abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_32642592
http://www.nu.nl/news.jsp?n=633281&c=15&rss
quote:
'Zaak-Nienke had in een week opgelost kunnen zijn'

Uitgegeven: 27 november 2005 23:25
Laatst gewijzigd: 27 november 2005 23:38
HILVERSUM - De politie had Wik H., de moordenaar van Nienke Kleiss (10), een paar dagen na de moord kunnen arresteren. Na het publiek maken van het signalement van de dader, kwamen er vier tips binnen die wezen in de richting van H. Eén daarvan was afkomstig van een politieagente van het korps Rotterdam-Rijnmond, het korps dat de zaak onderzocht.

Dat blijkt uit een reportage van het VARA-programma Zembla, die maandag 28 november wordt uitgezonden. De makers van het programma beschikken over politiedocumenten waarin die tips zijn verwerkt.

De evaluatiecommissie-Posthumus, die namens het Openbaar Ministerie de in het onderzoek naar de moord gemaakte fouten heeft onderzocht, beschikte niet over deze stukken, zo blijkt uit Zembla. Posthumus schreef een lijvig rapport over de vele fouten die in het onderzoek zijn gemaakt.

Politiefoto's

In de tips wordt melding gemaakt van het feit dat Wik H. zich reeds eerder heeft schuldig gemaakt aan zedenmisdrijven. De politieagente, die van de Rotterdamse korpsleiding niet aan de aflevering van Zembla mocht meewerken, heeft het onderzoeksteam zelfs voorzien van twee eerder gemaakte politiefoto's van H. De tips zijn genoteerd door het onderzoeksteam, maar er is niets mee gedaan.

Maikel

Volgens strafrechtdeskundige en lid van de commissie-Posthumus Y. Buruma komt dat vermoedelijk doordat in de periode waarin de tips binnenkwamen, Nienkes vriendje Maikel als belangrijkste verdachte gold. Maikel, toen 11 jaar oud, werd ernstig verwond door Wik H. en was de belangrijkste getuige van het gruwelijke misdrijf. Dat bleef hij ongeveer een maand lang. Bekend was al dat hij tijdens verhoren door de politie weinig zachtzinnig is aangepakt.

Zowel rechtspsycholoog P. van Koppen, die eerder een boek schreef over de Schiedammer parkmoord, als Buruma zegt in Zembla dat de tips op Wik H. serieus genomen hadden moeten worden. "De zaak had in één week opgelost kunnen zijn", aldus Van Koppen. Bovendien is het zo dat Wik H. na de moord op Nienke Kleiss, in juni 2000, in elk geval nog twee ernstige zedenmisdrijven heeft kunnen plegen.

Geen consequenties

De politie Rotterdam-Rijnmond heeft niet willen meewerken aan de aflevering van Zembla. Hetzelfde geldt voor het Openbaar Ministerie. Bij de politie hebben de door Posthumus aan het licht gebrachte misstanden geen consequenties gehad voor de betrokken rechercheurs.

Tegen leden van het Openbaar Ministerie die de zaak in behandeling hebben gehad, is door de advocaten van Kees B. aangifte gedaan. Kees B. werd ten onrechte veroordeeld voor de moord op Nienke Kleiss, tot achttien jaar cel en tbs met dwangverpleging. De aangifte is in onderzoek bij justitie in Utrecht.

Vorige week legde het gerechtshof in Den Haag Wik H. eveneens achttien jaar cel en tbs op, na een eis tot levenslang.
En vervolg:
quote:
ader Maikel vindt excuses niet voldoende

Uitgegeven: 13 september 2005 22:06
Laatst gewijzigd: 13 september 2005 22:44
DEN HAAG - De vader van Maikel, het vriendje van Nienke Kleiss, vindt de excuses van de baas van het Openbaar Ministerie, Brouwer, en minister Donner van Justitie niet genoeg. Zijn zoon werd destijds niet geloofd en is op een harde wijze verhoord terwijl hij getuige was en bovendien nog maar 11 jaar.

De vader overweegt gerechtelijke stappen om te bereiken dat de verantwoordelijken voor het politieverhoor worden ontslagen. Hij zei dat dinsdag in de tv-rubriek Netwerk.

Onder druk

Zo is bij het naspelen van de gebeurtenis een rechercheur bovenop Maikel gaan zitten met zijn handen om zijn keel. Hij wijst erop dat zijn zoon onder druk is gezet om iets anders te verklaren. "Maar Maikel heeft volgehouden", aldus de vader.

Ook in de Tweede Kamer is geschokt gereageerd op de manier van verhoren van het kind, dat de gebeurtenis wist te overleven. Daardoor is hij opnieuw slachtoffer geworden en dat is onverdraaglijk, vindt Kamerlid Vos van GroenLinks. "Dit is het meest schrijnende aan de zaak", zei CDA'er Van Haersma Buma, die zei dat hij kippenvel kreeg toen hij erover las in het rapport. Ook Donner zelf gaf al aan dat de verhoren op een harde wijze gebeurden.

Uitleg

De Tweede Kamer wil meer uitleg over de gang van zaken omtrent de Schiedamse parkmoord. De fracties konden tot dinsdagavond aanvullende vragen stellen die Donner woensdag beantwoord moet hebben. Donderdag volgt een spoeddebat.
Ze hebben dat 11 jarige jochie dus gewoon zwaar geintimideerd!!!
En het ergste is dat ze dat dus niet doen bij mensen als Milosevic en andere zwaar criminelen en moordernaars. Het is té belachelijk voor woorden.

Wanneer neem Donner nou eens verantwoordelijkheid en treed hij af?

BELACHELIJK!
pi_32642893
Een minister is natuurlijk verantwoordelijk maar dit speelde in 2000, Donner is minister sinds 2002.
  maandag 28 november 2005 @ 13:08:13 #3
119624 Speed-Addicted
The Future is yours!!!
pi_32642928
Nederland oh Nederland
"I also favor a cold war against Islam. I see Islam as being an exceptional threat, as a society hostile to ours"
pi_32642983
Wat ik niet snap aan dit verhaal is hoe de ondervraging heeft kunnen plaatsvinden naar mijn weten moet er altijd een advocaat aanwezig zijn bij de verhoren van minderjarigen.
pi_32644117
quote:
Op maandag 28 november 2005 13:08 schreef Speed-Addicted het volgende:
Nederland oh Nederland
pi_32644164
quote:
Op maandag 28 november 2005 13:07 schreef ixio het volgende:
Een minister is natuurlijk verantwoordelijk maar dit speelde in 2000, Donner is minister sinds 2002.
pi_32645028
quote:
Op maandag 28 november 2005 13:07 schreef ixio het volgende:
Een minister is natuurlijk verantwoordelijk maar dit speelde in 2000, Donner is minister sinds 2002.
En daarom is paars afgetreden over Srebrenica..

Daar gáát het natuurlijk helemaal niet om. Donner is wel degelijk verantwoordelijk, dat is namelijk zijn baan als minister. Hij is verantwoordelijk voor de periode vóór 2002 maar óók verantwoordelijk voor de wijze waarop justitie ná 2002 omgegaan is met deze hele zaak. Lees de verantwoordelijkheden van een minister er nog maar eens op na.

Donner is dus wel degelijk 100% verantwoordelijk, en geen enkele smilie of slimme opmerking zal daar verandering in brengen.
pi_32645333
quote:
Op maandag 28 november 2005 13:10 schreef FreedonNadd het volgende:
Wat ik niet snap aan dit verhaal is hoe de ondervraging heeft kunnen plaatsvinden naar mijn weten moet er altijd een advocaat aanwezig zijn bij de verhoren van minderjarigen.
Voor zover ik het gelezen heb, is het helemaal zelfs verkeerd aangepakt. Het is namelijk zo dat een kind dat slachtoffer is geworden van een misdaad, niet mag worden "ondervraagd".
De reconstructie van het verhaal moet altijd onder toezicht worden gedaan van een psycholoog of psychiater, en de getuigenis moet worden afgenomen met een toezichthoudende "voogd", die het kind kan opvangen, als het te emotioneel wordt (dus meestal wederom een psycholoog, kinderhulp, slachtofferhulp etc.)

Wat ik niet snap, is dat dit Zoooo lang heeft verder moeten slepen, en dat die arme jongen nu 2 maal slachtoffer is geworden. Op zijn halvamel dan maar anders worden we boos: FOEI!!!
pi_32646341
Heb begrepen dat de vader een aangifte heeft ingedient, net goed. Echter zal hij er niet zo goed vanaf komen als Klaas B.

*zucht*
  maandag 28 november 2005 @ 19:32:03 #10
125291 1603
Op z'n Wiegels
pi_32654085
Hoewel ik geen Donner-fan ben, zie ik liever anderen dan Donner aftreden. Laat de korpschef van Rotterdam-Rijnmond en de betrokken rechercheurs maar hun biezen pakken, wegens grof wanbeleid.
pi_32661504
quote:
Op maandag 28 november 2005 14:29 schreef BloodRayne het volgende:

[..]

En daarom is paars afgetreden over Srebrenica..

Daar gáát het natuurlijk helemaal niet om. Donner is wel degelijk verantwoordelijk, dat is namelijk zijn baan als minister. Hij is verantwoordelijk voor de periode vóór 2002 maar óók verantwoordelijk voor de wijze waarop justitie ná 2002 omgegaan is met deze hele zaak. Lees de verantwoordelijkheden van een minister er nog maar eens op na.
Ja, lees mij post er nog maar eens op na. Wat denk je dat ik bedoel als ik zeg "Een minister is natuurlijk verantwoordelijk"?

Ik geef alleen aan dat hij wat mij betreft niet hoeft af te treden, ik ben het eens met dVTB. Neem toch aan dat hij hier op reageert, doet hij niet niet naar tevredenheid van de kamer dan pas lijkt mij een eventueel aftreden aan de orde.
pi_32661669
quote:
Op maandag 28 november 2005 19:32 schreef 1603 het volgende:
Waar was Peter R.?
Als of hij alle zaken met z'n team onderhanden kan nemen. Dat is inmogelijk.
Er zijn te weinig geschikte mensen om misdaad op te lossen.
History can't change the past, the future can.
  dinsdag 29 november 2005 @ 04:55:25 #14
32768 DionysuZ
Respect my authority!
pi_32663272
quote:
Op maandag 28 november 2005 20:33 schreef dVTB het volgende:
Hoewel ik geen Donner-fan ben, zie ik liever anderen dan Donner aftreden. Laat de korpschef van Rotterdam-Rijnmond en de betrokken rechercheurs maar hun biezen pakken, wegens grof wanbeleid.
Het ergste vind ik nog, dat de verhoorders van maikel, die hem zwaar geintimideerd hebben, mogen aanblijven. Terwijl een korpschef die het niet eens is met het boetebeleid zijn biezen mag pakken. Prioriteiten heet dat.
□ Reality is merely an illusion,albeit a very persistent one-A.Einstein
■ Of ik ben gek of de rest van de wereld.Ik denk zelf de rest van de wereld-Rudeonline
□ The war is not meant to be won.It is meant to be continuous-G.Orwell
pi_32663319
quote:
Op maandag 28 november 2005 13:10 schreef FreedonNadd het volgende:
Wat ik niet snap aan dit verhaal is hoe de ondervraging heeft kunnen plaatsvinden naar mijn weten moet er altijd een advocaat aanwezig zijn bij de verhoren van minderjarigen.
Omdat hij getuige was en geen verdachte?
  dinsdag 29 november 2005 @ 08:31:39 #16
120804 Yildiz
Freedom or loyalty?
pi_32663750
Inderdaad, ik zag het gister ook al in de Sp!ts staan, dan denk je toch wel weer even 'als je niks gedaan heb, heb je niks te verbergen'.
Anyway, waar mij het meer om gaat (maar waar het in de politiek niet altijd om schijnt te gaan) is dat het systeem grondig doorgelicht, onderzocht en waar nodig verbeterd wordt. En dan heb ik het niet alleen over justitie.
Met wijzen naar bijvoorbeeld de minister of andere personen kom je niet zo heel ver, al is het wel een weg van de minste weerstand.

Want stel he, dan treedt deze minister af, en ja, dan? Dan is er nog niks verbeterd en gebeurt het nog een keer, en gaan we dan weer wijzen?
En dan gaat er weer 1 aftreden, raakt er nog een dossier/fotorolletje/god weet wat kwijt en we staan allemaal weer op het klassieke apengapen.

Zie het als bij een dijkdoorbraak, de dijk breekt door en het eerste wat men doet is een verantwoordelijke opzoeken, pas daarna schijnt men eventueel pas de dijk te willen dichten.
In het bedrijfsleven is dit normaler omdat zo, door middel van een verantwoordelijke, de kosten verhaald kunnen worden. Binnen in de overheid is het snijden in de eigen vingers, ik zie namelijk nou niet zo gauw iemand aftreden ook, eerder 'geherpositioneerd' worden.
Bovenstaande tekst = C C 3.0 NL BY-NC-ND - quotes inkorten uitgezonderd.
pi_32664327
quote:
Op dinsdag 29 november 2005 04:55 schreef DionysuZ het volgende:

Het ergste vind ik nog, dat de verhoorders van maikel, die hem zwaar geintimideerd hebben, mogen aanblijven. Terwijl een korpschef die het niet eens is met het boetebeleid zijn biezen mag pakken. Prioriteiten heet dat.
Dat vind ik ook het erge ervan. Als ik in mijn baan door mijn manier van werken andere ernstige schade toebreng, dan blijft dat ook niet zonder gevolgen. Daarom vind ik dus ook niet dat Donner hierom zou moeten aftreden. Daar zijn genoeg andere aanleidingen voor, zoals de moord die door de loslopende TBS'er werd gepleegd, eerder dit jaar. Dat is namelijk een rechtstreeks gevolg van beleid. Rechercheurs die zich niet aan afspraken houden, is een ander verhaal.
pi_32666217
quote:
Op maandag 28 november 2005 19:32 schreef 1603 het volgende:
Waar was Peter R.?
Die was zo'n beetje de eerste die openlijk de schuld van de veroordeelde in twijfel trok.
  dinsdag 29 november 2005 @ 11:54:21 #19
37676 freako
Onverbeterlijke optimist
pi_32667476
quote:
Op dinsdag 29 november 2005 11:03 schreef Vitalogy het volgende:

[..]

Die was zo'n beetje de eerste die openlijk de schuld van de veroordeelde in twijfel trok.
Klopt. Ik vond bijvoorbeeld dit bericht op de Frontpage: 17 jaar geëist tegen verdachte moord Nienke

Lees daar dan de reactie van 'purepleasure'. De Vries zat er dus al bovenop toen het hoger beroep nog niet eens behandeld was.

Een aantal andere reacties op dat FP-artikel zijn overigens ook wel apart om te lezen als je weet dat de man onterecht vastzat.
pi_32667647
Dat arme joch en die klotepolitie ook...
If you have a problem, if no-one else can help, and if you can find them, maybe you can hire the A-Team
pi_32668119
Ik weet niet wat er in het hoofd van die rechercheurs omging maar dit is eigenlijk compleet geflipt.
Ze zijn dus eerst er compleet van overtuigd dat het slachtoffertje de dader is en behandelen hem daar dan ook naar. Ander bewijs compleet negerend. Vervolgens als dat op niets uitdraait, doen ze het gewoon nog een keer bij wederom een onschuldig persoon.
En dit maal drijven ze het zo ver door dat ie de bak in gaat.

Dit is niet zo erg laakbaar dat er ontslagen moeten vallen, dit ligt meer in de richting van criminele nalatigheid. Die lui mogen zelf de bak in.
pi_32669645
quote:
Op dinsdag 29 november 2005 11:54 schreef freako het volgende:

[..]

Klopt. Ik vond bijvoorbeeld dit bericht op de Frontpage: 17 jaar geëist tegen verdachte moord Nienke

Lees daar dan de reactie van 'purepleasure'. De Vries zat er dus al bovenop toen het hoger beroep nog niet eens behandeld was.

Een aantal andere reacties op dat FP-artikel zijn overigens ook wel apart om te lezen als je weet dat de man onterecht vastzat.
Dank je!
Het was me nooit opgevallen dat de FP een search functie had.
pi_32669752
Dat jochie was zelf ook zwaargewond en pas 11 jaar oud en dan denken die malloten dat hij de dader is? Daar zit toch echt iets verkeerd in die bovenkamer...
  dinsdag 29 november 2005 @ 13:38:17 #24
32768 DionysuZ
Respect my authority!
pi_32669838
quote:
Op dinsdag 29 november 2005 13:35 schreef PDOA het volgende:
Dat jochie was zelf ook zwaargewond en pas 11 jaar oud en dan denken die malloten dat hij de dader is? Daar zit toch echt iets verkeerd in die bovenkamer...
kan me niet herinneren dat dit ooit het geval is geweest. Maar hij zei wel dat Kees B. niet de dader was, en dat vonden de verhoorders niet zo goed, Kees B. was immers toch de dader?
□ Reality is merely an illusion,albeit a very persistent one-A.Einstein
■ Of ik ben gek of de rest van de wereld.Ik denk zelf de rest van de wereld-Rudeonline
□ The war is not meant to be won.It is meant to be continuous-G.Orwell
  dinsdag 29 november 2005 @ 13:56:46 #25
37676 freako
Onverbeterlijke optimist
pi_32670291
quote:
Op dinsdag 29 november 2005 13:38 schreef DionysuZ het volgende:

[..]

kan me niet herinneren dat dit ooit het geval is geweest.
quote:
De politie had Wik H., de moordenaar van Nienke Kleiss (10), een paar dagen na de moord kunnen arresteren. Na het publiek maken van het signalement van de dader, kwamen er vier tips binnen die wezen in de richting van H. Eén daarvan was afkomstig van een politieagente van het korps Rotterdam-Rijnmond, het korps dat de zaak onderzocht. De tips zijn genoteerd door het onderzoeksteam, maar er is niets mee gedaan.

Volgens strafrechtdeskundige en lid van de commissie-Posthumus Y. Buruma komt dat vermoedelijk doordat in de periode waarin de tips binnenkwamen, Nienkes vriendje Maikel als belangrijkste verdachte gold.
Uit het artikel in de openingspost.
pi_32670342
Het probleem in Nederland is dat rechters niet de laan uit getrapt kunnen worden als ze fouten maken die ze niet mogen maken. En Officieren van Justitie worden stelselmatig uit de wind gehouden door de Minister.

Tijd dat dit verandert, maar met zo'n slechte minister als Donner valt dit helaas niet te verwachten.
  dinsdag 29 november 2005 @ 13:59:41 #27
32768 DionysuZ
Respect my authority!
pi_32670375
quote:
Op dinsdag 29 november 2005 13:56 schreef freako het volgende:

[..]


[..]

Uit het artikel in de openingspost.
omg
□ Reality is merely an illusion,albeit a very persistent one-A.Einstein
■ Of ik ben gek of de rest van de wereld.Ik denk zelf de rest van de wereld-Rudeonline
□ The war is not meant to be won.It is meant to be continuous-G.Orwell
pi_32670756
ach, zolang de Samir's nog vrijgesproken worden, en een "duivenmoordenaar" door justitie wordt vervolgd (en let op: met succes), neem ik de Nederlandse rechtsgang niet echt serieus meer.

Het is onderhand gewoon geworden dat topcriminelen wegens gebrek aan bewijs vrijkomen, of dat er onschuldige mensen door gekluns van justitie voor jaren in de bak zitten.
pi_32670849
ik vind het allemaal een beetje kortzichtig om Kees B 6 ton te geven.
In de praktijk maakt het niet uit of Wik nou vast zit of Kees. Wanneer Kees vast zit en Wik dus los is, gaat Wik op een dag de fout in. Wanneer Wik vast zit en kees los is, gaat kees op een dag in de fout(en heeft hij nog is 6 ton ook, kan hij misschien een dutrouxkelder mee bouwen).
"Mensen die tegen Israël zijn, zijn in werkelijkheid antisemieten." Doctor Martin Luther King - 1967
  dinsdag 29 november 2005 @ 14:22:43 #30
32768 DionysuZ
Respect my authority!
pi_32670947
quote:
Op dinsdag 29 november 2005 14:17 schreef JohnDope het volgende:
ik vind het allemaal een beetje kortzichtig om Kees B 6 ton te geven.
In de praktijk maakt het niet uit of Wik nou vast zit of Kees. Wanneer Kees vast zit en Wik dus los is, gaat Wik op een dag de fout in. Wanneer Wik vast zit en kees los is, gaat kees op een dag in de fout(en heeft hij nog is 6 ton ook, kan hij misschien een dutrouxkelder mee bouwen).
Wik heeft een moord gepleegd. Kees niet. Kees zat voor de moord die Wik had gepleegd terwijl Wik lekker op straat rond bleef lopen. En wie zegt dat Kees op een dag de fout ingaat.... ben jij zijn psychiater?
□ Reality is merely an illusion,albeit a very persistent one-A.Einstein
■ Of ik ben gek of de rest van de wereld.Ik denk zelf de rest van de wereld-Rudeonline
□ The war is not meant to be won.It is meant to be continuous-G.Orwell
pi_32671123
quote:
Op dinsdag 29 november 2005 14:22 schreef DionysuZ het volgende:

[..]

Wik heeft een moord gepleegd. Kees niet. Kees zat voor de moord die Wik had gepleegd terwijl Wik lekker op straat rond bleef lopen. En wie zegt dat Kees op een dag de fout ingaat.... ben jij zijn psychiater?
Kees is pedofiel, dat ben je en dat blijf je.
"Mensen die tegen Israël zijn, zijn in werkelijkheid antisemieten." Doctor Martin Luther King - 1967
  dinsdag 29 november 2005 @ 14:38:46 #32
32768 DionysuZ
Respect my authority!
pi_32671343
quote:
Op dinsdag 29 november 2005 14:30 schreef JohnDope het volgende:

[..]

Kees is pedofiel, dat ben je en dat blijf je.
Wik is pedofiel, verkrachter en moordenaar.
□ Reality is merely an illusion,albeit a very persistent one-A.Einstein
■ Of ik ben gek of de rest van de wereld.Ik denk zelf de rest van de wereld-Rudeonline
□ The war is not meant to be won.It is meant to be continuous-G.Orwell
pi_32671770
quote:
Op dinsdag 29 november 2005 14:38 schreef DionysuZ het volgende:

[..]

Wik is pedofiel, verkrachter en moordenaar.
Kees B is ook een pedofiel.
"Mensen die tegen Israël zijn, zijn in werkelijkheid antisemieten." Doctor Martin Luther King - 1967
pi_32671823
quote:
Op dinsdag 29 november 2005 14:53 schreef JohnDope het volgende:

[..]

Kees B is ook een pedofiel.
Maar geen moordenaar.
pi_32672003
quote:
Op dinsdag 29 november 2005 14:55 schreef anneja het volgende:

[..]

Maar geen moordenaar.
Wat maakt het nou uit of je een kinderverkrachter bent of ook nog eens een kindermoordenaar?
Ik vind het beide even afschuwelijk.
"Mensen die tegen Israël zijn, zijn in werkelijkheid antisemieten." Doctor Martin Luther King - 1967
  dinsdag 29 november 2005 @ 15:04:27 #36
37676 freako
Onverbeterlijke optimist
pi_32672056
quote:
Op dinsdag 29 november 2005 15:02 schreef JohnDope het volgende:

[..]

Wat maakt het nou uit of je een kinderverkrachter bent of ook nog eens een kindermoordenaar?
Ik vind het beide even afschuwelijk.
Waar leidt jij uit af dat Kees B. kinderen verkracht dan?
pi_32672160
quote:
Op dinsdag 29 november 2005 15:04 schreef freako het volgende:

[..]

Waar leidt jij uit af dat Kees B. kinderen verkracht dan?
Was een tijd geleden in het nieuws. Hij staat bekend bij de politie als pedofiel en dat kan je alleen maar staan als je onzedelijke handelingen verricht.
Ik geef toe dat de media alles brengt alsof kees het braafste jongetje van de klas is.
"Mensen die tegen Israël zijn, zijn in werkelijkheid antisemieten." Doctor Martin Luther King - 1967
  dinsdag 29 november 2005 @ 15:12:09 #38
37676 freako
Onverbeterlijke optimist
pi_32672264
quote:
Op dinsdag 29 november 2005 15:08 schreef JohnDope het volgende:

[..]

Was een tijd geleden in het nieuws. Hij staat bekend bij de politie als pedofiel en dat kan je alleen maar staan als je onzedelijke handelingen verricht.
Ja, hij had het zoontje van een politieagent gevraagd of ie hem af wou trekken, vlak voor die moord. Die agent wou hem daarover ondervragen, en vraagt op of er nog meer over B. bekend was. Dat was dus die getuigenverklaring in die moordzaak. Daarop heeft die agent het onderzoeksteam getipt. Staat nogal ver af van kinderverkrachter. Om hem daarvoor twee jaar preventief vast te zitten lijkt me lichtelijk overdreven.
pi_32672416
quote:
Op dinsdag 29 november 2005 15:12 schreef freako het volgende:

[..]

Ja, hij had het zoontje van een politieagent gevraagd of ie hem af wou trekken, vlak voor die moord. Die agent wou hem daarover ondervragen, en vraagt op of er nog meer over B. bekend was. Dat was dus die getuigenverklaring in die moordzaak. Daarop heeft die agent het onderzoeksteam getipt. Staat nogal ver af van kinderverkrachter. Om hem daarvoor twee jaar preventief vast te zitten lijkt me lichtelijk overdreven.
Ik bedoel maar, hoe ziek kan je zijn omdat te vragen....... Eigenlijk hoort hij ook vast te zitten..... dat hij is vrijgekomen kan ik mee leven, zo werkt het, maar dat hij vervolgens 6 ton mee naar huis krijgt, dat is ongelooflijk.
"Mensen die tegen Israël zijn, zijn in werkelijkheid antisemieten." Doctor Martin Luther King - 1967
  dinsdag 29 november 2005 @ 15:48:44 #40
37676 freako
Onverbeterlijke optimist
pi_32673286
quote:
Op dinsdag 29 november 2005 15:17 schreef JohnDope het volgende:

dat hij is vrijgekomen kan ik mee leven, zo werkt het, maar dat hij vervolgens 6 ton mee naar huis krijgt, dat is ongelooflijk.
Oftewel: vette pech dat je onterecht vier jaar hebt vastgezeten?
pi_32673405
quote:
Op dinsdag 29 november 2005 15:48 schreef freako het volgende:

[..]

Oftewel: vette pech dat je onterecht vier jaar hebt vastgezeten?
Ik vind pedofielen aparte gevallen. Vette pech dus inderdaad.
"Mensen die tegen Israël zijn, zijn in werkelijkheid antisemieten." Doctor Martin Luther King - 1967
pi_32674080
quote:
Op maandag 28 november 2005 12:56 schreef BloodRayne het volgende:
http://www.nu.nl/news.jsp?n=633281&c=15&rss
[..]

En vervolg:
[..]

Ze hebben dat 11 jarige jochie dus gewoon zwaar geintimideerd!!!
En het ergste is dat ze dat dus niet doen bij mensen als Milosevic en andere zwaar criminelen en moordernaars. Het is té belachelijk voor woorden.

Wanneer neem Donner nou eens verantwoordelijkheid en treed hij af?

BELACHELIJK!
Donner had al véél eerder moeten verdwijnen, maar hij weet zich altijd overal uit te lullen. Hij, Bot, Balkie, Zalm...ik zie ze liever gisteren dan vandaag nog van het toneel verdwijnen.
Maar het is idd met de Nederlandse rechtsgang al jaren beroerd gesteld. Zie Samir A. bijv. Hij wórdt maar vrijgesproken. Ik vind dat als er een redelijke verdenking t.o.v. iemand is, hij of zij al direct in hechtenis en ondervraagd dient te worden. De wet zou hiervoor moeten worden aangepast. Hoeveel gestoorden lopen er niet vrij rond, die "normaal" gesproken achter de tralies zouden moeten zitten, maar dan niet in één van de luxe hotels die ze hier gevangenissen noemen. Als de huidige regering in 2007 niet direct ingeruild wordt door mensen die e.e.a. uit eigen ervaring hebben geleerd, en niet alleen uit studieboekjes, gaat ons land op alle fronten naar de haaien. Er moeten maatregelen genomen vóór het volk, niet tégen ons. Balkenende en co. zijn nog altijd driftig bezig ons land over de rand van de afgrond te duwen.
Als Wik H. al bekend was bij de politie, hoe is het dan in godsnaam mogelijk dat hij nog al die jaren vrij heeft kunnen rondlopen. Da's dus weer een duidelijke blunder van Donner en zijn gevolg. Hij moet gewoon weg. Nienke's ouders krijgen hier hun kind niet mee terug, maar iemand met wat meer wereldwijsheid op Justitie kan een volgend slachtoffertje à la Nienke voorkomen. Donner niet. Die kan niks, alleen, zoals ik al zei, zich uit peniebele situaties lullen. Maar ja, ik heb het al vaker gemeld, onze regering denkt alleen in geld, niet in mensenlevens.
  dinsdag 29 november 2005 @ 17:12:38 #43
32768 DionysuZ
Respect my authority!
pi_32675238
quote:
Op dinsdag 29 november 2005 15:17 schreef JohnDope het volgende:

[..]

Ik bedoel maar, hoe ziek kan je zijn omdat te vragen....... Eigenlijk hoort hij ook vast te zitten..... dat hij is vrijgekomen kan ik mee leven, zo werkt het, maar dat hij vervolgens 6 ton mee naar huis krijgt, dat is ongelooflijk.
Hij heeft 4 jaar vastgezeten voor een delict dat hij niet gepleegd heeft. Of hij pedofiel is, ja of nee, doet daar niets aan af. Start dan daar een proces over en krijg hem daar voor veroordeeld. Innocent until proven guilty.
□ Reality is merely an illusion,albeit a very persistent one-A.Einstein
■ Of ik ben gek of de rest van de wereld.Ik denk zelf de rest van de wereld-Rudeonline
□ The war is not meant to be won.It is meant to be continuous-G.Orwell
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')