Dat is toch die holocaust-ontkenner?quote:Op donderdag 3 november 2005 12:28 schreef FremantleDockers het volgende:
Waarschijnlijk ga jij je wel thuis voelen bij de schrijfsels van David Irving.
Ja sorry, mijn fout.quote:Op donderdag 3 november 2005 12:35 schreef Mangoworks2002 het volgende:
WK II? WO II moet het denk ik zijn?
Ja sorry zeg. Vergissen is menselijk. De kans was net zo groot geweest dat ik per ongeluk WWII neergezet hoor.quote:Op donderdag 3 november 2005 12:39 schreef FremantleDockers het volgende:
WK2 is de duitse afkorting. Je weet wel, de slachtoffers van de tweede wereldoorlog.
Wat versta jij onder revisionisme? Ik vind historisch revisionisme in den beginne niet verkeerd, zolang het zich maar niet bezighoudt met foute zaken als negationisme (inzake de holocaust). Dat is uiteraard volstrekt verwerpelijk en ontoelaatbaar.quote:Op donderdag 3 november 2005 12:51 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Het is een serieus forum, maar van revisionisme zijn we niet echt gediend.
Dat is juist, daarom spreek ik ook zeer bewust over dat Churchill en de zijnen nooit de vrede gewild hebben. Ik heb het express niet over “de Britten”, en laat Chamberlain er buitenquote:Tevens zij opgemerkt dat Churchill toen nog geen premier was, dat werd hij pas op 10 mei 1940.
Die gegevens heb ik uit meerdere bronnen, welke ik zo 1-2-3 niet helaas paraat heb. Tja, geen sterk punt van mij uit, ik weet het. Ik kom hier later nog op terug!quote:Ik ben ook erg benieuwd waar jij je gegevens over dat vredesplan vandaan hebt.
Zo zwart-wit wil ik het niet zien. Volgens dat plan zouden de troepen sowieso uit bezet gebied teruggetrokken worden. Maar als je het niet erg vindt, wil ik hier verder even niet inhoudelijk op in gaan, daar heb ik het topic immers niet voor geopend. Een andere keer ga ik hier wellicht graag over met je in discussie.quote:Dat Engeland zich had afgekeerd van Europa en de besette landen had laten barsten?
Juist, daarom spreek ik ook zeer bewust over dat Churchill en de zijnen nooit de vrede gewild hebben. Ik heb het express niet over “de Britten”, en laat Chamberlain er al helemaal buitenquote:Tevens zij opgemerkt dat Churchill toen nog geen premier was, dat werd hij pas op 10 mei 1940.
De informatie is overigens vrij recent. Dit daar de Britten het altijd geheim hebben proberen te houden. Vooral voor de VSA natuurlijk, omdat dit plan tegemoet kwam aan alle punten van de Britten. De Britten veronderstelden dat zij de oorlog zouden winnen, naarmate de tijd maar zou verstrijken.quote:Ik heb heel wat boeken over nazi-Duitsland en WO2 gelezen, maar dit heb ik nog nergens gezien.
Ik zal het je nog één keer proberen uit leggen, ok. Ik heb deze draad opgestart omdat ik graag wat goede boekentips krijg. Niet om een discussie over dit onderwerp aan te gaan. Daarom ga ik hier ook niet op in, daar het de overzichtelijkheid van deze draad niet ten goede zal komen. Zo overzichtelijk is ie toch al niet, maar goed, dat is mijn eigen schuld.quote:Op donderdag 3 november 2005 13:58 schreef FremantleDockers het volgende:
Zelfs al zou het zo zijn dat Churchill stapels duitse vredesplannen heeft geweigerd (ongetwijfeld ingediend zodat de duitsers meer lucht hadden om de russen van de aardbodem te vegen) en daarmee verantwoordelijk is voor een oorlog die het meest onderdrukkende, meest wreedachtige en meest efficient genocide bedrijvende dictatoriaal regime uit de geschiedenis verslaat, dan ben ik hem daar nog steeds dankbaar voor!
Overigens was het Keizer Wilhelm II die in de WO1 volkomen verbaasd was dat Engeland mee ging doen. Niet Hitler in WO2. Je haalt je oorlogen door elkaar.
Wat voor onwaarheden vertelt hij dan?quote:Op donderdag 3 november 2005 14:02 schreef Guns_n_Roses het volgende:
[..]
Ik zal het je nog één keer proberen uit leggen, ok. Ik heb deze draad opgestart omdat ik graag wat goede boekentips krijg. Niet om een discussie over dit onderwerp aan te gaan. Daarom ga ik hier ook niet op in (en dat kost me moeite, vermits je feitelijke onwaarheden vertelt), daar het de overzichtelijkheid van deze draad niet ten goede zal komen. Zo overzichtelijk is ie toch al niet, maar goed, dat is mijn eigen schuld.![]()
Ik heb het reeds ge-edit, ik las iets te voorbarig. Ik las dat het regime voor de grootste genocide stond. Dat is natuurlijk getalsmatig niet het geval. Het efficienst? Mja, dat weet ik niet. Is voor mij ook niet zo'n thema. Ik vind elke genocide verschrikkelijk en verwerpelijk.quote:Op donderdag 3 november 2005 14:04 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Wat voor onwaarheden vertelt hij dan?
Tot november 1940 zijn er meer dan 2000 geregistreerd door de Britse geheime dienst. Op je andere vraag moet je ik je antwoord schuldig blijven. Ik weet er het fijne ook niet van, vandaar dit topic.quote:Op donderdag 3 november 2005 14:38 schreef Bramos83 het volgende:
Het lijkt me een beetje in strijd met Hitlers visie! Of bedoel je met het terugtrekken van troepen niet het teruggeven van een land???
Ik ken iig geen informatie met betrekking tot deze zaak. In welk jaar of welke jaren zijn deze vredes voorstellen gedaan???
...om meer middelen vrij te maken een ander land (Rusland) volkomen te verwoesten. Maar dat vermeld je er herhaaldelijk niet bij.quote:Op donderdag 3 november 2005 14:54 schreef Guns_n_Roses het volgende:
[..]
Tot november 1940 zijn er meer dan 2000 geregistreerd door de Britse geheime dienst. Op je andere vraag moet je ik je antwoord schuldig blijven. Ik weet er het fijne ook niet van, vandaar dit topic.
Maar ik heb het idee dat ik mij tot nu toe meer moet verdedigen (met name ten opzichte van FremantleDockers) dan dat er informatie verstrekt wordt. Er wordt haast geinsinueerd alsof ik achter nazi-Duitsland zou staan.Althans, dat gevoel bekruipt mij een beetje.
![]()
Voor de duidelijkheid zal ik dus nog maar eens willen stellen dat ik Duitsland helemaal niet wil afschilderen als het zielig onterechte slachtoffer. Ook zeg ik niet dat Engeland zich maar pertinent afzijdig had moeten houden.
Het enige wat ik aan wilde kaarten (naast het feit dat ik info bliefde), was dat Duitsland wel degelijk veelvuldig vrede zocht met het Verenigd Koninkrijk...
En met deze zinnen impliceer je dat niet Duitsland, maar Engeland (of Churchill) verantwoordelijk is voor de oorlog, en de miljoenen doden. Door het weglaten van de context schurk je ontzettend dicht tegen het revisionisme aan, en me dunkt dat je daarover aangevallen mag worden!quote:Voor mij is het klaar dat Duitsland altijd uit is geweest op een vrede met de Britten, en dat Churchill en de zijnen de ware drijvende krachten achter een oorlog, die vele miljoenen levens eiste, waren. Zij hebben de vrede nooit gewild, eender wat voor vredesvoorstel er aangeboden werd.
Dat Duitsland oorlogszuchtig was, lijkt me vast staan. Dat Duitsland een bewind kende waar men geen goed woord voor over kan hebben ook. Dat Europa schandalig om gesprongen is met de joden is ook een feit. Toch blijf ik erbij dat Engeland wel degelijk oorlogszuchtig was.quote:Op donderdag 3 november 2005 15:42 schreef FremantleDockers het volgende:
[..]
...om meer middelen vrij te maken een ander land (Rusland) volkomen te verwoesten. Maar dat vermeld je er herhaaldelijk niet bij.
Je probeert een nazi-list (als ie er al geweest is) aan te kaarten zonder de context erbij te vermelden. Hiermee wek je de indruk dat Engeland oorlogszuchtig was, en Duitsland niet.
[..]
En met deze zinnen impliceer je dat niet Duitsland, maar Engeland (of Churchill) verantwoordelijk is voor de oorlog, en de miljoenen doden. Door het weglaten van de context schurk je ontzettend dicht tegen het revisionisme aan, en me dunkt dat je daarover aangevallen mag worden!
Als je dit soort dingen in alle rust wil verkondigen, doe je dat maar op stormfront. Daar zul je trouwens ook meer kans maken literatuur-tips te krijgen die dit soort stellingen ondersteunen.
Sorry, maar hier moet ik toch even lachen. Als Engeland oorlogszuchtig was geweest was het in 1936 onmiddellijk bovenop de bezetting van het Rijnland gesprongen, hadden ze de ontmanteling van Tsjechoslowakije niet getolereerd en waren ze nooit aan een conferentie van Munchen begonnen. Engeland heeft na 1 september 1939 maandenlang helemaal niks gedaan tegen Duitsland (men sprak zelfs van een Sitzkrieg in het westen).quote:Op donderdag 3 november 2005 15:50 schreef Guns_n_Roses het volgende:
[..]
Dat Duitsland oorlogszuchtig was, lijkt me vast staan. Dat Duitsland een bewind kende waar men geen goed woord voor over kan hebben ook. Dat Europa schandalig om gesprongen is met de joden is ook een feit. Toch blijf ik erbij dat Engeland wel degelijk oorlogszuchtig was.
Ik moet nu helaas dringend weg, ben vanavond rond 11uur pas weer thuis, dan geef ik hier graag een toelichting op, ok. Daar heb ik nu geen tijd voor.
Leg dan gelijk ook even uit waarom er Duitsland-Duitsland-Europa staat, ipv drie keer Duitsland. Het schandalige van (sommige (mensen in sommige) landen in) Europa is dat ze de Duitse gruwelen faciliteerden. Om dan in verband met de joden Europa te noemen en Duitsland niet is wederom een staaltje van verschuiven van verantwoordelijkheid die weer op het revisionistische randje balanceert.quote:Op donderdag 3 november 2005 15:50 schreef Guns_n_Roses het volgende:
[..]
Dat Duitsland oorlogszuchtig was, lijkt me vast staan. Dat Duitsland een bewind kende waar men geen goed woord voor over kan hebben ook. Dat Europa schandalig om gesprongen is met de joden is ook een feit. Toch blijf ik erbij dat Engeland wel degelijk oorlogszuchtig was.
Ik moet nu helaas dringend weg, ben vanavond rond 11uur pas weer thuis, dan geef ik hier graag een toelichting op, ok. Daar heb ik nu geen tijd voor.
Dit is trouwens ook een leuk stukje text. Terwijl de vakliteratuur en de meeste gerenomeerde historici nauwelijks waarde hechten aan de vermeende vredesvoorstellen, hebben wij op fok gelukkig een user die hier ver boven staat en voor wie elke discussie met zijn simplistische mede-fok-users ver beneden zijn stand is.quote:Op donderdag 3 november 2005 12:15 schreef Guns_n_Roses het volgende:
(*)
Dit topic is nadrukkelijk níet bedoeld om hier over te discussiëren. Dit vermits de ervaring mij geleerd heeft dat dit doorgaans niet resulteert in een interessante discussie, daar degenen die de geponeerde stelling betwisten dikwijls niet veel verder komen dan het conferentie van München-argument
Klopt, maar als je in een opsomming eerst bij de gruwelen van een oorlog en een dictatoriaal regime het land Duitsland noemt, is het wat typisch om bij de joden dan Europa te noemen, ipv Duitsland. Europa was fout, maar secundair fout ten opzichte van de Duitsers, die primair verantwoordelijk zijn. En daarom noem je niet Europa zonder Duitsland primair te vermelden in deze.quote:Op donderdag 3 november 2005 16:01 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Nee, GnR heeft wel gelijk, wat dat betreft. Europa is schandalig met de gevluchte Joden omgesprongen in de jaren voor de oorlog. Nederland sloot zijn grenzen, Engeland wilde maar een bepaald aantal opnemen en echt niet meer, Joden kregen van Engeland geen toestemming zich te vestigen in het Britse protectoraat Palestina enzovoort. Europa is echt niet brandschoon te noemen op dat gebied.
Maar TS noemt als reden, dat Engeland gewoon oorlog wilde en dat is natuurlijk BS 1e klas.quote:Op donderdag 3 november 2005 16:24 schreef Soul79 het volgende:
Heb nog niet het hele topic gelezen, maar op zich heeft TS gelijk. Met Engeland wilde Hitler helemaal geen oorlog. Churchill accepteerde echter geen vrede met Hitler. Om goede redenen uiteraard.
Dit vind ik zo'n makkelijk verwijt. Is een beetje simpele retoriek, 60 jaar later met alle latere kennis in je hoofd zoiets zeggen.quote:Op donderdag 3 november 2005 16:01 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Nee, GnR heeft wel gelijk, wat dat betreft. Europa is schandalig met de gevluchte Joden omgesprongen in de jaren voor de oorlog. Nederland sloot zijn grenzen, Engeland wilde maar een bepaald aantal opnemen en echt niet meer, Joden kregen van Engeland geen toestemming zich te vestigen in het Britse protectoraat Palestina enzovoort. Europa is echt niet brandschoon te noemen op dat gebied.
Nogal ja.quote:Op donderdag 3 november 2005 16:31 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Maar TS noemt als reden, dat Engeland gewoon oorlog wilde en dat is natuurlijk BS 1e klas.
Man, je snapt toch wel wat ik ermee bedoel? Nazi-Duitsland is niet schandalig met de Joden omgesprongen, omdat het woord ‘schandalig’in dezen geen recht doet aan het toegebrachte leed. Schandalig zou een veel te milde bewoording zijn. Dat behoeft geen verdere uitleg, me dunkt. Ik vermelde expliciet dat Europa, en wel om de reden die Lord_Vetinari reeds aangeeft:quote:Op donderdag 3 november 2005 15:58 schreef FremantleDockers het volgende:
[..]
Leg dan gelijk ook even uit waarom er Duitsland-Duitsland-Europa staat, ipv drie keer Duitsland. Het schandalige van (sommige (mensen in sommige) landen in) Europa is dat ze de Duitse gruwelen faciliteerden. Om dan in verband met de joden Europa te noemen en Duitsland niet is wederom een staaltje van verschuiven van verantwoordelijkheid die weer op het revisionistische randje balanceert.
Zo heb ik het niet bedoeld. Mijn welgemeende excuses als het zo over gekomen is. Ik ben nu eenmaal niet zo gelukkig in het mezelf uitdrukken op een forum. Dat gaat me duidelijk niet goed af, maar ik doe me best.quote:Op donderdag 3 november 2005 16:10 schreef FremantleDockers het volgende:
Dit is trouwens ook een leuk stukje text. Terwijl de vakliteratuur en de meeste gerenomeerde historici nauwelijks waarde hechten aan de vermeende vredesvoorstellen, hebben wij op fok gelukkig een user die hier ver boven staat en voor wie elke discussie met zijn simplistische mede-fok-users ver beneden zijn stand is.
Jezus, jij ziet echt spoken!quote:Op donderdag 3 november 2005 16:18 schreef FremantleDockers het volgende:
[..]
Klopt, maar als je in een opsomming eerst bij de gruwelen van een oorlog en een dictatoriaal regime het land Duitsland noemt, is het wat typisch om bij de joden dan Europa te noemen, ipv Duitsland. Europa was fout, maar secundair fout ten opzichte van de Duitsers, die primair verantwoordelijk zijn. En daarom noem je niet Europa zonder Duitsland primair te vermelden in deze.
Het staat jou vrij zulks te denken. Ik zou je, in mijn optiek, goede boeken kunnen aanbevelen die je anders zullen doen bevroeden. Hopelijk heb je er dan dus ook begrip voor als ik deze mening niet met je deel. Ik weet echter nu al dat je zulke boeken af zult doen als revisionistische BS. Ook al komt zo’n boek bijvoorbeeld gewoon als “afgeschreven” boek uit een universiteitsbibliotheek.quote:Op donderdag 3 november 2005 16:31 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Maar TS noemt als reden, dat Engeland gewoon oorlog wilde en dat is natuurlijk BS 1e klas.
Daarover lopen de meningen dus uiteen. Maar als je deze vraag bevestigend beantwoordt, ben je al snel een revisionist aldus sommigen.quote:Op donderdag 3 november 2005 21:33 schreef LodewijkNapoleon het volgende:
Is er in de loop der jaren eigenlijk nog bekend geworden of de vredespoging van Hess een serieuze was?
Revisionisme kan vele gedaanten hebben. Het kan het ontkennen van de Holocaust zijn (maar dat is een uiterst grove revisionisme), maar het kan ook het verdraaien van gebeurtenissen zijn. Als jij beweert dat Duitsland zo zielig in de oorlog in het westen is getrokken door die verfoeilijke Britten, die alle vredesvoorstellen (van een land wat bewezen had, zich geen fluit aan te trekken van verdragen, overeenkomsten, beloftes van de eigen regering etc.) durfden af te wijzen, dan is ook dat een vorm van revisionisme. Een subtielere vorm dan die hierboven aangegeven, maar een vorm van revisionisme desalniettemin.quote:Op donderdag 3 november 2005 22:47 schreef Guns_n_Roses het volgende:
Ik word trouwens een beetje moe van je constante beschuldigingen van revisionisme. Althans revisionisme in dezen, daar ik weet dat je hiermee nadrukkelijk op het negationistische revisionisme doelt. Iets waar ik eerder al nadrukkelijk afstand van genomen heb.Ik blijf mezelf niet herhalen en zeggen dat ik daar niet van moet hebben, zoals elk weldenkend mens.
Je komt niet echt sterk over in deze. Je verstopt je achter 'beschuldigd van revisionisme' als een martelaar. die de ware zaak niet over het voetlicht krijgt omdat hij wordt tegengewerkt. Dat is geen manier van doen.quote:[..]
Het staat jou vrij zulks te denken. Ik zou je, in mijn optiek, goede boeken kunnen aanbevelen die je anders zullen doen bevroeden. Hopelijk heb je er dan dus ook begrip voor als ik deze mening niet met je deel. Ik weet echter nu al dat je zulke boeken af zult doen als revisionistische BS. Ook al komt zo’n boek bijvoorbeeld gewoon als “afgeschreven” boek uit een universiteitsbibliotheek.
Dat is, opnieuw, een zwaktebod. Als jij overtuigd bent van je gelijk, zul je die overtuiging ergens op baseren. Ik hoor graag waar je dat op baseert omdat, zoals ik al zei, ik een heleboel heb gelezen over WO2 en het Derde Rijk en ik gewoon dingen in jouw posts zie, die ik nergens eerder heb gezien en die door geen enkele gerenomeerd auteur eerder zijn vermeld.quote:Het lijkt me dus dat we het eens zijn dat we het oneens zijn, en ik vermoed niet dat we elkaar in dezen op andere gedachten kunnen brengen. Dat is ook waarom ik deze discussie niet aan wil gaan, het heeft geen zin.
quote:Dat de overwinnaar de geschiedenis schrijft is andermaal gebleken!![]()
Onzin. Dat zegt niemand. Engeland is de oorlog begonnen, zeer tegen hun zin in, omdat ze zich verbonden hadden met het lot van Polen. Feitelijk hadden ze in 38 al in oorlog moeten zijn, omdat ze ook garanties aan Tsjechoslowakije hadden gegeven, maar daar hebben ze zich uitgedraaid. Hitler heeft Engeland in de oorlog gesleept. Engeland heeft alleen geweigerd te capituleren en heeft teruggeknokt, against all odds. Daardoor bleef er binnen Europa een gebied, waar verzet zich kon organiseren en van waaruit Europa in 1944 bevrijd kon gaan worden. De eerste reden dat de Britten gingen knokken was zelfverdediging. De rest van het verhaal is er later bijgekomen.quote:Ik wil nog wel even zeggen dat ik me wel mateloos stoor aan het beeld dat bij sommigen leeft alsof de Britten bij wijze van weldoening de oorlog met Duitsland aan gegaan zijn. Alsof het een soort Verenigde Naties van die tijd waren. Maar goed, dat is blijkbaar het beeld dat moet heersen...
De martelaarsrol staat je niet. En waarom zou het bevestigend antwoorden op die vraag revisionistisch zijn? iedere auteur over WO2 is het er mee eens, dat de poging in Hess' eigen optiek bloedserieus was. Hij was ervan overtuigd, dat hij als 2e man in het Rijk, serieus genomen zou worden door de Britten. Alleen, Hess' eigen wereldbeeld was, zacht gezegd, ietwat verstoord en kwam niet helemaal overeen met de werkelijkheid. Dat neemt niet weg, dat het vanuit zijn eigen gezichtspunt wel degelijk een serieus plan was. De Britten hebben er nooit een tweede blik op geworpen.quote:[..]
Daarover lopen de meningen dus uiteen. Maar als je deze vraag bevestigend beantwoordt, ben je al snel een revisionist aldus sommigen.
En wat verwacht jij dan dat daaruit komt? Of wat verwacht je dan dat er anders wordt in de geschiedschrijving over WO2?quote:Awel, in 2017 weten we misschien meer. Tot dan blijft het dossier 'Rudolf Hess' van de Britse geheime dienst ontoegankelijk staatsgeheim. Bepaalde delen uit het dossier blijven zelfs nog langer verborgen.
Ik zal je nog één keer proberen uit te leggen dat historisch revisionisme níet bestaat uit “verdraaien van gebeurtenissen”, hetgeen jij wilt doen geloven. Historisch revisionisme bestaat uit het analyseren en waar nodig herzien van de geschiedschrijving aan de hand van nieuwe feiten of inzichten. Dit lijkt mij een normale manier om met geschiedenis bezig te zijn. Ik vind het ook uiterst onzinnig om gelijk te denken dat er achter revisionisme een politiek doel schuil gaat, temeer daar je juist inhoudelijk met de geschiedenis bezig bent.quote:Op vrijdag 4 november 2005 07:54 schreef Lord_Vetinari het volgende: Revisionisme kan vele gedaanten hebben. Het kan het ontkennen van de Holocaust zijn (maar dat is een uiterst grove revisionisme), maar het kan ook het verdraaien van gebeurtenissen zijn.
Ik voel dat ik wederom in herhaling moet vallen, maar het zij zo. Ik stel nergens dat Duitsland zo zielig is. Je moet twee dingen los van elkaar proberen te zien. De rol van Duitsland lijkt me duidelijk, ik denk dat we het daar ook redelijk over eens zullen zijn. Ik heb het dus puur over de rol van de Britten. Die ligt mijnsziens anders dan veel mensen doen willen geloven. Dit basseer ik op de bronnen die ik tot mij genomen heb. Zoals je weet bestaat geschiedenis veelal uit het interpreteren van bronnen. Ik vind het jammer dat over dit onderwerp nauwelijks gediscussieerd kan worden, zonder dat je politieke doelen verweten worden; of zonder dat je er van verdacht wordt dat je het voor Nazi-Duitsland op wilt nemen. Die twee dingen staan wat mij betreft los van elkaar. Het is jammer dat sommigen er danig veel moeite mee hebben, dingen seperaat te zien. Kijk ik lees gewoon veel boeken, het liefst boeken met verschillende insteken over het zelfde onderwerp. Dit is mijnsinziens veel interessanter dan steeds min of meer werken te lezen van auteurs/historici met eenzelfde insteek.quote:Als jij beweert dat Duitsland zo zielig in de oorlog in het westen is getrokken door die verfoeilijke Britten
Hierin kan ik je niets anders dan gelijk geven...quote:Het feit dat een boek uit een UB komt, wil overigens niet zeggen dat het een goed boek is.
Mja, het is literair en inhoudelijk gezien waarschijnlijk niet bepaald een goed boek natuurlijk. Maar zoals reeds aangegeven bestaat geschiedenis veelal uit het interpreteren van bronnen. Mein Kampf is min of meer wel een primaire bron natuurlijk.quote:Mein Kampf staat ook in de UB's en dat wil je toch ook geen goed boek noemen?
Nogmaals, ik heb geen zin om deze discussie met je aan te gaan. Dat is zinloos. Jij hebt veel meer bronnen voorhande, en ik weet bij voorbaat al dat dit een verloren zaak is. Met andere woorden, ik kan deze discussie toch nooit winnen, dat zie ik ook wel in. Dit houdt echter niet in dat ik niet ten volle overtuigd ben van mijn gelijk in dit geval, en daar volledig achter sta. Ik realiseer me echter ook wel dat ik deze bevindingen niet op jou over kan brengen. Vandaar dat ik weinig voel voor een discussie hierover. Ik neem aan dat je hier begrip voor hebt.quote:Dat is, opnieuw, een zwaktebod. Als jij overtuigd bent van je gelijk, zul je die overtuiging ergens op baseren. Ik hoor graag waar je dat op baseert omdat, zoals ik al zei, ik een heleboel heb gelezen over WO2 en het Derde Rijk en ik gewoon dingen in jouw posts zie, die ik nergens eerder heb gezien en die door geen enkele gerenomeerd auteur eerder zijn vermeld.
Ach, daar komt het tegenwoordig wel min of meer op neer hoor. Sla eens een willekeurig schoolboek van de middelbare school open zou ik zeggen. Ik heb ooit eens een keer stage moeten lopen in een VWO3-klas. Ging het ook over dit onderwerp. Daar werd dus wel degelijk gedaan alsof Engeland puur uit loyoliteit met de Europese landen handelden, en totaal niet uit eigen belang. Verdere diepgang hierover mocht niet verstrekt worden, omdat dit blijkbaar als “onnodig” bevonden werd.quote:Onzin. Dat zegt niemand.
Ik waag het niet ik twijfel te trekken dat jij veel boeken leest over Wereld Oorlog II en Nazi-Duitsland, maar lees je echt alleen boeken vanuit deze perceptie? Ik bedoel, over dit onderwerp zijn toch veel boeken die iets anders vertellen. Heb je die ook gelezen, maar ga je toch af op de bronnen/boeken die het door jou hierboven geschetste beweren (prima). Of heb je boeken met andere inzichten überhaupt links laat liggen?quote:Hij was ervan overtuigd, dat hij als 2e man in het Rijk, serieus genomen zou worden door de Britten. Alleen, Hess' eigen wereldbeeld was, zacht gezegd, ietwat verstoord en kwam niet helemaal overeen met de werkelijkheid.
Ik weet niet echt wat ik er precies van moet verwachten, maar ik ben er wel erg benieuwd naar!quote:En wat verwacht jij dan dat daaruit komt? Of wat verwacht je dan dat er anders wordt in de geschiedschrijving over WO2?
Ik sla hier uiteraard de plank helemaal mis.quote:Op vrijdag 4 november 2005 07:54 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Ik heb erover na zitten denken. 2000 vredesvoorstellen? Dat zou betekenen, dat er 6 jaar lang elke dag een vredesvoorstel is geweest? Kom op zeg.
Mwa, ik vind het niet zo nodig. Kijk, zijn denkbeelden in samenvatting ken ik toch wel. Ik heb verder niet echt de behoeft om die in detail uitgewerkt te zien, in een onsamenhangend literair weinig hoogstaand werk.quote:Op vrijdag 4 november 2005 13:09 schreef Bramos83 het volgende:
Ik denk dat je Mein Kampf wel zou moeten lezen. Deze beschrijft Hitlers visie op de wereld en verklaren de veroveringsperikelen van de Nazi's. Ik heb het zelf niet gelezen maar weet dat hij het oosten zag als Lebensraum (waar de rassen net slim genoegg waren om verkeersborden te begrijpen). Een lebensraum waar de bevolking zich in dienst moest stellen van het derde rijk, als slaaf wel te verstaan!
Over west Europa dacht hij (neem ik aan) anders. Dit waren gelijke menschen...
correct me if im wrong
Ja, precies. Hitler heeft zich wat dat betreft ook geen betrouwbare partner getoond.quote:Op vrijdag 4 november 2005 16:46 schreef LodewijkNapoleon het volgende:
Kijk, je kan er heel kort over zijn; Hitler wilde het best op een akkoordje gooien met de Engelsen, maar wel op zijn voorwaarden. En waarom hadden de Britten die vredesvoorstellen moeten vertrouwen? De hele periode 1936-1941 bewijst wel dat Hitler zich nooit aan zijn afspraken hield.
Je goedheid ontroert mequote:Op vrijdag 4 november 2005 10:47 schreef Guns_n_Roses het volgende:
[..]
Ik zal je nog één keer proberen uit te leggen
Klopt. Maar dan wel gebaseerd op goede gronden / bronnen. Vage verhaaltjes als 'Ik heb bronnen tot mij genomen' voldoen niet aan die kwalificatie. namen en rugnummers willen we hebben. Eén documentaire van een ietwat twijfelachtig historicus is evenmin een aan die kwalificatie voldoende bron.quote:dat historisch revisionisme níet bestaat uit “verdraaien van gebeurtenissen”, hetgeen jij wilt doen geloven. Historisch revisionisme bestaat uit het analyseren en waar nodig herzien van de geschiedschrijving aan de hand van nieuwe feiten of inzichten.
Oh ja? Ik zou me eens verdiepen in Sovjet Rusland, waar geschiedenis op basis van 'bronnen' werd herzien. Hetzelfde in nazi-Duitsland, waar plotseling alles wat in de verste verte met Joden te maken had gehad in het verleden, uit de geschiedenisboeken verdween. Ook daar gebruikte men dezelfde claim die jij hier nu aanvoert, namelijk op basis van nieuwe inzichten de geschiedenis herschrijven.quote:Dit lijkt mij een normale manier om met geschiedenis bezig te zijn. Ik vind het ook uiterst onzinnig om gelijk te denken dat er achter revisionisme een politiek doel schuil gaat, temeer daar je juist inhoudelijk met de geschiedenis bezig bent.
Het is alleen zo jammer, dat je die bronnen niet wilt noemen, he? En face it: de manier waarop je OP is geformuleerd werpt op zijn minst een schaduwtje van twijfel over wat je hier beweert. Volgens jouw OP namelijk, wou Duitsland vrede en hebben de oorlogszuchtige Britten dat tegengehouden. In navolgende posts heb ik meerdere malen aangegeven, dat ik dat gierende onzin vind, omdat de britten in een dusdanige situatie zaten, militair en economisch, dat het voor hun veel voordeliger zou zijn geweest om WEL vrede te sluiten.quote:[..]
Ik voel dat ik wederom in herhaling moet vallen, maar het zij zo. Ik stel nergens dat Duitsland zo zielig is. Je moet twee dingen los van elkaar proberen te zien. De rol van Duitsland lijkt me duidelijk, ik denk dat we het daar ook redelijk over eens zullen zijn. Ik heb het dus puur over de rol van de Britten. Die ligt mijnsziens anders dan veel mensen doen willen geloven. Dit basseer ik op de bronnen die ik tot mij genomen heb.
Dat laatste roep je over jezelf af, hoor.quote:Zoals je weet bestaat geschiedenis veelal uit het interpreteren van bronnen. Ik vind het jammer dat over dit onderwerp nauwelijks gediscussieerd kan worden, zonder dat je politieke doelen verweten worden; of zonder dat je er van verdacht wordt dat je het voor Nazi-Duitsland op wilt nemen.
Ja, ho even. Er is een verschil tussen boeken met verschillende insteek lezen en boeken lezen met verschillende insteek, die onderbouwd worden door falsifieerbaar bronnen- en archiefmateriaal. Zoals hierboven al gezegd wemelt dat document op de ene foto van de fouten. Ik durf dus best vraagtekens te zetten bij de authenticiteit van dat document.quote:Die twee dingen staan wat mij betreft los van elkaar. Het is jammer dat sommigen er danig veel moeite mee hebben, dingen seperaat te zien. Kijk ik lees gewoon veel boeken, het liefst boeken met verschillende insteken over het zelfde onderwerp. Dit is mijnsinziens veel interessanter dan steeds min of meer werken te lezen van auteurs/historici met eenzelfde insteek.
De gevoeligheid van WO2 heeft er weinig mee te maken. Daar gaat, voor zover ik kan zien, de discussie ook niet over. de discussie gaat erover, dat jij een fundamenteel punt van WO2 aanvalt, zonder dat te onderbouwen.quote:Overigens geldt dit voor tal van thema’s. Persoonlijk vind ik de Tweede Wereldoorlog geschiedkundig gezien niet zo heel interessant. Nee, dat stel ik verkeerd. Ik vind veel andere periode’s in de geschiedenis interessanter. Maar het is duidelijk dat WO II en gerelateerde onderwerpen nog steeds erg gevoelig liggen, en ik denk dat dat ook bijdraagt aan het in mijn ogen onprettig discussieklimaat dezer discussie.
Welnee. Mein Kampf is geen primaire bron, voornamelijk omdat een groot deel ervan gewoon verzonnen is door Hitler. Je kunt het hoogstens zien als een persoonlijk statement van Hitler met wat hij van plan was als hij de macht kreeg.quote:[..]
Mja, het is literair en inhoudelijk gezien waarschijnlijk niet bepaald een goed boek natuurlijk. Maar zoals reeds aangegeven bestaat geschiedenis veelal uit het interpreteren van bronnen. Mein Kampf is min of meer wel een primaire bron natuurlijk.
Ik heb het ook gelezen. Het is inderdaad erg taai, maar wel fascinerend. Zoals Kershaw al zegt: Als de leiders van Europa het gelezen hadden in de jaren 30 was er misschien een hoop ellende voorkomen.quote:Ik heb overigens geen behoefte dit boek te lezen, denk dat ik er misselijk van word. Bovendien schijnt het geheel buitengewoon langdradig, en érg slecht geschreven te zijn. Met andere woorden, er is geen doorkomen aan. Een Turkse vriend van me heeft het overigens wel gelezen, maar dan de vertaling in het Turks, die vond het nog wel redelijk interessant. Maar dat gaat verder offtopic.
Kijk, en dat ondergraaft dus je hele positie. Jij poneert een stelling, waarvan je 100% overtuigd bent. Maar je weigert erover te discussiëren omdat ik meer bronnen heb? Sorry, maar dat snap ik even niet?quote:[..]
Nogmaals, ik heb geen zin om deze discussie met je aan te gaan. Dat is zinloos. Jij hebt veel meer bronnen voorhande, en ik weet bij voorbaat al dat dit een verloren zaak is.
Nee dus. Zo overtuigd van je eigen gelijk ben je dus niet, anders zou je alles op alles zetten om iemand die het niet met je eens is, te overtuigen. Met bronnen, citaten, archiefstukken, ingescande documenten, whatever. Maar niet een stelling poneren en vervolgens, als iemand je erop aanvalt, je terugtrekken achter 'ik kan de discussie toch niet winnen' en 'ik word beschuldigd van revisionisme'. Want dan had je dit topic niet moeten openen.quote:Met andere woorden, ik kan deze discussie toch nooit winnen, dat zie ik ook wel in. Dit houdt echter niet in dat ik niet ten volle overtuigd ben van mijn gelijk in dit geval, en daar volledig achter sta. Ik realiseer me echter ook wel dat ik deze bevindingen niet op jou over kan brengen. Vandaar dat ik weinig voel voor een discussie hierover. Ik neem aan dat je hier begrip voor hebt.
Boeken die iets anders vertellen overtuigen zelden. Ze baseren zich op vage bronnen, noemen vaak helemaal geen bronnen en beweren plotseling nieuwe inzichten te halen uit bronnen die al uit en ten treure dooe gerenommeerde historici zijn uitgepluisd. Sorry, ik ben opgeleid met het idee, dat een bron onveranderlijk is en slechts anders interpreteerbaar als er ondersteunend bewijsmateriaal is. Zonder dat, is een bron voor mij precies dat. Een primaire bron, die face value geaccepteerd moet worden. je kunt de dagboeken van Goebbels wel als 100 % waarheid zien, als er geen materiaal uit andere bronnen is, die bevestigt wat hij schrijft, zal zelfs een dergelijke bron met scepsis bekeken worden.quote:[..]
Ik waag het niet ik twijfel te trekken dat jij veel boeken leest over Wereld Oorlog II en Nazi-Duitsland, maar lees je echt alleen boeken vanuit deze perceptie? Ik bedoel, over dit onderwerp zijn toch veel boeken die iets anders vertellen. Heb je die ook gelezen, maar ga je toch af op de bronnen/boeken die het door jou hierboven geschetste beweren (prima). Of heb je boeken met andere inzichten überhaupt links laat liggen?
Hij geeft privé wel aan, dat dit meer bedoeld is om Engeland onder druk te zetten, dan als een serieuze aanzet tot een invasie.quote:Op vrijdag 4 november 2005 17:18 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Even een korte samenvatting:
24 Juni 1940 is er de wapenstilstand met Frankrijk
Op 2 juli kreeg de Wehrmacht de mededeling dat Hitler een landing in Engeland wenselijk achtte . Op 16 juli ondertekent hij daartoe zijn legerorder nr 16.
Hij heeft ook de troepen voor Duinkerken laten halt houden, maar dat was ook zo'n typische mosterd-na-de-maaltijd actie.quote:Op vrijdag 4 november 2005 21:56 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Hij geeft privé wel aan, dat dit meer bedoeld is om Engeland onder druk te zetten, dan als een serieuze aanzet tot een invasie.
Voor het gegeven dat er meerdere vredesvoorstellen zijn geweest vanuit Duitse zijde, zijn afdoende bronnen. In welke mate die voorstellen wat voorstelden valt over te twisten. Wat betreft het “7punten-plan” zijn de bronnen inderdaad op zijn minst érg karig te noemen. Maar juist dát was voor mij de reden dit topic te openen: kijken of er hier misschien meer bronnen van voorhande zijn.quote:Op vrijdag 4 november 2005 21:55 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Eén documentaire van een ietwat twijfelachtig historicus is evenmin een aan die kwalificatie voldoende bron.
Dat klopt. Ik bedoelde dan ook te zeggen dat achter historisch revisionisme niet noodzakelijkerwijs een politiek doel hoeft schuil te gaan. Dat het in de geschiedenis vaak gebleken is dat dit wél het geval is, lijkt me inderdaad buiten kijf staan.quote:Oh ja? Ik zou me eens verdiepen in Sovjet Rusland, waar geschiedenis op basis van 'bronnen' werd herzien. Hetzelfde in nazi-Duitsland, waar plotseling alles wat in de verste verte met Joden te maken had gehad in het verleden, uit de geschiedenisboeken verdween. Ook daar gebruikte men dezelfde claim die jij hier nu aanvoert, namelijk op basis van nieuwe inzichten de geschiedenis herschrijven.
Ik zeg ook nergens dat ik volledig geloof in het bestaan van dit document, en dat ik niet open sta voor de optie dat het ‘nonsens’ is (*). Ik twijfel er echter niet zo heel erg aan. Immers de historicus Allen zegt zich te beroepen op die dossiers uit het Public Record Office, waar de geheimhoudingsplicht pas enkele jaren geleden van vervallen is. Met andere woorden, dit lijkt me verifieerbaar. Als de heer Allen dit dan uit zijn duim gezogen heeft, lijkt het me dat dit reeds lang aan het licht gebracht was door andere historici, en zijn verhaal alzo weerlegt.quote:Zoals hierboven al gezegd wemelt dat document op de ene foto van de fouten. Ik durf dus best vraagtekens te zetten bij de authenticiteit van dat document.
quote:Op donderdag 3 november 2005 14:10 schreef Guns_n_Roses het volgende:
Oh ja, Lord_Vetinari.
Hierbij enkele capture's uit de dvd. Zodat je ziet, dat áls het nonsens is, dat ik ze in ieder geval niet verzonnen heb. Hopelijk laat je dit topic daarom open.
Zo ervaar ik het toch wel degelijk hoor. Niet zozeer van jou uit hoor. Maar ik voel me toch wel enigszins onheus bejegend door FremantleDockers. Ter illustratie, gelijk in de eerste reply word ik reeds gekoppeld aan een rabiate negationistquote:De gevoeligheid van WO2 heeft er weinig mee te maken. Daar gaat, voor zover ik kan zien, de discussie ook niet over
Hmmm, ok. Wil jij mij dan eens uitleggen wat de begrippen primaire, secundaire en tertiaire bron precies behelzen (in de context van het vakgebied geschiedenis)? Geschiedenis heb ik nooit op academisch niveau genoten.quote:Welnee. Mein Kampf is geen primaire bron, voornamelijk omdat een groot deel ervan gewoon verzonnen is door Hitler. Je kunt het hoogstens zien als een persoonlijk statement van Hitler met wat hij van plan was als hij de macht kreeg.
Oh, waarom? Ik vind het prima als jou een andere mening is toegedaan. Ik voel niet zo zeer de behoefte om jou op andere gedachten te brengen. Gelukkig ben ik geen politicusquote:Zo overtuigd van je eigen gelijk ben je dus niet, anders zou je alles op alles zetten om iemand die het niet met je eens is, te overtuigen.
quote:Maar niet een stelling poneren en vervolgens, als iemand je erop aanvalt, je terugtrekken achter 'ik kan de discussie toch niet winnen' en 'ik word beschuldigd van revisionisme'. Want dan had je dit topic niet moeten openen.
Die eerste alineaquote:Op vrijdag 4 november 2005 23:55 schreef Guns_n_Roses het volgende:
Ik geef wel toe dat het waarschijnlijk verstandiger was geweest om de eerst alinea uit de OP weg te laten. Ik schreef deze alinea puur ter inleiding. Gelijk toen ik dit geschreven had, realiseerde ik me dat dit wellicht een discussie zou uitlokken.
Je had die alinea idd weg moeten laten.quote:Voor mij is het klaar dat Duitsland altijd uit is geweest op een vrede met de Britten, en dat Churchill en de zijnen de ware drijvende krachten achter een oorlog, die vele miljoenen levens eiste, waren. Zij hebben de vrede nooit gewild, eender wat voor vredesvoorstel er aangeboden werd. (*)
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |