Nee dat is niet fout....quote:Op woensdag 26 oktober 2005 15:20 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Brazilie is zeker een heel fijn en mooi land. ben daarom ook blij dat ik er woon. ben er trots op.
De problemen in de favela's is veelal drugsgerelateerd, met machtige drugsbendes, welke vaak nog en beter wapenarsenaal hebben dan de politieeenheden.
De eerzame favela bewoner die hier tussen moet leven heeft geen keuze. Weggaan kan niet want er is geen geld voor een verhuizing. Je verweren tegen die drugsbendes kan ook niet want anders lig je zelf tussen 6 latjes.
De favela's zijn doorgaans ontstaan in de jaren 80/90. Toen er een binnenlandse migratie stroom op gang kwam omdat men uit het noorden op zoek was naar werk in het zuiden. Vaak was dat een groot drama en belandde men in favela's.
Corrigeer me mocht ik het fout hebben.
Met een risico op gevangenisstraf of wat dan ook. Je bent in overtreding.quote:
Ik heb er wel last van. Je weet nooit wat er met dat wapen gebruikt, wie het in zijn bezit krijgt, wie het steelt enz enz. Kijk maar hoe dat in Amerika gaat. Waarom zijn hier veel minder van die moordpartijen op scholen dan in de VS denk je?quote:Jij hebt er niet echt last van, dat roep je alleen maar om je eigen moraal op te dringen aan anderen. Je hebt het over de 'afschuwelijke gevolgen' van wapenbezit, en die zijn er niet. Er zijn pas erge gevolgen bij gebruik van dat wapen, en als ik ooit iemand neerschiet dan zie je maar wat je doet. Tot die tijd, bemoei je met je eigen zaken.![]()
Dat klopt idd als een bus.quote:Op woensdag 26 oktober 2005 15:31 schreef Brasileira het volgende:
mensen moeten ook met pistolen leren omgaan voordat ze er 1 kopen...heel veel weten niet hoe ze ermee om moeten gaan en hebben er wel 1 thuis...voordat je het weet....gaat een inbreker ervandoor met je pistool...dan heb je er nog niks aan gehad
De cultuur van elkaar lekker overhoop knallen? Nee hoor, mensen zijn beter af zonder wapens.quote:Op woensdag 26 oktober 2005 15:12 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
*kuch*mompeld iets over cultuur*kuch*
Ja, dat weet ik, maar daar valt, naar ik inschat, niets aan te veranderen.quote:Op woensdag 26 oktober 2005 15:34 schreef SCH het volgende:
[..]
Met een risico op gevangenisstraf of wat dan ook. Je bent in overtreding.
Dat hangt van een waslijst aan factoren af. Het Blijft echter een feit dat van een pistool niemand sterft.quote:Ik heb er wel last van. Je weet nooit wat er met dat wapen gebruikt, wie het in zijn bezit krijgt, wie het steelt enz enz. Kijk maar hoe dat in Amerika gaat. Waarom zijn hier veel minder van die moordpartijen op scholen dan in de VS denk je?
Dat is je eigen redenering, de dwaasheid komt voort uit je onbegrip.quote:Op woensdag 26 oktober 2005 15:18 schreef du_ke het volgende:
[..]
Dan zou je er dus ook geen problemen mee hebben als je voor die zaken gestraft wordt? Toch een mooie boel als iedereen maar zelf wetten uit gaat pikken die hem al of niet bevallen? Ja ik vind 120 op de snelweg te langzaam dus ga ik standaaard 160 rijden. Stoppen voor rood licht vind ik slecht voor m'n eigen veiligheid m'n auto is groot zat ik rijd wel door. Diefstal is niet erg als de ander het kan missen dus ik jat de V&D leeg. Zie de dwaasheid van je eigen redenering niet in?
Waarom zou ik aan jou moeten verantwoorden waarom ik een vuurwapen in huis heb? (Dat heb ik overigens niet.) Het is heel typerend voor het Nederlandse klimaat dat jij voor een ander wilt bepalen of dat wel of niet terecht is.quote:Tot je dat wapen gebruikt waarvoor het bedoeld is. Maar waar heb je dan een wapen voor nodig als het toch onschadelijk is? Vertel me dat dan eens, om stoer mee toen tegenover je vriendjes? Of om iemand mee te bedrijgen die niet helemaal meewerkt?
Ach, objectieve rechtvaardigheid bestaat niet. Of ik het zou doen? Dat denk ik niet. En dan vooral omdat ik de bak inga, want ik denk wel dat ik daartoe in staat zou zijn. Maar ik doelde eigenlijk meer op zelfverdediging. Maar nogmaals wil ik vragen waarom het nodig zou moeten zijn iets onschadelijks te verantwoorden.quote:Op woensdag 26 oktober 2005 15:22 schreef du_ke het volgende:
[..]
Wat voor noodgevallen zie je dan dat je je op dergelijke moet verdedigen? Of denk je dat het gerechtvaardig is een inbreker dood te schieten?
quote:Zeer zeker.
Ik zeg niet dat er geen causaal verband zal ontstaan, alleen dat het er niet is. Mocht dat er komen vind ik het eventueel terecht dat ik opgesloten word, afhankelijk van de situatie.quote:Gelukkig denkt de meerderheid van Nederland daar anders over. Wapens zijn geen speelgoed en gebruik ervan moeten we gewoon aan profs overlaten. En hoe weet je zo zeker dat er geen causaal verband zal ontstaan tussen jouw bezit en gebruik? Wat nou als alles een keer tegenzit en je net bedenkt dat dat ding nog onder je bed ligt?
Of wat als eventueel nageslacht dat ding vind tijdens het spelen?
Ga je eens verdiepen in de Braziliaanse cultuur en je zult zien dat het verschil met de Nederlandse cultuur erg erg groot is.quote:Op woensdag 26 oktober 2005 15:40 schreef SCH het volgende:
[..]
De cultuur van elkaar lekker overhoop knallen? Nee hoor, mensen zijn beter af zonder wapens.
Dan is het dus te laatquote:Op woensdag 26 oktober 2005 15:45 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Ik zeg niet dat er geen causaal verband zal ontstaan, alleen dat het er niet is. Mocht dat er komen vind ik het eventueel terecht dat ik opgesloten word, afhankelijk van de situatie.
Ik laat ze afhangen van mijn interpretatie van jouw tekstenquote:Probeer eens wat rustiger te lezen, en je interpretaties van de tekst af te laten hangen, en niet van aannames.
Ja, dat zeg ik. In Brazilie zit het in de cutluur dat wapenbezit normaal is en daardoor vallen er veel meer doden dan hier. Waarom zou je daar zo vastberaden aan vasthouden?quote:Op woensdag 26 oktober 2005 15:45 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Ga je eens verdiepen in de Braziliaanse cultuur en je zult zien dat het verschil met de Nederlandse cultuur erg erg groot is.
Wapenbezit is hier niet gebruikelijk. De meesten hebben er zelfs geen.quote:Op woensdag 26 oktober 2005 15:49 schreef SCH het volgende:
[..]
Ja, dat zeg ik. In Brazilie zit het in de cutluur dat wapenbezit normaal is en daardoor vallen er veel meer doden dan hier. Waarom zou je daar zo vastberaden aan vasthouden?
dat is niet de enige oorzaak van de velen doden...quote:Op woensdag 26 oktober 2005 15:49 schreef SCH het volgende:
[..]
Ja, dat zeg ik. In Brazilie zit het in de cutluur dat wapenbezit normaal is en daardoor vallen er veel meer doden dan hier. Waarom zou je daar zo vastberaden aan vasthouden?
Hoe bedoel je?quote:Op woensdag 26 oktober 2005 15:39 schreef Brasileira het volgende:
dat is waar maar in nederland heb je deze problemen ook niet toch...
dat mensen elkaar gaan beschieten om drugs en de armoede.....je kan nederland niet gaan lopen vergelijken met brazilie...kijk alleen al naar de grote van het land. Heel nederland is net zo groot als mn geboortestad....best lachwekkend!!!!quote:
Dat klopt idd.quote:Op woensdag 26 oktober 2005 16:02 schreef Brasileira het volgende:
[..]
dat mensen elkaar gaan beschieten om drugs en de armoede.....je kan nederland niet gaan lopen vergelijken met brazilie...kijk alleen al naar de grote van het land. Heel nederland is net zo groot als mn geboortestad....best lachwekkend!!!!![]()
Ik ben geboren in São Paulo...Jabaquara....quote:Op woensdag 26 oktober 2005 16:08 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Dat klopt idd.
Echter willen sommige mensen maar niet begrijpen dat de cultuur in Brazilie anders is en dat er drugsbendes zijn die voor het overgroyte deel verantwoordelijk zijn voor het dodenaantal in Brazilie.
Een verbod op de handel in vuurwapens en munitie heeft dan ook totaal geen zin omdat de kwaadwillenden wel op illegale manier dan aan hun wapens komen en dit de bendes nog meer geld naast drugs zal gaan opleveren en daardoor nog machtiger worden dan ze al zijn.
Welke stad kom je vandaan? Woon zelf op 100 kilometer van Grande São Paulo nabij SJC (thuishaven van Embraer).
Jazekerquote:Op woensdag 26 oktober 2005 16:11 schreef Brasileira het volgende:
[..]
Ik ben geboren in São Paulo...Jabaquara....
Zit je nu momenteel ook in Brazilie???
maar ben je daar alleen?? Zonder familie ensow/?? Wat doe je daar dan...werk....?? Of ben je braziliaans???quote:Op woensdag 26 oktober 2005 16:14 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Jazeker
Woon hier al enige tijd legaal. Heb een RG, CPF, echter nog geen titulo eleitoral. Moet ik nog 3 jaar op wachten![]()
Gelukkig niet alleen, maar gelukkig getrouwd met mijn vrouwquote:Op woensdag 26 oktober 2005 16:35 schreef Brasileira het volgende:
[..]
maar ben je daar alleen?? Zonder familie ensow/?? Wat doe je daar dan...werk....?? Of ben je braziliaans???
owwwh je bent getrouwd met een braziliaanse vrouw??? Wat leuk!! Bevalt t jequote:Op woensdag 26 oktober 2005 16:49 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Gelukkig niet alleen, maar gelukkig getrouwd met mijn vrouw![]()
Familie woont in Duitsland en Nederland welke ik weer eens ga bezoeken eind dit jaar.
Hehehehe ja hoor. Het bevalt me uitstekend. Al gaan we niet meer zovaak uit als we in het verleden deden.quote:Op woensdag 26 oktober 2005 16:53 schreef Brasileira het volgende:
[..]
owwwh je bent getrouwd met een braziliaanse vrouw??? Wat leuk!! Bevalt t je??? Ghihihi...
jah ok......maar je kan toch zoveel andere dingen ervoor in de plaatsdoen...dat is t fijne van nederland...dat je alleen over straat kan onder angst.....quote:Op woensdag 26 oktober 2005 17:05 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Hehehehe ja hoor. Het bevalt me uitstekend. Al gaan we niet meer zovaak uit als we in het verleden deden.
Om de boel dan toch maar wat ontopic te houden (je mag me evt. mailen met vragen oid) heb ik zelf nooit iets gemerkt van onveiligheid.quote:Op woensdag 26 oktober 2005 17:35 schreef Brasileira het volgende:
[..]
jah ok......maar je kan toch zoveel andere dingen ervoor in de plaatsdoen...dat is t fijne van nederland...dat je alleen over straat kan onder angst.....
maar tegenover die voordelen staan ook nadelen![]()
Jij wilt van tevoren straffen gaan uitdelen, just in case?quote:
Ik zal dan wel wat duidelijker schrijven.quote:Ik laat ze afhangen van mijn interpretatie van jouw teksten.
Ja als je iets bezit wat wettelijk verboden is wel ja.quote:Op donderdag 27 oktober 2005 00:02 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Jij wilt van tevoren straffen gaan uitdelen, just in case?
[..]
Goed plan.quote:Ik zal dan wel wat duidelijker schrijven.![]()
Dat is een cirkelredenatie; iets moet verboden zijn omdat het verboden is.quote:Op donderdag 27 oktober 2005 00:19 schreef du_ke het volgende:
[..]
Ja als je iets bezit wat wettelijk verboden is wel ja.
Het is verboden omdat het gevaarlijk speelgoed is. Bedoeld om mee te doden en daarom in de meeste gevallen terecht voorbehouden aan professionals.quote:Op donderdag 27 oktober 2005 00:21 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Dat is een cirkelredenatie; iets moet verboden zijn omdat het verboden is.
Dan zullen de mijne wel kapot zijn, ik bezit al jaren vuurwapens en er is nog niemand mee gedood... Natuurlijk is vrij wapenbezit in een angstcultuur als Nederland geen goed idee, maar zoals het nu geregeld is vind ik het prima. Ik heb een vergunning omdat ik sportschutter ben, maar reken maar dat wanneer mijn leven ervan afhangt, ik echt niet naar een keukenmes grijp.quote:Op woensdag 26 oktober 2005 15:18 schreef du_ke het volgende:
Tot je dat wapen gebruikt waarvoor het bedoeld is. Maar waar heb je dan een wapen voor nodig als het toch onschadelijk is? Vertel me dat dan eens, om stoer mee toen tegenover je vriendjes? Of om iemand mee te bedrijgen die niet helemaal meewerkt?
Dan moeten we er maar voor zorgen dat je vergunning wordt ingetrokken.quote:Op donderdag 27 oktober 2005 05:09 schreef Evil_Jur het volgende:
Ik heb een vergunning omdat ik sportschutter ben, maar reken maar dat wanneer mijn leven ervan afhangt, ik echt niet naar een keukenmes grijp.
Daarom hoor je dus geen wapen in huis te hebben, als je er blijkbaar niet mee om kan gaan en niet voor jezelf in kan staan. Je hebt die vergunning vanwege de sport en daar hoort het bij te blijven. Als jij stelt dat je het wapen ter zelfverdediging gaat gebruiken, dan heb je die vergunning onterecht.quote:Op donderdag 27 oktober 2005 09:31 schreef Evil_Jur het volgende:
Wat een onzin, als je de keuze hebt tussen doden of gedood worden maakt iedereen dezelfde.
Nuanceren , is niet je beste punt.quote:Op woensdag 26 oktober 2005 15:06 schreef SCH het volgende:
Dat komt dus onder andere juist door het feit dat mensen zo makkelijk aan een illegaal wapen kunnen komen.
quote:Op donderdag 27 oktober 2005 09:57 schreef Drugshond het volgende:
[..]
Nuanceren , is niet je beste punt.![]()
Bij een levensbedreigende situatie, staat het leven van mezelf en het gezin op de eerste plaats.quote:Op donderdag 27 oktober 2005 09:34 schreef SCH het volgende:
Daarom hoor je dus geen wapen in huis te hebben, als je er blijkbaar niet mee om kan gaan en niet voor jezelf in kan staan. Je hebt die vergunning vanwege de sport en daar hoort het bij te blijven. Als jij stelt dat je het wapen ter zelfverdediging gaat gebruiken, dan heb je die vergunning onterecht.
Het verschil tussen legale en illegale vuurwapens.quote:
Dat is nou juist de reden dat je niet zomaar een vuurwapen in huis mag hebben.quote:Op donderdag 27 oktober 2005 10:01 schreef Drugshond het volgende:
[..]
Bij een levensbedreigende situatie, staat het leven van mezelf en het gezin op de eerste plaats.
De overheid kan veel dingen verlangen van de burger, totdat de koek op is. En je zelf die beslissing moet maken. Vraag jezelf eerst maar eens af wie hier als eerste over de scheef gaat.
Een sportwapen gebruiken om een inbreker neer te schieten is illegaal.quote:Op donderdag 27 oktober 2005 10:03 schreef Drugshond het volgende:
[..]
Het verschil tussen legale en illegale vuurwapens.
Met het eerste heb ik geen enkel probleem..... het tweede wel.
Jij maakt het onderscheid duidelijk niet.
Omdat er bij levensbedreigende situaties er geen wet van toepassing is. Dan is er inderdaad 1 wet = noodwetquote:Op donderdag 27 oktober 2005 10:05 schreef SCH het volgende:
Dat is nou juist de reden dat je niet zomaar een vuurwapen in huis mag hebben.
Waarom is soms ineens de wet niet meer zo belangrijk?
quote:Op donderdag 27 oktober 2005 10:10 schreef Evil_Jur het volgende:
Natuurlijk, we hebben het ook niet over een inbreker doden, onderscheid maken is inderdaad niet je beste kant.
Laat dat nou maar aan de rechter overquote:Op donderdag 27 oktober 2005 10:10 schreef Drugshond het volgende:
[..]
Omdat er bij levensbedreigende situaties er geen wet van toepassing is. Dan is er inderdaad 1 wet = noodwet
Toch wel, kijk maar naar juweliers die op die manier hun wapen gebruikte.quote:Op donderdag 27 oktober 2005 10:10 schreef Evil_Jur het volgende:
Natuurlijk, we hebben het ook niet over een inbreker doden, onderscheid maken is inderdaad niet je beste kant.
Dat voorval ken ik erg goed.. was in Tilburgquote:Op donderdag 27 oktober 2005 10:28 schreef SCH het volgende:
Toch wel, kijk maar naar juweliers die op die manier hun wapen gebruikte.
quote:De agenten die op 28 februari de door de Tilburgse juwelier M.-Pijnenburg neergeschoten overvaller inrekenden, kregen pas bij aankomst bij het cellenblok de ernst van de situatie door. Dat wijst het onderzoek van de Rijksrecherche naar de gang van zaken uit. Ze riepen direct de hulp van de GGD in. Die mocht niet meer baten. De 26-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats overleed kort na aankomst in het complex aan de Ringbaan West. Er lopen nog twee onderzoeken naar de overval op Aug.-Pijnenburg. Het dossier over het neerschieten van de overvaller door juwelier Pijnenburg is nog niet voltooid. Daardoor is nog onduidelijk of hij vervolgd wordt. Hoewel er twee verdachten (een overvaller en een stroman) zijn aangehouden, is onduidelijk wanneer hun zaak voorkomt. De exclusieve juwelierszaak Aug.-Pijnenburg in de Heuvelstraat werd op donderdag 28 februari overvallen door drie mannen. Een stroman zorgde ervoor dat een bewaker de deur opende. Daarop renden beide overvallers naar binnen.Een 26-jarige man was gewapend met een vuurwapen, de ander had een grote moker bij zich. De bewakers en het personeel werden gedwongen op de grond te gaan liggen. Daarop begonnen beide overvallers vitrines leeg te halen. De 26-jarige man leegde een toonkast bij de trap naar de eerste verdieping. Juwelier Pijnenburg, die op de eerste verdieping was, kwam enkele treden naar beneden en schoot de overvaller, die zijn vuurwapen niet op hem gericht had, neer. Tijdens de overval werd voor 240.000 euro aan sieraden gestolen of beschadigd. Het is onduidelijk of de buit geheel of gedeeltelijk terug is.
Poeh he, 1 weekje cel en hij was alweer vrijgelaten.quote:Juwelier: Ik wilde personeel beschermen
TILBURG - Vier kogels vuurde de Tilburgse juwelier Marc Pijnenburg af tijdens de gewelddadige overval op zijn winkel, waarbij hij een 28-jarige rover van Marokkaanse afkomst doodschoot. De Federatie Goud en Zilver, met ruim 600 aangesloten juweliers de grootste van ons land, zegt vanwege het toenemende geweld tegen winkeliers alle begrip te hebben voor Pijnenburgs actie.
Afgelopen weekeinde werd Marc Pijnenburg (40) vrijgelaten. Ruim een week lang zat hij in het huis van bewaring. Samen met zijn echtgenote is hij direct op vakantie gegaan. Om enkele dagen tot rust te komen, weet zijn raadsman mr. R. Milo. "Sommigen zien mijn cliënt als een held. Maar zo voelt hij zich beslist niet, eerder knap beroerd. Na een brute overval op zijn zaak wordt hij nu als dader beschouwd en belandt hij in de cel. Dat is natuurlijk geen pretje."
We schrijven donderdag 28 februari kort voor het middaguur als een onbekende man wapperend met een soort reparatiebon aanbelt bij de zwaarbewaakte juwelierswinkel aan de Heuvelstraat in hartje Tilburg. Een personeelslid draait nietsvermoedend de deur van het slot. Op dat moment stormen er drie met vuurwapens en mokerhamers gewapende mannen met een tas om hun middel de winkel binnen.
Glasgerinkel
De vier aanwezige personeelsleden worden gedwongen op de grond te gaan liggen. Vervolgens slaan de mannen de vitrines aan diggelen. Marc Pijnenburg zit op dat moment samen met zijn echtgenote en een bevriend echtpaar aan de koffie in zijn kantoor op de eerste etage. Als hij glasgerinkel hoort en op zijn monitor ziet wat er gaande is, aarzelt hij geen seconde. Pijnenburg, als voormalig lid van de Tilburgse schietvereniging Trefzeker een geoefend schutter, grijpt zijn pistool, dat hij vijf jaar terug erfde van zijn vader en rent de trap af. Hij ziet twee mannen zijn vitrines plunderen terwijl een derde zijn personeel onder schot houdt. Dan opent hij het vuur. Het slachtoffer wordt door twee kogels geveld, waarvan een in de borststreek. Zijn kornuiten gaan er als een haas vandoor met een deel van de buit.
De wijkagent arriveert als eerste op zijn fiets en ziet dat Pijnenburg de achtergebleven overvaller onder schot houdt. Tegenover de politie verklaarde de juwelier: "Ik wilde mijn personeel beschermen. Dat is mijn taak. Ik ben behalve vader, oom en echtgenoot ook nog werkgever. Ik voel me verantwoordelijk voor mijn mensen. Zij lagen te bibberen op de grond."
Noodweer
Zijn advocaat spreekt van een helder geval van noodweer. "Mijn cliënt schrikt natuurlijk enorm. Een zeer chaotische toestand. Er gaat van alles door hem heen op zo'n moment. Tuurlijk blijft het triest dat iemand het leven gelaten heeft maar dat neemt niet weg dat meneer Pijnenburg zelf niet gevraagd heeft om die situatie. En zo denken de raadkamer en de rechter-commissaris er gelukkig ook over. Ik zie hun beslissing tot vrijlating als een duidelijk signaal naar mijn cliënt."
Brancheorganisatie Goud en Zilver is de afgelopen dagen overladen met steunbetuigingen van collega-winkeliers die het opnemen voor Marc Pijnenburg. De federatie zegt dat winkeliers machteloos staan tegenover het toenemende geweld. "Wij moedigen het gebruik van een vuurwapen niet aan maar begrijpen doen we het wel", meldt directeur Theo Vermeulen. "Van oudsher zijn we de best beveiligde detailhandel. Maar het bikkelharde geweld groeit ons boven het hoofd. We kunnen ons niet beter beveiligen. We kunnen er geen fort van maken, dan komt er geen klant meer."
Jaarlijks blijken er ruim 50 juweliers slachtoffer van een gewapende en gewelddadige overval, los nog van de vele tientallen ramkraken en etalagekraken. In een rapport, getiteld 'De Maat is vol', dat volgende week aan Justitie-minister Korthals wordt aangeboden, pleit de organisatie voor terugkeer van het eerder opgeheven gespecialiseerde, landelijk opererende politie 'overvalteam', dat dag- en nacht paraat moet staan.
quote:Officier eist 2 jaar voor juwelier na dood rover
BREDA, vrijdag
Dat hij een gewapende overvaller heeft neergeschoten mag onbestraft blijven: het was noodweer. Maar juwelier Marc Peijnenburg (41) moet tóch de cel in, vindt justitie, omdat hij zich daarna niet om de gewonde rover heeft bekommerd en niet heeft gemeld dat medische hulp nodig was.
Overvaller Raoul C. (27) stierf drie kwartier later in een politiecel.
De Bredase officier van justitie mr. R. de Beukelaer sprak gisteren van „een zeer ernstig geval van eigenrichting” bij zijn eis om bewezen te verklaren dat, juridisch, het achterwege laten van de hulp aan Raoul C. in dit geval neerkwam op „opzet op de dood”, zodat de rechtbank Peijnenburg moet veroordelen wegens doodslag.
„Hij zweeg en mede daardoor nam hij het leven van een jong mens.” De eis: twee jaar gevangenisstraf.
´Doodslag, niet om schot maar voor onthouden medische hulp´
Ambulance
„Ik heb deze situatie nooit gewild”, zei de heer Peijnenburg tegenover rechtbankpresident. mr. H.A.M. Alferink. Bij de politie verklaarde hij: „Ik wilde de overvallers uitschakelen.” En direct na het schieten hoorde men hem zeggen: „Alles onder controle. Ik heb er één.”Hij was C. onder schot blijven houden, met een voet op zijn borst: „Lay down! Rustig blijven liggen.”
Dat hij hem had getroffen – de kogel was vanuit de schouder tot een long en de wervelkolom doorgedrongen – dat had hij zich niet gerealiseerd. En iedereen in de zaak hield er zijn mond over. Ook de politiemannen die pijlsnel waren gearriveerd, was niets opgevallen. En zelfs niet het ambulancepersoneel dat later reanimatiepogingen deed in het cellencomnlex.
Toch had Raoul C. onophoudelijk „Au! Au!” liggen roepen. En: „Ik wil naar het ziekenhuis.” De politie nam het niet echt serieus.
Het schieten is te rechtvaardigen met een beroep op noodweer, aldus officier mr. De Beukelaer, daar het gebeurde toen de overvallers bezig waren de met grof geweld verbrijzelde juwelenvitrines leeg te grissen en het winkelpersoneel met het bevel: „Liggen, motherfuckers!” onder dreiging van een vuurwapen naar de vloer was gedwongen.
Volgende kolom
• Van links naar rechts: officier van justitie mr. De Beukelaer, rechtbankpresident mr. Alferink, de verdachte Marc Peijnenburg en zijn advocaat mr. Milo.
De schoten op een tweede rover, Leonardo C. (20), die in juni voor de rechter verschijnt, leverden poging tot doodslag op maar ook dit gebeurde in een noodweersituatie, zodat ontslag van alle rechtsvervolging op zijn plaats zou zijn.
Maar dat Peijnenburg Raoul C., terwijl hij al geboeid op zijn buik lag en een politieman hem in bedwang hield, „een doodschop” tegen het hoofd gaf, leverde nog eens een poging tot doodslag op. En die valt niet goed te praten: er was toen al geen enkel gevaar meer. „Het was een ongecontroleerde ontlading”, zei Peijnenburg zelf.
Een chirurg heeft verklaard dat de schotverwonding van Raoul C. goed te behandelen was geweest als hij op tijd in een ziekenhuis was afgeleverd. Op de vraag waarom Peijnenburg de politie niet direct had verteld dat hij had geschoten, antwoordde de juwelier gisteren: „Ik wist niet dat hij gewond was. En ik had verwacht dat ik meteen met de politie mee zou gaan om mijn verhaal te doen.”
Maar volgens de officier van justitie – „zwijgrecht gaat niet boven de plicht om te helpen” – had de politie hem er al direct naar gevraagd en toen had hij niets willen zeggen. En inmiddels had hij het pistool, erfstuk van zijn vader, door een collega al laten ´opbergen´ en had hij de hulzen van de verschoten patronen in zijn zak gestopt.
De officier van justitie erkende dat Peijnenburg slachtoffer was van een zeer ernstige gewapende overval, maar beklemtoonde dat ook daders bescherming verdienen van de wet.
Uitspraak: 8 mei.
Uiteindelijk een taakstraf... Nou hij had het veel slechter kunnen treffen.quote:Tilburgse juwelier krijgt taakstraf 08-05-2003
De Tilburgse juwelier M.P. die februari vorig jaar een overvaller doodschoot is veroordeeld tot een werkstraf van 200 uur. Daarnaast kreeg hij drie maanden voorwaardelijke celstraf. Tijdens een overval schoot de juwelier op de twee daders. Eén van hen kwam om het leven, de ander raakte gewond. De officier van justitie had twee jaar geëist.
Omdat de rechtbank en de officier vonden dat de juwelier uit noodweer handelde, viel hem de schietpartij niet te verwijten. De rechter sprak P. vrij van de beschuldiging dat hij geen hulp had geboden aan de zwaargewonde overvaller, die later overleed in een politiecel.
De rechtbank veroordeelde P. wel op illegaal wapenbezit en poging tot zware mishandeling, omdat de juwelier de neergeschoten overvaller nog een harde trap tegen het had hoofd gegeven.
De juwelier verklaarde dat hij niet wist dat de overvaller gewond was. De officier van justitie geloofde dat niet, omdat P. op een meter afstand op de man had gevuurd. Volgens de officier had de overvaller niet hoeven te overlijden, als P. had gemeld dat de man gewond was.
Tweede overvaller
De tweede overvaller raakte gewond bij de schietpartij, maar vluchtte met juwelen en sieraden ter waarde van 250.000 euro. Korte tijd later werd hij gearresteerd. Tegen hem is eerder drie jaar cel en tbs geëist. Zijn vonnis is uitgesteld, omdat hij nog een psychiatrisch onderzoek moet ondergaan in het Pieter Baan Centrum.
Hoewel de afwikkeling van het gebeuren en zijn acties niet de schoonheidsprijs verdienen leeft hij nog, en dat is mijn punt.quote:Op donderdag 27 oktober 2005 10:54 schreef SCH het volgende:
Veroordeeld dus, precies mijn punt.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |