Omdat?quote:Op maandag 5 december 2005 09:45 schreef kasper het volgende:
[..]
Deze informatie zou je niet op een forum moeten zetten.
Het gissen is, vooral het laatste punt...quote:
FC Utrecht speler David di Tommaso overleden #3quote:Op maandag 5 december 2005 10:06 schreef dribbel79 het volgende:
[..]
Het gissen is, vooral het laatste punt...
Bans mogen op dit forum niet worden besproken, medische dossiers daarentegen wel?quote:Op maandag 5 december 2005 10:03 schreef Duiveltja het volgende:
Omdat?
Daar ben ik dus ook bang voor.quote:Op maandag 5 december 2005 11:30 schreef Suijk het volgende:
Ik neem aan dat Duiveltja dit niet uit z'n duim zuigt.
Als informatie via-via-via gaat, dan wordt het snel nogal aangedikt. Laten we maar gewoon een officieel statement afwachten.quote:
Precies ..... het begint als een mug en eindigt als een dinosaurusquote:Op maandag 5 december 2005 12:12 schreef Suijk het volgende:
[..]
Als informatie via-via-via gaat, dan wordt het snel nogal aangedikt. Laten we maar gewoon een officieel statement afwachten.
dan moet je het vooral ook gaan quotenquote:Op maandag 5 december 2005 11:33 schreef kasper het volgende:
[..]
Bans mogen op dit forum niet worden besproken, medische dossiers daarentegen wel?
Niks roddelcircuit.quote:Op maandag 5 december 2005 12:10 schreef Eilanden het volgende:
Bovendien heeft Duiveltja het uit het roddelcircuit van het Sint Antonius Ziekenhuis en lijkt me dat ook niet de meest betrouwbare bron.
Niet elk hartprobleem wordt gedetecteerd denk ik....quote:Op maandag 5 december 2005 17:25 schreef Legolas_Greenleaf het volgende:
En jij impliceert dus dat de nieuwe medische keuring niet goed is, Duiveltja? Anders zou ie toch gedetecteerd zijn.
Als het een hartprobleem is; kans zit er dik in dat ie naar het Antonius is verplaatst. Ik meen me te herinneren dat die nogal ervaring hebben met hartproblemen?
bovendien dacht ik ook nog dat er zoiets als medische zwijgplicht isquote:Op maandag 5 december 2005 12:12 schreef Suijk het volgende:
[..]
Als informatie via-via-via gaat, dan wordt het snel nogal aangedikt. Laten we maar gewoon een officieel statement afwachten.
Klopt, kijk maar eens naar het voorbeeld van Kanu. Bij hem werd het pas bij Inter Milan ontdekt, na al die jaren voor AJAXquote:Op dinsdag 6 december 2005 03:19 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
[..]
Niet elk hartprobleem wordt gedetecteerd denk ik....
Ik hoop eigenlijk ook dat men nog wel even stil blijft staan bij dit abrupte en volkomen onverwachte verlies van di Tommaso, juist dit soort momenten laten zien hoezeer de sport verweven is met de beslommeringen van een natie.quote:Op maandag 5 december 2005 09:37 schreef thaduck het volgende:
[..]
Gelul, bij alle wedstrijden is er iets aan gedaan. Bij Ajax - RKC bijvoorbeeld werd zijn shirt op de middenstip gelegd bij de minuut stilte.
Vaak is het ook te laat als men er achterkomt. Is bij verschillende wielrenners gebeurd bijvoorbeeld.quote:Op dinsdag 6 december 2005 10:50 schreef Duiveltja het volgende:
[..]
Klopt, kijk maar eens naar het voorbeeld van Kanu. Bij hem werd het pas bij Inter Milan ontdekt, na al die jaren voor AJAX
quote:Trainer Foeke Booy over Di Tommaso:
“David zou zondag één groot feest gewild hebben”
* Door Marieke van der Voort
Ruim een week geleden kwam het tragische nieuws dat FC Utrecht-speler David di Tommaso was overleden. “Begrijpen doe ik het nooit”, stelt trainer Foeke Booy. “Aanvaarden wel. We moeten verder, hoe hard het ook is. David zou niet anders gewild hebben.”
Het was de heftigste week in het 35-jarig bestaan van de club. “Eerst wil je het niet geloven. Pas vrijdag besefte ik het echt. In de tussentijd hebben we keihard gewerkt aan Davids eerbetoon donderdagavond in het stadion. Belangrijk voor supporters om zijn dood een plekje te kunnen geven. Mijn complimenten gaan uit naar de organisatie, maar toch ook vooral naar onze fans. Precies op de goede momenten zetten ze liederen in, precies op de goede momenten waren ze stil. Heel gedisciplineerd en respectvol naar David en zijn familie toe.”
Booy is de grootste klap inmiddels te boven. “We hebben er alles aan gedaan om David een waardig afscheid te geven. Donderdag is indrukwekkend geweest, daarna voelde ik de vermoeidheid opkomen en begon ik me te realiseren wat er gebeurd was. De begrafenis zaterdag in het Franse Grenoble was voor mij min of meer een afsluiting. Een laatste eer naar familie en vrienden toe. Er zullen nog zat moeilijke momenten komen, maar van stilstaan wordt niemand gelukkiger. We zullen David in ieder geval altijd in ons hart meedragen.”
Drie dagen lang bleef het trainingsveld akelig leeg. Afgelopen vrijdag werd er voor het eerst weer tegen een bal getrapt. “Vreemd was dat. Onwerkelijk. Alles ging heel langzaam. Duels zag je niet. Heel voorzichtig werd er soms even gelachen. David had een centrale rol in de groep, ontfermde zich over jonge spelers en inspireerde het team. Iedereen heeft tijd en ruimte nodig om alles te verwerken. Mochten er spelers zijn die individuele hulp nodig hebben, staan we natuurlijk voor ze klaar. Maar we komen er uit. Samen met de supporters zullen wij overwinnen.”
Verbroedering
Hartverwarmende reacties kwamen vanuit alle ere- en eerste divisieclubs. De bloemenzee voor de hoofdingang is daar een mooie uiting van. “Misschien leidt deze uiterst trieste gebeurtenis tot iets goeds”, stelt Booy. “Als ik bijvoorbeeld zie hoe Ajax met Davids dood is omgegaan, heb ik daar veel respect voor. De bloemen die Wesley Sneijder neerlegde, terwijl hij twee dagen daarvoor nog werd uitgescholden in Galgenwaard. Een groots gebaar. Net zoals zijn komst donderdag, samen met Johnny Heitinga, Nigel de Jong en technisch directeur Martin van Geel. Dit op dezelfde avond dat algemeen directeur Arie van der Eijden afscheid nam bij Ajax. Ik hoop dat dit alles tot verbroedering in de sport leidt en dat kwetsende spreekkoren in het vervolg uitblijven.”
Na het uitstellen van het de wedstrijd tegen Willem II afgelopen zaterdag, moet Utrecht er komend weekend toch weer aan geloven. “Het thuisduel tegen FC Groningen zondag is de keiharde realiteit. Dan moeten we er gewoon staan. Ik hoop op een mooie wedstrijd waarin we op gepaste wijze met Davids dood zullen omgaan. Dit duel is dé manier om hem de laatste eer te bewijzen. Als we winnen, doen we dat zeker voor David. Het belangrijkste is dat we de koppies erbij houden. Ik heb er alle vertrouwen in dat dit gaat lukken. Utrecht is een mentaal sterke club. Mooi dat er zo’n 200 supporters van Davids oude club Sedan mee zullen komen. Dat geeft ook aan wat voor indruk hij daar als mens en speler heeft gemaakt. Het klinkt bizar, maar eigenlijk moet het zondag één groot feest worden. David zou het zo gewild hebben.”
Herinneren
Nummer vier wordt nooit meer gedragen bij FC Utrecht. Een gebaar waarmee de gedachtenis aan de Fransman bij de club wordt vereeuwigd. Toch zal er zondag iemand staan op de plek die Di Tommaso anderhalf seizoen lang met passie bespeelde. “Wie daar ook zal gaan spelen, het moet geen extra last opleveren, maar juist een grote eer zijn. Uiteindelijk moet er een positieve draai aan gegeven worden, passend bij het optimistische karakter van David. Hij was een fantastisch mens en voetballer, die vrolijk door het leven ging. Zo zal ik hem ook altijd blijven herinneren.”
quote:Benefiet Di Tommaso is hard nodig
Door ROB HARTOG
UTRECHT - FC Utrecht trekt alle registers open om zo veel mogelijk geld in te zamelen voor Audrey, de weduwe van David di Tommaso, en hun zoontje Noah.
Vrijdag speelt FC Utrecht in Galgenwaard een benefietwedstrijd tegen AS Monaco, de vroegere club van de Franse voetballer. De opbrengst komt ten goede aan de nabestaanden van de centrale verdediger, die in november 2005 tijdens zijn slaap aan een acute hartstilstand overleed.
,,Audrey heeft het geld hard nodig,’’ legt voorzitter Jan Willem van Dop uit. ,,Laatst is nog een delegatie van ons op bezoek geweest bij haar. Ze heeft het financieel moeilijk. Natuurlijk heeft zij een uitkering gekregen, maar daarvan heeft zij alle kosten rond zijn overlijden bekostigd.’’ Van Dop wil dan ook niet spreken van een bedelpartij om vrijdag zo veel mogelijk geld in te zamelen.
,,Dat beeld klopt echt niet,’’ reageert de preses. ,,Bij AS Monaco leeft hetzelfde gevoel als bij ons. We willen Audrey helpen en er voor zorgen dat Noah straks financieel in staat is te studeren. In Monaco is daartoe ook een veiling georganiseerd, met een mooie opbrengst van circa 30.000 euro.’’
In Nederland is alles financieel uitstekend geregeld voor voetballers die plotseling arbeidsongeschikt worden of, in het ergste geval, overlijden. Het spelersfonds CFK zorgt voor een maandelijkse uitkering zodra de actieve voetballoopbaan van een speler om welke reden dan ook voorbij is. Frankrijk kent een dergelijke (verplichte) regeling niet.
Van Dop: ,,Spelers die uit het buitenland komen kunnen kiezen. Of een afdracht om later een uitkering te krijgen óf dispensatie om een bedrag in dat fonds te stoppen. Di Tommaso heeft voor dat laatste gekozen. Ongetwijfeld op advies van zijn zaakwaarnemer. Met als gevolg dat zijn nabestaanden niet in aanmerking komen voor een maandelijkse uitkering uit het spelersfonds.’’
FC Utrecht was verbaasd toen duidelijk werd dat weduwe Audrey na de dood van haar man in een financieel gat was gevallen. Van Dop: ,,Volgens zijn zaakwaarnemer was alles prima geregeld. In de praktijk blijkt dat niet te kloppen. Daarom hebben we deze benefietwedstrijd georganiseerd. DiTo heeft als mens en als speler grote indruk gemaakt tijdens zijn korte periode in Utrecht. Vandaar deze actie. Van alle kanten krijgen we medewerking. Veel mensen werken belangeloos of tegen kostprijs mee. Heel mooi. We moeten alleen AS Monaco laten invliegen. Dat kost geld. Hun verblijf hier wordt gesponsord en de club vraagt zelf ook geen geld om de benefietwedstrijd te spelen.’’
Van Dop betreurt het wel dat de testimonial pas vrijdag kan worden gespeeld. Liever had hij het duel al pakweg een jaar geleden georganiseerd. ,,Maar dat was helaas niet mogelijk,’’ zegt de Utrechtse voorzitter. ,,De kalender bood geen eerdere mogelijkheden. Komend weekeinde is overal in Europa sprake van interlandvoetbal. Het was echt de eerste gelegenheid deze wedstrijd te spelen. Ik geef toe, een beetje laat, maar dat kon gewoon niet anders.’’
quote:Op woensdag 21 maart 2007 17:45 schreef bergkampf het volgende:
De Memorial-shirts die tekoop zijn hoe zien die eruit?
En dit is het logo:quote:Het Memorial-shirt is verkrijgbaar in een gelimiteerde oplage en is op twee punten afwijkend van het originele FC Utrecht-thuisshirt. In plaats van het FC Utrecht-logo is het Memorial-logo op de linkerborst afgedrukt. Daarnaast staat op de achterkant van het shirt het rugnummer 4 afgebeeld.
quote:David is nog niet vergeten
Door ROB HARTOG
UTRECHT - Op 29 november 2005 overleed de Franse voetballer David di Tommaso in zijn slaap aan een hartstilstand. Vrijdagavond spelen FC Utrecht en AS Monaco een benefietwedstrijd in de Galgenwaard. De opbrengst komt ten goede aan de nabestaanden.
Het beeld zal altijd op het netvlies blijven van al die duizenden belangstellenden bij de indrukwekkende afscheidsplechtigheid van David di Tommaso in de Utrechtse Galgenwaard. Aan de arm van aanvoerder Jean-Paul de Jong strompelde weduwe Audrey overmand door verdriet het veld af. Op de volle tribunes kon je een speld horen vallen.
Audrey is vanavond terug in Utrecht. Samen met zoontje Noah, haar ouders en die van David, woont zij de benefietwedstrijd bij tussen FC Utrecht en AS Monaco, twee clubs waar Di Tommaso als profvoetballer actief was. ,,Het is hartverwarmend dat David nog niet is vergeten. Dat de club en de supporters nog altijd aan hem denken,’’ zegt ze. ,,We hebben samen een gelukkige tijd gehad in Utrecht.’’
FC Utrecht trekt alle registers open om er een mooie testimonial van te maken, wil nog één keer de allerlaatste eer bewijzen aan Di Tommaso. De entreeprijzen zijn betaalbaar gehouden (variërend van 10 tot 20 euro) en via internet is een veiling georganiseerd waar geboden kan worden op de speciale herdenkingsshirts van beide ploegen, op de wedstrijdbal en op gesigneerde shirts van alle clubs uit de eredivisie. Rond de wedstrijd is een aantrekkelijk programma samengesteld, waaraan tal van artiesten gratis hun medewerking verlenen.
,,Van alle kanten hebben we hulp gekregen,’’ stelt Jan Willem van Dop, voorzitter van FC Utrecht met genoegen vast. ,,Een bewijs hoe populair DiTo zich heeft gemaakt in de te korte tijd die hij bij ons speelde. Ook AS Monaco komt zonder vergoeding naar Utrecht. We hebben alleen de vliegtickets moeten betalen. Alle verblijfskosten komen voor rekening van sponsors.’’
Van Dop wil zich niet vastleggen op een streefbedrag waar het de netto-opbrengst betreft. ,,In Frankrijk heeft AS Monaco een veiling gehouden voor de nabestaanden. Dat leverde 30.000 euro op. Dat moet hier minimaal ook lukken.’’
Het is een voorzichtige schatting van de preses. Binnen de club wordt een bedrag van één ton gefluisterd. ,,Nogmaals, ik doe daar geen uitspraken over. Dat schept mogelijk alleen maar valse verwachtingen,’’ reageert Van Dop.
Zijn aarzeling is begrijpelijk. Het loopt met de kaartverkoop nog allerminst storm. Gisteren aan het eind van de middag stokte de teller op nog geen achtduizend verkochte kaartjes. ,,Ik hoop op minimaal 10.000 toeschouwers,’’ zegt de voorzitter. ,,Het gebeurt wel meer dat het Utrechtse publiek pas op het laatste moment besluit naar het stadion te gaan. Dat zie je bij bekerwedstrijden ook vaak.’’
Oorzaak voor de tot nu toe tegenvallende belangstelling is ongetwijfeld dat het bijna anderhalf jaar geleden is dat David di Tommaso overleed. De benefietwedstrijd komt wel laat. ,,Klopt,’’ geeft Van Dop volmondig toe. ,,Dit had eerder moeten gebeuren. Maar er was op de wedstrijdkalender van ons en van AS Monaco helaas geen eerdere mogelijkheid.’’
Voor weduwe Audrey en zoontje Noah is de benefietwedstrijd een geschenk uit de hemel. Anders dan in Nederland zijn de Franse voorzieningen bij arbeidsongeschiktheid of overlijden niet zo riant. De nabestaanden van Di Tommaso krijgen geen maandelijkse uitkering uit het spelersfonds CFK. Op advies van zijn zaakwaarnemer koos de Fransman er voor dispensatie aan te vragen voor een maandelijkse storting in dat fonds. Van Dop: ,,Audrey heeft het moeilijk. Mentaal, maar zeker ook financieel. Volgens zijn zaakwaarnemer was alles prima geregeld, maar in de praktijk valt dat tegen. Zij kan het geld prima gebruiken.’’
Yohan, de vier jaar jongere broer van David di Tommaso, doet vanavond een paar minuten mee in de benefietwedstrijd. Trainer Foeke Booy wil hem de laatste vijf minuten in het shirt van FC Utrecht laten meespelen.
De 23-jarige Yohan is spits bij AS Saint-Priest, een club uit de buurt van Lyon. Bij die club is hij met 10 doelpunten topscorer. Het was altijd zijn droom om samen met broer David in één elftal te spelen. ,,Helaas komt dat er nooit meer van.’’ Morgenochtend vroeg keert Yohan terug naar Frankrijk
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |