En maar blaten over die Amerikanen, terwijl Nederland dus geen haar beter is. Niet dat ik het erg vind, verre van. Wat me wel stoort is dat ze hier Eco-tax op eco-tax stapelt om de burger uit te persen, maar er verder niets gebeurd.quote:Nederland in achterhoede milieubeschermers
DEN HAAG - Nederland presteert in vergelijking met andere landen maar matig als het gaat om milieubescherming. Dat bleek dinsdag uit de Milieu Prestatie Index 2006 van de Amerikaanse universiteiten Yale University en het Earth Institute van Columbia University.
Op de wereldwijde lijst, die donderdag in het Zwitserse Davos gepresenteerd wordt, bezet Nederland de 27e plaats. Dat is een plaats net boven de Verenigde Staten dat gezien zijn opstelling inzake bijvoorbeeld het Kyoto Verdrag niet echt bekend staat om zijn vooruitstrevende milieu- en klimaatmaatregelen. In de lijst van de 23 meegetelde Europese landen hoort Nederland met een achttiende plaats bij de hekkensluiters.
Nieuw Zeeland voert de wereldwijde index aan, gevolgd door Zweden, Finland, Tsjechië en Groot-Brittannië. Deze landen zetten zich met maatregelen en geld „significant” in voor de bescherming van het milieu, aldus de Amerikaanse onderzoekers.
Bij de beoordeling van het milieubeleid hebben de onderzoekers naar de prestaties op verschillende terreinen gekeken. Zo zijn cijfers uitgedeeld voor beleid ten aanzien van gezondheid en milieu, luchtkwaliteit, biodiversiteit, waterkwaliteit en duurzame energie.
Dat de Verenigde Staten nog altijd slecht scoren, vormt volgens de onderzoekers niet alleen een probleem voor de Amerikanen zelf, maar „voor de hele wereld”. Zij hopen dat de milieu-index de Amerikanen en hun regeringsleiders wakker zal schudden.
Denk niet dat het Ruhrgebied hier alleen maar debet aan is. Noord-West Europa is gewoonweg zeer dicht bevolkt met zeer veel industrie.quote:Op dinsdag 24 januari 2006 17:20 schreef Jordy-B het volgende:
Als er wordt gekeken naar de luchtkwaliteit, zijn we al het lulletje, zo met het ruhrgebied naast de deur...
Zelfs vliegvelden? Juist vliegvelden. Maar meestal gaat dat dan weer over geluidsoverlast.quote:Op dinsdag 24 januari 2006 17:23 schreef ErwinRommel het volgende:
Ik krijg anders toch echt een gevoel dat men in NL zoveel blaat over het milieu, dat zelfs vliegvelden daarvan last ondervinden.
Maar misschien zijn dat dan weer de milieu radicalen die daar over gaan?
Dat is toch ook milieu belastend als ik het zo mag geloven?quote:Op dinsdag 24 januari 2006 17:24 schreef SCH het volgende:
[..]
Zelfs vliegvelden? Juist vliegvelden. Maar meestal gaat dat dan weer over geluidsoverlast.
De luchtkwaliteit in Nederland is slecht in de randstad, maar niet alleen vanwege het verkeer... Het ruhrgebied speelt er een behoorlijke rol in, wat je direct kan merken als de wind verkeerd staat.quote:Op dinsdag 24 januari 2006 17:24 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Denk niet dat het Ruhrgebied hier alleen maar debet aan is. Noord-West Europa is gewoonweg zeer dicht bevolkt met zeer veel industrie.
Het issue is dat er in NL duidelijk te weinig gebeurt om het milieu te beschermen, niet dat we het wel of niet beter doen dan de VS. Zoveelste voorbeeld van de slappe, slechts op economisch gewin gerichte regering als we nu hebben. Waar haal je trouwens al die eco-taxen vandaan en waar haal je vandaag dat daar niks mee gebeurt, want dat zie ik in je bron niet staan.quote:Op dinsdag 24 januari 2006 17:08 schreef Kadesh het volgende:
[..]
En maar blaten over die Amerikanen, terwijl Nederland dus geen haar beter is. Niet dat ik het erg vind, verre van. Wat me wel stoort is dat ze hier Eco-tax op eco-tax stapelt om de burger uit te persen, maar er verder niets gebeurd.
Ok, ik heb er geen verstand van, maar bv ook in NL zijn er gebieden die door bv zware petrochemische industrieen een behoorlijke uitstoot hebben.quote:Op dinsdag 24 januari 2006 17:28 schreef Jordy-B het volgende:
[..]
De luchtkwaliteit in Nederland is slecht in de randstad, maar niet alleen vanwege het verkeer... Het ruhrgebied speelt er een behoorlijke rol in, wat je direct kan merken als de wind verkeerd staat.
Het is vreemd dat wij dubbele maatregelen moeten nemen om ook de vervuiling van de buren te compenseren...
Ach het is weer 1 of ander pruts onderzoek. In het verleden is geld geinvesteerd in Poolse bruinkoolcentrales omdat dat per saldo meer opleverde om de luchtvervuiling in Nederland te verminderen.quote:Op dinsdag 24 januari 2006 17:08 schreef Kadesh het volgende:
[..]
En maar blaten over die Amerikanen, terwijl Nederland dus geen haar beter is. Niet dat ik het erg vind, verre van. Wat me wel stoort is dat ze hier Eco-tax op eco-tax stapelt om de burger uit te persen, maar er verder niets gebeurd.
Bron: http://www.telegraaf.nl/b(...)lieubeschermers.html
edit, bron toegevoegd.
Je hebt gelijk als het alleen over de luchtkwalititeit hebt.quote:Op woensdag 25 januari 2006 20:52 schreef drexciya het volgende:
[..]
Ach het is weer 1 of ander pruts onderzoek. In het verleden is geld geinvesteerd in Poolse bruinkoolcentrales omdat dat per saldo meer opleverde om de luchtvervuiling in Nederland te verminderen.
Met andere woorden, de luchtkwaliteit in NL is niet alleen afhankelijk van hetgeen wij doen, maar vooral van hetgeen wat uit onze buurlanden en verder vandaan komt.
Ik durf te voorspellen dat dit weer als argument voor een nieuwe ecotax zal worden aangegrepen, wat geen reet uitmaakt omdat wij zelf vrijwel geen invloed uit kunnen oefenen op de luchtkwaliteit in ons land.
Droom vooral verder milieuhuilies, denk vooral dat we in NL alles zelf in de hand hebben.
Dat klopt. Het grote probleem op algemeen gebied is dat de mensen zelf er niet aan mee willen werken, als men al iets wil doen, of dat het een argument is voor een ongegeneerde graaiactie (lees: ecotax).quote:Op woensdag 25 januari 2006 21:17 schreef Toffe_Ellende het volgende:
[..]
Je hebt gelijk als het alleen over de luchtkwalititeit hebt.
Kijk eens voor de gein op je jaarekening van je gas/licht leverancier.quote:Op dinsdag 24 januari 2006 17:33 schreef Shivo het volgende:
[..]
Het issue is dat er in NL duidelijk te weinig gebeurt om het milieu te beschermen, niet dat we het wel of niet beter doen dan de VS. Zoveelste voorbeeld van de slappe, slechts op economisch gewin gerichte regering als we nu hebben. Waar haal je trouwens al die eco-taxen vandaan en waar haal je vandaag dat daar niks mee gebeurt, want dat zie ik in je bron niet staan.
We hoeven natuurlijk niet zelf voorzienend te zijn, we kunnen dit ook importeren uit lagelonenlanden. Milieu is een motief om hieraan te beginnen, maar belangrijker is de vermindere afhankelijkhied van aardolie uit landen waar ik persoonlijk geen geld in zou willen pompen.quote:Op donderdag 26 januari 2006 18:16 schreef drexciya het volgende:
Biodiesel is trouwens kolder, daar hebben we niet het oppervlak voor om koolzaad te verbouwen.
Maar biodiesel helpt toch geen donder om de luchtkwaliteit aan te pakken? Of je nou aardolie importeert of koolzaadolie, een auto blijft uitlaatgassen uitstoten. Hoogstens is het gebruik van biodiesel wat CO2-neutraler, maar dat is een mondiaal probleem.quote:Op donderdag 26 januari 2006 18:32 schreef ACT-F het volgende:
[..]
We hoeven natuurlijk niet zelf voorzienend te zijn, we kunnen dit ook importeren uit lagelonenlanden. Milieu is een motief om hieraan te beginnen, maar belangrijker is de vermindere afhankelijkhied van aardolie uit landen waar ik persoonlijk geen geld in zou willen pompen.
Vind je het gek dat Nederland op bijna dezelfde plaats als Amerika komt? Nederland is veel dichtbevolkter dan Amerika. Als Amerika net zo veel mensen per vierkante meter zou hebben als Nederland, zouden er 4 miljard Amerikanen zijn. Nou, die zouden dan ook wel een strenger milieubeleid instellen hoor.quote:Op dinsdag 24 januari 2006 17:23 schreef ErwinRommel het volgende:
Ik krijg anders toch echt een gevoel dat men in NL zoveel blaat over het milieu, dat zelfs vliegvelden daarvan last ondervinden.
Maar misschien zijn dat dan weer de milieu radicalen die daar over gaan?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |