Wat moeten die gekken met zo'n vermogen aan kasgeld?quote:Op zondag 20 november 2005 12:42 schreef -Mzraki- het volgende:
Snowworld Landgraaf gewapend overvallen
Iemand van hier erbij?
Uitgaande van 15.000 euro (het minimum) met een gemiddelde omzet van 40 euro per klant (4 uur incl huur in het weekend). Zijn dat 300 contant betalende klanten. Dat redden ze niet.quote:Op zondag 20 november 2005 15:47 schreef 360sjors het volgende:
Zo gek veel kasgeld is het niet eens.. Vaak zie je dat kasgeld 's avonds wordt geteld en dan in een kluis wordt gegooid, zodat het de volgende dag opgehaald kan worden. Zaterdag is een drukke dag en SWL is groot (baan, horeca, snowboardshop, etc.), dus niet vreemd dat er vrij veel in die kluis ligt. Wel vreemd dat die kluis toegankelijk was voor het aanwezige presoneel. Ik zou de kluissleutel meegeven aan de waardetransporteur (dan kan de kluis alleen open als men het geld op komt halen).
Zeker wel, alleen de horeca van snowworld is al goed voor een omzet van 17 miljoen per jaar. Dat is al 46.000 per dag. Tel daar deomzet van de baanhuur, de verhuur, de winkel en de sportschool bij op en je hebt het echt over serieuze omzetten.quote:Op zondag 20 november 2005 16:03 schreef XL het volgende:
[..]
Uitgaande van 15.000 euro (het minimum) met een gemiddelde omzet van 40 euro per klant (4 uur incl huur in het weekend). Zijn dat 300 contant betalende klanten. Dat redden ze niet.
46.000 omzet op horeca per dag?quote:Op zondag 20 november 2005 16:54 schreef Kentaro het volgende:
[..]
Zeker wel, alleen de horeca van snowworld is al goed voor een omzet van 17 miljoen per jaar. Dat is al 46.000 per dag. Tel daar deomzet van de baanhuur, de verhuur, de winkel en de sportschool bij op en je hebt het echt over serieuze omzetten.
Dat is best indrukwekkend.quote:Op zondag 20 november 2005 18:05 schreef Kentaro het volgende:
Kijk maar nieuw binnen op 53 http://www.zibb.nl/horeca(...)ppunt/651/index.html even veel als de Efteling![]()
je rekent het niet erg logisch uit dude,quote:Op zondag 20 november 2005 17:20 schreef XL het volgende:
[..]
46.000 omzet op horeca per dag?
Bij 20 euro horeca per persoon zijn dat per dag 2300 klanten.
Er gaat daar uiteraard veel geld in om, maar de snowboardschool in Landgraaf heeft eigen uitbaters. De sportschool in dat complex heeft eigen uitbaters en de boardshop is een eigen uitbater.
Ik ben geneigd te zeggen dat ze er niet dagelijks afstorten en/of de bewaking van/toegang tot de kluis niet op orde is. Als het personeel dat ook nog eens weet loop je helemaal een risico. In de winkel waar ik mijn bijbaantje heb draaien we een weekomzet van 150.000 euro, maar er is nooit meer dan 15.000 euro cash in de winkel (niet eens bijna). Wat er wel in cash zit is amper toegankelijk, zelfs niet als we willen. Het beetje dat in de kassa zit is ook nog eens over 5 kassa's verspreid. Terwijl wij een populaire winkel zijn, met een goede naam denk ik dat een overvaller op het meest gunstige moment van de dag met een paar 100 euro een goede vangst heeft.
Die getallen kloppen. Kentaro had een goede bron, weliswaar voor beide snowworlds samen. Nog steeds blijft het onnodig om zoveel cash beschikbaar te hebben. Ze zullen dat nu langzaamaan toch gaan leren. 2 x overvallen moet toch vraagtekens opleveren. In mijn berekening ga ik uit van gemiddelden. Zelfs voor 2 vestigingen zijn dat hele sterke horeca-omzetten hoor. Als ik bedenk wat ik in Snowworld uitgeef, dan is dat echt ver onder die 20 euro waar ik vanuit ging hoor. Dat komt neer op een kop koffie of een biertje.quote:Op zondag 20 november 2005 18:54 schreef Rnej het volgende:
[..]
je rekent het niet erg logisch uit dude,
ze hebben een luxe restaurant, waar je gauw 50/60 euro de man betaalt..
receptiezalen die helemaal een vermogen kosten om af te huren....
blikjesautomaten waar je 2,50 betaalt voor een blikje red bull... en ga zo maar door...
stiekem denk ik dat die getallen wel kloppen
Die omzet is echt heel indrukwekkend. Domino's doet 24 miljoen, maar die hebben 60 vestigingen. ff rekenen... toch nog 400.000 per pizzbakker..quote:Op zondag 20 november 2005 19:23 schreef XL het volgende:
[..]
Die getallen kloppen. Kentaro had een goede bron, weliswaar voor beide snowworlds samen. Nog steeds blijft het onnodig om zoveel cash beschikbaar te hebben. Ze zullen dat nu langzaamaan toch gaan leren. 2 x overvallen moet toch vraagtekens opleveren. In mijn berekening ga ik uit van gemiddelden. Zelfs voor 2 vestigingen zijn dat hele sterke horeca-omzetten hoor. Als ik bedenk wat ik in Snowworld uitgeef, dan is dat echt ver onder die 20 euro waar ik vanuit ging hoor. Dat komt neer op een kop koffie of een biertje.
nope, toen lag ik heerlijk te pittenquote:Op zondag 20 november 2005 20:13 schreef Kentaro het volgende:
[..]
Die omzet is echt heel indrukwekkend. Domino's doet 24 miljoen, maar die hebben 60 vestigingen. ff rekenen... toch nog 400.000 per pizzbakker..
Trouwens Rene was jij op piste 3 vanmorgen?
Gezien mijn uitgebreide ervaring met kassa's in de horeca kan ik je mededelen dat ik allerminst sta te kijken van zo'n omzet. Vergeet niet dat SW exorbitante (eigenlijk moet ik authentieke zeggen) tarieven vraagt, bestel maar eens een warme chocomel ofzo. Je waant je direct in Oostenrijk.quote:Op zondag 20 november 2005 19:23 schreef XL het volgende:
Zelfs voor 2 vestigingen zijn dat hele sterke horeca-omzetten hoor.
Niet onlogisch als je mijn eerder geposte redenatie over het geldtransport 's ochtends hanteert. Misschien komt er zelfs meerdere malen per dag een transport langs...quote:Nog steeds blijft het onnodig om zoveel cash beschikbaar te hebben.
Maar niet heel de wereld heeft jouw budget/uitgavenpatroon. Tijdens familliedagen of bedrijfsuitjes (het gaat vooral hard met de consumties als de baas betaalt) zal het uitgegeven bedrag p.p.aanzienlijk hoger liggen!quote:Als ik bedenk wat ik in Snowworld uitgeef, dan is dat echt ver onder die 20 euro waar ik vanuit ging hoor. Dat komt neer op een kop koffie of een biertje.
http://www.elevatesnowboarding.comquote:Op zondag 20 november 2005 23:54 schreef XL het volgende:
Kentaro, hoe heette die online backcountry shop waar jij het laatst over had ook al weer?
Dat is eigenlijk een beetje een achterhaalde methode....quote:Op maandag 21 november 2005 19:51 schreef GenesiZ het volgende:
Als je zelf 2 meter lang bent, dan zal 1.62 aan de kleine kant zijn. Pak eens een rolmaat en hou die van je tenen tot net onder je kin. Dit is een makkelijke truck om te kijken hoe groot je board ongeveer moet zijn. Ik denk dat je richting 170/175 gaat komen. Met deze maat board krijg je meestal automatisch al wat bredere boards waardoor je maat47 makkelijker gaan passen.
uitstekend uitgelegd!quote:Op maandag 21 november 2005 19:51 schreef GenesiZ het volgende:
Als je zelf 2 meter lang bent, dan zal 1.62 aan de kleine kant zijn. Pak eens een rolmaat en hou die van je tenen tot net onder je kin. Dit is een makkelijke truck om te kijken hoe groot je board ongeveer moet zijn. Ik denk dat je richting 170/175 gaat komen. Met deze maat board krijg je meestal automatisch al wat bredere boards waardoor je maat47 makkelijker gaan passen.
Kijk eens op http://www.blue-tomato.at Daar staan bij 95% van de board de eigenschappen en flex van boards. Sommige zijn erg flexibel waardoor je op lage snelheid makkelijk bochten kan maken (is makkelijker voor beginners) en sommige zijn een stuk stugger zodat je op hogere snelheid minder last hebt van onbalans.
Een maat van me rijdt met een Burton Baron 04/05. Deze is bij de tips 32cm breed en in het midden 30cm. Hij heeft ook maat 47 en kan op deze breedte-maat goed staan. Zijn tenen en hiel hangen wel wat over de rand, maar bij het carven heeft hij er nog geen last van gehad.
Leuke theorie, maar die klopt in mijn geval echt niet. Het eerste jaar had ik een huurboard van tegen de 170cm en die kreeg ik de bocht al niet om. Volgens het bovenstaande zou ik een board van 185 (kin) moeten hebben. Leuk als je recht naar beneden wilt maar met zo'n board heb ik wel een draaicirkel van 57 meter schat ik....quote:
_niet dus_quote:
Het meten tot je kin is onzin. Maar je moet wel rekening houden met je lengte. Doordat je langer bent, sta je namelijk ook breder. Ik denk dat iets tussen de 160-164 wel een goede lengte is.quote:Op maandag 21 november 2005 21:15 schreef Diwwek het volgende:
[..]
Leuke theorie, maar die klopt in mijn geval echt niet. Het eerste jaar had ik een huurboard van tegen de 170cm en die kreeg ik de bocht al niet om. Volgens het bovenstaande zou ik een board van 185 (kin) moeten hebben. Leuk als je recht naar beneden wilt maar met zo'n board heb ik wel een draaicirkel van 57 meter schat ik....
Het is niet alleen hout. De core van de plank bestaat meestal uit hout. Vaak zit daarom heen een laag carbon, fiberglass of wat dan ook. De Engelse term waar je op moet zoeken is 'laminates'.quote:Op dinsdag 22 november 2005 08:59 schreef BrakkeAap het volgende:
ValTho is al een beetje wit aan het worden
Ohw! Hoe zijn jullie hier met de technische specs van snowboards?
Ik wil weten wat er allemaal precies aan materialen in een snowboard zitten, want ik ben op zoek naar een oud snowboard waar je gaten in kan boren om er een bierhouder van de maken.
In een lokale jongerensocieteit hebben we wel eens een ski gehad, maar die is gebroken. En met oude ski's was het wel mogelijk om er gaten in te boren (tenminste, met een gatenboor), want die waren lekker breed, en van hout. Maar in nieuwe ski's zit volgens mij iets van een aluminium laagje, waardoor je er met een standaard gatenboor niet doorheen komt.
Dusseh, is een snowboard van binnen alleen van hout? Of zit er nog meer in?
Laminaatjesquote:Op dinsdag 22 november 2005 09:39 schreef XL het volgende:
[..]
Het is niet alleen hout. De core van de plank bestaat meestal uit hout. Vaak zit daarom heen een laag carbon, fiberglass of wat dan ook. De Engelse term waar je op moet zoeken is 'laminates'.
Mag ook wel... ze gaan overmorgen al open, dus eigenlijk moeten die sneeuwkanonnen nu ook al blazen vind ik.quote:Op dinsdag 22 november 2005 08:59 schreef BrakkeAap het volgende:
ValTho is al een beetje wit aan het worden
Nee, dat lijkt me echt precies goedquote:Op dinsdag 22 november 2005 09:14 schreef ForumGek het volgende:
Is mijn board van 1,56 dan niet wat aan de lange kant voor mijn 1,70en60KG? Alhoewel, ik heb altijd wel op lange boards geboard, dus dit moet ook wel lukken. Maar ikwil dit jaar beetje 360's enzo gaan doen, ben benieuwd !
Voor de mensen die naar Oostenrijkgaan, vrijdag lichte sneeuwval, en zaterdag keihard ! (althans, in kärnten, maar zal wel overal in Oostenrijk gelden) !!
Toch is de enige manier om erachter te komen hoe jij prettig staat om steeds te wisselen van stance tot je de beste hebt. Zelf sta ik sinds afgelopen winter ook duck, bevalt me prima. Heeft wel 11 dagen gekost om er echt aan te wennen. Er zaten dan ook 12 niet duck-jaren voor.quote:Op dinsdag 22 november 2005 12:27 schreef ForumGek het volgende:
Ik hoop het ook, ben erg benieuwd. Heb thuis almet bindingen + schoenen erop gestaan en het board is best flexiebel...dus lekker wheelie's maken kan goed dan ! Of jibben, hoe dat ook heet!
Ik zit alleennog een beetje met de stance, mij werd aangeraden om duck stance te doen, omdat je als je ontspannen staat ok zo staat. Met huurtboards stond mijn voorste voet (links, i.v.m regular) extreem naar buiten en rechts een naarbinnen dit idee dus: \ \ . Maar dat lijkt met niet optimaal, dus lijkt me dit wel wat: \ /.
Board dat fijn? Want het verstellen van je bindingen is een kut klus!
Ik zelf vind Duck staan stukken beter, ik board nu zo een jaartje of 2. Opzich is een buiten - binnen stance best te doen, maar ik zelf vond dit onmogelijk switch (dus als je normaal regular rijd goody rijden en andersom) boarden.quote:Op dinsdag 22 november 2005 12:27 schreef ForumGek het volgende:
Ik hoop het ook, ben erg benieuwd. Heb thuis almet bindingen + schoenen erop gestaan en het board is best flexiebel...dus lekker wheelie's maken kan goed dan ! Of jibben, hoe dat ook heet!
Ik zit alleennog een beetje met de stance, mij werd aangeraden om duck stance te doen, omdat je als je ontspannen staat ok zo staat. Met huurtboards stond mijn voorste voet (links, i.v.m regular) extreem naar buiten en rechts een naarbinnen dit idee dus: \ \ . Maar dat lijkt met niet optimaal, dus lijkt me dit wel wat: \ /.
Board dat fijn? Want het verstellen van je bindingen is een kut klus!
Je moet doen wat je lekker vindquote:Op dinsdag 22 november 2005 13:14 schreef ForumGek het volgende:
switch rijden doe ik wel en is ookpre voor als ik180's wil gaan draaien.Met buiten-binnenkon het wel, maarhet voelt heel onnatuurlijk. Ik ga vanavond thuis wel een lichte duck stance installeren. Kijken hoe dat staat alsiker gewoon insta.
En wat radenjullie aan voor de plaatsing vande bindingen? Zal ikheb 8 gaten in me board dus kan3 posities (buiten, midden, binnen). Ik heb het nu mid-mid staan maar sta voor me gevoel erg wijdbeens. Maar dat kanook wel omdat ik sinds februari niet meer op eenplankheb gestaan![]()
!
Ligt ook aan je rijstijl. Ik sta met een lichte setback (wat wil je anders met een malolo). De afstand tussen mijn bindingen is de afstand enkel-knie.quote:Op dinsdag 22 november 2005 13:14 schreef ForumGek het volgende:
switch rijden doe ik wel en is ookpre voor als ik180's wil gaan draaien.Met buiten-binnenkon het wel, maarhet voelt heel onnatuurlijk. Ik ga vanavond thuis wel een lichte duck stance installeren. Kijken hoe dat staat alsiker gewoon insta.
En wat radenjullie aan voor de plaatsing vande bindingen? Zal ikheb 8 gaten in me board dus kan3 posities (buiten, midden, binnen). Ik heb het nu mid-mid staan maar sta voor me gevoel erg wijdbeens. Maar dat kanook wel omdat ik sinds februari niet meer op eenplankheb gestaan![]()
!
Ik zou met iets van 18 / -6 beginnenquote:Op dinsdag 22 november 2005 13:14 schreef ForumGek het volgende:
switch rijden doe ik wel en is ookpre voor als ik180's wil gaan draaien.Met buiten-binnenkon het wel, maarhet voelt heel onnatuurlijk. Ik ga vanavond thuis wel een lichte duck stance installeren. Kijken hoe dat staat alsiker gewoon insta.
En wat radenjullie aan voor de plaatsing vande bindingen? Zal ikheb 8 gaten in me board dus kan3 posities (buiten, midden, binnen). Ik heb het nu mid-mid staan maar sta voor me gevoel erg wijdbeens. Maar dat kanook wel omdat ik sinds februari niet meer op eenplankheb gestaan![]()
!
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |