Het lastige van PDS is ook dat er niet voor iedereen eenzelfde oplossing is om de klachten te verminderen. Dus als je iets positiefs van iemand hoort zegt dat niks over of het voor jou gaat werken.quote:Op donderdag 6 juli 2006 22:44 schreef marlieske het volgende:
Heb ze beiden genomen geen verbetering... helaas. Heb ook Metamucil, Movicolon, Duspatal en Lactoflor genomen alles op recept van de huisarts maar weinig tot geen resultaat.
Het een verstopt, het ander laxeert de andere geeft je een gevoel van hehe het werkt en de eerste de beste keer dat ik uit eten ging was 't foute boel. Ik heb ook een tijdje pakjes drinken gehad van de dieetiste met extra vezels erin, heel ranzig dikke smurrie met raar sinaasappel smaakje eraan......blegh!! Activia enz ook geen effect, ja je portomonee word dunner
Maar tot op heden geen wondermiddel voor mij, morgen naar de HA en hopen dat die me door stuurt ben het zo zat!! Heb waarschijnlijk zaterdag m'n vrijgezellendag, als ze zich goed verlult hebben, maar heb maar immodium gekocht uit voorzorg anders is uit eten een drama.![]()
Ja, daar ben ik sinds gisteren ook mee begonnen... hopelijk kan ik daar iets uit afleidenquote:Op zondag 9 juli 2006 21:44 schreef nVincible het volgende:
Ik probeer nu elke dag alles op te schrijven wat ik eet (simpel doc-bestandje) en zet erbij wat het 'resultaat' die dag was. Als ik een verband vindt met wat ik eet, zou dat een stuk helpen ivm het vermijden van sommige etenswaren. Misschien een tip voor andere mensen
Is helemaal niet waar voor iedereen. Sommige mensen kunnen er niet tegen, sommige mensen wel (ik, en ik heb ook behoorlijke pds) en anderen kunnen er dan weer wel tegen en dan weer niet.quote:Op donderdag 1 februari 2007 09:23 schreef roooosje het volgende:
Melk is inderdaad not done!
Je kan voor alles wel zeggen ' is helemaal niet waar voor iedereen' . Het is wel heel erg ebkend dat melk een ongunstig effect heeft op je ontlasting. Dus jouw verhaal over pro-biotica, kan ook weer onderuit gehaald worden, bij mij werken die drankjes ontzettend laxerend.quote:Op donderdag 1 februari 2007 14:06 schreef Spees_Eend het volgende:
[..]
Is helemaal niet waar voor iedereen. Sommige mensen kunnen er niet tegen, sommige mensen wel (ik, en ik heb ook behoorlijke pds) en anderen kunnen er dan weer wel tegen en dan weer niet.
Je loopt een risico bij het uitsluiten van hele ' voedingsgroepen' dat je een tekort krijgt aan bepaalde voedingsstoffen, en dan ben je nog verder in huis. Daarom is dit over het algemeen niet een aanrader aan mensen met PDS.
Ik heb nu niet de tijd gehad om het hele topic door te lezen, maar ik kan iedereen echt aanraden om probiotica te proberen, en dan niet voor even maar echt lang volhouden (paar maanden, en als het werkt, gewoon door blijven gaan)
Hieri s behoorlijk veel wetenschappelijke onderbouwing voor en ben er zelf ook een maand of 3 geleden mee begonnen. Elke ochtend een flesje yakult (mag ook een ander merk zijn) en na een paar weken merkte ik al verschil, en nu, ongeveer 3 maanden later, heb ik echt heel veel minder last.
Het proberen waard denk ik voor mensen die dit nog niet geprobeerd hebben!
Het is wel bekend dat probiotica voor een zeer groot gedeelte van de mensen met pds effect heeft. Daarnaast is het ook bekend, dat wanneer je alle melkproducten uit je dieet gaat schrappen, je een risico loopt om tekorten aan bepaalde voedingsstoffen te krijgen.quote:Op donderdag 1 februari 2007 14:17 schreef roooosje het volgende:
[..]
Je kan voor alles wel zeggen ' is helemaal niet waar voor iedereen' . Het is wel heel erg ebkend dat melk een ongunstig effect heeft op je ontlasting. Dus jouw verhaal over pro-biotica, kan ook weer onderuit gehaald worden, bij mij werken die drankjes ontzettend laxerend.
Bij PDS is het algemeen bekend dat het bij iedereen anders ligt.
Oh?quote:Op donderdag 1 februari 2007 15:04 schreef Spees_Eend het volgende:
[..]
Het is wel bekend dat probiotica voor een zeer groot gedeelte van de mensen met pds effect heeft. Daarnaast is het ook bekend, dat wanneer je alle melkproducten uit je dieet gaat schrappen, je een risico loopt om tekorten aan bepaalde voedingsstoffen te krijgen.
Verder meen ik hier behoorlijk wat vanaf te weten en de risico's te kennen, gezien het feit dat dit mijn studie is.
Over die probiotica: hoe lang heb je dat gebruikt? een paar maanden elke dag 65 milliliter? Daarna kun je pas zeggen of het effect voor je heeft. Natuurlijk kun je in het begin diarree, of andere darmproblemen krijgen, het is immers een product met een sterke werking op je darmstelsel.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |