Ik denk dat de toestemming die jij moet hebben te maken heeft met het feit dat je kopietjes wil hebben van het dossier, alhoewel ik dat wel vreemd vind.
Oops! Did I just roll my eyes out loud?
♥ Huisje, boompje, fietstas ♥
♥ There is no way to happiness, happiness is the way ♥
  vrijdag 13 april 2007 @ 10:44:01 #45
164686 _Bar_
Carpe Diem
pi_48284749
Ik vind het zoiezo al belachelijk, gewoon omdat net als bij jou het over je eigen kind gaat...
Opzich zou dat toch al voldoende moeten zijn.

Maar dan nog, ik ben al sinds juli daarmee bezig om inzake te krijgen, en volgende week woensdag kan ik meekomen....
Vind dat er nogal een behoorlijke tijd tussen zit.
Herinnering is een vorm van ontmoeting.
  vrijdag 13 april 2007 @ 10:45:44 #46
3142 m@x
Do, a deer, a female deer
pi_48284816
Op zich is het al fout dat het bij jou zo lang heeft geduurd aangezien ze volgens het linkje van Poemojn verplicht zijn binnen vier weken op jouw verzoek te reageren. Dat linkje is trouwens wel erg nuttig.
Oops! Did I just roll my eyes out loud?
♥ Huisje, boompje, fietstas ♥
♥ There is no way to happiness, happiness is the way ♥
  vrijdag 13 april 2007 @ 10:48:58 #47
164686 _Bar_
Carpe Diem
pi_48284933
quote:
Op vrijdag 13 april 2007 10:45 schreef m@x het volgende:
Op zich is het al fout dat het bij jou zo lang heeft geduurd aangezien ze volgens het linkje van Poemojn verplicht zijn binnen vier weken op jouw verzoek te reageren. Dat linkje is trouwens wel erg nuttig.
Ik zocht er in eerste instantie weinig achter, vooral ook omdat je dan nog vers met de rouw bezig bent, en d8 dat men het ook gebruikte voor de autopsie resultaten...
Maakt me ook verder eigenlijk weinig uit, binnenkort heb ik ze en kan ik ze bij de rest van Thijs zijn spulletjes voegen
Herinnering is een vorm van ontmoeting.
  vrijdag 13 april 2007 @ 11:07:31 #48
3142 m@x
Do, a deer, a female deer
pi_48285583
Ik kan me goed voorstellen dat je op dat moment hele andere dingen aan je hoofd hebt. Wel heel fijn dat je het dan uiteindelijk toch krijgt.
Oops! Did I just roll my eyes out loud?
♥ Huisje, boompje, fietstas ♥
♥ There is no way to happiness, happiness is the way ♥
pi_48285657
Wat raar m@x en Bar. Hier vertelde de verpleegkundige me dat ik ten alle tijde het dossier mag inzien. Ze vertelde er wel bij dat ze er meestal bij blijven om meteen tekst en uitleg te geven indien nodig of als je iets niet begrijpt. Ze maakt namelijk ook aantekeningen voor zichzelf, die zij er dan wel bijvoegt, maar aangezien dat korte notities zijn, wil ze dat meteen kunnen uitleggen.

Toen ik nog als verpleegkundige werkte deden wij dat ook zo als mensen hun (verpleegkundig) dossier wilden inzien. Er bij blijven en dan eventueel meteen uitleg geven.
Variety is the spice of life
  vrijdag 13 april 2007 @ 13:37:21 #50
24188 Belana
kloon van belana
pi_48291018
m@x, ik vind die opmerking die je zag staan echt heel weird, en ik zou dan ook inzage willen. dat dat zo moeilijk gaat vind ik wel idioot ook. altijd die bureaucratie
stormy waters...
sailin'
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')