Vroeger maakte je je eigen leven. Iedereen moest hard werken, want anders crepeerde je inderdaad. Iedere jongere weet tegenwoordig dat zelfs wanneer je je hele leven geen flikker uitvoert, je altijd wel met een van de vele uitkeringen die ons land rijk is op de bank voor de door je overbuurman betaalde tv kan neerploffen. Moedertje staat betaalt wel.quote:Op vrijdag 9 december 2005 15:08 schreef Beluga het volgende:
Ok, even heel gemakkelijk, maar t moet wel even:
[..]
Wat is een verbale achterstand? Moet ik meer praten?
[..]
Goed financieel beleid, tekorten niet laten oplopen, enz. Zorgsector omgegooid, hoe dat gaat lopen moeten we nog even zien, maar verandering in die sector was iets wat nodig was. Als echt per besluit gaat kijken, zijn ze meerendeels goed.
[..]
BS, waarom? Waaruit haal jij het dat de VVD en het CDA de rijken rijk en de armen arm willen houden? Sprookje, gebruikt door boze vakbondsleiders die hun gelijk niet kunnen krijgen.
[..]
Want? Onzin! Elke bestuurder in Den Haag zal vooral zijn werk zo goed mogelijk willen doen en dus het land vooruit helpen. Dat dit niet voor elke burger afzonderlijk gouden bergen betekent wil niet zeggen dat ze het landsbelang niet dienen.
[..]
Toch is de complete besluitstructuur in Nederland gevormd naar onder ander dat model, Trias Politica en andere idealitische vormen. Wil je zeggen dat Nederland als klein kikkerlandje een redelijke wereldspeler is geworden (zeker als je kijkt naar de omvang van ons land) omdat we een sprookje nastreefden?
[..]
Wacht even je doelt op die tijd dat arme mensen nog dood gingen van de honger en horigen nog als slaven op het land of in de mijnen werkten? Toen alle rijkdom nog bij een klein deel van de bevolking zat en het overgrote merendeel crepeerde? Mooi was die tijd!
![]()
[..]
Genaaid worden? Want? Waarin? Voel je je genaaid omdat je belasting moet betalen? Omdat je bij moet dragen aan het welzijn van het land? Heb je liever dat andere mensen dat voor je doen en jij lekker niets hoeft bij te dragen?
edit: de vorm van quoten is misschien ietwat gemakkelijk, maar ik kon me geen andere manier bedenken om zoveel onzin te ontkrachten.
Meen je dat nou serieus? Het enige dat zij vooruithelpen, is hun bankrekening en hun privechauffeur. Er zullen ongetwijfeld veel goede mensen in het kabinet zitten, maar kom op zeg, waarom moet iemand die word geacht 'namens' het volk te spreken, zo exorbitant veel verdienen? Is de dankbaarheid dat je je land vooruithelpt niet genoeg? Het feit dat jij die gedachte klakkeloos overneemt bewijst alleen maar dat jij het soort mens bent waar zij het van moeten hebben, je vertrouwt immers blindelings in hun goede wil. Jij hebt hem nooit goedgekeurd, jij hebt zijn denkbeelden goedgekeurd. Jij vind dat hij dingen zegt waar jij wat aan hebt. Als hij echt het beste voor jou wilde, dan zou hij jou naar je werk brengen in zijn mercedes wanneer je de ketting van je fiets eraf loopt, en een mandje boodschappen bij je moeder komen brengen wanneer ze ziek is, in plaats van een beslissing neerpleuren die jouw waarschijnlijk een euro of 2 opslag per jaar oplevert om je leed te verzachten en daarbij gelijk een vakantie naar Hawai boekt om uit te rusten van die inspanning.quote:Elke bestuurder in Den Haag zal vooral zijn werk zo goed mogelijk willen doen en dus het land vooruit helpen.
Ik ookquote:Op vrijdag 9 december 2005 15:23 schreef Wiebelkont het volgende:
[..]
Meen je dat nou serieus? Het enige dat zij vooruithelpen, is hun bankrekening en hun privechauffeur. Er zullen ongetwijfeld veel goede mensen in het kabinet zitten, maar kom op zeg, waarom moet iemand die word geacht 'namens' het volk te spreken, zo exorbitant veel verdienen? Is de dankbaarheid dat je je land vooruithelpt niet genoeg? Het feit dat jij die gedachte klakkeloos overneemt bewijst alleen maar dat jij het soort mens bent waar zij het van moeten hebben, je vertrouwt immers blindelings in hun goede wil. Jij hebt hem nooit goedgekeurd, jij hebt zijn denkbeelden goedgekeurd. Jij vind dat hij dingen zegt waar jij wat aan hebt. Als hij echt het beste voor jou wilde, dan zou hij jou naar je werk brengen in zijn mercedes wanneer je de ketting van je fiets eraf loopt, en een mandje boodschappen bij je moeder komen brengen wanneer ze ziek is, in plaats van een beslissing neerpleuren die jouw waarschijnlijk een euro of 2 opslag per jaar oplevert om je leed te verzachten en daarbij gelijk een vakantie naar Hawai boekt om uit te rusten van die inspanning.
Man wat kan ik pissig worden van zulke kortzichtige schapen
Dat zou toch prachtig zijn! Ik zie de headlines al:quote:Op vrijdag 9 december 2005 15:29 schreef KoningsCobra het volgende:
Het zwakke aan een democratie vind ik dat het door compromis aan elkaar hangt en er niet een hoofdlijn uitgestippeld wordt. Om de vier jaar (soms zelfs minder) kan er een totaal andere regering komen die het roer weer om gooit, dit werkt mijn inziens niet echt slagvaardig. Dit is dus ook de reden dat ik voor de monarchie ben. Dan is er tenminste 1 persoon die voor lange tijd blijft zitten en zo nodig kan ingrijpen.
Maar Als de Koning (Koningin) zelf zou gaan regeren is er volgens mij wel een probleem, hij kan dat niet alleen, dus moet hij ministers benoemen. Dit zouden dan veelal familie en vertrouwelingen zijn en zo krijg je het probleem dat het al snel op een dictatuur gaat lijken. Ook de troonopvolgers zullen weten hoeveel macht zij later zullen hebben en worden misschien wel als Lodewijk XIVjes opgevoed.
Een Republiek is volgens mij nog wel de gevaarlijkste optie omdat bestuurders via allemaal listige truckjes anderen zwart maken, vrienden op de hoogste posities benoemen om zo stevig in het zadel te zitten.
Ik denk dat we het het beste zo kunnen laten, De Koning heeft officieel volgens de Grondwet veel macht: kan de regering ontslaan, de kamer naar huissturen en zo nodig een zakenkabinet benoemen.
En omdat bij verschillende van die opleidingsvormen ook naar de psyche van een kandidaat word gekeken (zeker bij de militairen) kan er ook meer inzicht verschaft worden in de daadwerkelijke bedoelingen van de kandidaat. Immers, iederen militair moet, ongeacht zijn uiteindelijke functie, altijd een basisopleiding volgens. Ze willen van elke medewerker een basisfunctionaliteit kunnen verwachten. Politici die een dergelijke opleiding doormaken zullen gefiltert worden van rare ideeen en verkeerde intenties.quote:Op vrijdag 9 december 2005 15:46 schreef RM-rf het volgende:
Een beetje de door Platon in Politeia voorgestelde dictatuur van een verlichtte elite, bij Platon waren het de filosofen die de macht in de Staat op zich moesten nemen...
Een democratie vond hij een staatsvorm die hooguit 'bij gebrek aan beter' toegepast zou moeten worden, maar enkel als het aantal stemrechtigden natuurlijk flink beperkt bleef.
Overigens, het zou misschien best een idee zijn om een 'opleiding' voor politici te maken, en te vereisen van politici dat ze deze opleiding Cum Laude afstuderen.
Dat zou een opleiding kunnen zijn met geschiedenis, staatsrecht, maatschappelijke vorming sociologie, maar ook een kleine millitaire tak, waar bv millitaire stratgeieen geleerd worden (verbonden aan de KMA)
ja dat is de prijs die je voor een democratie moet betalen. Maar stel dat je in Nederland dezelfde situatie krijgt als in polen, dat er om de vier jaar een totaal andere regering zit, dan hebben wij nog een noodmiddel achter de hand, beter dan in een republiek waarin dit niet kan.quote:Op vrijdag 9 december 2005 15:38 schreef Wiebelkont het volgende:
Dat zijn noodgrepen en niet toepasbaar in het dagelijkse regeringsproces. Natuurlijk zal het altijd een compromis blijven, en dat is nu juist het probleem. Slechte beslissingen worden misschien afgezwakt of geannuleerd, als er een keer iemand opstaat met een wereldidee, zal er óók altijd wel iemand op tegen zijn omdat het hem/haar niet uitkomt.
Alleen is dat noodmiddel bij mijn weten nog nooit toegepast. Misschien is het wel tijd dat Bea eens opstaat en zegt "en nou is het genoeg geweest".quote:Op vrijdag 9 december 2005 16:08 schreef KoningsCobra het volgende:
[..]
ja dat is de prijs die je voor een democratie moet betalen. Maar stel dat je in Nederland dezelfde situatie krijgt als in polen, dat er om de vier jaar een totaal andere regering zit, dan hebben wij nog een noodmiddel achter de hand, beter dan in een republiek waarin dit niet kan.
Jawel, tijdens de WOII (en misschien ook wel tijdens WOI maar dat weet ik niet)quote:Op vrijdag 9 december 2005 16:16 schreef Wiebelkont het volgende:
Alleen is dat noodmiddel bij mijn weten nog nooit toegepast. Misschien is het wel tijd dat Bea eens opstaat en zegt "en nou is het genoeg geweest".
Zeg, blijven we topictennissen?quote:Op vrijdag 9 december 2005 16:31 schreef Lord_Vetinari het volgende:
--> POL
Als je wilt, ja hoor. Waar wil je het naar toe hebben dan?quote:Op vrijdag 9 december 2005 16:36 schreef Wiebelkont het volgende:
[..]
Zeg, blijven we topictennissen?
=> ONZquote:Op vrijdag 9 december 2005 16:37 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Als je wilt, ja hoor. Waar wil je het naar toe hebben dan?
Bedanktquote:Op vrijdag 9 december 2005 15:23 schreef Wiebelkont het volgende:
[..]
Vroeger maakte je je eigen leven. Iedereen moest hard werken, want anders crepeerde je inderdaad. Iedere jongere weet tegenwoordig dat zelfs wanneer je je hele leven geen flikker uitvoert, je altijd wel met een van de vele uitkeringen die ons land rijk is op de bank voor de door je overbuurman betaalde tv kan neerploffen. Moedertje staat betaalt wel.
Vroeger wist je dat je maar beter aan de slag kon gaan want anders had je 's avonds geen brood op de plank. En hoe harder je werkte, hoe meer je kon bereiken. En zelfs wanneer je niet beter kon, was je verzekerd van je baan omdat je nu eenmaal je keiharde best deed.
Als iemand er zichtbaar overal lak aan heeft, en iemand het idee zou opperen om dan zijn uitkering maar eens eventjes in te trekken, trekt de hele kamer aan de bel. Dat kán toch niet? Dat is niet eerlijk! Hij verdient die uitkering! (yeah right)
Als Beatrix of Alexander die beslissing zou maken, dan zou hij zeggen "Dus we willen geen flikker uitvoeren? Prima, dan ook geen centen." en dan bedenk je je wel 2 keer voordat je weer de luie zak hooi uit wilt hangen. En daar hebben we er veel te veel van in nederland. Teveel mensen die schaamteloos profiteren van ons zorgstelsel ten koste van mensen die het écht hard nodig hebben. Dáárom hebben wij een wijziging in ons zorgstelsel "hard nodig" ja, omdat er klootzakken tussen zitten die de boel om zeep helpen. Dat is geen fout van ons stelsel, maar van het volk.
[..]
Meen je dat nou serieus? Het enige dat zij vooruithelpen, is hun bankrekening en hun privechauffeur. Er zullen ongetwijfeld veel goede mensen in het kabinet zitten, maar kom op zeg, waarom moet iemand die word geacht 'namens' het volk te spreken, zo exorbitant veel verdienen? Is de dankbaarheid dat je je land vooruithelpt niet genoeg? Het feit dat jij die gedachte klakkeloos overneemt bewijst alleen maar dat jij het soort mens bent waar zij het van moeten hebben, je vertrouwt immers blindelings in hun goede wil. Jij hebt hem nooit goedgekeurd, jij hebt zijn denkbeelden goedgekeurd. Jij vind dat hij dingen zegt waar jij wat aan hebt. Als hij echt het beste voor jou wilde, dan zou hij jou naar je werk brengen in zijn mercedes wanneer je de ketting van je fiets eraf loopt, en een mandje boodschappen bij je moeder komen brengen wanneer ze ziek is, in plaats van een beslissing neerpleuren die jouw waarschijnlijk een euro of 2 opslag per jaar oplevert om je leed te verzachten en daarbij gelijk een vakantie naar Hawai boekt om uit te rusten van die inspanning.
Man wat kan ik pissig worden van zulke kortzichtige schapen
Ik betaal voor een stel achterlijke tering studenten. En dat vind ik onzin. Ik betaalde mijn hele studie zelf door er verdomd hard voor te werken. Laat dat de rest ook maar eens doen.quote:Genaaid worden? Want? Waarin? Voel je je genaaid omdat je belasting moet betalen? Omdat je bij moet dragen aan het welzijn van het land? Heb je liever dat andere mensen dat voor je doen en jij lekker niets hoeft bij te dragen?
Nogmaals: Want? Hoezo? Waar heb je dat vandaan? Denk je serieus dat politici alleen maar in Den Haag zitten om hun zakken te vullen?quote:Op vrijdag 9 december 2005 16:59 schreef TheThirdMark het volgende:
Roflmao, sinds wanneer is dat dan? Of ben je bezig in een goede sciencefiction?
In het begin misschien wel ja, dan zijn ze meestal vol van vertrouwen en vol zin om de wereld te veranderen.
Na 2 mnd als aangestelde dan draait het meer om discusseren wie in de partij het meest mag verdienen.
Een koninkrijk is eigenlijk iets heel onnederlands, dat het zich toch handhaaft, heeft meer met de capaciteiten van Beatrix te maken dan met de staatsvorm ansich. En wat heet democratisch? Als de opiniepeilingen zo'n twee jaar lang onder de 50% zouden scoren, dan zouden ze weldegelijk verwijderd worden hoor.quote:Op vrijdag 9 december 2005 13:54 schreef Wiebelkont het volgende:
-stelling-
Hier zit een hele dosis waarheid in. Maar zo mag je het niet zeggen. Vandaar ook dat niemand reageert op je stelling.quote:Op vrijdag 9 december 2005 16:41 schreef koekjesmonstertje het volgende:
Dus hebben we nooit een goede regering omdat alles vanuit het perspectief van armen moet worden gezien. Je moet niet iets zien vanuit armen of rijken, maar voor wat het beste is voor het land.
Lol. Ik denk dat het meeste geld gaat naar mensen die niet werken. Je moet verder denken dan je eigen geld of situatie. Dat er later hoogopgeleid personeel komt, komt de gehele economie ten goede, en dus ook jouw salaris. Of wil jij eindigen als een derde wereldland? Bovendien snap ik niet wat dit te maken heeft met een topic over de monarchie.quote:Ik betaal voor een stel achterlijke tering studenten. En dat vind ik onzin. Ik betaalde mijn hele studie zelf door er verdomd hard voor te werken. Laat dat de rest ook maar eens doen.
Een beetje stufie ok, maar laat ze de kost zelf maar verdienen. Daar wil ik niet voor kromliggen.
De regering is zo groot dat de aandacht té ver verdeeld word. Wanneer de hele leiding van ons land zou bestaan uit slechts de Monarch en diens adviseurs, weet iedereen tot wie de aandacht gericht moet worden, en word de monarch ook op de hoogte gesteld van zijn aandachtspunten.quote:Op zaterdag 10 december 2005 21:02 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Hier zit een hele dosis waarheid in. Maar zo mag je het niet zeggen. Vandaar ook dat niemand reageert op je stelling.
Ik vraag me altijd af bij die papagaaien als een Bos of Halsema of ze het zaakje bewust lopen te beduvelen. Als je zo dicht op de feiten zit, hoe is het dan mogelijk om zulke verkeerde standpunten in te nemen? Ik noem maar eens iets: genvoedsel, of kernenergie. Iedereen die daarop gestudeerd heeft, kan maar tot 1 conclusie komen. Ze zijn toch niet achterlijk? Het ligt vaak lekker bij de achterban, maar eerlijk is anders.
Wij doen politiek "erbij", naast onze baan of studie. Die knakkers doen dat voor hun brood. Het komt op mij erg onprofessioneel over.
En hier zit 'm de kneep, je gaat uit van een utopische situatie die er nooit is geweest en nooit zal komen, gelukkig is ons democratisch systeem gebouwd op 'het minst slechte' systeem, je kunt beter uit gaan van zaken die bewezen hebben te werken dan dat je uitgaat van maakbaarheid en totalitaire systemen en vervolgens gigantisch veel stappen terug moet zetten. Overigens zijn de Oranjes nooit absolute heersers geweest, koning-stadhouder Willem III kwam er nog het dichtst bij.quote:Op maandag 12 december 2005 10:49 schreef Wiebelkont het volgende:
Natuurlijk, Monarch zijn is een verdomd intensieve baan, maar wanneer je een goede monarch hebt hoef je echt niet te vrezen voor je hachje. Een goede heerser zorgt voor eten, onderdak, werk, scholing en uitbreiding.
Mhoa, in Engeland misschien. In Nederland zou ik liever Koning Willem I nomineren als meest "absolute" monarch:quote:Op maandag 12 december 2005 15:25 schreef LodewijkNapoleon het volgende:
[..]
En hier zit 'm de kneep, je gaat uit van een utopische situatie die er nooit is geweest en nooit zal komen, gelukkig is ons democratisch systeem gebouwd op 'het minst slechte' systeem, je kunt beter uit gaan van zaken die bewezen hebben te werken dan dat je uitgaat van maakbaarheid en totalitaire systemen en vervolgens gigantisch veel stappen terug moet zetten. Overigens zijn de Oranjes nooit absolute heersers geweest, koning-stadhouder Willem III kwam er nog het dichtst bij.
In de loop der jaren werden die koninklijke invloeden steeds beetje bij beetje afgebroken tot het systeem wat we vandaag de dag kennen.quote:On November 30, 1813 William landed at Scheveningen beach, only a few metres from the place where he had left the country with his father eighteen years previously, and on December 6 the provisional government offered him the title of King. William refused and declared that he only wanted the throne if he was sovereign prince — a title somewhere between King and stadtholder — and that the rights of the people were guaranteed by "a wise constitution". The constitution offered William extensive (almost absolute) powers. Ministers were only responsible to him and to nobody else. He was inaugurated as sovereign prince in the New Church in Amsterdam. In 1814 he gained sovereignty over the whole of the Low Countries.
On March 16, 1815 William proclaimed himself King of the United Kingdom of the Netherlands, feeling threatened by Napoleon who had escaped from Elba. His son, the future king William II, fought as Dutch commander at the Battle of Waterloo. After Napoleon had been sent into exile, William adopted a new constitution which included much of the old constitution, such as extensive royal powers.
juist die man maakte van de engelse koning een knecht van het arlement, hij was dan ook door het engelse parlement ingeschakeld als alternatief tegen de nogal absolutionistische Jacob ....quote:Op maandag 12 december 2005 15:25 schreef LodewijkNapoleon het volgende:
koning-stadhouder Willem III kwam er nog het dichtst bij.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |