abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  donderdag 3 november 2005 @ 14:41:04 #1
11907 IntroV
Veel voor weinig
pi_31928521
Ieder halfjaar moet er een bijeenkomst zijn in iedere wijk in Nederland, georganiseerd door de Politie, waarin de Politie verteld wat 't afgelopen jaar bereikt is, welke zaken er zijn opgelost, wat ze de komende periode wil gaan doen en ook om de inwoners van de wijk te leren kennen.

Het vertrouwen van de burger in de politie is erg laag. Veel mensen denken dat 't geen zin heeft om aangifte te doen als je fiets gestolen is, zelfs niet als er in je auto is ingebroken. Vaak is de enige reden waarom er nog aangifte wordt gedaan, dat de verzekering dat eist.

Nadat er een aangifte is gedaan hoor je er vervolgens nooit meer iets van. De politie moet dus duidelijker uitdragen welke successen ze hebben behaald.

Mensen kennen hun wijkagent niet meer en de wijkagent kent de inwoners niet. Iemand die 's nachts op straat rondloopt, is dat een inwoner op weg naar huis, of een inbreker op weg naar een autokraak die dus extra in de gaten gehouden moet worden?

En wanneer op een bepaalde plek een wel erg onaangename sfeer is ontstaan, omdat er bijvoorbeeld te weinig verlichting is, of er worden de laatste tijd wel erg vaak spiegels van auto's omgeklapt, hoe maak je dit dan duidelijk aan de politie? De wijkagent is schijnbaar altijd net niet in de buurt als je 'm nodig hebt.

Dit is een aantal redenen waarom ik pleit voor een actievere opstelling van de politie, wat bijvoorbeeld kan resulteren in het organiseren van halfjaarlijkse bijeenkomsten waarbij minimaal één lid van ieder huishouden in de wijk verplicht aanwezig moet zijn.
pi_31929091
Respect dwing je af...dat verdien je niet...dat is toch de insteek hiervan? En je zult maar op jezelf wonen...dan ben je verplicht om die onzin bij te wonen.
Geloven is zeker weten dat je het niet weet.
Geloven maakt meer kapot dan je lief is.
Vloeken is aangeleerd...geloven ook.
pi_31976769
Dat gaat weer heel wat centjes kosten dan. Als gewoon alle aangiften in behandeling worden genomen en de politie zich vaak op straat laat zien, zijn wij al een eind verder volgens mij.
lollig
pi_32039298
quote:
Nadat er een aangifte is gedaan hoor je er vervolgens nooit meer iets van. De politie moet dus duidelijker uitdragen welke successen ze hebben behaald.
Het lijkt alsof je ervan uitgaat dat er successen zijn behaald. Men doet geen aangifte omdat de boef in het geval van een kleine misdaad gewoon inderdaad bijna nooit gepakt wordt.
quote:
Dit is een aantal redenen waarom ik pleit voor een actievere opstelling van de politie, wat bijvoorbeeld kan resulteren in het organiseren van halfjaarlijkse bijeenkomsten waarbij minimaal één lid van ieder huishouden in de wijk verplicht aanwezig moet zijn.
Gehandicapten, ouderen, werkende mensen, alleenstaanden zullen dit allemaal alleen irritant vinden. Bovendien wil ik gewoon niet door de staat lastig gevallen worden met een ongevraagd politierapport, en wat ik al helemaal niet wil, is dat de politie in een openbare bijeenkomst vertelt dat ik beroofd ben of dat er bij mij ingebroken is en wat daar aan gedaan is. Dat gaat niemand wat aan behalve mijzelf en de politie.

Slecht idee dus.
pi_32042166
Laat ze zich eerst maar eens vertonen op straat, daar leren ze de pappenheimers vanzelf kennen en neemt de criminaliteit vanzelf af. Het niveau tot waarop ze heden zijn afgedaald - dat ze niet massaal solliciteren op de baan van stadswacht.
Minister Cramer: "Milieuvervuiling mag zolang je maar betaalt."
Minister Cramer: "Mensheid in 2100 grotendeels verdwenen."
Minister Cramer: "In 2050 40% van alle dier- en plantensoorten uitgestorven."
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')