Ze berekenen de aflossing sowieso aan de hand van de maximale termijn. Daarbij houden ze wel rekening met een minimaal en maximaal aflosbedrag per maand. Maar ga er maar vanuit dat je in de loop van het laatste jaar van aflossen (dus na 15 of 25 jaar) pas van je schuld af bent, tenzij je schuld zo laag is dat je al eerder alles hebt afgelost (tegen minimale maandaflossing), of je schuld zo hoog is dat je na 15 of 25 jaar nog niet alles hebt kunnen aflossen (tegen maximale maandaflossing).quote:Op vrijdag 18 november 2005 23:22 schreef snoekiesnoek het volgende:
Ik zit al op 8 jaar aflossen en de schuld lijkt alleen maar groter te worden door de rente
Mag ik zometeen zeker nog eens 17 jaar bijna 300 euro in de maand betalen aan de overheid ipv 7 jaar...![]()
![]()
![]()
Dat is toch wel een ernstig negatief punt aan Scandinaviequote:Op zaterdag 19 november 2005 10:56 schreef ChrisJX het volgende:
Volgens mij is Scandinavië sowieso beterEn ik drink toch geen bier
quote:Op maandag 21 november 2005 10:31 schreef ethiraseth het volgende:
^ Hij vraagt toch niet om commentaar op zijn situatie?
Nu al 29 000 euro betaald en je verwacht nog eens 58 000 euro te moeten betalen?quote:Op vrijdag 18 november 2005 23:22 schreef snoekiesnoek het volgende:
Ik zit al op 8 jaar aflossen en de schuld lijkt alleen maar groter te worden door de rente
Mag ik zometeen zeker nog eens 17 jaar bijna 300 euro in de maand betalen aan de overheid ipv 7 jaar...![]()
![]()
![]()
Ja, de intermediair gaat er van uit dat jij vlucht naar een degelijk Westers land en dat jij je netjes laat uitschrijven uit de Gemeentelijke Basis Administratie (GBA) en dat je meldt wat je toekomstige verblijfsplaats zal zijn et cetera.quote:Op vrijdag 18 november 2005 23:33 schreef snoekiesnoek het volgende:
In de intermediair stond trouwens ook een interessant artikel dat vluchten naar het buitenland geen zin heeft, ze wisten altijd iedereen wel te vinden zodat je mag gaan terugbetalen.
Maar als je daar naar toe gaat, waarom zou je dan eerst gaan studeren? Ga dan direct na je middelbare-schoolexamens daar naartoe, scheelt een boel examenstress en regenbuien.quote:Op dinsdag 22 november 2005 12:14 schreef Bismarck het volgende:
.... De eilanden in de Bismarck-archipel (waarvan de meeste bij Papua Nieuw-Guinea behoren) bieden uitstekende mogelijkheden om te schuilen. Wel uitkijken voor kannibalen.
quote:Op zaterdag 19 november 2005 11:37 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Dat is toch wel een ernstig negatief punt aan Scandinavie. Verder heb je daar natuurlijk ABBA, kwaliteitsmeubilair van Ikea, foute eugenetica rond WOII, Quisling, omvallende auto's ivm overstekende elanden, afgedankte mobieltjes in het toilet, het Stockholmsyndroom ... euh hebben ze eigenlijk wel positieve punten
![]()
Wat is in hemelsnaam 1500 euro?quote:Op woensdag 23 november 2005 16:48 schreef Botje96 het volgende:
¤ 300,-- per maandHoe hoog is je studieschuld dan wel niet
Zit momenteel op ¤ 1.500,- aan geleend geld bij IB
3,8%quote:Op zaterdag 19 november 2005 13:37 schreef Rio het volgende:
Rente is geloof ik 6% bij de IBG.
Ik kom nog uit de tijd voor de prestatiebeurs en van de ov's die het hele jaar geldig waren op elke dag van de weekquote:Op woensdag 23 november 2005 16:48 schreef Botje96 het volgende:
¤ 300,-- per maandHoe hoog is je studieschuld dan wel niet
Diploma gelukkig wel behaald, 3 studies gedaan en de laatste was eindelijk leuk en interessant genoeg om af te maken.quote:Op maandag 21 november 2005 09:44 schreef Hexagon het volgende:
300 euro per maand en dat 15 jaar lang?
Heb je soms jaren maximaal geleend en verder nooit je diploma gehaald?
Misschien mag je kiezen?quote:Op dinsdag 22 november 2005 09:28 schreef Hexagon het volgende:
Ik wete het niet maar meestal gaan dat soort regelingen in bij een nieuwe lichting studenten en krijgen de huidige studenten er niet mee te maken.
Al weet ik het niet zeker.
Wat een kutstreek dat je partner geacht wordt maar even mee te betalen. Wat nou als je zoiets hebt van 'ik trouw wel met jou maar ik houd gewoon een aparte rekening aan en wil mn eigen financien regelen' dat kan dan dus niet. Nee je wordt geacht mee te gaan betalen aan wat je partner verbrast heeft aan uitgaan, wijven etc. (ff overdreven gesteld he)quote:Op woensdag 23 november 2005 22:38 schreef snoekiesnoek het volgende:
[..]
Misschien mag je kiezen?
Ik zat trouwens even te rekenen, je gelooft het niet:
stel, je bent 28 als je klaar bent met je studie. Je schuld die je hebt opgebouwd moet je in 25 jaar terugbetalen. Je krijgt echter kinderen en gaat eerst 5 jaar de schuld op pauze zetten om het geld voor je kinderen te gebruiken. Aflossing begint dus niet op je 28e, maar op je 33e.
De IBG heeft leuk besloten dat als je samenwoont of trouwt, je dit moet opgeven. Het inkomen van je partner wordt meegenomen in de berekening en zij moet meebetalen. Je hoeft dit niet te doen, maar dan moet je elk jaar dat je haar niet opgeeft 1 jaar extra zelf aflossen. Zit je dus niet op 25 ,maar op 50 jaar als je het nooit doet.
Kortom, je bent 83 als je klaar bent met aflossen![]()
![]()
![]()
Ja hier ben ik ook wel benieuwd naar.....iemand een antwoord hierop?quote:Op donderdag 24 november 2005 13:20 schreef tulpje6 het volgende:
[..]
En wat nu dan als je partner zelf ook een studieschuld heeft? Dan moet zij dus jou helpen aflossen en jij haar? Das toch ook omslachtig dan?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |