Ruim anderhalf jaar geleden stierf dit topic een stille dood. Nu het seizoen 2007/2008 voor de deur staat wil ik nog eenmaal proberen om de kist te openen en voormalige voetbalgrootheden nog eenmaal in het zonnetje te zetten.
In deel 15 wil ik graag aandacht besteden aan een man die door zijn briljante spel, maar ook door die ene uit frustratie geboren daad, voor altijd herdacht zal worden.
DEEL 15 : ZINEDINE ZIDANE![]()
![]()
NAAM Yazine Zidane 'Zizou'
GEBOREN 23 juni 1972, Marseille, Frankrijk
LAND Frankrijk
CLUBS AS Cannes, Girondis Bordeaux, Juventus, Real Madrid
POSITIE aanvallende middenvelder
BEEN rechts & links
LENGTE 1.85 m
GEWICHT 80 kg
Zizou, zoals hij liefkozend door zijn fans werd genoemd. Toen ik hem voor het eerst op TV zag spelen vond ik het maar een irriterend mannetje om tegen te voetballen. Maar ook ik viel uiteindelijk voor de schoonheid van zijn spel.
Het is onzinnig om hier al zijn hoogtepunten te noemen, op verscheidene sites is genoeg te vinden. (wikipedia). Maar Marco Matterazi zal altijd in een adem met hem worden genoemd