nee, een onderneming draagt bij omdat ze waarde toevoegt voor de stakeholders (waarbij klanten natuurlijk de belangrijkste zijn). Winst is geen doel maar een middel om continuiteit te waarborgen.quote:Op maandag 31 oktober 2005 11:24 schreef McCarthy het volgende:
[..]
ze draagt bij aan de maatschappij doordat ze winst maakt.
dat was de implicatie die ik gaf.quote:Op maandag 31 oktober 2005 11:30 schreef Xtreem het volgende:
[..]
nee, een onderneming draagt bij omdat ze waarde toevoegt voor de stakeholders (waarbij klanten natuurlijk de belangrijkste zijn). Winst is geen doel maar een middel om continuiteit te waarborgen.
goed, dat wordt dus geen TPG meer voor mijquote:Op maandag 31 oktober 2005 11:35 schreef Xtreem het volgende:
Overigens kan, mits de klanten er waarde aan hechten, 'corporate philanthropy' wel degelijk bij dragen aan de positionering en de marketing van een bedrijf.
Het bekendste voorbeeld is natuurlijk TPG, dat stopte met het sponsoren van een Golf toernooi en voor dat bedrag in natura diensten ging verlenen voor het World Food Program. Dat heeft ontzettend voor positivie free publicity opgeleverd, het imago van TPG bijzonder goed gedaan en meer betrokkenheid/ motivatie bij werknemers veroorzaakt.
Jij hebt liever dat ze een golf toernooi sponsoren?quote:Op maandag 31 oktober 2005 11:41 schreef McCarthy het volgende:
[..]
goed, dat wordt dus geen TPG meer voor mij![]()
Ga eens een tijdje in de ontwikkelingshulp werken, en kom er achter hoe geweldig de overheden dat doen en hoe allerlei particuliere initiatieven dat doen.quote:Op zondag 30 oktober 2005 22:19 schreef Dromenvanger het volgende:
De taak van ontwikkelingshulp blijft liggen bij de overheid als je het mij vraagt.
Precies, daaruit blijkt dan ook dat je het gewoon niet snapt.quote:Op maandag 31 oktober 2005 12:13 schreef McCarthy het volgende:
ik ga voor het golf toernooi
Er mag best wel geld gegeven worden, als minimaal 85% van het gegeven geld naar goede doelen gaan binnen nederland. De overige 15% is praktisch geld dumpen in een bodemlozeput, maar dat gaat om het idee. (als het aan mij had gelegen dan was het 95% om 5% geweest, maar het moet wel redelijk blijven)quote:Op zondag 30 oktober 2005 18:58 schreef Johan24 het volgende:
[..]
Moeten bedrijven meer doen voor goede doelen?
Daar komt het in principe wel op neer, het enige wat wij bereikt hebben met ontwikkelingshulp is dat ze elkaar nu niet meer met speren achtervolgen maar met hi-tech automatische machine geweren.quote:Op maandag 31 oktober 2005 15:24 schreef Posdnous het volgende:
Want alle goede doelen buiten NL zijn een bodemloze put.
Ze hebben alles al geprobeerd, het werkt gewoon niet. Zelfs mensen uit die ontwikkelingsgebieden zeggen dat.quote:Op maandag 31 oktober 2005 15:42 schreef Posdnous het volgende:
Tja, dat ligt meer aan de manier van ontwikkelingshulp dan aan de hulp an sich lijkt me.
hier heeft het probleem altijd al gezeten, maar de westerlingen waren egoistisch en sloten hun oogkleppen hiervoor, men dacht: "laten we geld geven dan is ons geweten in ieder geval gesust en voor de rest zoeken ze het maar uit".quote:Op maandag 31 oktober 2005 15:46 schreef Posdnous het volgende:
allerlei corrupte regeringen in stand worden gehouden.
O ja?quote:Op maandag 31 oktober 2005 15:46 schreef Posdnous het volgende:
Onzin, er zijn genoeg projecten die wel werken.
Hoezo? Als dat beter blijkt te werken, moet je daar voor kiezen natuurlijk.quote:Bovendien is het argument 'om dan maar helemaal niks te doen' wel heel erg simpel natuurlijk.
Die corrupte regeringen, dat is inderdaad een probleem. Maar ik denk dat het een verschrikkelijke overschatting is van de macht van het westen als je denkt dat we daar echt iets aan kunnen doen.quote:Ontwikkelingssamenwerking is gewoon nutteloos zaolang natuurlijke bronnen en whatever aan de andere kant weer gewoon gratis de deur uit gaan en allerlei corrupte regeringen in stand worden gehouden.
ga eens een tijdje in de ontwikkelingshulp, in afrika, dan krijg je een wat ander inzicht in de materie.quote:Op maandag 31 oktober 2005 15:42 schreef Posdnous het volgende:
Tja, dat ligt meer aan de manier van ontwikkelingshulp dan aan de hulp an sich lijkt me.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |