FOK!forum / Nieuws & Achtergronden / Kopieerheffing MP3-spelers van de baan
Eamondinsdag 8 november 2005 @ 20:15
quote:
Kopieerheffing MP3-spelers van de baan

F*CK Brein!U wilde positief nieuws? U krijgt positief nieuws. Zo gaat de omstreden heffing op MP3 spelers en DVD-recorders niet door. Wij herhalen: gaat niet door! En dat is vervelend voor Tim Kuijk. Het opperhoofd van de stichting Brein had jullie per 1 januari 2006 graag wat extra geld uit de zak willen kloppen. Maar helaas pindakaas voor hem, is de regeling nu van de baan. De Stichting Onderhandelingen Thuiskopievergoeding (SONT) is er namelijk niet van overtuigd “dat de door haar gevolgde procedure juridisch, maatschappelijk en cijfermatig voldoende zorgvuldig is geweest.” Zie daar, het understatement van het jaar

www.geenstijl.nl


mooi zo. Goed voor ons en goed voor de Nederlandse economie dat dit niet door gaat. Alleen wel slecht voor de stichting brein.
electricitydinsdag 8 november 2005 @ 20:18
ze proberen het vast nog wel een keer
Zwansendinsdag 8 november 2005 @ 20:19
Ach, ik wil best een euro toeleggen als ik dan legaal mag downloaden...
__Saviour__dinsdag 8 november 2005 @ 20:23
jammer
Godslasteraardinsdag 8 november 2005 @ 20:30
Kijk, dat is goed nieuws

Zouden de plannen om harddiscs te belasten daarmee ook van de baan zijn? Lijkt me wel
Eamondinsdag 8 november 2005 @ 20:37
quote:
Op dinsdag 8 november 2005 20:30 schreef Godslasteraar het volgende:
Kijk, dat is goed nieuws

Zouden de plannen om harddiscs te belasten daarmee ook van de baan zijn? Lijkt me wel
denk t wel.
In t vorige topic stond btw n lijstje waarop te zien was hoe het geld besteed zou worden, de artiesten kwamen er nog bijna het minst van af.
progrockdinsdag 8 november 2005 @ 20:48
quote:
Op dinsdag 8 november 2005 20:19 schreef Zwansen het volgende:
Ach, ik wil best een euro toeleggen als ik dan legaal mag downloaden...
Als je ze één vinger geeft....!
Godslasteraardinsdag 8 november 2005 @ 20:53
quote:
Op dinsdag 8 november 2005 20:37 schreef Eamon het volgende:

[..]

denk t wel.
In t vorige topic stond btw n lijstje waarop te zien was hoe het geld besteed zou worden, de artiesten kwamen er nog bijna het minst van af.
Courtney Love Does The Math
BabeWatcherdinsdag 8 november 2005 @ 22:19
Ze hebben hier natuurlijk gelezen. Iedere gebruiker van Fok! koopt blanco CD's in Duitsland of Beverwijk, deze voorgenomen maatregel brengt de economie alleen nog maar verder in de min.
StefanPwoensdag 9 november 2005 @ 04:37
Goh hee zeg, goed nieuws, wie had dat ooit gedacht? Ik dacht dat er alleen slecht nieuws bestond.

FCUK brein en die stichting.
Eamonwoensdag 9 november 2005 @ 18:38
quote:
Mogen wij even vangen?

mp3? Thuiskopie kijkt mee...Even een ongezien de tiefus van Tim Kuijk en zijn makkers. Want ondanks eerdere berichten komt de heffing op MP3-spelers en dvd-recorders er lekker toch. Het enige waar ze het nog over eens moeten worden is de hoogte van de heffing. En die zal naar verwachting “niet of nauwelijks boven de 20 euri uitkomen”. Redelijk toch? Ja, ze zijn zo schappelijk daar in Hoofddorp. Zo wordt zelfs rekening gehouden met mensen die alleen maar keurig via legale downloads hun MP3-speler van geluid voorzien. Niet dat deze mensen straks worden vrijgesteld van deze geldklopperij, maar het bekt zo lekker. Dat gaat dus ENORM cashen worden voor de stichting. In Nederland zijn in 2004 namelijk al meer dan 800.000 mp3-spelers verkocht en in voorgaande jaren vertienvoudigde dit aantal per jaar. Wedden dat die artiesten daar noppes nada van gaan merken? Ach, als het doorgaat is de downloadbelasting ook weer voldaan. Trouwens, alleen Nederland heeft natuurlijk weer zo'n stichting die dit soort absurde voorstellen zomaar mag doen.
www.geenstijl.nl
Jezus, als dit waar is.
Eamonwoensdag 9 november 2005 @ 18:42
http://www.wegmetdestichting.nl/
Yildizwoensdag 9 november 2005 @ 19:21
quote:
Op woensdag 9 november 2005 18:38 schreef Eamon het volgende:

[..]

Jezus, als dit waar is.
Het is waar, en stond gister in de krant.
Het uitstel loopt tot even na sinterklaas, dus 'dan heb je er blijkbaar geen last van'

en ipv van 25 vraagt men 'nog maar 20'

heerlijk toch? veel vragen, en genoegen nemen met de helft (wat stiekem de bedoeling was)

dat is politiek, consessies.
B.R.Oekhoestdonderdag 10 november 2005 @ 11:11
Dan koop je ze toch lekker in het buitenland. Zo'n maatregel heeft geen enkele zin als je dat niet op Europees nivo doet.
MrDatadonderdag 10 november 2005 @ 11:21
quote:
Op donderdag 10 november 2005 11:11 schreef B.R.Oekhoest het volgende:
Dan koop je ze toch lekker in het buitenland. Zo'n maatregel heeft geen enkele zin als je dat niet op Europees nivo doet.
Ja maar met verzendkosten, BTW, invoerrechten (of geldt dat niet binnen Europa?) had je het spul net zo goed in Nederland kunnen kopen. Wat een idioterie zeg...
Pregodonderdag 10 november 2005 @ 11:36
quote:
Op donderdag 10 november 2005 11:21 schreef MrData het volgende:

[..]

Ja maar met verzendkosten, BTW, invoerrechten (of geldt dat niet binnen Europa?) had je het spul net zo goed in Nederland kunnen kopen. Wat een idioterie zeg...
wie vraagt er om invoer rechten etc wanneer je ff naar belgie of duitsland rijdt en daar een mp3-speler scoort
JohanV.donderdag 10 november 2005 @ 11:41
Nederland ten voeten uit mensen. En de nederlanders staan erbij en kijken ernaar. Het is onze eigen schuld. We accepteren alles maar tegenwoordig. Hoge benzineprijs? Ach boeie. Mp3speler heffing? Klote, maar ja er zal wel niets aan te doen zijn.
Zo gaat het altijd.
icecreamfarmer_NLdonderdag 10 november 2005 @ 11:52
belachelijk dat ze het toch door gaan voeren
electronica is in europa al zo duur in vergelijking met de VS dat het gewoon loont om te importeren
MrDatadonderdag 10 november 2005 @ 11:55
quote:
Op donderdag 10 november 2005 11:36 schreef Prego het volgende:

[..]

wie vraagt er om invoer rechten etc wanneer je ff naar belgie of duitsland rijdt en daar een mp3-speler scoort
Ja maar om nu helemaal naar Belgie/Duitsland te gaan om een mp3 spelertje te halen als je in Amsterdam woont...dan kun je van de benzine/trein/whatever kosten net zo goed die klote heffing betalen.
JohanV.donderdag 10 november 2005 @ 11:55
quote:
Op donderdag 10 november 2005 11:52 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
belachelijk dat ze het toch door gaan voeren
electronica is in europa al zo duur in vergelijking met de VS dat het gewoon loont om te importeren
Ja, en de douane zal nu extra alert zijn en dat soort dingen er echt wel uit weten te filteren
du_kedonderdag 10 november 2005 @ 11:58
Gewoon voor al die pauperige geenstijl pubers hoop ik dat er alsnog een flink hoge heffing komt .
Speed-Addicteddonderdag 10 november 2005 @ 12:05
quote:
Op donderdag 10 november 2005 11:55 schreef JohanV. het volgende:

[..]

Ja, en de douane zal nu extra alert zijn en dat soort dingen er echt wel uit weten te filteren
Denk je nou kan de grote stroom met import goederen nooit aan.

Ik heb al 10x iets geimporteerd en nooit last gehad.
Sterke_Yerkedonderdag 10 november 2005 @ 13:22
http://tweakers.net/nieuws/39778

Goed nieuws, in 2006 mogen we legaal downloaden, we betalen toch al voor de copyrights.
Eamondonderdag 10 november 2005 @ 17:07
Ik rij liever even naar België of Duitsland dan dat ik ook maar een cent aan die stichting ga betalen. Zij vangen 40%, en dat vind ik echt bullshit.
Als ze de prijzen van cd's,dvd's en games gewoon naar een betaalbaar niveau gooien, dan moeten ze eens opletten. Ik denk dat ze flink meer omzet zullen maken dan nu met die hoge prijzen, 55 euro voor n spel, doe ff normaal.