abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_2221228
Hoi allemaal,

Ja ik rook. Slechte gewoonte maar ik doe het al tien jaar en ben ook niet van plan het voorlopig te laten. Wat ik nu wel bij ieder gezellig gesprek moet doen is me telkens weer verantwoorden WAAROM ik rook, en dat het zo slecht voor me is (IK KAN LEZEN, HET STAAT OP HET PAKJE).

Weten jullie een goede zin en argument, waarmee ik gelijk het gesprek roken de kop in druk, want ik wordt er ietwat gallisch van, dat ik me steeds maar moet verdedigen.

Alvast bedankt.

  zondag 18 november 2001 @ 08:40:28 #2
8949 Nijntjuh
..:: Nynke! ::..
pi_2221230
"gerookt vlees bederft niet"
Thousands of years ago, cats were worshipped as Gods.
..................The cats have never forgotten this.
pi_2221240
Mooi, dat is er al 1
  zondag 18 november 2001 @ 09:03:05 #4
17709 hollander172
Sea por favor apacible con mí.
pi_2221252
Ik bepaal nu zelf waar ik aan doodga, die luxe hebben jullie niet.
Capa del satén blanco, Cuerpo del acero, Corazón del oro.
  zondag 18 november 2001 @ 09:06:27 #5
5537 HighLander
Insane in the birdbrain
pi_2221259
Om wat in je vingers te hebben in de kroeg of discotheek,
om iets met je vingers te doen omdat je je anders zo verloren voelt.
Omdat je ergens bij wilt horen (na dat was de reden dat je begon destijds)
Omdat het nu eenmaal verslaven is (te laat)
Omdat het je dagelijkse rustpauzes zijn..

En nee ik rook niet, nooit gedaan ook.
Wat ik niet snap is als je rookt ,waarom d een dan 3 per dag doet en de ander 3 pakjes... maargoed.

stoppen dus

Ow, je wilt het gesprek de kop indrukken.
Nee daar doen we niet aan. Je hoort het maar lekker elke keer aan.

O really? And why would I care?
000000000010000000000/100101101011110100000/011010011111001110001/110100101101010001001/000011000100101011000/ [2/3]
pi_2221273
Ja maar ik wil het ook wel aanhoren iedere keer, maar omdat zij dan zo lekker vaak in herhaling vallen, ben ik het op een gegeven moment zat, om telkens weer hetzelfde te moeten zeggen.

Het is gelukkig niet zo dat ik iedere minuut er eentje opsteek, maar ik ben wel een gezelligheids roker, die het dus continu gezellig heeft

pi_2221274
Wat een vroege vogels op de zondag trouwens!
  zondag 18 november 2001 @ 09:17:55 #8
5537 HighLander
Insane in the birdbrain
pi_2221278
quote:
Op zondag 18 november 2001 09:16 schreef Babybuikje het volgende:
Wat een vroege vogels op de zondag trouwens!
je hebt geen idee..

Mja net als die alcoholist...
Ik drink alleen in gezelschap,
behalve als ik alleen ben.

O really? And why would I care?
000000000010000000000/100101101011110100000/011010011111001110001/110100101101010001001/000011000100101011000/ [2/3]
  zondag 18 november 2001 @ 09:25:43 #9
8949 Nijntjuh
..:: Nynke! ::..
pi_2221299
[klein beetje offtopic]
Ik vind het trouwens zwaar irritant als mensen vinden dat ze je continu moeten lastigvallen over het feit dat je rookt.
Als iemand zich zorgen maakt omdat ze bang zijn dat je dood gaat ofzo (je ouders bijv) vind ik het wel ok dat ze dat een keer zeggen. Maar wildvreemden vinden vaak dat ze het recht hebben rokers te wijzen op de gevaren van het roken en dat vindt ik zo'n kul...
[/klein beetje offtopic]
ps> ik rook overigens zelf niet, maar ik stoor me meer aan iemand die knoflook saus op heeft dan de lucht van een roker hoor. Gewoon, lekker laten roken, en niet mee bemoeien
Thousands of years ago, cats were worshipped as Gods.
..................The cats have never forgotten this.
pi_2221313
Jahoeeeeeeeeeeeeeeee iemand die me iniedergeval begrijpt
Weet je, ik print dit topiv gewoon uit, en geef dde eerst volgende die me weer aanspreekt, gewoon een kopietje......ideaal. Hoop dat er nog meer tips komen.
  zondag 18 november 2001 @ 09:44:48 #11
7488 Quintony
There is Fire in all of us
pi_2221331
quote:
Op zondag 18 november 2001 09:25 schreef Nijntjuh het volgende:
[klein beetje offtopic]
Ik vind het trouwens zwaar irritant als mensen vinden dat ze je continu moeten lastigvallen over het feit dat je rookt.
Als iemand zich zorgen maakt omdat ze bang zijn dat je dood gaat ofzo (je ouders bijv) vind ik het wel ok dat ze dat een keer zeggen. Maar wildvreemden vinden vaak dat ze het recht hebben rokers te wijzen op de gevaren van het roken en dat vindt ik zo'n kul...
[/klein beetje offtopic]
ps> ik rook overigens zelf niet, maar ik stoor me meer aan iemand die knoflook saus op heeft dan de lucht van een roker hoor. Gewoon, lekker laten roken, en niet mee bemoeien
Ik vind het gewoon smerig dat gerook. Het is toch gewoon van de gekken dat ik in die stank en rook moet gaan staan.
bah

ps: dat is de reden dat ik altijd zeur tegen rokers.

Live from the USA
pi_2221338
quote:
Op zondag 18 november 2001 09:25 schreef Nijntjuh het volgende:
[klein beetje offtopic]
Ik vind het trouwens zwaar irritant als mensen vinden dat ze je continu moeten lastigvallen over het feit dat je rookt.
Als iemand zich zorgen maakt omdat ze bang zijn dat je dood gaat ofzo (je ouders bijv) vind ik het wel ok dat ze dat een keer zeggen. Maar wildvreemden vinden vaak dat ze het recht hebben rokers te wijzen op de gevaren van het roken en dat vindt ik zo'n kul...
Ik zit er niet mee dat die roker doodgaat, dat is zijn eigen keuze, maar moet ik daarom ook maar dood?? Van het meeroken?

Niet dat ik zo'n antie roker ben, maar ik stoor me eraan dat mensen die er iets van zeggen meteen als zeikerds en lastig worden bestempeld. Afgezien dat roken ongezond is is het ook nog eens a-sociaal om in gezelschap ongevraagd te gaan lopen stinken.


("steekt u er nog een op, dan laat ik nog even een lekkere vette bruine bonen in tomatensaus scheet").


Ow ja, en je goede argument is omdat je te zwak bent om te stoppen. Geef het gewoon toe, dan valt er ook geen commentaar te geven.

pi_2221594
.... omdat het zo goed is tegen de ziekte van alzheimer
Ich möchte ein Eisbär sein im kalten Polar, dann müßte ich nicht mehr schrei'n, alles wär' so klar.
  zondag 18 november 2001 @ 12:22:41 #14
3292 Tweek
Koffie graag!
pi_2221962
Ik sponsor de overheid met liefde.
pi_2222066
Omdat het lekker is
  zondag 18 november 2001 @ 13:14:55 #16
6373 thaduck
!! nu Tha_Duck !!
pi_2222410
Wat een gelul. Het gebeurd vrij weinig dat iemand zomaar in de rook staat van iemand anders. Tegenwoordig heb je overal rookplekken en mag je niet meer zomaar overal binnen roken. Ik ben het er dus niet mee eens dat jullie er last van hebben. Een fatsoenlijk mens houd namelijk rekening met anderen, en dat is niet alleen bij het roken maar op alle gebieden. Misschien wassen de mensen die hier roepen "ik heb last van de rook" zich wel niet, weet je hoe dat ruikt?

Ennuh, zo'n leuke uitspraak op een pakkie peuken: "Niet rokers leven gezonder.". Best kewl bedacht, als ik dus constant onveilige sex heb, aids krijg, coke ga gebruiken, me elke avond dronken zuip en alleen maar patat eet ben ik gezonder dan dat ik paar peukkies rook?!?

tegenwoordig bekend als Tha_Duck
pi_2222428
Meeroken is slecht ja, maar wat denk je van als die bespoten groenten vlees met hormonen, luchtvervuiling etc etc

Dus niet zeuren over meeroken, iedereen krijgt slechte lucht binnen en ik weet niet hoe veel andere slechte dingen maar dat hoeft niet iedereen steeds op de rokers te gooien.

♥ ♥ 13-08-2002 ♥ ♥
pi_2222449
Mijn argument is als volt.

Ik rook omdat het lekker is
Ik rook omdat ik wat te doen heb
Ik rook omdat ik er aan verslaafd ben
Ik rook omdat meerdere mensen roken
Ik rook omdat ik blow
Ik rook omdat het relaxerend is
Ik rook omdat het me een chill gevoel geeft
Ik rook omdat ik anders 's morgens niet echt wakker wordt
Ik rook omdat het niet echt duur is
Ik rook omdat ik sjag heb
Ik rook omdat wiet ook sjag nodig is.
Ik rook etc.

That's why.

The people who lost my respect will never get a capital letter for their name again.
Like trump...
pi_2222750
Heerlijk al die antwoorden, ga ze in 100-voud afdrukken en ze per direct aan vrieden, familie en overige consorten uitdelen
  zondag 18 november 2001 @ 15:15:20 #20
9756 Dentist
Toept over...
pi_2223460
Why you ask me? BECAUSE I CAN!

Sjezus zeg, we leven in een vrij land en door dat prachtige begrip tolerantie laten we iederen aardig vrij in zijn doen en laten. Als iemand wil roken, dan is dat zijn keuze. Zolang die persoon daar maar geen anderen mee lastig valt, snap ik de problemen (en overbezorgdheid) van de anti-rokers niet zo. Termen als a-sociaal worden m.i. ook teveel en onterecht (soms is het alsof rokers de moeder van alle kwaad zouden zijn) gebruikt.
Alle mensen hebben 'zwakheden' (roken, drinken, telkens over hetzelfde gespreksonderwerp beginnen, etc). Maak het punt dat je je daar ook niet druk over maakt en het op prijs zou stellen dat zij dat ook niet doen bij jou. Het is nl. een soort pot-ketel constructie en dat schiet nooit echt op. Mensen kunnen gewoon beter accepteren dat je rookt i.p.v. jehova-achtig proberen je te bekeren tot de groep niet-rokers.

Dentist

pi_2224371
Ik kan me voorstellen dat je gallisch wordt van al die goedbedoelde meningen over roken. Zelf weet je natuurlijk al lang dat je vele jaren minder te leven hebt als je rookt, het risico op diverse soorten kanker (van lipkanker tot blaaskanker) vergroot, risico op hart en vaatziekten toeneemt, dat je meer rimpels krijgt van het roken, dat je er longemfyseem van kan krijgen (heeft roken als enige oorzaak naast een erfelijke, begint met een rokershoestje) etc etc etc. Kijk, dat weet je allemaal al, dus dat hoeven familie en je vrienden je niet nog eens te vertellen. Wat zijn nou de voordelen van roken? Zoals al genoemd is er enig wetenschappelijk bewijs dat het tegen de ziekte van Alzheimer beschermt (daarbij, je gaat vaak toch al dood voor je daar aan kan lijden als roker), maar een groot voordeel van roken is dat het je concentratievermogen vergroot en je kan sneller en better dingen onthouden door de stoffen in een sigaret.

Ik vergelijk stoppen met roken vaak met willen afvallen. Alle twee te maken met iets wat je graag doet (roken, eten) en waar gezondheids risico's aanzitten als je het niet doet. Afvallen is een hele opgave, die bijna altijd mislukt of je komt later gewoon weer aan. Net als bij roken. Mensen die stoppen met roken beginnen er soms jaren later weer mee. Stoppen met roken is zelfs veel moeilijker dan lijnen. Waarom? Omdat als je lijnt, je best wel een keer chocola mag eten of eens lekker een weekend van alles eten wat eigenlijk niet goed voor de lijn is. Als je stopt met roken betekent dat *nooit* meer een sigaret (of je krijgt hevig commentaar van je omgeving). Lijkt me verschrikkelijk moeilijk. Als iemand die wat te dik is dus commentaar op je rookgedrag heeft, kan je altijd de bal een beetje terug kaatsen. Te dik zijn is ook ongezond.

Stoppen is natuurlijk nog het beste, maar je beslist helemaal zelf over je eigen lichaam natuurlijk.

Edit: spelfout weggehaald

[Dit bericht is gewijzigd door Isabeau op 18-11-2001 16:49]

"Dear life, When I said "can my day get any worse?" it was a rhetorical question, not a challenge."
pi_2226279
quote:
Op zondag 18 november 2001 11:05 schreef yellow_snow_ het volgende:
.... omdat het zo goed is tegen de ziekte van alzheimer
Dat komt doordat je voor die tijd de pijp al aan Maarten geeft.
pi_2229388
quote:
Op zondag 18 november 2001 13:20 schreef Chandler het volgende:
Mijn argument is als volt.

Ik rook omdat het lekker is
Ik rook omdat ik wat te doen heb
Ik rook omdat ik er aan verslaafd ben
Ik rook omdat meerdere mensen roken
Ik rook omdat ik blow
Ik rook omdat het relaxerend is
Ik rook omdat het me een chill gevoel geeft
Ik rook omdat ik anders 's morgens niet echt wakker wordt
Ik rook omdat het niet echt duur is
Ik rook omdat ik sjag heb
Ik rook omdat wiet ook sjag nodig is.
Ik rook etc.

That's why.


Bijna al die redenen kun je wegstrepen omdat het gezochte behoeftes zijn die je helemaal niet hebt als je niet rookt of gerookt hebt. De enige twee redenen die overblijven zijn dan:

Ik rook omdat ik er aan verslaafd ben
Ik rook omdat meerdere mensen roken

pi_2229449
Mijn argument:

Roken helpt tegen de stres en je eetlust is minder, dus wordt je niet dik. Beginnen met roken is zoals bij velen: School, meedoen, en uiteindelijk verslaafd worden...

pi_2229545
Roken is gewoon lekker
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')