quote:
Bij de Leidse studentenvereniging Minerva hebben zich de afgelopen zes maanden maar liefst vijf geweldadige delicten voorgedaan. Vier keer was er sprake van ernstige mishandeling, en één keer was er sprake van de aanranding van een 18-jarige scholiere. Twee leden van de vereniging, onder wie een ex-bestuurslid, zouden hier een aandeel in hebben gehad. Een intern onderzoek is gestart.
Het eerste incident gebeurde in september. Een jongen die het voor een in het nauw gedreven meisje opnam werd een gebouw ingesleurd en door Minervanen in elkaar geslagen. Enkele weken later vielen twee leden een appartement binnen, waar een bewoner en een mede-Minervaan ernstig werden mishandeld. In oktober werd vervolgens een zware hersenschudding toegebracht aan een lid, door hem bewust met een hard glas op zijn hoofd te meppen. In januari heeft een bestuurslid 'excessief geweld' gebruikt. Hierbij liep het slachtoffer drie gekneusde ribben op.
Vijf leden van Minerva uiten hun bezorgdheid over het gebeurde. Het is uitzonderlijk dat corpsleden praten over gebeurtenissen in de vereniging. Dit keer wordt er gepraat omdat ze het schandalig vinden wat er is gebeurd. "Het gaat om buitensporig geweld", verklaart een lid. De leden wensen allen anoniem te blijven, want als dat niet gebeurt "dan hang ik', verklaart een van de studenten.
Bij alle gevallen werden de daders voor enkele weken geschorst. Er is geen aangifte gedaan. Verenigingsvoorzitter Thijs Cohen Tervaert verklaart de incidenten ten zeerste te betreuren: "Wij als bestuur voeren een beleid dat er op gericht is dergelijke incidenten te voorkomen. We reageren daar scherp op." De leden verklaren het hier niet mee eens te zijn: "Als het puntje bij het paaltje komt, durven ze niet en proberen ze alles in de doofpot te stoppen."
Ernstige mishandelingen bij Leidse studentenverenigingBeetje kansloos altijd die corps-verenigingen en wannabe's.
je hoort wel vaker van flinke vernederingen en mishandelingen bij de ontgroeningen. het zou een eenheidsgevoel aan het einde van de rit opleveren maar dat is allang achterhaald in de psychologie.
Hier in enschede heb je Audentis, een wannabe corps vereniging, ook vaak van die kansloze zielige sukkels.
ik heb ooit in een audentis-studentenhuis geslapen tijdens de intro. kansloze 7e jaars die 1e jaars flink gaan uitwonen aangezien ze binnen de vereniging populair zijn maar eigenlijk kei-zielig.
weigering van zo'n meisje staat dan gelijk aan sociale zelfmoord. een zo'n rukker boodt zelfs zijn meid aan om een nachtje mee te nemen
een andere keer gaan we de stad in en moesten we pinnen. stond een rijtje en ik was op dat moment aan de beurt. komt zo'n kansloze rukker die voor wou en dacht dat hij het was. lukte hem niet en toen begon hij vanuit de hoogte mij te beledigen.
zelfs toen ik hem waarschuwde dat hij vervelend was en mijn geduld op raakte bleef hij doorgaan.
jammer voor hem bleek hij meer praatjes te hebben dan dat hij echt mans was.
De enige leuke studentenvereniging die ik ken is de christelijke studentenvereniging. daar zitten tenminste normale mensen bij zonder capsones.
wat is jullie idee over de verenigingen of ervaringen?