Toeval is dat dus niet.quote:Op vrijdag 18 november 2005 19:34 schreef Aventura het volgende:
Oja - en het is wél 'stijltang', en mijn Nederlands is prima in orde. 'Stijl' slaat in deze context namelijk -meen ik- op het stijlen (ws. een verbastering van het Engelse 'stylen' ) van het haar. Het is puur toeval dat het Nederlandse woord voor 'straight hair' , 'steil haar' is
Natuurlijk niet!quote:Op vrijdag 18 november 2005 19:34 schreef Aventura het volgende:
Oja - en het is wél 'stijltang', en mijn Nederlands is prima in orde. 'Stijl' slaat in deze context namelijk -meen ik- op het stijlen (ws. een verbastering van het Engelse 'stylen' ) van het haar. Het is puur toeval dat het Nederlandse woord voor 'straight hair' , 'steil haar' is
Het lijkt mij toch wel stijltangen. Er zijn nl. ook tangen die meerdere opties bieden dan slechts steil.quote:Op vrijdag 18 november 2005 22:03 schreef KinkyGiraf het volgende:
[..]
Natuurlijk niet!
Hoe lang zeggen we in Nederland al dat je krullen hebt, slag hebt of STEIL HAAR??
Uiteraard is het een steiltang, dat het van style komt slaat nergens op...dat veel mensen het met een ij schrijven wil toch niet zeggen dat dat goed is?
Je begrijpt het niet. Stijl heeft niks met steil, oftewel zonder krullen te maken, maar met het stijlen van je haar. Oftewel, je haarstijl veranderen. Van haarstijl heb je toch weleens gehoord?quote:Op vrijdag 18 november 2005 22:03 schreef KinkyGiraf het volgende:
[..]
Natuurlijk niet!
Hoe lang zeggen we in Nederland al dat je krullen hebt, slag hebt of STEIL HAAR??
Uiteraard is het een steiltang, dat het van style komt slaat nergens op...dat veel mensen het met een ij schrijven wil toch niet zeggen dat dat goed is?
Stijl is een zelfstandig naamwoord, het bestaat in het Nederlands niet in een werkwoordvariant. Wat jij hier gebruikt is een Anglicisme, het woord stylen is dus Engels, en dient met een igrec geschreven te worden.quote:Op vrijdag 18 november 2005 22:47 schreef Aventura het volgende:
[..]
Je begrijpt het niet. Stijl heeft niks met steil, oftewel zonder krullen te maken, maar met het stijlen van je haar. Oftewel, je haarstijl veranderen. Van haarstijl heb je toch weleens gehoord?
Eerder schreef ik:quote:Op vrijdag 18 november 2005 23:23 schreef Thisbe het volgende:
[..]
Stijl is een zelfstandig naamwoord, het bestaat in het Nederlands niet in een werkwoordvariant. Wat jij hier gebruikt is een Anglicisme, het woord stylen is dus Engels, en dient met een igrec geschreven te worden.
Steiltang dus, en dat is het laatste wat ik hier nog over ga zeggen![]()
quote:'Stijl' slaat in deze context namelijk op het stijlen (ws. een verbastering van het Engelse 'stylen' ) van het haar.
Lijkt me een goed idee, verlos ons!quote:Op zaterdag 19 november 2005 01:31 schreef Foeske het volgende:
Staat het in het groene boekje?
Anders ga ik het aan Renkema vragen, hoogleraar op onze faculteit en (mede?) schrijver van het Groene Boekje...
Ik heb me inderdaad rot gezocht naar het woord! Het zou wel heel apart zijn als het echt niet in een woordenboek staat, want het is toch een vrij gangbaar woord. Steiltang for presidentquote:Op zaterdag 19 november 2005 10:26 schreef Aventura het volgende:
Renkema zal het wel weten. Staat trouwens niet in de Van Dale en ook niet in het Groene Boekje. 't is gewoon geen bestaand woord
Dit is wel het ergste off-topic gegane topic ooit
Nietes, het is stijltangquote:Op zaterdag 19 november 2005 10:33 schreef Thisbe het volgende:
[..]
Ik heb me inderdaad rot gezocht naar het woord! Het zou wel heel apart zijn als het echt niet in een woordenboek staat, want het is toch een vrij gangbaar woord. Steiltang for president![]()
Och, we maken er gewoon een "anti-krultang" vanquote:Op zaterdag 19 november 2005 10:34 schreef Aventura het volgende:
[..]
Nietes, het is stijltangShit, als ik dit verlies kan ik wel stoppen als tekstschrijver
Dat lijkt me helemaal slecht voor je haar...quote:Op zaterdag 19 november 2005 22:05 schreef Star20 het volgende:
of je geeft in een keer wel een smak geld uit om je haar te steilen bij de kapper... je haar blijft steil totdat het uitgroeit en nooit meer een tang doorheen halen.... echt ideaal!
quote:Op maandag 21 november 2005 10:56 schreef Foeske het volgende:
Renkema heeft teruggemaild!!
--------
Leuk probleem!
Beide schrijfwijzen zijn inderdaad mogelijk, maar ik vermoed
dat die tang niet alleen bedoeld is om haren rechtop te laten
staan, vandaar mijn voorkeur voor 'stijltang'.
Tot ziens ergens op college.
J. Renkema
---------
Goed, ze zijn dus allebei mogelijk, maar zijn voorkeur heeft toch wel waarde volgens mij. Ik ben het in ieder geval met hem eens!
Ik heb nu spray van Got 2 Be maar dat doet niet zoveel heb ik het idee.quote:Op maandag 21 november 2005 14:20 schreef Helaaz het volgende:
Eerst droogfohnen met een borstel. Dan Smooth Down (Redken) er insmeren. Vervolgens met de steiltang pluk voor pluk in model brengen. En als laatste Glamspray (Redken) er over heen spuiten.
Blijft de hele dag of nacht zitten![]()
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |