.. die ik in het dagelijkse leven om me heen heb, ergeren mij mateloos.
Even de punten op een rijtje, waar ik elke dag mee te maken heb.
- Marokkanen in de metro met muziek aan, op hun telefoons.
- De hele houding van de zwarten hier op de metrostations, met hun WEETJE, WAT MOET JE, etc taalgebruik.
- Allochtonen in de klas, die ALTIJD te laat komen.
- Ringtones tijdens tentamens / lessen, altijd allochtonen.
- Het vieze gerochel van de gemiddelde zwarte, overal.
- Ruzie's tijdens uitgaan. Altijd > 50% zwart. (In clubs waar ik kom..)
Gelukkig heb ik er weinig om me heen. Ik kom gelukkig uit een blank wereldje, een goede buurt en een witte school. Ik ken dan ook niet veel allochtonen. En daar heb ik geen behoefte aan. Misschien is dat mijn probleem..? De paar die ik ken, zijn goede jongens. Hardwerkend, spreken goed nederlands en zijn goudeerlijk. De rest wil ik niet kennen, alleen al om de uitstraling & houding ("gangsta") die ze hebben.
Hoe zou ik meer allochtonen moeten leren kennen om een beter beeld van ze te krijgen (als dit mogelijk is..)? Ik werk in de horeca, daar komen ze niet aan het werk (door hun uitstraling), of staan ze in de afwas (waar ik nooit kom..). Op mijn HBO opleiding zitten ze weinig, en degenen die er zitten zijn fout, en zijn voor het eind van het jaar toch opgepleurd. Als ik uitga, ga ik naar clubs waar ze amper komen.. en theehuizen trekken me niet echt.
Vandaag werd mijn vriendin nog kankerhoer genoemd, omdat ze een marokkaan aanstootte. Ze zei zelfs nog "sorry". Dit is ondertussen niets bijzonders meer.
Waarom zijn het ALTIJD dezelfde? Met hun "gansta" uitstraling, hun slechte Nederlands en hun foute manieren?
Tuurlijk krijg ik nu weer gezeik, dat ik generaliserend bezig zou zijn. Dat ben ik niet, dit zijn mijn ervaringen, en een goede zwarte is geen slechte. Ze zijn er, alleen ken ik er weinig.
Ik irriteer me er gewoon mateloos aan. Die hele fuck-all houding, die achterlijke instelling.
Hoeveel % van de zwarte 22 jarige in Nederland zou HBO / Uni afgerond hebben? Tegenover hoeveel % blanke jongeren? Zegt al genoeg over hun instelling.
Wie stoort zich nog meer aan dit soort dingen?
[ Bericht 0% gewijzigd door Oksel op 17-02-2006 17:16:17 ]