quote:donderdag 10 november 2005 09:29
Gretta Duisenberg: 'Joden annexeren Amsterdam'
Gretta Duisenberg is opnieuw in opspraak geraakt vanwege anti-semitische uitlatingen. In het tv-programma Het Zwarte Schaap, dat zaterdag wordt uitgezonden, klaagt ze over de joodse gemeenschap in Nederland. 'Ze moeten niet denken dat ze Amsterdam kunnen annexeren, net als de Westoever.'
Advocaat Bram Moszkowicz heeft tegen De Telegraaf bevestigd dat hij de mogelijkheid van een strafklacht tegen Duisenberg onderzoekt vanwege de discriminerende uitlatingen.
Duisenberg debatteert in het VARA-programma Het Zwarte Schaap met onder anderen de journalisten Hans Knoop en Max van Weezel over het conflict tussen Israël en de Palestijnen. Tijdens die discussie beklaagt Duisenberg zich over de joden waar zij in Amsterdam-Zuid tussen woont; ze zou regelmatig uitgescholden worden. Duisenberg is zelfverklaard aanhanger van de Palestijnse zaak in Israël.
Als ze in de discussie haar uitlatingen over de 'annexatie' van Amsterdam doet, wordt ze door Hans Knoop uitgemaakt voor 'anti-semiet', waarop Duisenberg vreselijk kwaad wordt, zo schrijft De Telegraaf. In het programma wordt Duisenberg bijgestaan door oud-premier Dries van Agt, die net als Duisenberg begrip toont voor Palestijnse zelfmoordaanslagen.
Opspraak
Gretta Duisenberg is al eerder in opspraak gekomen vanwege haar felle opstelling in het conflict in het Midden-Oosten. Zo had ze een paar jaar geleden een Palestijnse vlag over haar balkon hangen, wat haar veelal joodse buurtgenoten als een provocatie opvatten.
Vorig jaar tikte het Openbaar Ministerie haar op de vingers vanwege haar uitlatingen in een radio-interview. Op de vraag hoeveel handtekeningen ze hoopte op te halen voor een petitie tegen Israël antwoordde ze 'zes miljoen', om daarna in lachen uit te barsten.
Veel joodse organisaties waren geschokt, omdat Duisenberg overduidelijk verwees naar het aantal joodse nazi-slachtoffers tijdens de Tweede Wereldoorlog.
Afgelopen zomer overleed Gretta's echtgenoot Wim Duisenberg, oud-president van de Nederlandsche Bank
Nadat haar gevraagd was of ze tevreden was met 'zesduizend' of nog meer wilde. Dat is zo uit z'n verband gerukt ondertussen.quote:Vorig jaar tikte het Openbaar Ministerie haar op de vingers vanwege haar uitlatingen in een radio-interview. Op de vraag hoeveel handtekeningen ze hoopte op te halen voor een petitie tegen Israël antwoordde ze 'zes miljoen', om daarna in lachen uit te barsten.
wil niet zeggen dat er geen domme meningen geuit worden.quote:Op donderdag 10 november 2005 14:49 schreef Killaht het volgende:
Vrijheid van meningsuiting
O?quote:en ze heeft WEL gelijk!
Wat een heerlijk simplistisch verhaaltje, vooral dat ''speelgoed pistool'' is ontroerend. Misschien zouden die soldaten daar niet zijn geweest als vredesbesprekingen niet stelselmatig werden verstierd door een van de ontelbare terroristische groeperingen die het Heilig Land rijk is.quote:Wat zou jij doen als nederland opeens in 2en wordt verdeeld en je moet je huis uit en maar ergens anders gaan wonen want joden nemen het over en gaan daar wonen..er wordt een muur geplaatst en je halve familie is dood door israelische militairen die je broertje aanzagen voor een extremist terwijl hij met een speelgoed pistool speelde...
''Hun'' hebben daar ook dringend behoefte aan.quote:tja en hun hebben allemaal tanks en wapens gekregen van amerika en de palestijnen niet..
Andere aanslagen ook niet.quote:Maar tuurlijk zijn de zelfmoordaanslagen niet goed te keuren..
Maar ''Gretta'' heeft gelijk, toch?quote:en ff kappen nou met Theo er bij te halen dat weten we nou wel, kom op zeg iedereen doet of hij nu opeens een held is ofzo.
Okay, zal ik de volgende keer doen (ben nog een Newbie)quote:Op donderdag 10 november 2005 14:51 schreef kLowJow het volgende:
Demophon, zorg er bij je volgende topic a.u.b. voor dat je ook wat te zeggen hebt en niet slechts een artikel kopieert. Het is de bedoeling dat je richting geeft aan de discussie door je eigen mening hierover te geven.
Neem je eigen advies ter harte.quote:Op donderdag 10 november 2005 15:05 schreef Killaht het volgende:
Praat maar zo Johan maar niemand hier kan erover oordelen, tenzij je het zelf hebt meegemaakt!
Wat heeft dit te maken met de huidige situatie in Amsterdam? Ga vooral niet in op de rest.quote:ik denk dat je wel anders denkt hor als jou halve familie is omgekomen door israelische soldaten. En je uit je huis wordt gezet.
En ga niet doen of israel heilig is hun hebben zat dorpen en mensen voor niks vermoord maar gewoon omdat ze volgens hen d8en dat er extremisten in de buurt zaten. Wie heeft nou wiens land ingenomen?
En ohja een jongetje van 6 jaar ja man dat zie je ook niet dat hij nog maar een kind is misschien? Dat is nie goed te praten en dit is slechts 1 van de honderden voorbeelden..
Grappig dat sommigen nu opeens geen moeite hebben met vijheid van meningsuiting. Prima hoor, is dat ook in verband met Ayaan meteen opgelost.quote:Op donderdag 10 november 2005 14:49 schreef Killaht het volgende:
Vrijheid van meningsuiting en ze heeft WEL gelijk!
..............
Men zegt altijd: 'de' moslim bestaat niet! Nou dan zeg ik 'de' jood bestaat nietquote:Op donderdag 10 november 2005 14:49 schreef Killaht het volgende:
Vrijheid van meningsuiting en ze heeft WEL gelijk!
Wat zou jij doen als nederland opeens in 2en wordt verdeeld en je moet je huis uit en maar ergens anders gaan wonen want joden nemen het over en gaan daar wonen..er wordt een muur geplaatst en je halve familie is dood door israelische militairen die je broertje aanzagen voor een extremist terwijl hij met een speelgoed pistool speelde...tja en hun hebben allemaal tanks en wapens gekregen van amerika en de palestijnen niet..
Maar tuurlijk zijn de zelfmoordaanslagen niet goed te keuren..
en ff kappen nou met Theo er bij te halen dat weten we nou wel, kom op zeg iedereen doet of hij nu opeens een held is ofzo.
Zelfs de zogenaamde denker Van Mierlo heeft het klaargespeeld.quote:Op donderdag 10 november 2005 15:24 schreef Drugshond het volgende:
Maf nems... Hoe kun je daar als W.D. in godsnaam op verliefd worden.
Alcohol Drugshond, grote hoeveelheden alcohol. Dat zou jij toch moeten wetenquote:Op donderdag 10 november 2005 15:24 schreef Drugshond het volgende:
Maf nems... Hoe kun je daar als W.D. in godsnaam op verliefd worden.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |