Met zijn jaren 70 werk was ik nog niet zo bekend maar dit weekend heb ik op een beurs in een box de albums 'small change', 'blue valentine' en 'heartattack and vine' gekocht. Daarvoor had ik alleen 'the early years vol.1'. Ik vond het opvallend dat hij kennelijk op zijn jaren 70 albums al is begonnen met die donkere, diepe stem. Nummers als Jersey Girl, Ruby's arms, Tom Traubert's bleus, invitation to the blues deden meteen dat speciale Tom Waits gevoel bovenkomen. Echt fantastisch. Deze drie cd's zullen de komende weken nog veelvuldig in mijn cd-speler zitten.
Mijn favoriete Tom Waits cd's zijn waarschijnlijk Rain Dogs en Mule Variations, maar ik moet zeggen dat alles erg dicht bij elkaar zit.
Ik ben van plan binnenkort nog de eerste cd(small change) te halen.
Maar goed, zijn er hier meer mensen die deze muziek kunnen waarderen? Misschien zelfs mensen die hem live hebben gezien in 1999?
Hoe dan ook, hierbij open ik het grote Tom Waits topic!
En als ik een topic over het hoofd heb gezien nodig ik hierbij de moderators uit om het meteen maar weer te sluiten!
quote:correctie: Small Change is niet zijn eerste plaat, da's volgens mij Closing Time.. en die is errug goed.
Op dinsdag 30 oktober 2001 20:03 schreef -Wepeel2- het volgende:
...
Ik ben van plan binnenkort nog de eerste cd(small change) te halen.
...
Swordfishtrombones vind ik ook één van de betere. Evenals Rain Dogs
Ken (nog) niet zo heel veel van hem, maar dat komt nog wel, want wat ik wel ken smaakt naar meer
Wat ik zo leuk vind is dat hij die 'doorleefde' stem ook gewoon al op zijn vijfentwintigste had
quote:Ja dat bedoelde ik ook. Small change heb ik net gekocht
Op dinsdag 30 oktober 2001 20:10 schreef yellow_snow_ het volgende:[..]
correctie: Small Change is niet zijn eerste plaat, da's volgens mij Closing Time.. en die is errug goed.
Bijna al z'n platen zijn geweldig.
Favorieten :
Nighthawks at the diner
Small change
swordfishtrombones
Rain dogs
En hij heeft nog humor ook.
quote:Hmzz, welke?
Op dinsdag 30 oktober 2001 20:20 schreef tong80 het volgende:
Heb vandaag nog een live-cd van 'm gedraaid.
Ik heb aan bootlegs van hem
- Alice demo's (nooit uitgebrachte opnames voor een musical)
- at the cirkus 14 juli 1999 (van mp3 overgezet)
- Seven Dollar suits - live in concert 1999 (wel aardig, niet alle opnames even goed, is overigens te verkrijgen via www.cd-uitleen.nl)
quote:Big time. Uit 1988.
Op dinsdag 30 oktober 2001 20:28 schreef -Wepeel2- het volgende:Hmzz, welke?
quote:Franks Wild Years is van oorsprong een door Tom Waits geschreven musical.
Op dinsdag 30 oktober 2001 20:42 schreef yellow_snow_ het volgende:
de wat onbekendere Franks Wild Years en The Black Rider zijn ook geweldige platen. Deze klinken soms zelfs wat cabaretesk.
Laat Joop vd Ende het maar niet horen.
quote:Met Bill van Dijk in hoofdrol?
Op dinsdag 30 oktober 2001 20:50 schreef tong80 het volgende:[..]
Franks Wild Years is van oorsprong een door Tom Waits geschreven musical.
Laat Joop vd Ende het maar niet horen.
Ik heb hier ook nog een videoband liggen met zijn uitzending van 'Storytellers', die is ook erg tof.
quote:En vergeet z'n rol in Down by Law ( Jim Jarmusch ) niet. Samen met Roberto Begnini. Ook zéééér de moeite waard.
Op dinsdag 30 oktober 2001 21:00 schreef Zanderrr het volgende:Ik heb hier ook nog een videoband liggen met zijn uitzending van 'Storytellers', die is ook erg tof.
Waarschijnlijk kan ie ook nog Pantomime, Kantklossen en turfsteken, maar daar heb ik zo snel geen voorbeelden van bij de hand.
quote:Neuh,
Op dinsdag 30 oktober 2001 20:57 schreef MuadDib het volgende:[..]
Met Bill van Dijk in hoofdrol?
meer iets als
Frank Bauer's Wild Years
quote:Kijkt Xander lief aan
Op dinsdag 30 oktober 2001 21:00 schreef Zanderrr het volgende:
Ik heb hier ook nog een videoband liggen met zijn uitzending van 'Storytellers', die is ook erg tof.
Frank's wild years en The Black Rider heb ik ook. Bij Frank's wild years kan je heel duidelijk merken dat de muziek zich aanpast aan de verhaallijn (een man met niets die de top wil bereiken). Aan het begin van de cd een beetje café stijl muziek en aan het eind van de cd krijg je echte bombastische Las Vegas nummers. Leuk gedaan.
The Black Rider vind ik wel een leuke cd, maar ik luister hem niet vaak. Je moet er echt voor in de stemming zijn vind ik. Het is een erg fragmentarische plaat. Van Russian Dance word je overigens wel vrolijk
Voor mensen die de "musical" platen leuk vinden raad ik iig de Alice demo's aan. Deze opnames zijn dus nooit officieel verschenen:
Staan een aantal hele mooie nummers op zoals there's only one Alice, everything you think of is true en ...but there is never a rose.
"Never could stand that dog..."
quote:Ik ben helemaal geen "teksten man" maar de tekst van 'Heart of Saturday Night' vind ik echt prachtig en het is een fijn liedje natuurlijk. Ik geef elk jaar een CD van Tom Waites aan mijn vader voor zijn verjaardag maar niet voor eerst zelf te luisteren en dan denk ik ik moet hem ook kopen maar moet toegeven dat ik (nog) nix van hem heb....
Op dinsdag 30 oktober 2001 21:00 schreef Zanderrr het volgende:
Als je z'n werk door de jaren heen volgt hoor je juist die stem steeds verder verslijten. Op 'Closing Time' en 'Heart of Saturday Night' is het nog een beetje een jazzy crooner (ook mooi hoor), gaandeweg wordt z'n stem steeds donkerder, maar verandert ook het soort materiaal dat hij speelt. Zelf vind ik de live-cd Big Time (schijnt ook een film van te zijn
) ook erg goed, maar bijna alles wat ik van 'm heb is geweldig.
Ik heb hier ook nog een videoband liggen met zijn uitzending van 'Storytellers', die is ook erg tof.
En dan komt er dus zo'n typische Tom Waits schreeuw achteraan. Eén van zijn beste nummers imho.
quote:
SwordfishtrombonesWell, he came home from the war with a party in his head
And a modified Brougham DeVille
And a pair of legs that opened up like butterfly wings
And a mad dog that wouldn't sit still
He went and took up with a Salvation Army Band girl
Who played dirty water from a swordfishtrombone
He went to sleep at the bottom of Tenkiller Lake(3)
He said, 'Gee, but it's great to be home'Well, he came home from the war with a party in his head
And an idea for a fireworks display
And he knew that he'd be ready with a stainless steel machete
And a half a pint of Ballantine's each day
And he holed up in room above a hardware store
Cryin' nothin' there but Hollywood tears
And he put a spell on some poor little Crutchfield girl
And he stayed like that for twenty-seven yearsHe packed up all his expectations, he lit out for California
With a flyswatter banjo on his knee
With Lucky Tiger in his angel hair, and Benzedrine for getting there
They found him in a eucalyptus tree
Lieutenant got him a canary bird, and skanked her head with every word
And Chesterfielded moonbeams in a song
He got twenty years for lovin' her from some Oklahoma governor
Said everything this doughboy does is wrongNow some say he's doin' the obituary mambo
Now some say that he's hangin' on the wall
Perhaps this yarn is the only thing that holds this man together
Some say that he was never here at allSome say they saw him down in Birmingham
Sleepin' in a boxcar goin'by
And if you think that you can tell a bigger tale
I swear to God you'd have to tell a lie
quote:ja moest ik ook meteen aan denken
Op woensdag 31 oktober 2001 12:16 schreef Imi het volgende:
Anouk - Tom Waits
quote:Dank dank dank!
Op woensdag 31 oktober 2001 16:26 schreef Zanderrr het volgende:
Er valt wel wat te fixen mbt tot die videoband, maar ik heb zelf maar een enkele videorecorder, dus ik ga dit weekend ff informeren of ik 'm bij een vriend kan laten kopieren.
Eventueel kan jij van mij wel die Alice demo's krijgen als je daar interesse in hebt.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |