Dat is al van alle tijden hoor, Nederlanders die moslim worden. Soms vanwege oprecht geloof, vaak ook vanwege de liefde. Dat het nu vaker gebeurd is simpelweg omdat de Islam groter wordt dankzij de nieuwe aanwas van Islamitische allochtonen.quote:Op dinsdag 6 december 2005 00:11 schreef addictivebeat het volgende:
Er verscheen laatst een bericht dat steeds meer autochtonen, met name meisjes zich bekeren tot de islam. Vandaag zag ik zo een Nederlandse dame, compleet verhuld in een islamitisch gewaad met hoofddoek. Ik vond het een apart beeld. Wat is het opeens dat deze mensen aantrekt tot de islam, terwijl die in zo een negatief daglicht staat?
De peilingen laten momenteel een verlinksing zien hoor.quote:Meeste Nederlanders lijken me toch behoorlijk verrechtst, zeker ten aanzien van de moslims.
Jaquote:Op dinsdag 6 december 2005 00:19 schreef renz0r het volgende:
Zijn er ook moslims in NL die zich bekeren tot christen?
Vanwege economische motieven ja.quote:Op dinsdag 6 december 2005 00:15 schreef Sack_Blabbath het volgende:
De peilingen laten momenteel een verlinksing zien hoor.
Mwaw, misschien, misschien ook niet.quote:Op dinsdag 6 december 2005 00:21 schreef MouseOver het volgende:
[..]
Vanwege economische motieven ja.
Dat zie je in Israel wel, of het in West-Europa veel voorkomt weet ik niet, in de meeste islamitische landen kun je het beter niet proberen, al hebben die bijna allemaal wel een (kleine) christelijke minderheid.quote:Op dinsdag 6 december 2005 00:19 schreef renz0r het volgende:
Zijn er ook moslims in NL die zich bekeren tot christen?
Geen idee, maar ik gok niet heel erg veel. Maar ik denk ook niet dat de meeste bekeerde moslims daarvoor christenen waren, dat zijn veelal atheisten of zoekenden die het christendom al hadden afgezworen.quote:Op dinsdag 6 december 2005 00:21 schreef renz0r het volgende:
[..]
Ja oke, maar zijn er ook getallen ofzo?
Dat is een enorm misverstand, in de meeste Arabische en/of Moslimlanden leven Christenen en Moslims vreedzaam samen, zonder onderdrukking of onderlinge ruzie of afgunst. Je kunt je daar best bekeren zonder dat je gevaar loopt of iets degelijks. Je wordt niet schever aangekeken dan wanneer je hier uit je kerkgemeenschap stapt.quote:Op dinsdag 6 december 2005 00:22 schreef Pony-Lover het volgende:
[..]
Dat zie je in Israel wel, of het in West-Europa veel voorkomt weet ik niet, in de meeste islamitische landen kun je het beter niet proberen, al hebben die bijna allemaal wel een (kleine) christelijke minderheid.
In de meeste islamitische landen is het toegestaan christen te zijn, dan heb ik het over mensen die dat al generaties lang zijn. Tegen een moslim die christen wordt kijkt men over het algemeen heel anders, negativer, aan.quote:Op dinsdag 6 december 2005 00:30 schreef Sack_Blabbath het volgende:
[..]
Dat is een enorm misverstand, in de meeste Arabische en/of Moslimlanden leven Christenen en Moslims vreedzaam samen, zonder onderdrukking of onderlinge ruzie of afgunst. Je kunt je daar best bekeren zonder dat je gevaar loopt of iets degelijks. Je wordt niet schever aangekeken dan wanneer je hier uit je kerkgemeenschap stapt.
Geen enkele hechte geloofsgemeenschap is blij als leden uit de gemeenschap stappen, zelfs in Nederland krijg je een berg scheve ogen na uittreding uit vrijwel elke kerkgemeenschap. In Nederland komen sociale uitsluiting en geweld als gevolg ook nog frequent voor, ook buiten Urk en Staphorst. Dat heb je in Islamitische landen ook, misschien wel meer. Maar het is absoluut niet zo dat je leven gevaar loopt, dat je stelselmatig achtergestelt wordt of dat soort dingen.quote:Op dinsdag 6 december 2005 00:34 schreef Pony-Lover het volgende:
[..]
In de meeste islamitische landen is het toegestaan christen te zijn, dan heb ik het over mensen die dat al generaties lang zijn. Tegen een moslim die christen wordt kijkt men over het algemeen heel anders, negativer, aan.
Je leven loopt geen gevaar, behalve in bepaalde delen van Nigeria, Soedan en Indonesië, maar in Saoedi-Arabië bijvoorbeeld worden christenen wel degelijk achtergesteld, zo mag je daar in het openbaar geen kettinkje met een kruis om je nek dragen.quote:Op dinsdag 6 december 2005 00:40 schreef Sack_Blabbath het volgende:
[..]
Maar het is absoluut niet zo dat je leven gevaar loopt, dat je stelselmatig achtergestelt wordt of dat soort dingen.
Goh,quote:Op dinsdag 6 december 2005 00:57 schreef MisterICE het volgende:
Als je dat ik marokko probeert word je gelijk omgelegd door je eigen fammilie![]()
Je loopt alleen echt gevaar in gebieden waar een soort van burgeroorlog aan de gang is tussen Moslims en Christenen of een in land waar er een machtsvacuum is en er een soort van anarchie heerst. Daarnaast noem je ook landen waar het slechts gevaarlijk is in bepaalde provincies (met uitzondering van Sudan misschien).quote:Op dinsdag 6 december 2005 01:02 schreef Soul79 het volgende:
[..]
Je leven loopt geen gevaar, behalve in bepaalde delen van Nigeria, Soedan en Indonesië, maar in Saoedi-Arabië bijvoorbeeld worden christenen wel degelijk achtergesteld, zo mag je daar in het openbaar geen kettinkje met een kruis om je nek dragen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |