Ik ook, maar niet álle. Kinderarbeid, terrorismefinancieringsproductie en ernstige milieuschade mag je van mij uitsluiten van import - maar dan gelijk voor de hele wereld.quote:Op dinsdag 14 februari 2006 13:08 schreef Heerlijkheid het volgende:
[..]
Ik zou me graag willen inzetten om alle handelsbarrières voor de derde wereld af te schaffen.
Ik heb het, evenmin als L&J, over een westerse manager gehad. Ik had het over een westerse besteder.quote:Op dinsdag 14 februari 2006 12:58 schreef Floripas het volgende:
[..]
Wat ethisch is moeten mensen zelf weten, maar ik zou moeite hebben met mijn buik rond eten als er op gehoorsafstand een kind staat te huilen van de honger.
Ecenomische groei komt in ieder geval niet door een westerse manager die mensen exact genoeg betaalt om niet dood te gaan en de winst weer mee terugneemt naar eigen land. Hoe zou dat groei veroorzaken?
Pas als hij meer loon zou gaan betalen, een fair loon, als de vakbond niet verboden zou worden, als er een CAO was, als mensen meer konden gaan uitgeven, als ze zouden delen in de winsten, dan krijg je pas groei.
Ze zaten in een ressort. Dat zegt genoeg.quote:Op dinsdag 14 februari 2006 13:32 schreef Argento het volgende:
[..]
Ik heb het, evenmin als L&J, over een westerse manager gehad. Ik had het over een westerse besteder.
Mij zou het niet uitmaken waar ze het geld besteden. Het is voor mij als het verschil tussen de McDonalds en een lokaal restaurantje. Hoewel ik liever in een lokaal restaurant zit te eten, kan de McDonalds het geld net zo goed gebruiken. Immers, McDonalds verschaft werk en heeft een belang heeft bij de lokale economie. Dat laatste vergroot de stabiliteit (afhankelijkheid), en daarmee het plaatselijke ondernemingsklimaat. Dat is ook weer in het voordeel van de lokale restauranthouder.quote:Op dinsdag 14 februari 2006 13:17 schreef Floripas het volgende:
[..]
Ik lees het terug, en het lijkt wat raar zo. Ik bedoelde: de meeste mensen zouden hier moeite mee heben, ethiek staat buiten deze discussie.
Wat Lebbis en Jansen hadden moeten doen was niet in zo'n stom resort blijven zitten, maar naar een lokaal hotel gaan, en dáár de duurste champagne bestellen.
Of de goedkoopste lokale, en dan de rest als fooi geven.
[..]
Dat heb ik volgens mij gelezen in een boek van Norberg, maar ik weet niet waar hij vervolgens vandaan heeft gehaald.quote:Daar wil ik weleens een bron voor zien.
[..]
Te besteden ja, niet te managen.quote:Op dinsdag 14 februari 2006 13:34 schreef Floripas het volgende:
[..]
Ze zaten in een ressort. Dat zegt genoeg.
Wat een onzin: in het ene geval gaat het naar de lokale economie, in het andere geval blijven mensen arm.quote:Op dinsdag 14 februari 2006 13:53 schreef Heerlijkheid het volgende:
[..]
Mij zou het niet uitmaken waar ze het geld besteden. Het is voor mij als het verschil tussen de McDonalds en een lokaal restaurantje. Hoewel ik liever in een lokaal restaurant zit te eten, kan de McDonalds het geld net zo goed gebruiken. Immers, McDonalds verschaft werk en heeft een belang heeft bij de lokale economie. Dat laatste vergroot de stabiliteit (afhankelijkheid), en daarmee het plaatselijke ondernemingsklimaat. Dat is ook weer in het voordeel van de lokale restauranthouder.
Ja, ik ben het ook zat.quote:Op dinsdag 14 februari 2006 15:04 schreef Heerlijkheid het volgende:
Wat is dit vermoeiend zeg.
Wij hebben een aardig draaiende economie.quote:Ben je ook tegen McDonalds in Nederland?
Volgens mij was het punt dat je het geld van de champagne ook aan haar kon geven, wellicht kan ze van het geld naar school.quote:Op dinsdag 14 februari 2006 15:15 schreef Pundit_wannabe het volgende:
Wat een vreemde discussie.
Om de vraag om te draaien: wat zou er ethisch zijn aan het NIET kopen van champagne?
En welke (lees 'wiens') ethiek hou je aan?
Hoe DEFINIËER je ethiek hier?
Ik kan je uberhaupt geen ressort noemen, maar de omstandigheid dat een ressort in buitenlandse handen is, is niet het onethische waar L&J het over hadden. Het ging hen uitdrukkelijk om de verhouding tussen de kosten van een fles champagne en het salaris van de serveerster. Ergo, de enkele omstandigheid dat het salaris van de serveerster minder is dan de kosten van de geconsumeerde champagne, maakt het consumeren onethisch. Vind ik een flauwekul stelling. Als ik een nieuwe Ferrari koop, dan is de kans ook groot dat de prijs van die Ferrari een hoger bedrag vertegenwoordigt dan het jaarsalaris van de verkoper. Is het kopen van een Ferrari om dat enkele gegeven onethisch? Ik vind van niet.quote:Op dinsdag 14 februari 2006 14:25 schreef Floripas het volgende:
[..]
Noem mij één ressort dat niet in Westerse (of Japanse of Saoudische) handen is.
Eén.
Kun je doen ja, maar ik zie daar geen morele verplichting in, dus ook geen gebrek aan ethiek voorzover het geld aan champagne besteed wordt.quote:Op dinsdag 14 februari 2006 15:50 schreef Floripas het volgende:
[..]
Volgens mij was het punt dat je het geld van de champagne ook aan haar kon geven, wellicht kan ze van het geld naar school.
Idd, maar die aantasting blijft dan alsnog 'onze' eigen keuze door voor de mac te kiezen.quote:Op dinsdag 14 februari 2006 15:08 schreef Floripas het volgende:
[..]
Omdat ze de diversiteit in de wereld aantasten.
Kortom: school kind of jouw champagne, het is jou om het even.quote:Op dinsdag 14 februari 2006 16:11 schreef Argento het volgende:
[..]
Kun je doen ja, maar ik zie daar geen morele verplichting in, dus ook geen gebrek aan ethiek voorzover het geld aan champagne besteed wordt.
Nou, ik besef ook wel dat de opleiding van een kind zwaarder weegt dan mijn glas champagne, maar dat betekent nog niet dat ik heel het leed van de wereld op mijn schouder zou moeten torsen en alles wat ik doe of niet doe langs de meetlat van het morele moet leggen.quote:Op dinsdag 14 februari 2006 23:23 schreef MrBean het volgende:
[..]
Kortom: school kind of jouw champagne, het is jou om het even.
OK, maar waarom blijft dat dan voorbehouden aan een arm kind in Afrika?quote:Op dinsdag 14 februari 2006 15:50 schreef Floripas het volgende:
[..]
Volgens mij was het punt dat je het geld van de champagne ook aan haar kon geven, wellicht kan ze van het geld naar school.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |