Bedanktquote:Op dinsdag 24 januari 2006 19:00 schreef nevaeh87 het volgende:
[..]
geweldig he, een spirografieverslag maken!! ben je ook al helemaal gek ervan?!?! haha, ik ben blij dat ik het vroeg in moest leveren want dan kan ik me storten op de bloktoets!!!
Succes nog!!
Gewoon je best doen meer kun je niet doen toch?!?! heb je de andere 2 toetsen gehaald of niet?!?! zo te zien aan je kidneyrace verhaal niet.....of vat ik dat dan weer negatief op?!?! Spoedplan omvat dat ook samenvattingen van anderen!?!? heb je die al?!!?quote:Op dinsdag 24 januari 2006 21:24 schreef DR878 het volgende:
[..]
Bedankt,
Kmaak me trouwens wel een beetje zorgen om die bloktoets. Ik hou me wel voortdurend bezig met alles wat met de bloktoets te maken heeft, maar kmoet nog zoveel leren ( uit voorzorgsmaatregelen). hmmm, tijd voor een spoedplan![]()
Je totale longcapaciteit kan ook zijn toegenomen bij emfyseem... en dan rekken je spieren niet meer uit maar dan is je longvolume gewoon toegenomen (diffusie-oppervlak is afgenomen omdat de wandjes van de alveoli kapot zijn en bv. 1000 alveoli opeens één grote zak worden..)quote:Op maandag 23 januari 2006 23:42 schreef Kirai het volgende:
[..]
Ik denk dat de hogere TLC juist bijdraagt aan de verhoogde PEFR. Een verhoogde TLC zorgt er dacht ik voor dat je spieren zegmaar meer uitrekken en dus grotere contractiekracht kunnen leveren (dit is in ieder geval van toepassing op het hart). En keb nog even zitten puzzelen over de invloed van de temperatuur op de PEFR, maar ik kom er nu even niet uit. Morgen misschien weer.
Dit is allemaal verder puur beredenatie en tis 23:42 dus het kan aan mij liggen dat dit logisch klinkt
Heb/had je trouwens iets aan die delen van het verslag en die samenvatting die ik toen gestuurd had ?quote:Op dinsdag 24 januari 2006 19:00 schreef nevaeh87 het volgende:
[..]
geweldig he, een spirografieverslag maken!! ben je ook al helemaal gek ervan?!?! haha, ik ben blij dat ik het vroeg in moest leveren want dan kan ik me storten op de bloktoets!!!
Succes nog!!
Ja absoluut wel! Het was meer om te checken of wij het inderdaad goed deden.....en als we het vergeleken met jullie deden we het goed, haha!quote:Op dinsdag 24 januari 2006 22:18 schreef The_DopeMan het volgende:
[..]
Heb/had je trouwens iets aan die delen van het verslag en die samenvatting die ik toen gestuurd had ?
quote:Op dinsdag 24 januari 2006 21:43 schreef nevaeh87 het volgende:
[..]
Gewoon je best doen meer kun je niet doen toch?!?! heb je de andere 2 toetsen gehaald of niet?!?! zo te zien aan je kidneyrace verhaal niet.....of vat ik dat dan weer negatief op?!?! Spoedplan omvat dat ook samenvattingen van anderen!?!? heb je die al?!!?
Misschien hadden ze copyright-issues gekregen als ze Gray's hadden gebruikt?quote:Op dinsdag 24 januari 2006 23:29 schreef nevaeh87 het volgende:
waarom heet het eigenlijk grey's anatomy?!?! en niet gray's!?!? of bedenk ik me nu iets verkeerds?!
Volgens mij heet de auteur toch echt Henri Gray.........quote:Op dinsdag 24 januari 2006 23:57 schreef m021 het volgende:
[..]
Misschien hadden ze copyright-issues gekregen als ze Gray's hadden gebruikt?
BTW, wie is Gray eigenlijk? Een beroemde anatoom ofzo? Het is iig niet de auteur van het boek "Gray's anatomy".
Zover waren we al.quote:Op woensdag 25 januari 2006 02:56 schreef Kang-He het volgende:
Het is een woordgrap, dat meisje heet Grey van haar achternaam.
ik denk dat je het nu te ver zoektquote:Op woensdag 25 januari 2006 09:23 schreef m021 het volgende:
[..]
Zover waren we al.Het ging er even om waarom ze Grey heet en niet Gray.
Natuurlijk is het een woordgrapje, maar we (of beter gezegd nevaeh87) vroegen ons af waarom ze haar dan niet gewoon Gray hadden genoemd. Maar daar zal verder wel niks achter steken, want "Gray's anatomy" is niet een gecopyright concept.quote:Op woensdag 25 januari 2006 10:00 schreef Billy_Mack het volgende:
[..]
ik denk dat je het nu te ver zoekthet is gewoon een woordgrapje, waarbij elke jan lul wel kan bedenken dat het op het studieboek is gebasseerd
![]()
Net als Sobottaquote:Op woensdag 25 januari 2006 09:23 schreef m021 het volgende:
[..]
Zover waren we al.Het ging er even om waarom ze Grey heet en niet Gray.
edit: ik heb al gevonden waar "Gray's anatomy" op slaat in studieboeken. Henry Gray publiceerde in 1858 een omvangrijk werk over de menselijke anatomie. De anatomie zoals hij die beschreef werd daarna "Gray's anatomy" genoemd.
De titel "Gray's anatomy for students" betekent dus niet dat Gray het boek heeft geschreven, maar dat het op Gray's ideëen is geënt.
Rijke student ben je danquote:Op woensdag 25 januari 2006 16:09 schreef mol_air het volgende:
Ik vind Netter ook wel erg mooi. Al is Sobotta wel praktischer. Heb ze allebei en ook nog een Martini, omdat we die zonodig van de UL moesten aanschaffen. Het is een hartstikke mooi boek, mooie kaft enzo, maar verder is Sobotta vele malen beter.
Hoe is Gray's?
Duidelijk? Als "Gray's anatomy for students" duidelijk is, wil ik niet weten hoe andere anatomieboeken eruit zien.quote:Op woensdag 25 januari 2006 16:15 schreef Bhai het volgende:
Gray is geen anatomieatlas, maar meer een leerboek van de anatomie. Erg mooi en duidelijk boek.
Martiniquote:Op woensdag 25 januari 2006 16:09 schreef mol_air het volgende:
Ik vind Netter ook wel erg mooi. Al is Sobotta wel praktischer. Heb ze allebei en ook nog een Martini, omdat we die zonodig van de UL moesten aanschaffen. Het is een hartstikke mooi boek, mooie kaft enzo, maar verder is Sobotta vele malen beter.
lolquote:Op woensdag 25 januari 2006 16:23 schreef m021 het volgende:
[..]
Duidelijk? Als "Gray's anatomy for students" duidelijk is, wil ik niet weten hoe andere anatomieboeken eruit zien.
Er wordt een hoop 'omheen gekletst' in Gray's. Nergens staat zomaar 'spier X dient voor Y'. De beschrijvingen zijn meer in de trant van 'in de A en B tussen de C ligt een spier X welke verbonden is met de D en E, gebruik makend van F en G met een interligamentaire verbinding H, soms ook I'. En dan ergens onderaan de bladzijde 'functie Y kan hij uitvoeren'.![]()
Dit is het andere anatomieboek waar ik ff in gebladerd had en ik vond deze VEEL en VEEL duidelijker dan Gray. Het heeft me ook echt geholpen om het blok morf. van de mens beter te begrijpen. Het is voor zover ik weet ook het best verkochte anatomieboek.quote:Op woensdag 25 januari 2006 16:57 schreef nevaeh87 het volgende:
iemand ook nog bekend met Moore?!?! clinically oriented anatomy!? schijnt dat wij die moeten gebruiken maar ik vind het een vervelend boek.....
Is Sobotta ook te gebruiken voor het maken van de leervragen? Of heb je daar echt een leerboek (Gray's / Martini / zijn er nog meer*?) voor nodig?quote:Op woensdag 25 januari 2006 23:51 schreef einfach_mich het volgende:
Ik vind Gray niet echt praktisch tijdens de Snijzaallessen, dus ik heb voor het volgend blok Sobotta maar gekocht. In tegenstelling tot Gray staat hier alles duidelijker en overzichtelijker in, plaatjes schelen qua kwaliteit niet veel maar Sobotta heeft weer voor dat het een makkelijker hanteerbaar boek is (zachte vs. harde kaft)
In dat geval ben ik uiteraard niet, maar dan ook natuurlijk absoluut niet geinteresseerd.....quote:Op donderdag 26 januari 2006 10:50 schreef mol_air het volgende:
Mochten andere mensen er ook interesse hebben, dat kan geregeld worden natuurlijk![]()
N.B. Ik bied NIET, maar dan ook NIET aan om het programma illegaal op een cd te branden en weg te geven enzo, dat snappen jullie natuurlijk wel want dat is hoogstverboden! Laat dat even duidelijk zijn.![]()
![]()
Waarom heb ik dit gevoel bij elk blok?quote:Op donderdag 26 januari 2006 14:55 schreef intoxicated het volgende:
En in ander nieuws: Wat een suf blok is Nieuwvorming zeg. Ze hadden het zoveel leuker kunnen maken![]()
je moet hem zelf ergens uploaden en dan die url gebruiken, voor nieuwe gebruikers werkt avatars uploaden niet meerquote:Op donderdag 26 januari 2006 15:01 schreef mol_air het volgende:
je hebt helemaal gelijk Tox, maar ik dacht ik geef ze even een zetje in de goede richting![]()
En nieuwvorming hadden ze inderdaad wel wat vrolijker kunnen maken. Het lijkt een beetje op de belastingdienst: "Leuker kunnen we het niet maken, makkelijker wel."
Het is een beetje een droog blok zo.
trouwens: Waarom kan ik geen avatar instellen? die avatar-thingie in mn "profiel" doet t niet![]()
Geen idee, dat merk ik in blok 3 wel waar we weer de Snijzaal induiken.quote:Op donderdag 26 januari 2006 00:25 schreef m021 het volgende:
[..]
Is Sobotta ook te gebruiken voor het maken van de leervragen?
Nieuwvorming was wel koel hierquote:Op donderdag 26 januari 2006 14:55 schreef intoxicated het volgende:
Als ze ook geen interesse hebben dan hoeven ze toch niet expliciet géén contact met je op te nemen, omdat je zelf toch geen aanbod had?
![]()
En in ander nieuws: Wat een suf blok is Nieuwvorming zeg. Ze hadden het zoveel leuker kunnen maken![]()
Aah, dat heb ik laatst ook gezien. Een extra-uteriene zwangerschap. Zo sneu. Tis echt al een klein mensje met oogjes enzo, en dat snijden ze er zo uitquote:Op donderdag 26 januari 2006 16:12 schreef intoxicated het volgende:
Hihi, wij kregen bij patho een mondeling microscopie-tentamen. Dat was uiteindelijk trouwens meer een werkgroep-achtig iets waarvoor zelfs iemand een voldoende kreeg die een pregnancy in de fallopian tube aanzag voor een nierbekken.
nee, maar ik wil wel (weer) naar 't buitenland tztquote:Op donderdag 26 januari 2006 15:15 schreef mol_air het volgende:
yay![]()
zijn hier trouwens nog IFMSA / EMSA Leden?
Bij ons was het vier weken, en we begonnen in september om kwart voor negen met anderhalf uur hoorcollege over celletjes. Ik heb nog nooit zo snel mijn zojuist nieuw veroverde agende volgekliederd. Na anderhalf uur gingen ze een half uur uitleggen hoe het blok eik in elkaar zat. Ze waren waarschijnlijk bang dat als ze daarmee begonnen waren, iedereen in de pauze tussen de 2 uren naar huis was gegaan.quote:Op donderdag 26 januari 2006 17:16 schreef mol_air het volgende:
ja maar jij zat in Zweden Tox, dat telt nietWij hadden idd ook een zes-weeks kut-blok. Het schijnt ook algemeen beschouwd te worden als het rukste blok in het tweede jaar hier. Zo erg vond ik het dan weer niet, maar misschien wordt het gewoon niet erger dit jaar.
![]()
Ik wil een ontwikkelingscoschap doen in Afrika, Ghana ofzoquote:Op donderdag 26 januari 2006 19:09 schreef Singa het volgende:
[..]
nee, maar ik wil wel (weer) naar 't buitenland tzt
Me2, in Indonesiëquote:Op donderdag 26 januari 2006 19:28 schreef fee-tje het volgende:
Ik wil een ontwikkelingscoschap doen in Afrika, Ghana ofzo.
idd; allemaal gelijke tentamens!quote:Op donderdag 26 januari 2006 21:52 schreef intoxicated het volgende:
Leiden is weer geniaal bezig trouwens. De kandidatenlijst van een tentamen online zetten, incl. alle aantekeningen als 'grote letter', 'dyslectisch' en 'extra tijd' erbij. Lekker lullig![]()
De volgende keer maken ze ook de fout dat je het kan bewerkenquote:Op donderdag 26 januari 2006 21:52 schreef intoxicated het volgende:
Leiden is weer geniaal bezig trouwens. De kandidatenlijst van een tentamen online zetten, incl. alle aantekeningen als 'grote letter', 'dyslectisch' en 'extra tijd' erbij. Lekker lullig![]()
Door dyslexie fout te spellen ben je al een eindje op weg.quote:Op donderdag 26 januari 2006 22:51 schreef Repeat het volgende:
ik zou ook wel een dyslectie verklaring willen hebben
en je wilt zeggen dat je jeukt hebt aan wat precies?quote:
Dat gebeurt overal hoorquote:Op vrijdag 27 januari 2006 08:21 schreef Kang-He het volgende:
Wat niet weet, wat niet deert.
Fijn op de VU weer!
als iemand onder narcose ligt daar voor, noem maar wat, een heupoperatie lees net dat het om gynaecologische operaties gaat... en die chirurg zegt van prik jij je vinger maar even in zn roze anjer of roer even door haar sloot no way dat ik dat dan ga doen hoor. En ik vind eigenlijk dat iedereen dat zou moeten doen, kom op, hebben die mensen zelf geen mening en verstand maar doen ze gewoon wat die "o zo toffe dokter" zegt ofzoquote:Op vrijdag 27 januari 2006 08:05 schreef intoxicated het volgende:
http://www.nu.nl/news/663(...)egaal_betast%27.html
Jeez, iedereen weet toch dat dat bijna standaard gebeurt
Wat dacht je van vrouwen aan wie wél toestemming is gevraagd.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 13:45 schreef MarkG het volgende:
Hoe wil je t dan leren sjaakie?
Dit gebeurt ook vooral (of eik alleen maar) bij OKs met gynaecologische of rectale problematiek. Het gaat er niet om om een perfect normale vagina te voelen, dat voel je bij je praktisch onderwijs wel bij die vrouwtjes die daarvoor betaald krijgen. Het gaat erom dat je de pathologie voelt. Als er net al 2 doktoren in gevoeld hebben (wat wel moet in het kader van de OK) dan lijkt het ineens heel niet zo raar meer als die arts aan de meekijkers (meestal 1 tot 3 studenten) zegt dat ze ook eens moeten voelen. Het komt niet zomaar uit de lucht vallen, zoals oa in dat bericht wel gesuggereerd wordt.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 12:02 schreef Repeat het volgende:
Meekijken, tuurlijk geen probleem, meedoen aan de operatie als het bij de operatie past, prima, maar dit soort dingen die totaal niks te maken hebben met de reden waarom die persoon daar ligt![]()
Leiden?quote:Op maandag 30 januari 2006 14:59 schreef Hoolaa het volgende:
vandaag met het blok begonnen. ze gingen echt letterlijk uitleggen hoe je het gemiddelde van de cijfers 6 , 4 en 2 uitrekent :S
A) open Excelquote:Op maandag 30 januari 2006 14:59 schreef Hoolaa het volgende:
vandaag met het blok begonnen. ze gingen echt letterlijk uitleggen hoe je het gemiddelde van de cijfers 6 , 4 en 2 uitrekent :S
Ik deed in mijn vrije tijd samen met paar andere mensen een computergame in elkaar knutselen . Erg moeilijk.. anyways, dat was al genoeg voor mij om binnen te komen. Verder is SLIJMEN van belang:P , en wees origineel! Aangezien die bijzondere prestaties bij jou redelijk goed zitten zou ik zeggen : slijm er op los ( wel creatief en origineel)quote:Op donderdag 26 januari 2006 18:54 schreef kikisantema het volgende:
Ik heb vandaag de brief van de VU voor de decentrale selectie gekregen...![]()
De onderdelen:
D. Werkervaring in de gezondheidszorg
E. Bestuurlijke en/of organiasatorische ervaring
F. Bijzondere prestaties
En dan nog de motivatie in een betoog van max. 200 woorden
Dus dan moet ik maar snel allerlei referenties gaan regelen...
Zelf dacht ik aan: huisartsstage, laptopklas opleiding, leerlingenparlement, VWO 2/3 gecmbineerd enz..
ZIjn er meer mensen die nog decentrale selectie gaan doen, of al gedaan hebben? En wat hebben jullie allemaal opgegeven? De motivatie is bij mij het minste probleem! Hoe ging dat bij jullie? En was je door naar de 2e ronde?
Ik ben benieuwd....
Ach, ik vind het leervragen-/leerdoelensysteem juist wel handig. Die vragen definiëren precies wat je moet weten (leerdoelen dus) voor de toets.quote:Op donderdag 26 januari 2006 15:49 schreef einfach_mich het volgende:
En die leervragen laat ik helemaal varen, als zelfs de colleges (afgelopen woensdag...) al niet duidelijk zijn.
dit haalde ik van de site van de universiteit leidenquote:Daarentegen hebben studenten die voor de opleiding van hun eerste keuze worden uitgeloot en dan alsnog voor biomedische wetenschappen willen kiezen, maar een zeer kleine kans te worden toegelaten. Alleen als er plaatsen over zijn na de eerste loting, zal er een tweede lotingsronde plaatsvinden.
je loot dus voor ieder van de 3 univeristeiten die je opgeeft?quote:Er mag maximaal drie keer meegedaan worden aan de lotingsprocedure
per jaar, je mag 3 jaren meeloten.quote:Op dinsdag 31 januari 2006 16:54 schreef the_jasper het volgende:
je loot dus voor ieder van de 3 univeristeiten die je opgeeft?
Je loot in eerste instantie voor of je uberhaupt mag beginnen aan de studie. Als je bent ingeloot, wordt je ingedeeld op een uni, waarbij wordt gekeken naar het lijstje wat jij hebt opgegeven. (Als je echt enorm pech hebt vul je Groningen in maar wordt je geplaatst in Maastricht.)quote:Op dinsdag 31 januari 2006 16:54 schreef the_jasper het volgende:
je loot dus voor ieder van de 3 univeristeiten die je opgeeft?
van:
http://www.lumc.nl/5050/g(...)ng/numerusfixus.html
als het maken van een computergame ook al zorgt voor het toelaten voor geneeskunde zakt daarbij de VU nóg lager in mijn aanzienquote:Op dinsdag 31 januari 2006 03:23 schreef DR787 het volgende:
[..]
Ik deed in mijn vrije tijd samen met paar andere mensen een computergame in elkaar knutselen . Erg moeilijk.. anyways, dat was al genoeg voor mij om binnen te komen. Verder is SLIJMEN van belang:P , en wees origineel! Aangezien die bijzondere prestaties bij jou redelijk goed zitten zou ik zeggen : slijm er op los ( wel creatief en origineel)![]()
p.s: ben wel door uitgenodigd voor decentrale selectie maar heb het niet gehaald om dat ze dat weer perse nodig vonden om ze in de herkansingsweken te plannen met al die stress etc. Who cares ben toch ingeloot![]()
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |