Je zit er dichtbij volgens mij. Kijk, die Genee is een omhooggevallen nul en Johan Derksen kon hem heerlijk in de urine zetten. Hoewel ik Derksen platvloers vind, heeft hij toch mannelijke eigenschappen : hij valt Barbara niet op haar uitspraken aan. Ten eerste omdat zij vrouw is en ten tweede omdat zij van voetbal (behalve van ajax, want dat hoort ze van papa Frits) weinig tot geen verstand heeft.quote:Op dinsdag 4 oktober 2005 12:58 schreef Elgigante het volgende:
[..]
De wisselwerking tussen de jonge, redelijk groene Genee en de sluwe vos Derksen was gewoon goed, zeker omdat Genee een goed geheugen had om eerder gedane uitspraken eens op te rakelen en beschikte een meesterlijke timing, samen maaken ze een leuk programma.
Barbara is geen goede side-kick voor Derksen, dus het eindresultaat is minder.
Verder is roem vergankelijk inderdaad en zullen we Johan misschien al vrij snel afscheid zien nemen als vast panellid bij Voetbal Insite.
quote:Interview finaal mislukt
“Als een jonge journalist hem een vraag stelt die hem niet bevalt, gaat Van Gaal vreemd doen.” Was getekend: voetbalgoeroe, analyticus, hoofdredacteur en betweter Johan Derksen vorige week maandagavond in Voetbal Insite. Metro-verslaggever John van Schagen is zo’n jonge journalist. Hoe een interview met een voetbalgoeroe, analyticus, hoofdredacteur en betweter finaal in de soep kan lopen.
Mail naar Gouda
Beste meneer Derksen, Even voorstellen: John van Schagen, eindredactie Metro. Voor ons blaadje waar iedere werkdag circa 3 miljoen ogen op neerdalen, zou ik VI-hoofdredacteur en voetbalanalyticus Johan Derksen graag willen interviewen aan de hand van tien stellingen over zijn persoon.
Mail uit Gouda
Waarde John, Kan dat via e-mail? Ik mail de antwoorden wel terug. Zo niet, dan moet je even een afspraak maken.
Mail naar Gouda
Toch graag een gesprek, doorvragen per mail gaat namelijk zo lastig. Het neemt niet langer dan 40 minuten in beslag.
...Op een regenachtige dinsdagmiddag, ergens in februari...
Van S: “Goedemiddag: John van Schagen.”
D: “Hallo (handen worden geschud)... Nou, je treft het niet want ik heb een enórm slecht humeur.”
Van S: “Ai, dat is niet zo mooi.”
D: “Ik ben helemáál niet lekker. Maar kom, ga zitten. Wat is precies de bedoeling?”
Van S: “Ja, ik zal het even in vogelvlucht uitleggen. We willen graag een leuk verhaal met u. Zoals ik al mailde, doen we dat aan de hand van een rij stellingen en een paar vragen. Wilt u overigens graag met u aangesproken worden of vindt u je prettiger?“
D.: “Nou, doe maar gewoon je hoor.”
Van S.: “Oké, doen we dat. Ik neem aan dat je het verhaal voor publicatie nog even wilt lezen?”
D.: “Ja, dat lijkt me wel handig gelet op eventuele feitelijke onjuistheden.”
Van S.: “Prima, laten we maar beginnen dan. Stelling nummer 1: Johan Derksen is een standvastig man. Voor hem geldt dan ook: ik zeg wat ik denk en ik doe wat ik zeg.”
D.: “Nou, maar zo zit ik helemaal niet in elkaar jongen, ik ben gewoon Johan Derksen. Met dit soort onzin moet je bij mij nooit aankomen, dat is aan mij niet besteed namelijk. Gewoon zinnige vragen en dan krijg je wereldantwoorden. En geen prietpraat.”
Van S.: “Oké, iets helemaal anders dan. Het hele voetbalwereldje, heb je er nog steeds een beetje zin in? In je columns en op tv laat je nog wel eens doorschemeren dat al die randtoestanden je plezier aan het wegnemen zijn.”
D.: “Ik heb er nog steeds plezier in ja ... maar wacht eens. Dit wordt helemaal niks, dit verhaal. Dat toontje enzo, ik vind het helemaal niks. Een popiejopie-geprietpraat. Heb je er nog een beetje zin in enzo.”
Van S.: “Maar dat is toch een heel normale vraag?”
D.: “Nee, nee. Laten we er maar mee stoppen. Je hebt je helemaal niet voorbereid en komt zomaar een beetje babbelen en ik hou niet van babbelen.”
Van S.: “Tja...dat is toch wel heel jammer. Maar goed, als je er echt zo over denkt, dan moeten we er inderdaad maar mee stoppen.”
D.: “Lijkt me het beste. Dit is niks voor mij.”
Van S.: “Nee?”
D.: “Nee, echt niet. Ik neem mijn vak nog wel serieus namelijk en dan ga ik niet dit soort gesprekken aan....’heb je er nog zin in?’.”
Van S.: “Maar is dat zo’n hele rare vraag dan?”
D.: “Ach...”
Van S.: “Dit was wel zo’n beetje het kortste interview dat ik ooit gehouden heb. Heb je dit wel vaker eigenlijk?”
D.: “Tja, misschien dat ze dit bij dat flutblaadje waar je voor werkt wél waarderen, maar hier moet je bij mij echt niet mee aankomen. En nog wat: ik wil niet dat je hier iets over in dat krantje schrijft!”
Tja...
Anderhalve week later, mail naar Gouda
Beste meneer Derksen, Zoals vorige week dinsdag afgesproken mail ik je hierbij de tekst voor het Metro-interview. Het was een interessant gesprek. Kun je het zoals afgesproken controleren op eventuele feitelijke onjuistheden? Graag vóór morgenavond 19.00 uur alsjeblieft. Met vriendelijke groet, John van Schagen
Nóóit meer wat van gehoord...
och, stoor me ook niet aan Derksen hoor, maar ik vind dat hij dat interview niet zo slim heeft opgelost. Gelijk zo negatief erin staan. Je kunt een jonge reporter ook een kans geven. Bevalt het niet, dan weet je dat voor de volgende keer. Nu zet hij een klein beetje zichzelf voor lul.quote:Op donderdag 9 maart 2006 11:42 schreef getikte_rik het volgende:
och, derksen is tenminste wel eerlijk en heeft ook wel zelfspot hoor. het is niet de aardigste man van nederland nee, maar geloof je nu echt dat jansma en smeets zulke lieverds zijn? daar gaan ook heel wat verhalen over. dergelijke klootzakken moet je koesteren, het zijn hoe dan ook vakmensen, en ze sterven uit. over sterven gesproken: ik hoopte eigenlijk ns te horen wat derksen nu precies mankeert, wat zijn dikke kop betreft?!
quote:Op donderdag 9 maart 2006 12:39 schreef The_Verve het volgende:
Hij heeft toch ook gewoon gelijk? Wat zijn dat nou voor waardeloze vragen?
Wat is je punt? Dit stukje slaat verder niet op Derksen, slechts door Derksen?quote:Op maandag 20 maart 2006 10:23 schreef Blue_MnM het volgende:
ook niet echt gezond dit
quote:Op maandag 20 maart 2006 10:31 schreef Gunner het volgende:
[..]
Wat is je punt? Dit stukje slaat verder niet op Derksen, slechts door Derksen?
idd. die eerdere off topic opmerking van blue_mnm is gezien de titel van dit topic een beetje ongelukkigquote:Op maandag 20 maart 2006 10:45 schreef Barnet_Bee het volgende:
Dit stukje gaat over Dijkstra, een voetballer die in de goot is beland. Stond wel in de column van Derksen.
zelfreflectie?quote:Op maandag 27 maart 2006 11:03 schreef Jgeerling het volgende:
En dat negatieve van hem (...) de hele tijd...
azijnzeikerd.
vanavond pas om half 11quote:
Voetbal Insite sluit juist perfect aan op CSI... 21:30 - 22:30 CSI, 22:30 Voetbal Insite...quote:Op maandag 27 maart 2006 16:16 schreef RedFever007 het volgende:
[..]
vanavond pas om half 11
http://www.tvgids.nl/programmadetail/?ID=5201156
Ik kijk niet, CSI is dan op RTL 4. Gaat toch waarschijnlijk alleen over hiddink![]()
Dat was ik, maar nu onder deze naamquote:Op woensdag 10 mei 2006 16:29 schreef RedFever007 het volgende:
Er loopt op fok toch een user rond die Johan Derksen heet?
Haha vetquote:Op woensdag 10 mei 2006 16:33 schreef -J-D- het volgende:
[..]
Dat was ik, maar nu onder deze naam
Ben voorzitter van zijn fanclub
quote:
Een brief met nieuws erinquote:Op woensdag 10 mei 2006 17:29 schreef methodmich het volgende:
Wat moet ik me daar bij voorstellen?
Nieuws over Voetbal Insite, Voetbal International, info over de momenten dat JD op de tv en radio is, zijn programma van die maand qua bezoekjes in het land en informatie die hij zelf aanlevert.quote:Op woensdag 10 mei 2006 17:31 schreef methodmich het volgende:
Ja, dat begrijp ik. Maar hoe ziet zoiets eruit, wat voor nieuws, etc.
Ik heb dat gepeild onder de leden, maar ze zijn meer geinteresseerd in zijn voetbalkant. Zijn muziekkennis en -smaak boeien de leden een stuk minder.quote:Op woensdag 10 mei 2006 17:37 schreef methodmich het volgende:
Okee, grappig. Klinkt zeer professioneel.
Misschien een leuk idee om Johan maandelijks 3 muziektips te laten geven?
Maar dat woord begrijpen de leden nietquote:Op woensdag 10 mei 2006 17:41 schreef methodmich het volgende:
Okee. Meer een sympathisantenclub dan.
Lekker hoge dunk van je eigen ledenquote:Op woensdag 10 mei 2006 17:43 schreef -J-D- het volgende:
[..]
Maar dat woord begrijpen de leden nietDus dan maar fanclub
De waarheid is hardquote:Op woensdag 10 mei 2006 19:31 schreef RedFever007 het volgende:
[..]
Lekker hoge dunk van je eigen leden![]()
Bron: http://www.vi.nl/vi/show/id=59381/sc=477830quote:'Klinsmann, sociaal bewogen anti-held'
20/6/2006 8 :35
Tijdens dit WK ben ik ook een beetje voor Duitsland. Het stoort me geweldig dat Franz Beckenbauer en Günter Netzer in dienst van op sensatie beluste ranzige boulevardkranten geen gelegenheid onbenut laten de integere bondscoach Jürgen Klinsmann met de grond gelijk te maken. De arme Klinsmann heeft de pech dat hij met een matig elftal de hoge verwachtingen moet waarmaken. Hij doet geen gekke dingen, maar wordt veroordeeld omdat hij niet in Duitsland maar in Californië woont. De Duitse bondscoach houdt zich niet alleen met voetbal bezig. Als speler is hij financieel onafhankelijk geworden, zijn salaris als bondscoach schenkt hij helemaal aan het project Agapedia, dat noodlijdende kinderen helpt in Roemenië, Moldavië, Bulgarije en Duitsland. Klinsmann steunt Agapedia al sinds 1995 en neemt alle kosten voor zijn rekening. Hij bekommert zich om de opvang van alleenstaande kinderen en van jongeren die het slachtoffer zijn van geweld en mishandeling in hun gezinnen. Klinsmann heeft een aantal huizen gekocht om wees- en straatkinderen op te vangen, omdat ze anders aan drugs, criminaliteit en prostitutie ten onder gaan. Agapedia is tevens continu op zoek naar adoptiegezinnen. Sinds 1996 zijn er meer dan duizend kinderen uit achttien landen opgevangen.
Jürgen Klinsmann wordt op 30 juli 1964 geboren op het Württembergse platteland, in het dorp Gingen. Vader Siegfried en moeder Martha exploiteren daar hun warme bakkerij. Een paar huizen verderop woont de trots van het dorp, Werner Gass, een anonieme profvoetballer van VfB Stuttgart. Gass ziet Jürgen Klinsmann scoren tijdens een jeugdwedstrijd tussen TB Gingen en SV Altenstadt. Hij haalt Jürgen meteen naar het naburige en prestatiegerichte SC Geislingen, waar Gass jeugdtrainer is. Als Jürgen vijftien jaar is, koopt zijn vader een bakkerij in Stuttgart en verhuist het gezin naar de wijk Botnang in de grote stad. Intussen lopen de officials van Stuttgarter Kickers de deur plat bij bakkerij Klinsmann en in 1980 vraagt Jürgen overschrijving aan naar de club uit Degerloch, een chique wijk in de heuvels aan de rand van Stuttgart. Jeugdtrainer Dieter Renne schoolt hem om tot middenvelder. Niet zonder succes, want even later haalt bondscoach Berti Vogts hem bij de UEFA-jeugd.
Als de A-jeugd van Stuttgarter Kickers kampioen van Duitsland wordt, nodigt PSV de club uit voor een groot internationaal jeugdtoernooi in Eindhoven. Klinsmann wordt de beste speler van het evenement, maakt als middenvelder zeven doelpunten en krijgt, terug in Duitsland, meteen een profcontract onder zijn neus geschoven. Als jongen van achttien jaar koopt hij al een huis in het knusse Geislingen. Hij leert als speler veel van de beroemde trainer Jürgen Sundermann, die de bijnaam Sundermann Wundermann heeft. Na het vertrek van Sundermann ziet Klinsmann de toekomst somber in, maar opvolger Horst Buhtz zal een belangrijke rol gaan spelen in zijn carrière. Deze trainer zet hem weer in de spits. Tot op de dag van vandaag is hij Buhtz dankbaar voor die ingreep. VfB Stuttgart haalt hem van Degerloch naar beneden om bij de topclub te gaan voetballen. Het transferbedrag is vierhonderdduizend euro.
Op 10 augustus 1984 debuteert Jürgen in de Bundesliga. Hij kijkt zijn ogen uit, maar ergert zich in toenemende mate aan trainer Otto Baric. De spelers moeten elkaar in de kleedkamer plechtig beloven dat ze zullen kämpfen bis zum umfallen, om vervolgens hand in hand naar het veld te lopen. Het is dan ook een pak van zijn hart als Baric wordt ontslagen, waardoor hulptrainer Willi Entenmann het seizoen mag afmaken. Klinsmann heeft daarna problemen met trainer Egon Coordes, omdat hij voor een belangrijke wedstrijd een vitamine-injectie weigert, terwijl de andere spelers daar geen moeite mee hebben. Eenzelfde confrontatie heeft hij met de Duitse bondsarts Heinz Liesen die voor elke interland pillen aan de spelers verstrekt. Ook ergert hij zich aan de voortdurende strijd bij zijn club tussen de technische en medische staf. De medische staf wordt voortdurend opgejaagd door de trainer die in de ogen van Klinsmann roofbouw pleegt op de spelers. Voor hem is dat een reden naast de verzekering van de club nog een particuliere verzekering af te sluiten. Klinsmann maakt bij VfB Stuttgart ook Arie Haan nog even mee als trainer. Hij is razend enthousiast over de Nederlander.
De nuchtere spits vindt het wel heel vervelend dat hij de status van vedette krijgt in Stuttgart, waardoor hij niet eens meer ongestoord over de Königstrasse kan lopen zonder te worden lastiggevallen door fans. Hij gaat het liefst anoniem door het leven. Daarom trekt de voetballer na een slopend seizoen altijd met een rugzak door Amerika. Daar maakt hij veel vrienden en die relaties komen niet tot stand omdat hij topvoetballer is, aangezien die status daar geen enkele indruk maakt. Aan zijn periode bij VfB Stuttgart houdt Klinsmann twee boezemvrienden over: Karl Allgöwer en Rainer Zietsch. Alle andere spelers ziet hij als collega’s. Verder heeft hij zijn voetbalcarrière en zijn privé-leven altijd strikt gescheiden gehouden. Hij ontvangt thuis nooit journalisten die bij hem door het sleutelgat willen kijken. Hij schermt zijn vrouw met succes af en weigert tijdens interviews over privé-zaken te praten. Klinsmann is altijd een buitenbeentje gebleven. Terwijl zijn medespelers zich in peperdure Mercedessen voortbewegen, rijdt hij altijd in een oude Golf. Als voetballer weigert hij consequent reclame te maken voor alcohol en sigaretten, maar hij werkt wel pro deo mee aan een campagne tegen aids. In Duitsland begrijpt niemand dat de voetbalmiljonair altijd in een spijkerbroek en een T-shirt loopt en luxe verafschuwt.
Nadat hij in 1989 Voetballer van het Jaar in Duitsland is geworden, vertrekt Klinsmann naar Italië om voor Internazionale te gaan voetballen. In 1992 wordt het mondaine AS Monaco zijn volgende club en in 1994 tekent hij een contract bij Tottenham Hotspur, waar hij uitgroeit tot de populairste speler. Ook in Engeland wordt hij Voetballer van het Jaar. Via Bayern München en Sampdoria keert hij terug op White Hart Lane om zijn laatste jaren bij Tottenham Hotspur te slijten. Daarnaast speelt hij 108 interlands voor Duitsland. Na zijn succesvolle voetbalcarrière vestigt hij zich niet in Duitsland, maar hij trekt zich terug in Californië, waar hij een anoniem leven leidt.
Ook als bondscoach van Duitsland weigert hij in Duitsland te gaan wonen. Amerika blijft zijn thuisbasis. Het nationale elftal ziet hij als een tijdelijk project en vanuit Amerika runt hij ook zijn sociale werk. Het stoort hem dat in veel landen de fundamentele mensenrechten nog steeds worden geschonden. Zijn project Agapedia is een officieel lid van de kindercommissies in de betreffende landen en tracht een netwerk voor gezonde opvoeding van kinderen, begeleiding van zwangere vrouwen en familieplanning op te zetten. Klinsmann gelooft dat preventie voor moeilijke jongeren veel belangrijker is dan een repressieve aanpak. Verder heeft de bondscoach het ambassadeurschap aanvaard van het project Streetfootballworld. Hij vindt dat ex-profvoetballers de morele verplichting hebben na hun loopbaan iets terug te doen voor de gemeenschap. Het kan aan mij liggen, maar het stoort me als Beckenbauer en Netzer deze sociaal bewogen bondscoach met allerlei drogredenen afbranden.
Johan Derksen
Ja en?quote:Op dinsdag 20 juni 2006 15:45 schreef jojomen4 het volgende:
[..]
Bron: http://www.vi.nl/vi/show/id=59381/sc=477830
Ik hoef niet perse een mening hierover te hebben hoor. Ik post gewoon een van z'n columns, mag dat? Als jij vind dat er een mening gepost moet worden dan begrijp ik jouw post niet echt.quote:
http://www.johan-derksen.comquote:Op maandag 10 juli 2006 12:33 schreef Jgeerling het volgende:
Derksen blijft overigens maar doorgaan met zeuren over Van Basten. Ook deze keer herhaald hij voor de duizendste keer zijn inmiddels belegen argumenten in zijn column, en gebruikt hij Edgar "Ik zoek nooit de media op om te zeuren maar nu wel" Davids om nog wat artikelen te spenderen aan zijn prive-oorlogje tegen Van Basten.
Derksen heeft dit toernooi niks anders gedaan dan negatief zijn, en hij vindt dat ook zijn taak. FOUT!, Derksen ziet zichzelf namelijk als journalist, en die moeten nieuws weergeven, en niet gaan maken. Derksen heeft van VI een soort Story of Prive roddelblad gemaakt over voetbal. Ik hoop dat we snel van deze zeikert af zijn, en gewoon wat meer leuke dingen over voetbal te zien krijgen.
Ik vermoed dat Van Basten niks meer met Derksen/VI te maken wil hebben. Dit is Derksen's revange, een persoonlijke vète is ontstaan. De man schrijft uit rancune, zo schat ik hem in.quote:Op maandag 10 juli 2006 12:33 schreef Jgeerling het volgende:
Derksen blijft overigens maar doorgaan met zeuren over Van Basten. Ook deze keer herhaald hij voor de duizendste keer zijn inmiddels belegen argumenten in zijn column, en gebruikt hij Edgar "Ik zoek nooit de media op om te zeuren maar nu wel" Davids om nog wat artikelen te spenderen aan zijn prive-oorlogje tegen Van Basten.
Derksen heeft dit toernooi niks anders gedaan dan negatief zijn, en hij vindt dat ook zijn taak. FOUT!, Derksen ziet zichzelf namelijk als journalist, en die moeten nieuws weergeven, en niet gaan maken. Derksen heeft van VI een soort Story of Prive roddelblad gemaakt over voetbal. Ik hoop dat we snel van deze zeikert af zijn, en gewoon wat meer leuke dingen over voetbal te zien krijgen.
Dat is het wapen van van Basten. Hij negeert bepaalde media als die kritisch dreigen te worden. Getuigt van incompetentie. Dat gedrag constateer ik ook richting bepaalde spelers en dus het selectiebeleid.quote:Op maandag 10 juli 2006 13:23 schreef DrDentz het volgende:
Johan zit gewoon niet in de reet van "Bassie", zoals de andere journalisten die 'on speaking terms' willen blijven met Van Basten.. objectief en kritisch!
Behoorlijk. Kijk maar naar Derksen/VI. Die worden genegeerd. Die NOS-man wil ook wel eens een kritische vraag stellen tijdens een persconferentie, en die wordt ook continu afgesneerd door van Basten.quote:Op maandag 10 juli 2006 13:40 schreef MaxPower het volgende:
Alsof Van Basten de eerste is die kritische media negeert.![]()
Het is niet alleen met van Basten maar het is met alles wat succes heeft.quote:Op maandag 10 juli 2006 13:23 schreef DrDentz het volgende:
Johan zit gewoon niet in de reet van "Bassie", zoals de andere journalisten die 'on speaking terms' willen blijven met Van Basten.. objectief en kritisch!
quote:Gastcolumn: Johan 'Scrooge' Derksen
Geschreven door Gérard Hoeberigs op vrijdag, 22 december om 13:26
Het is al meer dan een jaar geleden dat Ruud Gullit de fameuze vergelijking maakte. Johan Derksen werd door hem betiteld als 'Scrooge', de chagrijnige en menshatende hoofdpersoon van Charles Dickens' wereldberoemde kerstverhaal.
Gullit deed deze uitspraak na een jarenlange hetze van Derksen te hebben ondergaan. De VI-Hoofdredacteur trachtte de Feyenoord-fans tegen Ruud Gullit op te zetten door de cover van de Voetbal International te bedrukken met koppen als 'Gullit moet opstappen' en 'Gullit paranoia'. 'Als ik Feyenoord-fan was, dan zou ik het niet langer pikken', insinueerde Derksen in het TV-programma Voetbal Insite. Niet veel later werden supportersacties op touw gezet en Gullit en zijn assistent Petrovic alias 'de praatzieke Joegoslaaf' konden vertrekken.
Toch werd daarmee Derksen's bittere Gullit-haat niet gestild. Tot op de dag van vandaag is Derksen intensief bezig om alle misère bij Feyenoord te wijten aan de miskopen van Ruud Gullit. Belachelijk natuurlijk; vooral omdat de financiële situatie al vrij slecht was toen Gullit bij Feyenoord werd aangesteld. Ook zal Derksen in al zijn eenzijdigheid nooit erkennen dat Gullit een positieve invloed heeft gehad op de ontwikkelingen van de voorhoedespelers die voor vele miljoenen zijn verkocht.
Behalve Gullit is ook 'de kabel' een geliefd jachtobject gebleken. Het kabel-sprookje heeft Derksen tal van keren aangeheven om Davids, Kluivert en Seedorf te beschuldigen van het veroorzaken van een slechte teamsfeer binnen Oranje. Afgezien van de 'croky-affaire' is er nooit een echte breuk geweest binnen Oranje, maar dat weerhield de VI-hoofdredacteur er niet van om deze drie 'arrogante vedetten' te betichten van filmsterrengedrag en het verstoren van de eenheid binnen de groep. Toen Derksen echter enkele maanden geleden voor het eerst in lange tijd weer met Seedorf aan tafel zat, was hij verrast. 'Dit was niet de Seedorf zoals hij die kende', zo stelde hij achteraf. In plaats van toe te geven dat hij al die jaren een totaal verkeerd beeld had van Seedorf, verklaarde Derksen in al zijn arrogantie dat Seedorf een complete metamorfose had ondergaan.
Met zijn negatieve houding en zijn wrok tegen bepaalde personen, zou je haast denken dat Derksen inderdaad een echte chagrijnige Scrooge is. Maar dat is ook weer niet waar. Derksen heeft namelijk veel gevoel voor humor en over bepaalde spelers is hij juist uitermate positief. Zo onderhoudt hij (bijgestaan door enkele webredacteurs) de Ruud van Nistelrooij fanpage die onder de dubieuze naam VI.nl schuil gaat. Zo ongeveer iedereen die ooit in de clinch heeft gelegen met de goudeerlijke Geffenaar wordt door het slijk gehaald. In aanloop van het EK begon Derksen met modder te gooien richting Kluivert 'de filmster'. Toen dat niet hielp en Kluivert de eerste spits in Oranje bleef, besloot hij de aanval in te zetten op Advocaat, de laffe coach die Kluivert voor zou trekken.
Met het vertrek van Advocaat als bondscoach en de publieke opinie gekeerd tegen Kluivert, werd Ruud van Nistelrooij de onbetwiste nummer één na het EK 2004. Zodra Kuyt de voorkeur kreeg van de bondscoach, sloeg de milde stemming helemaal om. Derksen schreef over hoe moe hij wel niet werd van die 'predikende demagoog uit Katwijk' en duizenden VI-lezertjes praten sindsdien precies zo over Kuyt. Uiteindelijk was zelfs de altijd schijnbaar onbewogen Marco van Basten het beu. Nadat een VI-redacteur zijn woorden had verdraaid over Ruud van Nistelrooij, werd Derksen geëxcommuniceerd. De Ruud van Nistelrooij fanclub hoeft tot en met 2009 niet meer op medewerking van de bondscoach te rekenen.
Als trouwe slipperdrager schreef Derksen voor aanvang van het WK nog dat Ruud van Nistelrooij 'scherper dan ooit was'. Na afloop van het WK verkondigde hij dat de centrumspits 'slachtoffer' was geworden van de slechte aanvoer van de vleugelspitsen en het falende middenveld. In zijn columns viel nu te lezen dat de bondscoach Ruud van Nistelrooij als 'zondebok' gebruikte voor zijn eigen falen. Kortom: het lag aan iedereen behalve aan Ruud. Eenzelfde verhaal had Derksen al opgehangen nadat de spits meerdere malen slaande ruzie had gehad tijdens trainingen van Manchester United. Ferguson stuurde Van The Man weg omdat hij een sfeerverzieker was binnen de ploeg, maar Derksen maakte van de botsing tussen Van Nistelrooij en medespelers een botsing tussen Van Nistelrooij en Ferguson. De doorgewinterde Voetbal Insite kijkers weten sindsdien altijd keurig te melden dat de symphatieke superspits is weggepest door die duivelse Schotse coach.
Na de twee mislukte eindtoernooien met Van Nistelrooij als Oranje-spits, kregen andere spitsen een kans en meteen drukte Derksen de Madrileense modelprof in de slachtofferrol. Derksen vergat maar al te graag dat Van The Man meer vertrouwen heeft genoten onder van Basten dan Kluivert ooit had onder Advocaat. De spits van Real Madrid werd opeens in één adem genoemd met Mark van Bommel, de speler die al twee jaar lang in de mangel was genomen door de bondscoach. Het ongekende vertrouwen dat Van Basten aan Van Nistelrooij gaf, werd beantwoord toen de goaltjesdief weigerde voor Oranje uit te komen en Nederland in de stront liet zakken. Van Nistelrooij's ego was gekrenkt en alleen als Van Basten hem op de knieën terugsmeekt, zal de heroïsche Geffenaar weer terugkeren. En wanneer dat gebeurt kan Scrooge meteen weer de loftrompet steken over zijn favoriete spits.
De eenzijdige benadering en het journalistieke plichtsverzuim van Derksen kent geen grenzen. De X-factor als voetbalbabbelaar heeft hij wel, maar als voetbalanalist valt hij zwaar door de mand. Net als Hugo Borst is Johan Derksen zelden op een voetbaltechnische opmerking te betrappen. Hij heeft het nooit over balbehandeling en looplijnen, precies datgene waar zijn antagonist Ruud Gullit het wél over heeft als analist. Nee, de beroepscharlatan heeft het liever over dat de spelers tegenwoordig veel te hoge salarissen krijgen; dat Dick Advocaat een geldwolf is en dat Pierre van Hooijdonk de grootste Mercedes eiste toen hij bij NAC tekende.
Wat zou het toch mooi zijn als hij in plaats van al die flauwe randzaken het eens over het echte voetbal zou gaan hebben. Misschien dat de kerstdagen en enkele goede voornemens hem tot inkeer kunnen brengen. Ik hoop in ieder geval dat het deze kerstmis flink gaat spoken rond huize Derksen.
Gérard Hoeberigs
Bron: http://www.voetbalzone.nl/doc.asp?uid=37180
Ik heb de hele tekst doorgeworsteld, maar heb er nu nog iedere seconde spijt vanquote:Op vrijdag 22 december 2006 14:55 schreef Urquhart het volgende:
Ik ben na de eerste twee alinea's afgehaakt
quote:Op vrijdag 22 december 2006 15:12 schreef dantes_inferno86 het volgende:
Hij heeft natuurlijk wel gelijk over Derksen.
Gullit heeft het niet goed gedaan. Maar Derksen doet nogal graag alsof alles de schuld is van gullit. Er waren meer mensen verantwoordelijk. Zowel voor, tijdens als na Gullit´s zijn tijd bij Feyenoord. Maar dat snapt de snor natuurlijk niet. Teens is hij zo veranderlijk als de pest.quote:Op vrijdag 22 december 2006 15:15 schreef Robar het volgende:
[..]
Wil je zeggen dat Gullit het goed gedaan heeft dan?
Ik vind het allemaal een beetje overdreven.
Derksen is geen topjournalist en zal zich heus wel eens laten leiden door emotie en eigen meningen, maar dat hij systematisch Gullit naar de klote heeft gebracht, nee, Derksen heeft wat betreft Gullit natuurlijk niet totaal ongelijk.
Derksen heeft nooit gezegd dat het alleen maar de schuld is van Gullit.quote:Op vrijdag 22 december 2006 15:24 schreef dantes_inferno86 het volgende:
[..]
Gullit heeft het niet goed gedaan. Maar Derksen doet nogal graag alsof alles de schuld is van gullit. Er waren meer mensen verantwoordelijk. Zowel voor, tijdens als na Gullit´s zijn tijd bij Feyenoord. Maar dat snapt de snor natuurlijk niet. Teens is hij zo veranderlijk als de pest.
Zo kan ik me nog herinneren dat hij een column schreef over hoe slecht Arie van Eijden wel niet bezig was. Een paar weken later schreef hij in een column dat het jammer was dat Van Eijden weg ging en dat alles de schuld van Jaakke was.![]()
juist! goed gezegd, zo denk ik er dus ook over. VI is totaal oninteressant geworden, Derksen wil wat mij betreft maar al te graag met z'n dikke kop op tv en het enige wat hij doet is zijn eigen persoonlijke mening verkondigen over zaken en mensen.....heeft 0,0 te maken met goede onderzoeksjournalistiek!quote:Op donderdag 15 juni 2006 17:37 schreef Jgeerling het volgende:
Johan kan misschien maar beter helemaal verkassen...
Onder zijn hoofdredacteurschap is VI verworden tot een soort roddelblad en zit hij er qua nieuws te vaak naast tegenwoordig. En dat schoppen om het schoppen, dat heeft weinig met journalistiek te maken.
inderdaad, zo kan ik me bijvoorbeeld herinneren dat ie jaren heeft lopen roepen dat jonge topvoetballers uitstekende topcoaches zullen blijken te zijn...maar toen bleek dat menig topvoetballer het moeilijk had hoorde ik em laatst (paar maanden terug) een hele andere mening verkondigen: dat jonge topcoaches ervaring te kort komen en dat het geen garantie is voor succes etc...iets in die trant! Volkomen belachelijk maakt ie zich met dit soort tegenstrijdige uitspraken!quote:Op vrijdag 22 december 2006 15:24 schreef dantes_inferno86 het volgende:
[..]
Gullit heeft het niet goed gedaan. Maar Derksen doet nogal graag alsof alles de schuld is van gullit. Er waren meer mensen verantwoordelijk. Zowel voor, tijdens als na Gullit´s zijn tijd bij Feyenoord. Maar dat snapt de snor natuurlijk niet. Teens is hij zo veranderlijk als de pest.
Zo kan ik me nog herinneren dat hij een column schreef over hoe slecht Arie van Eijden wel niet bezig was. Een paar weken later schreef hij in een column dat het jammer was dat Van Eijden weg ging en dat alles de schuld van Jaakke was.![]()
wat jij zegt is onzin.quote:Op zaterdag 20 januari 2007 12:24 schreef Dos37 het volgende:
Het was wat overdreven maar feit is dat de Vries gewoon niet presteerd.
Natuurlijk krijgt VI die vergoeding. In de vorm van advertenties van Frisia, Becam etc.quote:Op dinsdag 23 januari 2007 13:00 schreef Urquhart het volgende:
Ligt het aan mij of krijgt Derksen met zijn VI een wekelijkse vergoeding van Dirk Scheringa? Het is niet te geloven hoeveel pr deze club wel niet krijgt in het blad. Vorige week het zoveelste artikel (3 pagina's) over hoe groot AZ wel niet wordt, en dat ze Ajax voorbij willen streven.
Ik word er een beetje misselijk van zo langzamerhand
quote:Op dinsdag 8 mei 2007 00:56 schreef Grulez het volgende:
Hij zag er bijzonder slecht uit. Als dat zo blijft, geef ik em nog een jaar of 5.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |