Een "groot" verschil tussen de bijbel en de koran is en blijft dat de bijbel zegt dat je de andere je andere wang moet toekeren als hij je slaat (dus dat je jezelf niet mag verdedigen als je aangevallen wordt), en de koran hier of daar (laat de kenners maar zeggen waar en hoe), dat je jezelf mag verdedigen.
Wat belangrijker is, is dat je een onderscheid maakt tussen geloof (geloven in het bestaan van een almachtige, scheppende god, en alle gevolgen vandien), en de kerk. Het is de kerk die de kruistochten heeft bevolen, die achter de spaanse inquisities zat, die systematisch minderheden (vrouwen, kleurlingen, homo's,...) discrimineert,...
Het christendom is echter het enige "mainstream" geloof dat een duidelijk hiërarchische en georganiseerde structuur heeft, met (belangrijk element), een vertegenwoordiger van god aan het hoofd (de paus).
En wat je je moet bedenken, is dat het vaak net dat is waar mensen naar op zoek gaan in geloof: een gevoel van samenhang, een hogere betekenis, een vervulling van een gevoel dat je iets mist.
In de moslimwereld creëert dit een gigantische leemte voor kapitaalkrachtige, intelligente, haatdragende fundamentalisten die de rol van geestelijk leider op zich nemen. Waarna je je volgelingen tot eender wat kan motiveren.
En wat ik eigenlijk belangrijk vind: geloof op zich is niet slecht. Voor veel mensen geeft het zekerheid, standvastigheid, hoop, etc. Bovendien KAN het een "beter" mens van je maken indien je zelf op zoek gaat naar de werkelijke implicaties van het al dan niet bestaan van god (ik ben persoonlijk van mening dat ALS er een god bestaat, hij niet anders kan dan willen dat wij lief zijn tegen elkaar, anders is het volgens mijn (diepdoordachte) definitie geen god).
Hoe dan ook zijn het de kerkelijke structuur en geestelijke leiders die systematisch misbruik maken van hun volgelingen, die aanzetten tot haat, onverdraagzaamheid, egoïsme, e.d. En dan heb ik het net evengoed over de paus en het vaticaan als over bin laden en radicale islamitische imams.
Where all think alike, no one thinks very much - Walter Lippmann
Sodemieter toch in die pedofielenkelder van je joh, achterlijke kutbelg - Bombardier
Je weet niet waar je over praat, amechtige zeug. Rot een eind op - Verbal