Bron en eventueel aanvullend nieuws: Waldnet.NLquote:In een fel debat werd maandagavond gediscussieerd over de plaatsing van zes megawindmolens in de gemeente Dongeradeel. In theater de IJsherberg in Dokkum gingen voor- en tegenstanders elkaar te lijf over het onderwerp. Vooral tegenstanders lieten zich horen. Met name over aspecten als CO2, geluid, slagschaduw en de locaties waren onbegrip.
Verschillende partijen gaven hun mening over de molens. De ECN en Senter-Novem lagen hun kennis op tafel, terwijl de stichting "gjin romte foar wynhannel" (Stichting "geen ruimte voor windhandel") en andere tegenstanders kritiek gaven. Initiatiefgroep "Duurzaam Dongeradeel" kwam juist met argumenten vóór hun voorstel.
En als die dingen ongeveer in je achtertuin staan, ben je er dan nog blij mee?quote:Op woensdag 8 februari 2006 09:07 schreef J.K. het volgende:
[..]
Bron en eventueel aanvullend nieuws: Waldnet.NL
Naar mijn mening moeten die windmolens gewoon geplaatst worden. Eventuele tegenstanders gewoon tijdelijk van de stroom af halen,... weten ze ook wat het is om op latere termijn zonder stroom te moeten zitten. De Groene Stroom zal toch op de een of andere manier de toekomst krijgen... en daarbij komt, Nederland als vlak landje leent zich uitstekend voor dit soort energievoorzieningen!
Het toverwoord.....subsidie.quote:Op woensdag 8 februari 2006 11:49 schreef mgerben het volgende:
Hij kost dus niet meer energie dan hij ooit oplevert, dat is dikke flauwekul.
Als dat echt zo zou zijn zou niemand windmolens bouwen.
Doeiquote:Op woensdag 8 februari 2006 11:23 schreef Musketeer het volgende:
http://www.dalfsentegenwindmolens.nl/windenergie.htm
Staan een hoop argumenten. Aflevering van Zembla een tijd terug was ook erg informatief. T kost 34000 KwH per ton om alu uit erts te maken, daarboven nog de energie voor het maken van het ding. Kan de massa van een windmolen ff nergens vinden. Geloof je wel dat centrales in de 3e wereld minder milieuvriendelijk zijn dan hier?
Verder is er op google voornamelijk propaganda van overheid, milieufanatici, energiebedrijven en windmolenfabrikanten te vinden. Zoek een bron die hier niet bij hoort en je hebt meestal beet.
De groene stroom hoax ken ik uit eerste hand, ga niet zeggen bij welk energiebedrijf ik gewerkt heb, geheimhouding enzo
err nee dus, we heben windmolens voor met milieu, dus we moeten de milieubeslasting rekenen, niet het energieverbruik, de energie voor de productie van aluminium wordt helaas door vieze (bruinkool) centrales in de 3e wereld opgewekt, niet door onze schone gascentrales.quote:Op woensdag 8 februari 2006 11:51 schreef typtypo het volgende:
[..]
Doei
Een auto kost ook energie om te produceren.
De afschrijving van een molen hebben ze op een bepaalde tijd gezet en daarna blijft hij gewoon doordraaien net als de kolen centrales nu doen. Die zijn ook al drie maal afgeschreven onderhand.
Het is gewoon een lobby van energie leveranciers om greep op de markt te houden.
Die verliezen ze gegrarandeert als nederland vol windmolens komt te staan.
Er zijn een hoop kleinere verbanden van mensen die een windmolen neer zetten.quote:Op woensdag 8 februari 2006 11:59 schreef Musketeer het volgende:
[..]
err nee dus, we heben windmolens voor met milieu, dus we moeten de milieubeslasting rekenen, niet het energieverbruik, de energie voor de productie van aluminium wordt helaas door vieze (bruinkool) centrales in de 3e wereld opgewekt, niet door onze schone gascentrales.
http://www.google.com/search?sourceid=navclient&ie=UTF-8&rls=GGLD,GGLD:2004-32,GGLD:en&q=levensduur+windmolens
levensduur is 20 jaar, en daarna lopen ze echt niet zo maar verder omdat er erg veel bewegende delen aan zitten. Hoeveel kolencentrales draaien er in west-europa?
Hoe kom je erbij dat energiebedrijven minder vat op de markt hebben als ze hun stroom uit windmolens halen?
Dat auto's slecht zijn voor het mileu is niet echt iets nieuws, en daar maakt niemand een geheim van. We zijn alleen een beetje dom bezig door schone autos zwaarder te belasten dan vuile.
Het onderhoud aan gascentrales wordt door de voorstanders van windmolens ook meegerkend in de calculatie van kosten en milieubelasting, maar voor winmolens "telt" dit niet?quote:Op woensdag 8 februari 2006 11:49 schreef mgerben het volgende:
Op een of andere manier mag, van de tegenstanders, de productie van windmolens niets kosten.
De productiekosten worden overdreven en opgeblazen totdat de volledige stroomproductie van de Verenigde Staten gedurende zeven maal zeven jaar nodig is voor de productie van één windmolen.
Als de cijfers niet hoog genoeg zijn halen we er de energieslurpende auto's van de ontwerpers en werknemers van de windmolenfabriek ook nog bij (die rijden allemaal in SUVs met de handrem aangetrokken, dat weet iedereen. Productie, marketing en vervoer van extra remblokjes rekenen we ook mee).
Waar komt die fantasie vandaan dat een windmolen aan de bomen moet groeien en het bij een gas of kolencentrale niet geeft hoeveel energie hij kost?
Hij kost dus niet meer energie dan hij ooit oplevert, dat is dikke flauwekul.
Als dat echt zo zou zijn zou niemand windmolens bouwen. Dan kun je die energie namelijk beter De energie nodig voor de productie en plaatsing van een windmolen is in 3 maanden terugverdiend.
meteen laten wegstromen.
Zo.
errr wat heeft droogleggen met het maken van stroom te maken, wat is überhaupt de logica in die laatste zin, er is totaal geen verband tussen de mogelijkheid iets droog te leggen en efficiente energie. Als we 300 miljoen hamsters in wieltjes hadden laten rondlopen hadden we ook de flevopolder na verloop van tijd wel droog gekregen, dat wil niet zeggen dat dat ook de efficientste manier van energie opwekken is.quote:Op woensdag 8 februari 2006 12:09 schreef typtypo het volgende:
[..]
Er zijn een hoop kleinere verbanden van mensen die een windmolen neer zetten.
20 jaar vind ik maar krapjes. Kreamiek is een duurzaam goedje die niet na 20 jaar versleten is.
Dan maken ze molens die 50 jaar mee gaan, logisch zou Cruijf zeggen.
Vliegtuigen kosten ook een hoop energie om te maken en geven dus niks terug.
Nederland is drooggelegd met windenergie. Dat had niet gekund als het meer energie gekost had dan opgeleverd.
Vliegtuigen hoeven geen energie op te wekken, windmolens wel.quote:Op woensdag 8 februari 2006 12:09 schreef typtypo het volgende:
Vliegtuigen kosten ook een hoop energie om te maken en geven dus niks terug.
Ja dat is omdat je van alle kanten de afgelopen 20 jaar bent doodgegooid met propaganda dat windmolens zo geweldig zijn. Het is voor iedereen die iets met windmolens van doen heeft (financieel) goed als de bevolking windmolens gaaf vindt, daarom wordt dat ook overal uitgedragen.quote:Op woensdag 8 februari 2006 12:18 schreef J.K. het volgende:
De molens worden toch ook gewoon netjes onderhouden? Dan gaan ze toch wel langer dan 20 jaar mee? Vrijwel elk medium is aan onderhoud onderhevig en moet tijdig worden vervangen. Ik zie die windmolen toch als 1 van de beste alternatieven om stroom op te kunnen wekken.
Waarom lees je niet gewoon even wat informatie in plaats van na te praten wat de Nimby's zeggen?quote:Op woensdag 8 februari 2006 12:40 schreef Metro2005 het volgende:
Windmolens zijn op zich een mooie energiebron maar plaats ze dan ergens ver weg in de zee ofzo.
En wat al eerder geroepen wordt, het kost meer energie om zo'n ding te maken als ie in zijn hele leven oplevert.
quote:Op woensdag 8 februari 2006 09:07 schreef J.K. het volgende:
[..]
Bron en eventueel aanvullend nieuws: Waldnet.NL
Naar mijn mening moeten die windmolens gewoon geplaatst worden. Eventuele tegenstanders gewoon tijdelijk van de stroom af halen,... weten ze ook wat het is om op latere termijn zonder stroom te moeten zitten. De Groene Stroom zal toch op de een of andere manier de toekomst krijgen... en daarbij komt, Nederland als vlak landje leent zich uitstekend voor dit soort energievoorzieningen!
De informatie die ik heb is informatie afkomstig van diverse mensen die werktuigbouwkunde doen op de TU delft, richting alternatieve energie.quote:Op woensdag 8 februari 2006 12:56 schreef mgerben het volgende:
[..]
Waarom lees je niet gewoon even wat informatie in plaats van na te praten wat de Nimby's zeggen?
Dit zijn beweringen die je van een ongecontroleerde privé-website plukt van mensen die domweg overal tegen zijn. Die mensen kunnen alles schrijven wat ze willen.
Daar komt nog bij dat ze hun berekeningen en argumenten nogal eens willen lenen van de voorstanders van ... Kernenergie.
Goh. Wat zouden de voorstanders van kernenergie nu tegen windmolens kunnen hebben?
1) Het enige doel van een windmolen is het opwekken van energie. Als hij meer energie kost om te maken dan hij ooit oplevert wordt hij nooit gebouwd.
2) Volgens èchte analyse is de energie nodig voor de productie van een windmolen in 3 tot 6 maanden terugverdiend.
(Bron: even saven als PDF, dan openen:
http://www.ecn.nl/_files/wind/documents/Alles_in_de_Wind.pdf )
Vooral niet lezen hoor, er zou wel eens iets anders in kunnen staan dan op de Nimby sites.
3) Dat betekent dat een windmolen over een levensduur van 20 jaar 40 tot 80 keer zoveel energie produceert als hij ooit gekost heeft.
4) Omgerekend kost de productie van 1 miljoen KWh door een windmolen 7 ton CO2.
De productie van 1 miljoen KWh door een gascentrale kost 484 ton CO2.
De productie van 1 miljoen KWh door een kolencentrale kost 1000 ton CO2.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |