FOK!forum / The truth is in here and out there / Ziet de wereld er voor iedereen hetzelfde uit?
IHVKzaterdag 11 februari 2006 @ 15:32
Ik heb me wel eens afgevraagd, waarom we kleuren niet kunnen uitleggen aan iemand.

Niemand zou een zinnig antwoord op de vraag ''wat is rood?'' hebben. Het meest zinnige is dan ''elektromagnetische straling met een golflengte tussen ... en ...)

Zou het dan kunnen dat we allemaal de wereld heel anders zien, maar omdat dingen een naam hebben die dingen hetzelfde noemen?

Dat bijvoorbeeld ''rood'' voor mij iets heel anders is dan voor iemand anders?

Dit lijkt mij eigenlijk niet echt ongeloofwaardig. We zijn allemaal individuen en onze DNA, lichaamsbouw, hersenen enz. zijn verschillend, dus de manier waarop we iets ervaren zou dan logischerwijze anders moeten zijn.Toch?
morphinumzaterdag 11 februari 2006 @ 15:50
*IK* zie. En de rest van de mensheid *ziet* maar daartussen zit ik niet. En binnen de hele mensheid is er maar 1 *ik*, vanuit mijzelf gezien. Dus?
Verdwaalde_99zaterdag 11 februari 2006 @ 15:50
We zien allemaal dezelfde werkelijkheid, het beeld dat we geprojecteerd krijgen op het netvlies ziet er voor iedereen hetzelfde uit. Ik denk toch omdat het komt door je ogen en het licht dat verdeeld is in kleuren. Dat iedereen de kleuren hetzelfde ervaart. Dat het allemaal standaarden zijn. Hoewel je toch anders bewust kunt zijn en helder kunt zijn en meer kunt opvangen van wat zich om je heen gebeurt. Voor de een kan de omgeving langzaam gaan en voor de ander snel, en nog bij iemand kan het stil staan ? Dan heeft het te maken met hoe sterk je impulsen binnen krijgt ook.

Hoe je dan denkt over de wereld en waar je je mee bezig houdt in het leven is dan wel anders voor iedereen Ieder mens kan zijn eigen denkwijzes toepassen en denken over hoe het in elkaar steekt.

Hoe ziet rood er voor jou uit?



Rood is bij mij zoals het bloed. Of zoals rozen eruit zien als ze rood zijn. Hoe test je dan die gelijkenis?

Misschien is wel de mate waarin je de kleur rood kunt zien anders, dat rood roder kan zijn in sommige gevallen. Dat je de ogen verder moet open doen voordat je rood pas echt ziet zoals rood eruit ziet? Maar het blijft rood.

Maar dan heeft het weer te maken met de mate van alertheid. Ben je helemaal niet alert dan kun je over zaken heenkijken. Je ziet dan maar de helft van wat aanwezig is ook.
Gizmo112zaterdag 11 februari 2006 @ 15:55
Ja, filosofisch vraag wel. Raar is dat. Mar het is niet te omschrijven, net als geuren.
morphinumzaterdag 11 februari 2006 @ 15:58
Zijn kleuraanduidingen niets meer dan positie-aanduidingen op een spectrum (continuum).
Interessant om te weten of andere culturen (andere tijden) andere aanduidingen gebruiken.
Voor ons dan: Hoe zou de kleur aangeduid kunnen worden die op het 'breekpunt' tussen blauw en groen liggen bijvoorbeeld?
quote:
Op zaterdag 11 februari 2006 15:50 schreef Dromenvanger het volgende:
We zien allemaal dezelfde werkelijkheid, het beeld dat we geprojecteerd krijgen op het netvlies ziet er voor iedereen hetzelfde uit. Ik denk toch omdat het komt door je ogen en het licht dat verdeeld is in kleuren. Dat iedereen de kleuren hetzelfde ervaart. Dat het allemaal standaarden zijn. Hoewel je toch anders bewust kunt zijn en helder kunt zijn en meer kunt opvangen van wat zich om je heen gebeurt. Voor de een kan de omgeving langzaam gaan en voor de ander snel, en nog bij iemand kan het stil staan ? Dan heeft het te maken met hoe sterk je impulsen binnen krijgt ook.

Hoe je dan denkt over de wereld en waar je je mee bezig houdt in het leven is dan wel anders voor iedereen Ieder mens kan zijn eigen denkwijzes toepassen en denken over hoe het in elkaar steekt.

Hoe ziet rood er voor jou uit?



Rood is bij mij zoals het bloed. Of zoals rozen eruit zien als ze rood zijn. Hoe test je dan die gelijkenis?

Misschien is wel de mate waarin je de kleur rood kunt zien anders, dat rood roder kan zijn in sommige gevallen. Dat je de ogen verder moet open doen voordat je rood pas echt ziet zoals rood eruit ziet? Maar het blijft rood.

Maar dan heeft het weer te maken met de mate van alertheid. Ben je helemaal niet alert dan kun je over zaken heenkijken. Je ziet dan maar de helft van wat aanwezig is ook.
IHVKzaterdag 11 februari 2006 @ 16:02
Hm, uiteindelijk hebben we allemaal dezelfde kegeltjes. (die dan bij iedereen net iets anders zijn maar in principe dezelfde functie hebben)

Maar wat ik dus mogelijk achtte is dat de ogen wel hetzelfde signaal uitzenden naar de hersnen, maar dat iedereen dat anders ervaart.
Borkydudezaterdag 11 februari 2006 @ 16:03
Heb ik me ook wel is afgevraagd.
HuHuzaterdag 11 februari 2006 @ 16:04
Ja, mensen die een vorm van kleurenblindheid hebben zien de wereld anders dan mensen die het niet hebben.
BarraCupraCudazaterdag 11 februari 2006 @ 16:34
ik heb het me ook wel eens afgevraagd ja.
is rood ook voor anderen rood.. misschien zien anderen rood wel als geel.

ik denk dat anderen bv de fok kleuren (licht beige) niet ineens zien al druk rood o.i.d. anders hadden ze wel geklaagt
Verdwaalde_99zaterdag 11 februari 2006 @ 18:26
Het is ook maar een naam, geel of rood. Het is de naam van het beestje. De kleur omschrijven zomaar is een stuk moeilijker. Bijvoorbeeld het gevoel erbij vermelden dat je krijgt bij rood of geel of blauw.

De kleuren geven mensen ook nog een gevoel. Gisteren toevallig erover gehad elders. Blauw staat voor communicatie en vertrouwen hoorde ik ergens. En zo staat rood voor de liefde. En zo heeft iedere kleur een betekenis dat een gevoel oproept.

Misschien is het gevoel dat een kleur oproept, en de algemene betekenis van de kleur wel belangrijker dan de kleur zelf

En over trillingen van kleuren, zoals getallen trillingen uitzenden? Misschien brengt kleur ook rust, zoals je ziet als mensen het huis aan het opknappen zijn, dan nemen ze een kleur die hen rust geeft. En ieder mens krijgt dan misschien weer rust bij een andere kleur.

Dat kleuren dus meer betekenen dan alleen de naam geel of rood
XiChicozaterdag 11 februari 2006 @ 18:39
Rood is voor jou en mij hetzelfde, anders was ik je wel tegengekomen op het kruispunt (Verkeerslicht)
Integrityzaterdag 11 februari 2006 @ 18:54
Je hersenen leggen associaties, dus verbindingen. De basis ligt daarbij in de (selectieve) perceptie oftewel voorkeur. Zo onthou jij hele andere dingen in een film, dan een ander dat doet, dankzij het verschil in persoonlijke voorkeur.

Ik studeer bijvoorbeeld commerciele economie en we krijgen ontzettend veel marketing, als jij nu bijvoorbeeld een cursus marketing hebt gehad... dan weten we allebei wat marketing is. Mijn inzicht hierin zou wellicht een stuk dieper gaan, maar als we de onderwerpen beperkt bespreken en er geen noodzaak is tot diepgang.. dan heb je van elkaar wellicht niet de kennis van de ander door. Tijdens zon gesprek maak je zelf hele andere associaties als een ander.

Daarom is het zo belangrijk om heel diep door te gaan over een onderwerp.
Gorianzaterdag 11 februari 2006 @ 19:13
De 48-jarige Gabriele Simon uit het Duitse Wallenhorst is blind. Niemand hoeft haar echter te vertellen welke kleur trui ze aan heeft. De vrouw kan kleuren op de tast herkennen. Duitse wetenschappers zijn met stomheid geslagen na het zien van Gabriele in de Duitse versie van het televisieprogramma 'Wedden Dat'.

De blinde werd in het programma nog eens extra geblinddoekt. Met gebruik van haar vingertoppen wist ze haarfijn aan te geven welke kleuren de verschillende shirts en bloezen hebben. "Het heeft me twintig jaar training gekost om deze techniek onder de knie te krijgen. Het is een combinatie van puur leren en concentratie", vertelt Gabriele. "Deze techniek maakt me veel onafhankelijker. Nu hoef ik mijn moeder bijvoorbeeld niet meer vragen wat ik aan moet doen."

Bekijk het filmpje hier: http://www.zdf.de/ZDFde/inhalt/17/0,1872,2381073,00.html
BarraCupraCudazaterdag 11 februari 2006 @ 20:01
quote:
Op zaterdag 11 februari 2006 18:39 schreef XiChico het volgende:
Rood is voor jou en mij hetzelfde, anders was ik je wel tegengekomen op het kruispunt (Verkeerslicht)
ja maar je hebt ooit rood geleerd doordat iemand tegen je zei: dit is rood?
vogeltjesdansmaandag 13 februari 2006 @ 16:17
Als je gaat diepzeeduiken, vallen alle kleuren stuk voor stuk weg. Er blijft op een bepaalde diepte maar een kleur over. En die kleur is voor iedereen hetzelfde. Heeft met frequenties te maken.

Mischien geven jouw hersenen een ander beeld van een bepaalde kleur dan die van je buurman. Sommige mensen zijn immers ook kleurenblind. Maar dat maakt niet uit zolang de betreffende kleur maar herkenbaar is voor jou.
releazemaandag 13 februari 2006 @ 18:40
De wereld ziet er misschien niet hetzelfde uit voor mensen, maar de wereld is weldegelijk hetzelfde voor iedere persoon, ieder levend ding. Er zijn sowieso 3 factoren, 1. de werkelijkheid, 2. het lichaam die een prikkel op z'n eigen unieke manier verwerkt en 3. het unieke verstand die de prikkel probeert te verklaren.

Nu zeggen we (bijna) allemaal "rood!" omdat ons geleerd is "rood" te denken bij blootstelling aan een bepaalde prikkel (de werkelijkheid), maar welke info over de werkelijkheid er nu allemaal door onze zintuigen gefilterd dan wel doorgelaten wordt, -het is nog maar de vraag hoe dit per individu verschilt.
Ik denk dat gezien de sterke gelijkenis in de fysieke opbouw van alle mensen op aarde, dat de gefilterde informatie voor de meesten van ons hetzelfde is.
En het "kleurtje rood" (of rouge, red, rot, rød etc) )is een cultureel doorgedragen begrip, dus als je die twee aan elkaar verbindt denk ik dat "rood" voor de meeste mensen hetzelfde gezien wordt.
vogeltjesdansmaandag 13 februari 2006 @ 22:00
Maar de werkelijkheid is voor jou net iets anders dan voor mij. Als het om een tafel gaat, zie jij die tafel net uit een andere hoek dan ik. We weten allebei dat die tafel er staat en hoe hij eruit ziet. Toch hebben we allebei een ander beeld van de werkelijkheid, omdat we een verschillend gezichtspunt hebben.
_dirkjan_maandag 13 februari 2006 @ 22:05
heb hetzelfde wel eens gedacht! maar weet geen manier om het te verklaren, bovengenoemde 'gevoelens' die mensen bij bepaalde kleuren krijgen kunnen ook aangeleerd zijn...
releazemaandag 13 februari 2006 @ 22:07
quote:
Op maandag 13 februari 2006 22:00 schreef vogeltjesdans het volgende:
Maar de werkelijkheid is voor jou net iets anders dan voor mij. Als het om een tafel gaat, zie jij die tafel net uit een andere hoek dan ik. We weten allebei dat die tafel er staat en hoe hij eruit ziet. Toch hebben we allebei een ander beeld van de werkelijkheid, omdat we een verschillend gezichtspunt hebben.
dat is de input van de prikkels. de manier waarop de prikkels binnenkomen en verwerkt worden staat los van De Werkelijkheid, het heeft alleen alles te maken met hoe we De Werkelijkheid ervaren.

Maar Dé Werkelijkheid valt niet te ervaren voor mensen, omdat we er altijd naar zullen kijken vanuit een (menselijk) referentiekader, menselijke interpretatie, etc.. wat weer afdoet aan de werkelijkheid. Maar het is wel een idee je te bedenken dat wat je ziet of hoort of voelt of ruikt of denkt, maar een van de vele werkelijkheden is. Voor een ander schepsel ziet de wereld er weer anders uit.. Je zegt hetzelf, als jij aan de andere kant van de tafel zit ziet jouw wereld er ook anders uit.
Als je met een negatieve houding in het leven staat ziet de wereld er ook anders uit... Je hebt eigenlijk nooit de waarheid in handen, alleen maar jóuw waarheid/werkelijkheid.
weedsmokingmofawoensdag 15 februari 2006 @ 11:30
quote:
Op zaterdag 11 februari 2006 15:32 schreef IHVK het volgende:
Ik heb me wel eens afgevraagd, waarom we kleuren niet kunnen uitleggen aan iemand.

Niemand zou een zinnig antwoord op de vraag ''wat is rood?'' hebben. Het meest zinnige is dan ''elektromagnetische straling met een golflengte tussen ... en ...)

Zou het dan kunnen dat we allemaal de wereld heel anders zien, maar omdat dingen een naam hebben die dingen hetzelfde noemen?

Dat bijvoorbeeld ''rood'' voor mij iets heel anders is dan voor iemand anders?

Dit lijkt mij eigenlijk niet echt ongeloofwaardig. We zijn allemaal individuen en onze DNA, lichaamsbouw, hersenen enz. zijn verschillend, dus de manier waarop we iets ervaren zou dan logischerwijze anders moeten zijn.Toch?
Heb ik me heeel vaak afgevraagd, het zou wel verklaren waarom de ene sommige duingen mooi vind en de andere weer neit
The_Dijkstrawoensdag 15 februari 2006 @ 11:44
Dat rood voor liefde kan staan (zo'n hart). Je ziet een rode kleur, iemand anders ziet een gele kleur, terwijl hij denkt dat het 'rood' heet.

Hoe kom je daar eigenlijk achter
Keltiewoensdag 15 februari 2006 @ 13:49
Antwoord op TS' ers vraag is vrij gemakkelijk.
Jah, de wereld ziet er voor iedereen hetzelfde uit (qua kleuren, kleurenblind buiten beschouwing gelaten).
Hoe ik dat weet?
Iedereen heeft vroeger weleens "Ik zie, ik zie wat jij niet ziet en het is <insert kleur>" gespeeld (toch?).
En dan kwam je uiteindelijk tot de conclusie dat je hetzelfde zag; en dus dezelfde kleur....
Of sla ik de plank nu mis?
Integritywoensdag 15 februari 2006 @ 13:53
quote:
Op woensdag 15 februari 2006 13:49 schreef Keltie het volgende:
Antwoord op TS' ers vraag is vrij gemakkelijk.
Jah, de wereld ziet er voor iedereen hetzelfde uit (qua kleuren, kleurenblind buiten beschouwing gelaten).
Hoe ik dat weet?
Iedereen heeft vroeger weleens "Ik zie, ik zie wat jij niet ziet en het is <insert kleur>" gespeeld (toch?).
En dan kwam je uiteindelijk tot de conclusie dat je hetzelfde zag; en dus dezelfde kleur....
Of sla ik de plank nu mis?
Wat als ik de kleur blauw nu eens als rood ervaart en jij als groen, maar omdat wij een gezamenlijke afspraak hebben dat de kleur blauw is en het vanaf je geboorte al zo aangeleerd is... Dan zien herkennen we allebei de kleur blauw als een afspraak dat ooit geassocieerd wordt met de kleur. Net als we een gezamenlijke afspraak hebben voor het woord aarbei of lepel.
Litsowoensdag 15 februari 2006 @ 14:35
Interessante discussie, ik had het hier laatst nog over met mijn broertje (van 9, echt geweldig dat die zich nu al zulke dingen afvraagt ).
Waar ik zelf op uit kwam is dat het het waarschijnlijkst is dat we allemaal de kleuren ongeveer het zelfde zien, omdat de kleur nou eenmaal bepaald wordt door de golflengte van het licht, en wij die allemaal op ongeveer de zelfde manier op zullen vangen met onze ogen.
Maar zelfs als we allemaal (of sommigen) wat anders zien, we zullen er nooit acher komen want de namen zijn nou eenmaal aangeleerd.
Stoeteltjewoensdag 15 februari 2006 @ 14:37
je zou ook eens kunnen denken aan mensen die bijvoorbeeld kleurenblind zijn (zoals wij dat noemen) misschien zijn ze niet kleurenblind en zien zij juist de kleuren wel goed...en wij misschien fout.
De-oneven-2woensdag 15 februari 2006 @ 14:38
Ik zie zie wat jij niet ziet en het is een aardbei.
Litsowoensdag 15 februari 2006 @ 14:42
quote:
Op woensdag 15 februari 2006 14:37 schreef Stoeteltje het volgende:
je zou ook eens kunnen denken aan mensen die bijvoorbeeld kleurenblind zijn (zoals wij dat noemen) misschien zijn ze niet kleurenblind en zien zij juist de kleuren wel goed...en wij misschien fout.
Bij zulke dingen moet je altijd heel goed kijk naar wat de definities van termen precies zijn.
quote:
Gehele of gedeeltelijke kleurenblindheid is het niet volledig normaal waarnemen van kleuren. 'Kleurenzwakte', minder goed kunnen onderscheiden, komt meer voor dan 'echte' kleurenblindheid waarbij één van de drie kleurwaarnemingssystemen helemaal is uitgevallen.
Ik denk zelf niet dat er van 'nature' een goed en fout bestaat, dat zijn maar afspraken. 'Goed' in dit geval is volgens afspraak dat je alle kleuren kan zien die de meesten kunnen zien. Kleurenblinden zijn dus in dit geval sowieso de genen die het fout hebben, puur omdat ze in de minderheid zijn.
De-oneven-2woensdag 15 februari 2006 @ 14:43
quote:
Op woensdag 15 februari 2006 14:38 schreef De-oneven-2 het volgende:
Ik zie zie wat jij niet ziet en het is een aardbei.
Blauw!
Integritywoensdag 15 februari 2006 @ 15:31
quote:
Op woensdag 15 februari 2006 14:43 schreef De-oneven-2 het volgende:

[..]

Blauw!
Nee rood, dat was de afspraak
Verdwaalde_99woensdag 15 februari 2006 @ 16:09
laat maar.

Bericht pas ik zo aan. Die site wat ik doorgaf is nog helemaal under construction

Denk toch dat mensen verschillend kunnen zien in de realiteit en in kleuren. Dat het toch anders kan zijn. Dat blauw voor iedereen anders is misschien Ik weet het niet. Maar hoe omschrijf je blauw

Wederom zo'n vraag van. "Hoe omschrijf je geel en blauw". Probeer het maar eens.

Een huis kun je omschrijven met bakstenen en ramen. Bij kleuren is dat anders. Kleuren zijn misschien moeilijker te definieren?

Felle kleuren, dus hoe fel ervaar je dat. Moet je open staan voor de felheid van de kleur? Valt de kleur erg fel op te vangen? Als je beter kijkt? En zie je de kleur minder goed als je niet goed kijkt? En kleuren ontleden? Kun je kleuren met ogen helemaal ontleden misschien?

FF kijken naar kleuren



Als je hier 2 minuten naar kijkt, hoe ziet dat dan eruit voor verschillende mensen? Sowieso ligt het dan eraan welk gedeelte je bekijkt, en hoe sterk je het hele plaatje opvangt.



Of deze. Hoe ziet dit uit voor verschillende mensen? Wat voor gevoel kan het oproepen en ga zo door?

[ Bericht 50% gewijzigd door Verdwaalde_99 op 15-02-2006 16:29:39 ]
Integritywoensdag 15 februari 2006 @ 16:36
Mooie plaatjes en mooi punt, je brengt een extra dimensie in het gesprek. Namelijk rationele uitleg en emotionele verklaring.
Maisnonwoensdag 15 februari 2006 @ 16:40
Ik heb me dat ooit ook afgevraagd. Wat als iemand rood zag hoe jij blauw zag, en andersom? Dat valt met geen mogelijkheid aan elkaar uit te leggen!

.. totdat je eigenlijk naar de kleurencirkel gaat kijken. Je hebt altijd dat wanneer je bij een kleur daar begint, de andere kleuren in een bepaalde volgorde MOETEN volgen!

Het enige wat je dan anders zou kunnen zien op deze manier is een verschoven kleurspectrum enzo
Verdwaalde_99woensdag 15 februari 2006 @ 16:47
quote:
Op woensdag 15 februari 2006 16:36 schreef Integrity het volgende:
Mooie plaatjes en mooi punt, je brengt een extra dimensie in het gesprek. Namelijk rationele uitleg en emotionele verklaring.
Yep, en je kunt dat verder doortrekken. Niet alleen hoe je naar een schilderij kijkt en wat het oproept. Ook hoe jij je voelt als je Lord of the rings kijkt, of op Fok! zit en ga zo door. Van mijn part als je in de kroeg staat. Of als je een mooie vrouw ziet. Het roept volgens mij bij ieder mens een andere emotie op.

Emotioneel lijkt het me ook logisch dat het voor iedereen anders is.

Ik zit nu dus weer op te letten op de omgeving, was net ff in de garage en dan bekijk ik alle objecten en kleuren en ga zo door. Dan ben ik dus de omgeving beter aan het analyseren. En dan springt de kleur er vanzelf ook beter uit. En tevens het object zelf.

Soms loop ik blind rond als het ware. Ik kijk wel, maar ik observeer niet. Zo kun je het ook benaderen met het bewustzijn en denken en nog meer. Je kunt het doen op slaap-toestand of je doet het tijdens waken.

Soms heb ik ook het idee dat ik het merendeel van mijn leven in een soort slaaptoestand heb geleeft. Had het er elders nog over. Dat het makkelijk is om in te dwalen met gedachtes. Dat altijd alert zijn gewoon meer moeite kost ook.

En tijdens het alerte zie ik vanzelf meer. En ben ik dan alert dan ga ik ook beter zien.
Verdwaalde_99woensdag 15 februari 2006 @ 16:49
quote:
Op woensdag 15 februari 2006 16:40 schreef Maisnon het volgende:
Ik heb me dat ooit ook afgevraagd. Wat als iemand rood zag hoe jij blauw zag, en andersom? Dat valt met geen mogelijkheid aan elkaar uit te leggen!

.. totdat je eigenlijk naar de kleurencirkel gaat kijken. Je hebt altijd dat wanneer je bij een kleur daar begint, de andere kleuren in een bepaalde volgorde MOETEN volgen!


Ingewikkeld maar wel interessant

Perceptie Kleuren perceptie Hoe neem je kleuren waar. En hoe bepaald dat je sfeer. Ik bedoel, als ik mooie kleuren zie, dan krijg ik vanzelf een bepaald gevoel erbij.
Sapientieawoensdag 15 februari 2006 @ 17:18
Nee volgens sommige mensen is 100/2 hetzelfde als 100*2
Ali_Kannibaliwoensdag 15 februari 2006 @ 22:11
Qua kleuren weet ik niet of iedereen hetzelfde ziet. Er zit wel variatie in denk ik, afhankelijk van hoe het lichaam op prikkels reageert.

Wat ik wel weet is dat andere dingen niet door iedereen hetzelfde worden gezien, afhankelijk van de omgeving waarin je opgroeit. Uit een croos culturele studies is gebleken dat mensen die weinig of geen geld hebben muntstukken als groter zien dan mensen die wel geld hebben. Dit werd getest door ze geldstukken te laten tekenen en dan te vergelijken. Ze zijn gericht op geld en zien het daardoor groter dan het 'werkelijk' is. Ook zien westerse mensen verticale lijnen langer dan afrikanen. Dit komt waarschijnlijk doordat in het westen veel gebouwen in de hoogte gebouwd zijn. Ook tekeningen die westerse mensen als 3-dimensionaal zien, zien afrikanen gewoon plat. Zo zijn er waarschijnlijk nog veel meer zaken die mensen anders kunnen zien. Ook wat al eerder werd gezegd, dat de manier waarop je in het leven staat bepaalt hoe je de wereld ziet, is waar denk ik.
Maisnonwoensdag 15 februari 2006 @ 22:49
quote:
Op woensdag 15 februari 2006 17:18 schreef Sapientiea het volgende:
Nee volgens sommige mensen is 100/2 hetzelfde als 100*2
Rudeonline, waar ben je
Verdwaalde_99donderdag 16 februari 2006 @ 06:39
quote:
Op woensdag 15 februari 2006 22:11 schreef Ali_Kannibali het volgende:
Qua kleuren weet ik niet of iedereen hetzelfde ziet. Er zit wel variatie in denk ik, afhankelijk van hoe het lichaam op prikkels reageert.

Wat ik wel weet is dat andere dingen niet door iedereen hetzelfde worden gezien, afhankelijk van de omgeving waarin je opgroeit. Uit een croos culturele studies is gebleken dat mensen die weinig of geen geld hebben muntstukken als groter zien dan mensen die wel geld hebben. Dit werd getest door ze geldstukken te laten tekenen en dan te vergelijken. Ze zijn gericht op geld en zien het daardoor groter dan het 'werkelijk' is. Ook zien westerse mensen verticale lijnen langer dan afrikanen. Dit komt waarschijnlijk doordat in het westen veel gebouwen in de hoogte gebouwd zijn. Ook tekeningen die westerse mensen als 3-dimensionaal zien, zien afrikanen gewoon plat. Zo zijn er waarschijnlijk nog veel meer zaken die mensen anders kunnen zien. Ook wat al eerder werd gezegd, dat de manier waarop je in het leven staat bepaalt hoe je de wereld ziet, is waar denk ik.
Ik heb geen reclame gestudeerd, maar volgens mij wordt in de reclame ook handig gebruik gemaakt van bepaalde technieken of niet? Dat je producten tijdens commercials doet uitvergroten op een bepaalde manier, sowieso de kleuren van de verpakkingen en alles erbij genomen.

Mensen beinvloeden terwijl ze het niet in de gaten hebben.

Of de inrichting van winkels. Daar zal zeker iets achter liggen en zo zal er meer zijn waarmee je mensen kunt pakken op hun waarneming. Zodat ze zich meer vertrouwd voelen met het product.
Maisnondonderdag 16 februari 2006 @ 09:58
Ja, dat doen ze zeker. Er is hier ook een user geweest die een enquete hield met welke kleur je bij welke dag van de week vond passen, en er waren veel overeenkomende resultaten. Ook voor cijfers weet je kleuren te verzinnen.

Zo zie ik de 2 meestal als rood en 3 als een groen getal, 4 als oranje, 5 blauw, 6 oranje, 7 paars en 8 bruin. Denk er maar eens over na
Integritydonderdag 16 februari 2006 @ 10:13
quote:
Op donderdag 16 februari 2006 09:58 schreef Maisnon het volgende:
Ja, dat doen ze zeker. Er is hier ook een user geweest die een enquete hield met welke kleur je bij welke dag van de week vond passen, en er waren veel overeenkomende resultaten. Ook voor cijfers weet je kleuren te verzinnen.

Zo zie ik de 2 meestal als rood en 3 als een groen getal, 4 als oranje, 5 blauw, 6 oranje, 7 paars en 8 bruin. Denk er maar eens over na
Als je het van ratio uit bekijkt, zie je maar weer dat het wiskundig maken van gevoel tot iets heel verhelderends komt. Anderszijds zegt het weer heel weinig over de emotionele beleving, omdat je bij een dergelijke test om een keuze vraagt. Mensen gaan heel verschillend om met keuzes.
Verdwaalde_99donderdag 16 februari 2006 @ 10:32
quote:
Op donderdag 16 februari 2006 09:58 schreef Maisnon het volgende:
Ja, dat doen ze zeker. Er is hier ook een user geweest die een enquete hield met welke kleur je bij welke dag van de week vond passen, en er waren veel overeenkomende resultaten. Ook voor cijfers weet je kleuren te verzinnen.

Zo zie ik de 2 meestal als rood en 3 als een groen getal, 4 als oranje, 5 blauw, 6 oranje, 7 paars en 8 bruin. Denk er maar eens over na
In principe is het allemaal een groot architect-achtig iets. Alsof het universum gemaakt is door een architect als het ware. Ik had het in ouwehoer erover hier. Dat je ogen precies gemaakt zijn voor de omgeving. Iedere kleine afwijking in de ogen, zorgt voor een troebel beeld. En dan moet je lenzen pakken.

Toch vreemd ook Dat de omgeving afgesteld is op de ogen. Of zijn de ogen afgesteld op de omgeving? Of zijn de ogen en omgeving gewoon voor elkaar gemaakt ? Had de grote architect gewoon alles zo in elkaar gezet, dat het passend is. Dan kun je vanzelf God zien als makkelijke taak, hij hoefde alleen te zorgen dat het plaatje in elkaar pastte. Dus zo almachtig klinkt het helemaal niet in mijn ogen. Als hij als uitverkorene de middelen had om zaken te maken, dan was het gewoon een simpele optelsom Het krijgen van de middelen is wat anders. Maar wij hebben als mensheid toch ook vanaf nul, veel kunnen krijgen. Kijk nu naar internet en tv en nog meer. Allemaal met mensenhanden gemaakt.

Er zitten zoveel dingen achter de realiteit. Ik noem het vaker een systeem of programma maar het is als je er dieper over nadenkt een groot fantastisch geheel. Ik zou dan gewoon helemaal door willen spitten naar het einde van het systeem. Gewoon het systeem eens helemaal willen zien als het ware. Ik weet het ook niet. Ik sta soms perplex te kijken hoe alles is afgestemd. En nu kom ik dus niet verder. Maar de kleuren en de cijfers en de letters en de woorden en de andere zaken.

En dan heb je nog het aura van mensen, ook bestaand uit kleuren. Ieder mens heeft zo een kleurenveld om zich heen. En wie weet sluit dat kleurenveld ook weer aan op zaken. Zodat overal een connectie is ergens mee. Dat het allemaal in elkaar past ook dus. En nog meer Soms raak ik dus in een versnelling en dan wil ik al die connecties aan elkaar koppelen. Om zo het hele overzicht te krijgen. Maar dan is het maar een globaal beeld, dan zou ik het liefst nog verder analyseren maar dan moet je misschien meet-apparatuur hebben

http://www.colorquiz.com/

Hier een test die wat zegt over je persoonlijkheid. Moet je kleuren kiezen die je het meest zeggen, en die test moet je 2 keer doen. Ik bedoel, 2 keer op rij verschillende kleuren uitkiezen.

Of het je wat zegt, dat is maar de vraag. Maar ik kan me voorstellen dat je kleurenvoorkeuren toch bepalen wat er achter je karakter schuilt.

[ Bericht 22% gewijzigd door Verdwaalde_99 op 16-02-2006 10:45:55 ]