abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  maandag 19 december 2005 @ 20:18:06 #51
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_33224409
quote:
Op maandag 19 december 2005 20:04 schreef Morph het volgende:

[..]

Maar kunnen ze dat zomaar doen, zonder enige overleg met mijn vriendin (per post telefoon).
Kijk dat per 1-1-2006 dat snap ik ook wel dat ze daar vanuit gaan. Maar je kan toch niet zomaar als iemand in de ziekte wet zit op non-actief zetten zonder instemmen van haar of enig overleg
Jawel, dat kan gewoon. je kunt een zieke werknemer loonopschorting opleggen en als een contract afloopt tijdens ziekte is dat gewoon rechtsgeldig.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  maandag 19 december 2005 @ 20:42:06 #52
16466 BloodhoundFromHell
---------------------
pi_33225215
als het contract ophoudt, houdt alles op natuurlijk, verlengen kun je zowiezowel vergeten gezien de situatie, desalniettemin gaat het dan iig nog wel op een maand(?) loon dat ze niet hebben uitbetaald..
(__/)
(='.'=)
(")_(")
  Licht Ontvlambaar maandag 19 december 2005 @ 20:48:50 #53
7020 Sjeen
...gevaarlijke vrouw...
pi_33225431
quote:
Op maandag 19 december 2005 18:36 schreef Morph het volgende:
Dit is de brief die ze heeft ontvangen van het bedrijf.

Beste (naam vriendin),

Vrijdag 2 december ben je zonder tegenbericht voor de tweede keer niet verschenen op het spreekuur van onze bedrijfsarts in Warmond. Daarbij heb je wederom geen contact met ons opgenomen en kunnen wij je nog steeds niet telefonisch bereiken. Ook heb je sinds 29 november 2005 geen enkele keer contact opgenomen met (naam bedrijf) terwijl dit je meerdere malen uitdrukkelijk gevraagd is.

Omdat jij disdag 29 november 2005 en vrijdag 2 december 2005 niet bent verschenen op[ de afspraak met de bedrijfsarts, stel je ons niet in staat om vast te stellen wat de mate van arbeidsongeschiktheid is. Daarbij weiger je om contact te hebben met (naam bedrijf), wij kunnen jou niet bereiken en jij neemt geen contact met ons op. Zoals in de brief van 30 november jl. is aangegeven, is het niet bereikbaar zijn bij ziekte een reden voor een officiële waarschuwing en is een derde officiële waarschuwing reden voor ontslag op staande voet. Hoewel jouw gedrag kan worden geïnterpreteerd als dat je zelf ontslag neemt, levert dit in elk geval de bevestiging dat je weigert ons inzicht te geven in de mate van jouw arbeidsongeschiktheid.

Zoals aangeven wordt vanaf 29 november 2005 je loon niet uitbetaald. Daarbij worden de kosten die gemaakt zijn voor de afspraak 29 en 30 november 2005 aan jou doorberekend. Daarbij willen wij in ieder geval kenbaar maken dat jouw contract na 31 december 2005 niet meer zal worden verlengd.

Met vriendelijke groet,
(naam bedrijf)


-knip-
Je vriendin wordt niet ontslagen, de loondoorbetaling wordt opgeschort. Gezien de omstandigheden zoals ze beschreven worden in de brief, mag dit gewoon. Sterker nog, hetgeen in de brief beschreven is in principe genoeg om iemand op staande voet te ontslaan...
Zij willen blijkbaar niet zover gaan, maar verlengen uiteraard het contract niet per 1 januari...

Kun je uitleggen waarom je vriendin op de drie genoemde dagen niet op spreekuur kon komen? Waren dat dagen dat ze normaalgesproken niet zou hoeven werken? Want anders hoort ze gewoon beschikbaar te zijn helaas...

Sorry als het wat kort overkomt... Ik heb het snel even opgeschreven, misschien niet genuanceerd genoeg

[ Bericht 2% gewijzigd door Sjeen op 19-12-2005 20:57:35 ]
You can't start a fire without a spark...
♥ Isa ♥ | In vuur en vlam
A dirty mind is a joy forever!
pi_33225705
Ze kon niet komen omdat dit erg ver reizen was met het openbaar vervoer en ze geen auto heeft.
En ze door haar toestand niet durfde te reizen.
  Licht Ontvlambaar maandag 19 december 2005 @ 20:59:10 #55
7020 Sjeen
...gevaarlijke vrouw...
pi_33225769
quote:
Op maandag 19 december 2005 20:57 schreef Morph het volgende:
Ze kon niet komen omdat dit erg ver reizen was met het openbaar vervoer en ze geen auto heeft.
En ze door haar toestand niet durfde te reizen.
Ok, da's dan duidelijk. Tsja, blijft moeilijke materie en voor je vriendin natuurlijk een vervelende situatie. Helaas ken ik de gevallen vaak van de andere kant en meestal is zo'n opschorting best reëel. In elk geval succes ermee!
You can't start a fire without a spark...
♥ Isa ♥ | In vuur en vlam
A dirty mind is a joy forever!
  maandag 19 december 2005 @ 21:07:13 #56
80382 manny
30 is best veel
pi_33226087
Wat een bullshit. Je hebt ook een eigen verantwoordelijkheid, als je na 3 keer niemand te pakken krijgt; dan probeer je het een vierde keer. Ik hoop voor je vriendin dat ze iets zwart op wit hebt van die bedrijfsarts mbt die telefoontjes, anders wordt het een heel lastig verhaal.

Je zou toch zomaar je best moeten doen en dus mischien wel 4 keer moeten bellen om iemand die al maanden geld aan je overmaakt zonder dat je er iets voor doet, te bereiken.
proberen is de eerste stap naar falen
een cafe zonder Hazes, is geen kroeg
pi_33226427
"maanden geld naar je overmaakt" was pas de 2 maand hoor.
En als je iets hebt wat levensbedreigend kan zijn, denk je eerst aan je zelf als aan een telefoontje plegen.
  maandag 19 december 2005 @ 21:16:52 #58
80382 manny
30 is best veel
pi_33226529
quote:
Op maandag 19 december 2005 21:14 schreef Morph het volgende:
"maanden geld naar je overmaakt" was pas de 2 maand hoor.
En als je iets hebt wat levensbedreigend kan zijn, denk je eerst aan je zelf als aan een telefoontje plegen.
Ook prima, maar dan is dit het resultaat. Ik hoop dat het nu weer beter met haar gaat, en dan maken die paar centen ook niet uit.
proberen is de eerste stap naar falen
een cafe zonder Hazes, is geen kroeg
  maandag 19 december 2005 @ 22:44:37 #59
62729 type_29
be cool online! da sjizzle
pi_33230351
niet echt goed voor je cv
╔╗╔═╦╗
║╚╣║║╚╗
╚═╩═╩═╝
pi_33231708
quote:
Op zondag 18 december 2005 11:56 schreef Argento het volgende:

[..]

art 7:670 lid 1
(sub a: wachttijd van 2 jaar)
Klopt dat was de oude wetgeving. Overigens is het in dit geval niet echt van toepassing omdat het UWV pas in de 39ste week in actie komt. Ik weet niet of je rechten gestudeerd hebt (ik niet) maar het lijkt me toch beter voor je om om de zoveel tijd eens een kleine update te hebben. Dat zou handiger zijn dan gewoon een beetje arogant een artikel aan te halen die al meer dan 2,5 jaar geleden is aangepast. Even een kleint bronnetje:
quote:
De werkgever kan een ontslagvergunning aanvragen bij het CWI. Een zieke werknemer geniet volgens het Burgerlijk Wetboek ontslagbescherming in de vorm van een opzegverbod gedurende de eerste 2 jaren van de ziekteperiode. Het ontslagverbod bij ziekte is echter niet meer van toepassing als de werknemer zonder deugdelijke grond zijn reïntegratieverplichtingen niet nakomt. Daarbij moet wel worden voldaan aan de gebruikelijke vereisten voor een rechtsgeldige opzegging. De werkgever zal het CWI aannemelijk moeten maken dat de weigering van de werknemer verwijtbaar is. Het CWI zal hiervoor een deskundigenoordeel van het UWV verlangen op basis van het Ontslagbesluit. Bij toekenning van de ontslagaanvraag heeft de werknemer mogelijk ook geen recht op een WW uitkering.
http://www.ohcbv.nl/socia(...)tiemogelijkheden.htm

[ Bericht 25% gewijzigd door DRA op 19-12-2005 23:30:18 ]
  maandag 19 december 2005 @ 23:48:01 #61
111171 Richie_Rich
Rich Industries©
pi_33232804
quote:
Op maandag 19 december 2005 12:28 schreef miereneuker het volgende:

[..]

als ze op 16 december te horen heeft gekregen dat het contract opgezegd is loopt het contract nog minimaal 1 maand (minimale opzegtermijn)
Tijdelijk contract hoeft geen opzegtermijn te hebben omdat er een duidelijke einddatum is.
  dinsdag 20 december 2005 @ 23:31:43 #62
38684 miereneuker
klein maar fijn
pi_33262119
ja natuurlijk, maar een tijdelijk contract kan ook niet voor het einde van de looptijd opgezegd worden.
daaaaaaaaaaaaaaag
  woensdag 21 december 2005 @ 00:00:11 #63
111171 Richie_Rich
Rich Industries©
pi_33262863
quote:
Op dinsdag 20 december 2005 23:31 schreef miereneuker het volgende:
ja natuurlijk, maar een tijdelijk contract kan ook niet voor het einde van de looptijd opgezegd worden.
Er geldt geen opzegtermijn dan, einddatum is eindatum

tussentijds opzeggen kan alleen als er iets over in het contract staat
pi_33492608
Nu wordt het nog mooier, ze willen het loon van November (een deel) terug hebben en de ARBO kosten op haar gaan verhalen!!!!! Kunnen ze dat flikken?

Er is inmidels al wat post heen en weer geweest en ze willen dat ze weer een keer gekeurd wordt door een ARBO arts om te kijken of ze ''mischien'' toch nog recht heeft op ziektegeld
pi_33492740
quote:
Op vrijdag 16 december 2005 23:40 schreef Wombcat het volgende:
Rechtszaakje kan wel helpen. In dit soort gevallen is een rechtsbijstandsverzekering of lidmaatschap van de vakbond dan ook erg nuttig, want dan word je adem langer.
Waarom gelijk van het ergste uit gaan? Bovendien zal een rechter je terug verwijzen denk ik als je gaat procederen zonder eerst alle mogelijkheden met het bedrijf hebt uitgeprobeerd.
pi_33492742
quote:
Op dinsdag 20 december 2005 23:31 schreef miereneuker het volgende:
ja natuurlijk, maar een tijdelijk contract kan ook niet voor het einde van de looptijd opgezegd worden.
Niet noodzakelijk. Als in een tijdelijk contract een opzegtermijn wordt genoemd dan is die er gewoon. Alleen, er hoeft geen opzegtermijn te zijn.
pi_33496426
opzich zijn ze redelijk als ze geld terug vragen en arbo kosten als er niet bewezen kan worden dat er initiatief is getoond , want dan is er willens en wetens niet naar het werk gegaan en is het werkweigering
  donderdag 29 december 2005 @ 08:59:55 #68
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_33496451
quote:
Op donderdag 29 december 2005 01:03 schreef Morph het volgende:
Nu wordt het nog mooier, ze willen het loon van November (een deel) terug hebben en de ARBO kosten op haar gaan verhalen!!!!! Kunnen ze dat flikken?
Dat ligt er (opnieuw) aan of ze dat in de verzuimregels hebben opgenomen en of de werknemer van die regels op de hoogte is en of het bedrijf kan aantonen dat de werknemer ervan op de hoogte is.

Ik geef ze weinig kans, overigens. Je kunt, in principe, loonkorting toepassen, maar dan moet er heel wat meer aan de hand zijn dan dit. Bovendien mag het bedrijf nooit minder betalen dan het wettelijk minimumloon.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')