De tweede kamer, die een volksvertegenwoordiging zou moeten zijn, is helemaal geen "vertegenwoordiging" van het Nederlandse volk meer. De vertegenwoordigers over het gehele politieke spectrum, van links tot rechts, behoren allemaal tot een culturele en intellectuele elite. Dit is een van de oorzaken waarom er vaak zulke technocratische en ingewikkelde oplossingen gekozen worden voor in wezen hele eenvoudige problemen.
Een van de grote problemen bij afgestudeerde mensen is dat zij dusdanig gevormd zijn binnen het Nederlandse (of westerse) onderwijs, dat zij helemaal verleerd zijn om met hun hart in plaats van met hun hoofd te kunnen denken. Stelselmatig, vanaf de eerste klas van de lagere school tot hun afstuderen op universiteit of HBO is iedere keer wanneer zij met een intuïtieve, creative of gevoelsmatige oplossing voor een probleem of vraagstuk kwamen hier met een rode pen een dikke streep doorgezet.
Hoewel wij nu eenmaal in een technocratische, deterministische en cartiaanse maatschappij leven zou wat meer evenwicht met de zachtere menselijke waarden helemaal geen kwaad kunnen. Zeker niet op het niveau waar beslissingen genomen hebben die vaak diep-tragische menselijke gevolgen kunnen hebben. Een compleet andere invalshoek kan erg vaak een verrassend ander licht werpen op een bepaalde kwestie.
Daarom pleit ik voor het verkiesbaar stellen, en verkiezen van mensen met het syndroom van Down in de tweede kamer. Het hoeven er heus geen 150 te zijn, maar 10 van die mensen kunnen ongemerkt heel erg veel goeds betekenen daar. Door hun eerlijke, ongecompliceerde en vooral oprechte manier van zijn zullen ze een verlichting binnen de Nederlandse politiek bewerkstelligen. Zo komt er weer evenwicht in het eenzijdige elitaire intellectuele denken binnen de kamer.
André
Es ist ja alles nur Propaganda.
Wij Nederlanders zijn net schaapjes:
Nu worden we geschoren,
en straks worden we geslacht...