quote:
Op donderdag 8 december 2005 07:47 schreef LuukBes het volgende:Ja ik zie het nu, ik keek verkeerd.
Er wordt gezegd dat men altijd de ranking van het afgelopen seizoen gebruikt, omdat men aan het begin van een nieuw seizoen moet weten hoeveel europese plekken en welke beschikbaar zijn.
Maar als ik het goed begrijp bedoelen ze dus daarmee wel dat de punten die dit seizoen nog gehaald worden (het voetbaljaar 05/06 dus) ook meegenomen worden zodra 06/07 begint. Immers, zodra 05/06 afgelopen is in mei, is de stand en ranking al meteen bekend.
Guimares vliegt er zeker uit, Portugal heeft dus alleen nog Benfica over in februari. NL moet nog iets meer als 3 punten inhalen in die ranking, het is dus zeker mogelijk, zelfs als Benfica verder komt in de CL.
Met 3 of zelfs 4 ploegen als H'veen mazzel heeft, kan NL gewoon vanaf nu flink uitlopen op Portugal, en een simpele rekensom levert momenteel 3.21 punten achterstand op in de country-ranking. Doorvertaald in clubs-punttellingen is dit grofweg 3.21 x 6 = 19.26 punten. Een overwinning is 2 punten, gelijkspel 1 punt, en het bereiken van kwart/halve/finale 1 bonuspunt.
Als je de campagne van vorig jaar er even bijpakt weet je dat alleen AZ en PSV al door hun successen bijelkaar 46 punten gesprokkeld hadden. 46/6 = bijna 8.000 punten gemiddeld omhoog in de country ranking, waar we er dus maar nogmaals 3.21 nodig hebben.
Met alleen Benfica als overige partij kan Portugal NL nooit meer bijbenen als onze clubs hun punten blijven pakken, zelfs als Benfica de finale Cl winnen zou NL door meer clubs nog veel meer kunnen sprokkelen en ze voorbij kunnen gaan.
Worst case scenario is dat Benfica vanaf nu alles wint, en dus de finale CL wint. Dat zou hun 7 winstwedstrijden (2 x 8ste finale, 2 x kwartfinale, 2 x halve finale en 1 x finale) plus 3 bonus punten opleveren, is dus totaal 17 punten. Delen door 6 voor hun is dus iets minder als 3.0 punten dat ze in de ranking nog erbij kunnen krijgen.
Kortom, als elke club nou regelmatig zijn overwinningen pakt en 2 clubs redelijk succesvol de kwartfinales halen (UC en CL) dan kan het wel lukken dat die 3 CL plekken naar NL komen voor volgend jaar.
Van regelmatig overwinningen pakken is niet zoveel sprake, het is vanaf nu alleen nog maar knock-out in beide toernooien.
Maar als een club een ronde verder komt betekent dat minstens 3 punten. Een punt voor het bereiken van de volgende ronde, dat is vanaf nu minimaal de kwartfinale, en minimaal twee punten: twee gelijke spelen of een overwinnig en een nederlaag. Dat betekent eigenlijk dat er zes keer een club door moet gaan.
Bijvoorbeeld: Ajax gaat er in de kwartfinale uit en PSV in de halve finale, AZ haalt de halve finale en Heerenveen haalt de achtste finale. Dat zijn: 5 rondes verder, dus 15 punten, en daar komt dan nog alle punten bij uit een ronde waarin boven het minimum gescoord wordt, en de overwinningen van AZ en Heerenveen morgen (4 punten).
Dan zit je wel aan de 20, en moet je hopen dat Portugal niets meer haalt. Maar dat is allemaal te optimistisch, het ging even om het rekenvoorbeeldje, drie punten per volgende ronde is wel een handige vuistregel.
Als het volgend jaar weer zo gaat hebben we de derde CL plek terug. Het is nu trouwens wat makkelijker om richting de bovenste regionen te gaan en andersom, omdat er een knock-out is ingevoerd bij de laatste 16 van de CL. Voorheen betekende dat dat de grote landen, met veel clubs in de CL en in de volgende ronde daarvan, per definitie 12 wedstrijden de kans krijgen om punten te verzamelen, maar misschien maar 8. Dus als er toevallig twee Portugese teams direct uitvliegen in de eerste knock out kost dat veel meer punten dan slecht presteren in een poule. Dat maakt het wat evenwichtiger ten opzichte van de UEFA Cup.
Die Bert is trouwens echt een held, iedereen kent die site, maar weet iemand wie die man is?