abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_40405327
Wat is voor de mensen die een pomp hebben de reden geweest om er een te nemen?
Zelf lijkt het me niks: je moet altijd die pomp bij je hebben, je wordt geopereerd...
En ik heb geen hekel aan spuiten...
  woensdag 2 augustus 2006 @ 21:20:20 #252
55928 Suzziieee
Don't fear the reaper!
pi_40430802
Geopereerd?Nee hoor...de meeste pompen draag je uitwendig..geen operatie niets hoor..Zit in je buikwand en met een pleister vast.

Ja..het leek mij ook niets.. ben 'draan gegaan' vanwege een kinderwens.Dus ik zou hem in eerste instantie alleen daarvoor nemen..en daarna weer terug naar spuiten.

Maar ik het liep anders..en na enkele dagen wilde ik hem al niet meer kwijt.Vind het superhandig.Mijn suikers zijn eigenlijk zonder veel moeite beter.Je hebt je insuline altijd bij je..onverwacht eten geen probleem.Voor de rest leefde ik met spuiten altijd al onregelmatig... en nu kan dat dus zonder problemen...

Ja...je zit er 24/7 aan vast..maar dat went zooooo snel.
  woensdag 2 augustus 2006 @ 21:54:20 #253
143274 -skippybal-
Stuiterdestuiter
pi_40432053
Me moeder heeft het ook. En d'r twee broers ook
Als het goed is heb ik dan ook meer kans erop. toch
LastFM
03/06 Maccabees - 10/06 Gaslight Anthem - 18/06 Oi Vai Voi - 20/06 Green Beats - 24/06 Ghinzu - 18/07 Extrema Outdoor
pi_40434111
Kans is er ja als je moeder type 1 heeft.

Pomp lijkt me echt niks, ik eet gigantisch onregelmatig (werktijden verschillen elke week), met sporten moet dat ding af, werken ermee lijkt me ook niks. Nee ik houd het wel bij me pen.
pi_40434327
Moet je hem ook 's nachts in?
Beschrijf anders eens een dagje pomp....

Ik had trouwens begrepen dat je juist heel erg goed ingesteld moest zijn om aan een pomp te mogen trouwens, maar dat is dan ws niet zo?
pi_40441701
Ik had juist begrepen dat die pomp die onregelmatigheden opvangt? Nou het is duidelijk; wij diabeetjes weten weer geen reet van onze eigen aandoening

Mij lijkt het me wel handig; vroeger wilde ik er absoluut niet aan omdat ik me schaamde voor mijn diabetes; maar nu lijkt het me juist handig; vooral omdat ik toch regelmatig last heb van schommelingen, en juist met pomp wat regelmatiger kan verdelen. Ik zal het maar eens aankaarten bij mijn eerstvolgende bezoek bij de diabetesspecialist.
  donderdag 3 augustus 2006 @ 19:18:33 #257
55928 Suzziieee
Don't fear the reaper!
pi_40459175
De pomp geeft constant kleine beetjes insuline af (ik heb novorapid dus echt snelwerkende insuline) daarbij geef je jezelf nog een aantal eenheden bij de maaltijden.Met spuiten moet je eigenlijk regelmatiger leven als met de pomp.Voor om aan de pomp te gaan hoef je niet heel goed ingesteld te zijn.

Je krijgt altijd je basis behoefte insuline binnen,ook als je ziek bent,lekker wil uitslapen,etc etc.Dus nooit de verplichting dat je 'moet' spuiten en daardoor weer 'moet' eten.Ik vind het ideaal..ik vind bv ontbijten echt verschrikkelijk..en dat na 15 jaar te hebben moeten doen...doe ik dat nu dus niet meer.Ik eet nu lekker op mijn werk in mijn koffiepauze.Dit zonder gevolg voor mijn bloedsuikers. Uitslapen hetzelfde verhaal..de dokters hebben het liefste dat je niet uitslaapt,of ff opstaat,spuit en eet en verder slaapt.Deed ik dus met spuiten ook niet,maar had wel gevolg voor mijn bloedsuikers,met pomp dus niet.

Dagje pomp is moeilijk te beschrijven.Ik doe eigenlijk niet veel anders dan met spuiten.maar het gaat allemaal wat makkelijker.Je moet nog steeds bloedprikken,rekening houden met wat je eet,em daarop aktie ondernemen.Maar ik vind het zoveel makkelijker.Onverwachts ergens blijven eten?geen probleem..je hebt je insuline bij je..

En dr zitten nong verschillende functies op die het allemaal nog makkelijker maken...

Het enige echte nadeel is dat je dus aan je pomp vastzit.Dat lijkt erg,heb dr ook tegenaan staan hikken,maar ik was er zo aangewend.Snachts ligt ie los in mijn bed.
De pomp is ieder moment van de dag af te koppelen (douchen,sporten,sexen etc etc)dan zit er alleen een pleister met een kunstof stukje op je buik.Aankoppelen/afkoppelen is zo gebeurd,echt 2 seconden ofzo.Eens per 3 dagen moet je boel verschonen.Meestal doe ik dat om de 4/5 dagen.

Ik hoef niet meer terug naar de spuit.Zou er niet meer aan moeten denken om 4-5 x per dag dat ding in je lijf te moeten jassen

Groetjes Suzanne
pi_40460383
quote:
Op donderdag 3 augustus 2006 19:18 schreef Suzziieee het volgende:
Onverwachts ergens blijven eten?geen probleem..je hebt je insuline bij je..
Kijk en dat is nou echt ideaal! Hoe vaak het wel niet voorkomt dat ik ergens zit en me in moet houden met snacken; of s'nachts om 6 uur mee wil eten met een broodje shoarma... misschien moet ik maar snel over eigenlijk

Ohja uitgaan is ook altijd lastig als je al om negen uur gaat beginnen, of erger inclusief eten; loop je altijd met zo'n spuit bij je.
  donderdag 3 augustus 2006 @ 20:42:37 #259
55928 Suzziieee
Don't fear the reaper!
pi_40461507
Allemaal geen probleem... als je eet,neem je wat extra eenheden,ongeacht het tijdstip.Met uit eten,dus als je aantal gangen menu heb kan je je bolus (= extra aantal eenheden) ook zo instellen dat ie over een aantal uur word afgegeven.Dus niet in een keer 10 eenheden..maar 4 gelijk en de andere 6 verspreid over 3 uur ofzo.Of alle 10 over 2 uur...je hebt verschillende mogelijkheden
pi_40464044
Je BOLUS?
  donderdag 3 augustus 2006 @ 22:40:19 #261
55928 Suzziieee
Don't fear the reaper!
pi_40464944
Haha... ja zo heet het...geen idee waarom

Je denkt er toch wat anders bij
pi_40528471
Een bolus is in zeeland een soort drol van deeg met heel veel suiker erover. 50 koolhydraten ofzo... grappige naam

Toch trekt de pomp me niet zo. Dat je beter ingesteld bent is natuurlijk wel super.
Ik heb verder niet zoveel last van het spuiten. Soms vergeet ik mijn isuline bijvoorbeeld mee te nemen als ik naar de uni ga ofzo, dat is wel lastig. Maar vaak komt dat niet voor.
Ik neem eigenlijk altijd overal een tas mee naartoe, en ik controleer: portemonee, priktasje (waar dus al mn diabetesspulletjes inzitten), telefoon, sleutels... ok, ik kan weg.
Ik heb ook helemaal geen hekel aan spuiten. Niet dat het mijn grote hobby is ofzo, maar vervelend ook niet. Zoiets als tandenpoetsen of plassen ofzo.

En het lijkt me dus niks om zo'n ding aan je buik te hebben hangen.

Is er ook iemand met een pomp waarbij het totaal niet bevalt?

Nog een ander vraagje:
Ik heb altijd begrepen dat je een lage bloedsuiker krijgt van alcohol.
ik weet niet over wat voor alcohol dat gaat, maar over het algemeen drink ik bier of rode wijn, soms witte wijn of wodka ofzo.
Ik krijg juist altijd een hele hoge bloedsuiker. Hoe is dat bij jullie?
pi_40529904
Ik ga maandag naar de dokter ten eerste voor haaruitval. Ten tweede wil ik laten onderzoeken of ik diabetes heb omdat aardig wat symptomen overeenkomen met wat met mijn lichaam gaande is op dit moment. Diabetes zit van beide kanten in de familie maar als ik het goed begrepen heb is alleen een minimale aanleg er voor genetisch bepaald?

[ Bericht 0% gewijzigd door XrAiDeN op 06-08-2006 02:56:09 ]
Vloerplint
pi_40531229
Dat weet nog niemand precies, hoe het zit...
De kans is in elk geval groter als het in de familie zit.
pi_40539355
quote:
Op zondag 6 augustus 2006 01:55 schreef XrAiDeN het volgende:
Ik ga maandag naar de dokter ten eerste voor haaruitval. Ten tweede wil ik laten onderzoeken of ik diabetes heb omdat aardig wat symptomen overeenkomen met wat met mijn lichaam gaande is op dit moment. Diabetes zit van beide kanten in de familie maar als ik het goed begrepen heb is alleen een minimale aanleg er voor genetisch bepaald?
DM 1 heeft zelden een erfelijke factor. DM 2 heeft wel duidelijk een erfelijke factor. Als één van je ouders of beiden ouders DM 2 hebben dan heb je een duidelijk verhoogd risico om dit ook te krijgen. Daarnaast zijn er nog vele andere typen DM die een duidelijke erfelijke component hebben
pi_40543766
Volgens de DVN is er iig ook bij diabetes type 1 een verhoogde kans, als een of beide ouders het hebben. Wijst ook op een erfelijke factor.
pi_40544641
Ja maar die kans valt in het niets bij de kans om DM 2 te ontwikkelen. Het kan wel erfelijk zijn, maar je kan zelden echt een erfelijke factor aantonen. Het komt heel vaak voor dat een DM 1 patient het zwarte schaap van de familie is. Hij is dus grof gezegd de enige die DM 1 heeft. Dit zie je bij DM 2 bijna nooit. Dan zie je duidelijke patronen. Vader, moeder, tante, oom of broers en zussen die ook DM 2 hebben.
pi_40567132
quote:
Op zondag 6 augustus 2006 01:02 schreef Gutnre het volgende:
Nog een ander vraagje:
Ik heb altijd begrepen dat je een lage bloedsuiker krijgt van alcohol.
ik weet niet over wat voor alcohol dat gaat, maar over het algemeen drink ik bier of rode wijn, soms witte wijn of wodka ofzo.
Ik krijg juist altijd een hele hoge bloedsuiker. Hoe is dat bij jullie?
Ik vraag me dit ook wel eens af; ik ga ook meestal omhoog; maar dat komt ook omdat ik voor ik uit ga vaak nog wat eet; en als ik aangeschoten ben toch nog vaak naar de dextro grijp (laag of aangeschoten; laat ik maar geen risico nemen ).

Overigens krijg ik de volgende dag standaard een hypo van de kater; meestal rond een uur of vier en dan wil ik ook veel en vet eten!
pi_40586995
Haha, waarom controleer je dan niet gewoon even?
Ik controleer echt wel vijf keer op een avond ofzo als ik veel drink. Je voelt het ook gewoon echt niet meer.
Misschien dat het idd aan het eten ligt, maar ik heb ook wel eens dat ik niks eet en toch omhoog ga, met alleen bier en komkommer ofzo bij wijze van spreken.
pi_40599092
Ik heb niet echt zin om met een glucosemeter midden in een club me te controleren eigenlijk... Tja eigenwijs; ik weet het

Thuis kan ik weer gewoon controleren en bijspuiten.

Overigens als ik echt behoorlijk hoog zit, en dus een enorme dorst heb, kan ik enorme hoeveelheden bier drinken zonder dat ik snel dronken wordt. Waarom weet ik niet; wellicht omdat al het vocht inclusief de alcohol direct naar mijn blaas gaat om het overtollige suiker te verwijderen?
pi_40604820
Wie weet
Dat heb ik zelf niet geloof ik

Ik heb zelf een heel relaxt metertje: FreeStyle Mini.
Die is heel klein, 41 x 76 x 20 mm (l x b x h). Past dus makkelijk in je broekzak.
Paar stripjes erbij, meter en je spuitpen in je kontzak. Makkelijk zat.

Maar ik ben een vrouw dus ik heb meestal een tas bij me: past het helemaal makkelijk in.
Kun je wel vijftig van die dingen in kwijt...
pi_40691289
Wat ik ook zo vaag vind:

Ik spuit normaal 's ochtends 14 eenheden voor het eten.
Stel ik heb een keer een lekker ontbijtje 's ochtends en ik eet 15 koolhydraten meer dan normaal. Dan zou ik normaal gesproken 1 of 2 extra spuiten.
maar als ik dat niet doe en ik wacht tot ik hoog kom kom ik op 19 ofzo en moet ik 4 of 5 extra spuiten... Dat vind ik zo vaag, je zou toch verwachten dat je zoveel te hoog komt als waarvoor je dan normaal gesproken 1 of 2 bijspuit.. 13, 14, 15, zoiets...

Vaag toch?
Hebben jullie dat ook?

Of, andersom, als ik vergeet te spuiten hoef ik soms na het eten maar 9 bij te spuiten ipv de 14 die in normaal spuit.
pi_40693195
Ligt misschien aan de hoeveelheid die je beweegt. Dokter vertelde mij laatst nog, een man die heel de dag stil zit, en een x aantal koolhydraten eet bijv. 180 eenheden insuline terwijl als diezelfde man dezelfde x aantal koolhydraten eet maar bijv. in de bouw werkt hij er maar 90 of minder gebruikt. Zoiets als voorbeeld.

Dus misschien beweeg je de ene keer wel of zit je de andere keer in de klas niks te doen ofzo

Met alcohol, tjah ik let er eigenlijk niet zoveel op. Laatst ging ik weg terwijl ik op 7 stond, bij een maatje nog wat normale cola gedronken, daarna uitgegaan. Bier, amaretto/cola, pisang/7up, een of ander blauw goedje, van alles genoeg op. Begonnen om een uur of 11, rond half 1 10 eenheden gespoten, toen ik om 4 uur thuiskwam stond ik rond de 6.0. Verder heel de nacht geen last gehad van hypo's of hyper's.. alcohol verlaagt bloedsuiker misschien een heel klein beetje, maar denk dat de meeste dranken het toch wel verhogen
pi_40703051
Tja niet zo raar als je amaretto(suiker)/cola(suiker), pisang(suiker)/7 up(suiker) en een of ander blauw goedje (blue curacao(suiker)) gaat drinken

Maar als je vodka, vodka en vodka gaat drinken, dan is het een ander verhaal....
pi_40707507
Ja maar als je daarna op zes zit is wel bizar, ik zou dan op HI zitten....

Is een van jullie wel eens in het ziekenhuis opgenomen geweest? Ik wel, ging naar nijmegen vanuit zeeland, studeer in nijmegen, ouders zeeland, en ik was mn prikspullen vergeten. Het was te laat om terug te gaan. Ik dacht: ik vergeet wel eens 's nachts te spuiten, dus opzich moet het geen kwaad kunnen. Volgende dag voelde ik me nog redelijk, had een belangrijke werkgroep dus ben toch gegaan. Dat beviel niet zo, daarna naar het station, kwam de trein anderhalf uur lang niet. Toen was ik al vrij ziek, kotsen op het station enzo. Daarna met de bus gegaan (de ergste busrit van mn leven) en met de trien. Mn toenmalige vriendje woonde in tilburg dus die was daar ingestapt met een spuitpen, veel gespoten. Thuis ziek in bed, en de volgende dag naar het ziekenhuis omdat ik zoveel gekotst had dat ik uitgedroogd was.

Op de middelbare school ook twee keer gehad, 1x in het ziekenhuis opgenomen geweest toen ik op 43 zat.
pi_51373757
Hoi, even een vraagje.
Als men test op diabetes in het bloed, test men dan automatisch op type 1 en 2 of maar op één van de twee?

En is het nodig meerdere keren te testen? (na eten bijvoorbeeld?)
pi_51374289
quote:
Op woensdag 11 juli 2007 20:50 schreef Hanneke1983 het volgende:
Hoi, even een vraagje.
Als men test op diabetes in het bloed, test men dan automatisch op type 1 en 2 of maar op één van de twee?

En is het nodig meerdere keren te testen? (na eten bijvoorbeeld?)
Er wordt gekeken naar de hoogte van de glucosespiegel. Als deze verhoogd is dan heb je diabetes. Afhankelijk van een aantal andere factoren (diabetes in de familie, symptomen, leeftijd en ander ziekten) wordt er bepaald welk type je hebt. Tegenwoordig zijn ze heel streng in het testen. Als het verhoogd is word je behandeld. Mocht hij marginaal verhoogd zijn dan wordt er meestal meerdere malen geprikt. Na het eten het glucose te bepalen hoeft niet meer. De nuchtere glucospiegel is het belangrijkst. Samen met nog een andere waarde, het HbA1c. Bij sommige omstandigheden is bepaling van het glucose na de maaltijd wel nuttig.
  woensdag 11 juli 2007 @ 21:06:53 #278
70076 Alicey
Miss Speedy
pi_51374385
quote:
Op woensdag 11 juli 2007 20:50 schreef Hanneke1983 het volgende:
Hoi, even een vraagje.
Als men test op diabetes in het bloed, test men dan automatisch op type 1 en 2 of maar op één van de twee?

En is het nodig meerdere keren te testen? (na eten bijvoorbeeld?)
Type 1 of 2 heeft voor zo ver ik weet met de oorzaak te maken (ofwel wordt er geen insuline geproduceerd, ofwel is het lichaam er ongevoelig voor). In beide gevallen wordt echter het glucose-gehalte in het bloed te hoog. Na een bloedtest moet dus nog worden uitgezocht wel type het is. Een glucosegehalte hoger dan 7(?) mmol/l wanneer je nuchter bent duidt op diabetes. Wanneer je gegeten hebt mogen die waarden hoger zijn, maar volgens mij is alleen een nuchtere meting nodig.
pi_51377522
Bedankt voor jullie goede uitleg
Ik heb hier een aantal bloeduitslag papieren liggen.
Toevallig weet ik dat er eens nuchter is geprikt op glucose.
Hoe wordt dit omschreven op bloedformulieren?
Weten jullie dat misschien?
Ik dacht misschien gewoon het simpele 'glucose' maar dat zou misschien ook iets anders kunnen zijn natuurlijk aangezien het met andere aantallen gaat. Achter de waarde staat namelijk dat het tussen de 55-100 moet zijn en is aangegeven in mg/dl (Belgische waarde). Heb ik nu het goede voor me? Nee he?
Belgische en Nederlandse waardes zijn ook niet hetzelfde meen ik?
  woensdag 11 juli 2007 @ 22:32:20 #280
70076 Alicey
Miss Speedy
pi_51377695
quote:
Op woensdag 11 juli 2007 22:26 schreef Hanneke1983 het volgende:
Bedankt voor jullie goede uitleg
Ik heb hier een aantal bloeduitslag papieren liggen.
Toevallig weet ik dat er eens nuchter is geprikt op glucose.
Hoe wordt dit omschreven op bloedformulieren?
Weten jullie dat misschien?
Ik dacht misschien gewoon het simpele 'glucose' maar dat zou misschien ook iets anders kunnen zijn natuurlijk aangezien het met andere aantallen gaat. Achter de waarde staat namelijk dat het tussen de 55-100 moet zijn en is aangegeven in mg/dl (Belgische waarde). Heb ik nu het goede voor me? Nee he?
Belgische en Nederlandse waardes zijn ook niet hetzelfde meen ik?
Meestal wordt het aangegeven met glucose. Ik denk dat het bij jou dezelfde waarde is, maar een andere manier van meten (In plaats van het aantal moleculen wordt de massa gemeten). Voor conversie van de waarden naar mmol/l kun je hier kijken.

[ Bericht 1% gewijzigd door Alicey op 12-07-2007 07:09:33 ]
pi_51378561
Omreken dingetje voor mmol/l naar mg/dl en vica versa: http://www.childrenwithdiabetes.com/converter.htm
Too old to Trick or Treat, too young to die
pi_51378597
Je linkje doet het even niet alicey, maar heb idd even verder gezocht en het wordt idd op twee of drie manieren aangegeven.

Ze hebben me er drie keer op geprikt zie ik nu waarvan 1 keer duidelijk te hoog was.
Dit was in Belgie.
Is het raadzaam het dan nog een keer in NL te laten doen?

Ik heb wel klachten die eventueel bij diabetes kunnen horen maar niemand kan die klachten echt verklaren (verschrikkelijke dorst en droge mond, veel plassen, gevoel van flauwte, verschrikkelijk moe, droge ogen, duizelig, wazig zicht).

[ Bericht 0% gewijzigd door Hanneke1983 op 11-07-2007 23:09:23 ]
  donderdag 12 juli 2007 @ 07:14:40 #283
70076 Alicey
Miss Speedy
pi_51384572
quote:
Op woensdag 11 juli 2007 22:56 schreef Hanneke1983 het volgende:
Je linkje doet het even niet alicey, maar heb idd even verder gezocht en het wordt idd op twee of drie manieren aangegeven.
Er was een letter weggevallen zie ik nu..
quote:
Ze hebben me er drie keer op geprikt zie ik nu waarvan 1 keer duidelijk te hoog was.
Dit was in Belgie.
Is het raadzaam het dan nog een keer in NL te laten doen?
Wat is de pauze tuissen de 3 metingen en was het de laatste meting die te hoog was? Weet je zeker dat je in alle gevallen nuchter was? Op basis daarvan kun je besluiten om het nog een keer te laten meten. In Belgie prikken ze denk ik niet beter of slechter dan in Nederland, dus ik zou je woonplaats gewoon aanhouden.
quote:
Ik heb wel klachten die eventueel bij diabetes kunnen horen maar niemand kan die klachten echt verklaren (verschrikkelijke dorst en droge mond, veel plassen, gevoel van flauwte, verschrikkelijk moe, droge ogen, duizelig, wazig zicht).
Dit zijn symptomen van diabetes, maar wanneer er iets mis is met je vochtregulatie kun je ook veel plassen, waardoor je gedehydrateerd raakt. Dat kan ongeveer dezelfde klachten opleveren als je nu opnoemt.

Hoe dan oiok zou ik als je klachten hebt dit door artsen verder laten onderzoeken. Welke onderzoeken heb je tot nu toe gehad?
pi_51387871
De laatste meting is van 3 maanden geleden, die was ok.
De meting die niet goed was, is van 6 maanden geleden.
De eerste meting is van 7,5 maand geleden, die was ok.
Ik durf niet met 100% zekerheid te zeggen of ik in alle gevallen nuchter ben geweest.
Ook heb ik nog 2 glucose uitslagen van 3 maanden geleden en 6 maanden geleden waar 'negatief' achterstaat. Dat betelend 'goed' toch?

Je hebt me doen besluiten nog een keer naar mijn huisarts te stappen, bedankt

Hoe kan het onderzocht worden als er iets mis is met je vochtregulatie?

Ik zit nog steeds in de medische molen.
Qua diabische onderzoeken kan ik alleen zeggen dat ik bloedprikken gehad heb en urineonderzoek. Verder weet ik ook niet of er verdere onderzoeken voor bestaan.
I.v.m. droge ogen & mond zijn ze ook aan het onderzoeken op sjögren aangezien mijn hoornvlies ook beschadigd is.

[ Bericht 4% gewijzigd door Hanneke1983 op 12-07-2007 11:08:29 ]
pi_51402678
quote:
Op donderdag 12 juli 2007 10:56 schreef Hanneke1983 het volgende:
De laatste meting is van 3 maanden geleden, die was ok.
De meting die niet goed was, is van 6 maanden geleden.
De eerste meting is van 7,5 maand geleden, die was ok.
Ik durf niet met 100% zekerheid te zeggen of ik in alle gevallen nuchter ben geweest.
Ook heb ik nog 2 glucose uitslagen van 3 maanden geleden en 6 maanden geleden waar 'negatief' achterstaat. Dat betelend 'goed' toch?

Je hebt me doen besluiten nog een keer naar mijn huisarts te stappen, bedankt

Hoe kan het onderzocht worden als er iets mis is met je vochtregulatie?

Ik zit nog steeds in de medische molen.
Qua diabische onderzoeken kan ik alleen zeggen dat ik bloedprikken gehad heb en urineonderzoek. Verder weet ik ook niet of er verdere onderzoeken voor bestaan.
I.v.m. droge ogen & mond zijn ze ook aan het onderzoeken op sjögren aangezien mijn hoornvlies ook beschadigd is.
Er zal wel niets mis je zijn met je vochtregulatie. Althans niet primair. Het kan natuurlijk wel tengevolge van bijvoorbeeld suikerziekte, maar als je die dan behandelt dan lost het probleem met je vochtregulatie ook vanzelf op. Op zich klinkt jouw verhaal, ook gezien de uitslagen, niet echt naar diabetes. Het kan natuurlijk dat er een keer een waarde wat verhoogd is uitgevallen. Je kan er ook een beetje tegen aanliggen. Een gestoorde glucosetolerantie noem je dat dan. En een negatieve uitslag is goed ja. Misschien was dat een urineonderzoek!?

Jouw symptomen passen wel klassiek bij Sjogren.
pi_56474826
Ik voel me al jaren niet erg goed..
Veel dorst, honger, moe...
Ik moet altijd eten bij me hebben voor onderweg want ik heb te eten anders ga ik tegen de vlakte.
Telkens als ik mijn glucose laat testen via de huisarts is alles prima.

Nu heb ik inmiddels 3 glucose meters en ben zelf gaan testen.
Vanochtend 3 keer (NUCHTER) gemeten met de volgende uitslag.
7,6 7,0 8,9

2 uur ná het eten

8,4 7,9 11,9

Deze metingen komen ongeveer overeen met de laatste 3 dagen.

Daar ik er weinig van weet ben ik op het Net gan zoeken maar daar is geen eenduidig antwoordt.
De een meldt dat (nuchter) het boven 8 niet goed is en b.v. de ander meldt dat boven 6.3 al niet goed is.

Ik heb nu wel mijn waardes gemeten maar kan iemand mij duidelijk maken of het wel/niet goed is?
pi_56474981
Nuchter zit je al érg hoog, tevens is duidelijk te zijn die dat je wel wat stijgt met eten maar dat heeft iedereen volgens mij. Probeer ook eens een paar uur later te prikken, of vlak voor je lunch. Maak een soort dagboekje waarin je alles kan bijhouden, het liefst ook wat je eet en/of drinkt. Hou dit even vol en ga dan naar de huisarts. Een gemiddelde diabeet hoort eigenlijk tussen de 4 en 10 te zitten, althans, dit zegt mijn arts maar mensen hoor ik ook wel eens over 4 tm 8.

Mocht je nog vragen hebben hoor ik het graag
Sjakie Wolfs 1931-2008
Bobby Haarms 1934-2009
Michael Jackson 1958-2009
pi_56475089
De meetwaardes voer ik nu in een spreadsheet.
Ik zal dan ook het eten opschrijven. Dat is naar mijn idee niet zo heftig en tussendoor snoep ik niet.
Ik lust wel graag een glaasje wijn..

Je hebt het over gemiddelde waarde en ik vraag me af over welke tijd.
Ik laat mijn spreadsheet ook de gemiddelde waarde testen maar dat blijkt ook mijn sensor te doen.
Ik heb nog maar 5 dagen en gemiddeld is 8,6.

Ik zal het eens goed bijhouden. tnx


Toch begrijp ik nog niet wat te hoog/laag/goed is.
Het lijkt wel of er geen standaard is of juist teveel..
pi_56480893
Ik heb op dit moment 3 meters tot mijn beschikking.
Ik meet op dezelfde tijd..15.56 uur.

11,1 geeft de OneTouch UltraEasy (geen TNO)
10.6 geeft de freeStyle MINI (wel TNO)
11.2 geeft de Wellion Linus (wel TNO)

De waardes zijn verschillend maar is het zo miniem dat ik daar geen betekenis aan hoeft te hechten?
Ik heb een keuze te maken en TNO gekeurd schijnt erg goed te zijn maar gezien deze testresultaten is de OneTouch ook goed en de freeStyle minder..
  zaterdag 2 februari 2008 @ 20:38:55 #290
55928 Suzziieee
Don't fear the reaper!
pi_56485422
Ik begrijp uit je verhaal dat de diagnose diabetes nog niet gesteld is bij je?

Heel kort door de bocht:Alles boven de 7 is niet goed!! Als niet diabeet zijnde hoor je nuchter in de 4/laag in de 5 te zitten.Getallen boven de 10 zijn zeker niet goed!!Ik raad je aan om op korte termijn naar je huisarts te gaan.Het is niet extreem bij je...Maar zou het zeker snel overleggen met je huisarts!

Veel succes en sterkte

Groetjes Suzanne

[ Bericht 7% gewijzigd door Suzziieee op 02-02-2008 20:57:47 ]
pi_56490371
tnx Suzanne,

Ik heb nu besloten om maandag de huisats te raadplegen.
Mijn twijfel zat ook in de meters.
Ze geven alle drie verschillende waardes aan.
Is er ergens en site waar duidelijk vermeldt staat en hopenlijk getest, wat een goede meter is?

Eigenlijk een domme vraag want 2 van de drie meters is TNO getest..
pi_56490656
Ik gebruik zelf de OneTouch UltraEasy, gekregen via het ziekenhuis dus dat is een goede. Probeer voor de huisarts zoveel mogelijk te meten:

Nuchter
Na het ontbijt (dit wil zeggen, ongeveer 2 uur)
Na de lunch
Na het avondeten
Voor het slapen gaan

Veel succes en hou ons op de hoogte
Sjakie Wolfs 1931-2008
Bobby Haarms 1934-2009
Michael Jackson 1958-2009
  zaterdag 2 februari 2008 @ 23:31:02 #293
55928 Suzziieee
Don't fear the reaper!
pi_56490669
Ik zou me niet te veel druk maken over die meters.Ikzelf heb al jaren one touch meters,bevalt me prima.Het verschil in waardes tussen de meters kan volgens mij gewoon voorkomen.Ik heb zelfs als ik verschillende keren achter elkaar met dezelfde meter prik toch verschillende waardes.De verschillen zijn dan wel minimaal netzo als de verschillen tussen jouw verschillende meters.Prikken is en blijft een moment opname en ik denk persoonlijk dat er misschien in elke bloeddruppel misschien wel een verschilletje kan zitten.

Ik denk dat je het beste om een bloedonderzoek kan vragen bij je huisarts.Een HbA1c laten prikken.Dit is een gemiddelde bloedsuiker die ze prikken in het ziekenhuis.Dit is een gemiddelde van ongeveer de afgelopen 6 weken.

Succes bij de huisarts maandag!
  zaterdag 2 februari 2008 @ 23:32:16 #294
55928 Suzziieee
Don't fear the reaper!
pi_56490696
quote:
Op zaterdag 2 februari 2008 23:30 schreef denthemen het volgende:
Ik gebruik zelf de OneTouch UltraEasy, gekregen via het ziekenhuis dus dat is een goede. Probeer voor de huisarts zoveel mogelijk te meten:

Nuchter
Na het ontbijt (dit wil zeggen, ongeveer 2 uur)
Na de lunch
Na het avondeten
Voor het slapen gaan

Veel succes en hou ons op de hoogte
Voor een goede dagcurve zou ik ook voor de lunch en voor het avondeten prikken.
pi_56490730
quote:
Op zaterdag 2 februari 2008 23:32 schreef Suzziieee het volgende:

[..]

Voor een goede dagcurve zou ik ook voor de lunch en voor het avondeten prikken.
Je hebt helemaal gelijk ja
Sjakie Wolfs 1931-2008
Bobby Haarms 1934-2009
Michael Jackson 1958-2009
pi_56519655
Ik meet met een zelfde druppel bloed dus lijkt mij dat het verschil over de 3 meters miniem hoeft te zijn.
Ik heb er een paar dagen nog 2 andere meters bij gehad.. (Ontuchtrend en accu).
Het valt mij op dat de freeStyle Mini blijft afwijken en de andere zitten bij elkaar dicht in de buurt.

Mijn keuze is op 2 meters gevallen om verschillende redenen..

Wellion Linus (TNO gekeurd) heeft mijn voorkeur en blijft dus bij mij.
Hij is goed afleesbaar met achtergrond verlichting.
Het gemiddelde kan bekeken worden .. 14, 30 en 90 dagen.
Het totale gemiddelde voor ontbijt,lunch,Diner en voor het slapen gaan.
De gemiddelde wordt weergegeven in cijfers en als curve.
Hij is super snel!

Hij kan ook op de computer maar ik vind een spreadsheet gemakkelijker.
Daarin worden de gemiddelde ook voor mij berekend maar heeft mogelijkheid voor meer gegevens zoals bloedruk als cholesterol.

Dat brengt mij bij de tweede meter die ik hou.. n.m.l. de Accutrend omdat deze ook Cholesterol meet.
het allemaal niet zo snel en gemakkelijk als de Wellion en heeft een grotere bloeddruppel nodig maar ik gebruik hem alleen voor de Cholesterol.

Ik laat me van de week in het llab prikken en zal de uistlag hier even melden.

tnx en groet

Henk
  zaterdag 8 november 2008 @ 02:05:12 #297
165924 msnk
AliceWonder <3
pi_63046957
Topic bloed dood ?

Heb nu ongeveer 5 jaar type 2. Op zich mee te leven. Hoef ook helemaal geen pillen (metformine) omdat mijn waardes het zonder ook prima redden.

Ben wel als de dood dat ik uiteindelijk op een toch wat jonge leeftijd (ik denk aan 40+ oid) blind zal raken, maar dat is nooit zeker denk ik?
AFC AJAX
pi_63048308
Absoluut niet natuurlijk. Zolang jij je suiker gewoon goed onder controle hebt is de kans op bijwerkingen minimaal.. Als jij constant hoge waardes hebt (dan heb ik het even over 15+) dan ben je verkeerd bezig en zul je het niet alleen op lange termijn merken
Sjakie Wolfs 1931-2008
Bobby Haarms 1934-2009
Michael Jackson 1958-2009
pi_63048639
Ik heb nu ruim 20 jaar diabetes (type 1) en bij mij komen nu de eerste verschijnselen ervan naar voren in mijn ogen. Ik ben onder behandeling bijd e oogarts voor diabetische retinopathie. Ik begreep van mijn arts dat al zou je je bloedsuiker nog zo goed op peil houden; na 20 jaar treden die verschijnselen vaak op. (Je kan natuurlijk geluk hebben).

Al met al is het geen ramp; mijn ogen worden ervoor gelaserd; en dat is misschien een beetje onprettig maar geen ramp. Daarna kan ik weer jaren, zoniet tientallen jaren vooruit. Blind worden verwacht ik niet voor mijn 70ste
  zaterdag 8 november 2008 @ 15:00:31 #300
165924 msnk
AliceWonder <3
pi_63053632
Oh dat is mooi om te horen zatoichi. Daarbij komt dat oogklachten bij type 1 veel sneller opkomt dagen dan bij type 2, klopt dat?
AFC AJAX
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')