Welk template systeem gebruik jij? ik ben wel op zoek naar een goed template systemquote:Op zaterdag 17 september 2005 10:38 schreef Lamme_Sterfkanarie het volgende:
[..]
dit heb ik ooit geschreven voor een gastenboek. hoop dat je er wat aan hebt:
[ code verwijderd ]
Mja, of je installeert gewoon appServquote:Op maandag 19 september 2005 18:40 schreef Icey1986 het volgende:
Mochten er mensen zijn die wellicht thuis op hun eigen pc/laptop wat met scripts willen kloten of graag eerst willen testen voor het online te zetten (of geen zin hebben om continou alles te uploaden)... ik heb een handleiding geschreven voor het installeren van apache+php+mysql en phpmyadmin. Wellicht dat men er wat aan heeft.
Precies, AppServ is ideaal.quote:Op maandag 19 september 2005 18:59 schreef Roönaän het volgende:
[..]
Mja, of je installeert gewoon appServ
Zou kunnen, maar de meeste willen php leren en geen server installatiequote:Op maandag 19 september 2005 20:08 schreef JeRa het volgende:
Ja, of je wilt natuurlijk zelf bepalen welke versies je gebruikt of je wilt misschien het fijne weten van de werking tussen Apache <-> PHP <-> MySQL weten, dan kun je het beter zelf handmatig installeren; leer je ook nog eens iets van met een beetje geluk.
Ik zou dit niet als simpeler willen betitelen.quote:Oh, wat nog veel simpeler is. Gooi een Debian cd in je pc/laptop, installeer de boel (beetje op next klikken), start synaptic, vink de betreffende packages aan (apache/httpd, php, php-mysql, mysql) et voila
Hij staat bij mij op de D schijf geinstalleerd.quote:Op maandag 19 september 2005 19:44 schreef Roönaän het volgende:
Je moet alleen niet in een andere dan de standaard directory willen installen...
En wat is de standaard directory? Toch niet C:\AppServ\ hè?quote:Op maandag 19 september 2005 19:44 schreef Roönaän het volgende:
Je moet alleen niet in een andere dan de standaard directory willen installen...
Bij mij staatie dus op d:\AppServ\quote:Op maandag 19 september 2005 21:14 schreef SuperRembo het volgende:
[..]
En wat is de standaard directory? Toch niet C:\AppServ\ hè?
En de afzonderlijke componenten?quote:Op maandag 19 september 2005 21:32 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Bij mij staatie dus op d:\AppServ\
Nou ik ben ff aan het spitten, want die staan volgens mij gewoon OOK in d:\AppServ. Ik dacht dat hij MySQL en PHP in C:\program files installeerde, maar daar vind ik ze niet terug. in D:\AppServ echter heb ik de mappen Apache, PHP, MySQL en www. In de www folder staat phpmyadmin gewoon.quote:Op maandag 19 september 2005 21:34 schreef SuperRembo het volgende:
[..]
En de afzonderlijke componenten?
Allebei. Ik heb in het verleden zo ontiegelijk veel moeite gehad om MySQL te laten samenwerken met Windows dat in vergelijking een GNU/Linux installatie vele malen simpeler wasquote:Op maandag 19 september 2005 20:46 schreef Roönaän het volgende:
Vind je dat nou echt, of blaat je wat om ook wat te zeggen te hebben?
Vandaar de opmerking van Roonaan voor AppServ.quote:Op maandag 19 september 2005 22:11 schreef JeRa het volgende:
[..]
Allebei. Ik heb in het verleden zo ontiegelijk veel moeite gehad om MySQL te laten samenwerken met Windows dat in vergelijking een GNU/Linux installatie vele malen simpeler was
Vandaar mijn opmerking over AppServ. Inderdaad vind ik dit ook geen topic om complete serverinstallaties te bespreken. Echter een php testomgeving opzetten behoort wel in dit topic, en AMPs (LAMP of WAMP) hoort daar wel bij.quote:En ik ergerde me een beetje aan het feit dat we opeens over de installatie van serversoftware gingen hebben terwijl dit toch echt een scriptingtopic is waarbij we eventueel naar de configuratie van de software kijken, maar als het om installatie gaat mag het van mij in een nieuw topic. En die link in een FAQ, ofzo.
Ja, maar als je me een linkje stuurt wil ik wel ff voor je kijken in safari, IE-Mac en/of Firefox macquote:Op maandag 19 september 2005 22:18 schreef Roönaän het volgende:
De enige mogelijkheid om mac-browsers op een windows bak te testen is pearpc toch?
tnx. alvast.quote:Op maandag 19 september 2005 22:22 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Ja, maar als je me een linkje stuurt wil ik wel ff voor je kijken in safari, IE-Mac en/of Firefox mac
Een website welke je helemaal zelf kan bijhouden, poppetjes aankleden EN een forum en vanaf de grond bouwen. Dat is geen simpel project.quote:Op dinsdag 20 september 2005 22:34 schreef Gillian_Anderson het volgende:
Ik zou graag een php web site willen hebben.
met een zelf geschreven database, die ik zelf makkerlijk kan update
en een poppertje dat je zelf kan aan kleden, zo als je zelf wilt ( Flash, Java )
en minimaal 10 php pagina's groot
weet iemand wat dit kan kosten heb al op site's gekeken maar kan niet vinden wat ik zoek![]()
Ik zou graag een Index / forum willen hebben waar mensen nieuws en update's kunnen zien en posten.
poppertje moet kledeing aan kunnen doen zo wel man als vrouw
vanaf ( Scrap ) ontworpen worden.
Poppetjes aankleden (met van scratch ontworpen kleding). Ik denk dat je zo een 0 achter dat bedrag van jou mag plakken.quote:Op dinsdag 20 september 2005 22:42 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Een website welke je helemaal zelf kan bijhouden, poppetjes aankleden EN een forum en vanaf de grond bouwen. Dat is geen simpel project.
Beetje afhankelijk van wat voor functionaliteit je in dat forum/prikbord verwacht, gaat dit je minimaal ¤ 1000,- kosten en zeer waarschijnlijk (veel) meer
PHPBB is niet van scratch ontworpen. Ik nam tenminste aan dat daar de hele site mee bedoeld werdquote:Op dinsdag 20 september 2005 22:53 schreef Roönaän het volgende:
De flash applicatie op zich gaat al een aardige duit kosten. Als de imaging aangeleverd wordt is het al wel goedkoper denk ik. Het forum is een beetje afhankelijk van de eisen en wensen. Als een phpbb voldoet kan je het bijna elke scriptkiddie het laten installeren vrees ik.
-r-
Ik wilde niet gelijk TE ontmoedigend zijnquote:Op dinsdag 20 september 2005 23:00 schreef Light het volgende:
[..]
Poppetjes aankleden (met van scratch ontworpen kleding). Ik denk dat je zo een 0 achter dat bedrag van jou mag plakken.
Moet dus erg rekening houden met 6000 tot 10.000 euro ?quote:Op dinsdag 20 september 2005 23:03 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
PHPBB is niet van scratch ontworpen. Ik nam tenminste aan dat daar de hele site mee bedoeld werd
[..]
Ik wilde niet gelijk TE ontmoedigend zijn
de poppetjes in flash kost een aardig bedrag en als je geen bestaande forum oplossing wilt implementeren, maar een forum van de grond wil laten schrijven zou ik maar van minimaal 10.000 uitgaanquote:Op dinsdag 20 september 2005 23:08 schreef Gillian_Anderson het volgende:
[..]
Moet dus erg rekening houden met 6000 tot 10.000 euro ?
Oh een forum bouwen is wel goed te doen hoor. Niet zo erg lastig. En een bij te houden website ook niet. Mij lijkt met die poppetjes wel het lastige deelquote:Op dinsdag 20 september 2005 22:42 schreef Swetsenegger het volgende:
Een website welke je helemaal zelf kan bijhouden, poppetjes aankleden EN een forum en vanaf de grond bouwen. Dat is geen simpel project.
Afhankelijk van het aantal bezoekers welke je verwacht. Moet er een full text search in, etc etcquote:Op woensdag 21 september 2005 01:30 schreef TechXP het volgende:
[..]
Oh een forum bouwen is wel goed te doen hoor. Niet zo erg lastig.
Neuh, CMSje enzo. De vraag is natuurlijk wel WAT er allemaal dynamisch moet.quote:En een bij te houden website ook niet.
Misschien kan je nog een eind komen met DHTML en CSS, mits het 2D is.quote:Mij lijkt met die poppetjes wel het lastige deelMaar dat is omdat ik geen flash expert ben. Geef mij maar PHP
Ik heb allerlei flash boeken staan, maar ja... tijd hequote:Op woensdag 21 september 2005 08:31 schreef Roönaän het volgende:
Dan kan je beter flash doen. In de nieuwe flash 8 helemaal, kan je simpele FLV filmpjes pakken, zodat het net dat beetje geanimeerd lijkt.
mail maar. keyword: xmlquote:Op woensdag 21 september 2005 08:33 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Ik heb allerlei flash boeken staan, maar ja... tijd he
(EERST wil ik uitzoeken hoe je flash met database en php laat lullen)
Het ligt inderdaad in wat je wil ja.quote:Op woensdag 21 september 2005 08:19 schreef Swetsenegger het volgende:
Afhankelijk van het aantal bezoekers welke je verwacht. Moet er een full text search in, etc etc
Dat zeker ook. Alles waarschijnlijkquote:Neuh, CMSje enzo. De vraag is natuurlijk wel WAT er allemaal dynamisch moet.
Ja, dat zou eventueel natuurlijk ook wel kunnen.quote:Misschien kan je nog een eind komen met DHTML en CSS, mits het 2D is.
Iemand advies?quote:226-Transfer complete.
226 Quotas off
DELE Lenny Kravitz - California.mp3
550 Lenny Kravitz - California.mp3: No such file or directory
ik wist niet waar ik em moest plaatsen, vandaar.quote:Op donderdag 22 september 2005 11:52 schreef ikke_ook het volgende:
uhm...wat heeft je vraag met php danwel mysql te maken?
Ik zou trouwens ook niet weten hoe het komt.
1 | <input name="obj_foto" type="hidden" value="'.$obj['foto'].'"> |
1 | <img src=".$_POST['obj_foto']." alt=\"\"> |
Dan heb je gewoon geen rechten om het te verwijderenquote:Op donderdag 22 september 2005 11:52 schreef Hillz het volgende:
Jep ik zit in de map, vandaar uit probeer ik het bestand te deleten maar dat lukt niet.
De map zelf heet mp3, want weer een submap is van httpdocs.
Het bestand werkt nog wel, want op de site speelt ie em gewoon af. Ik kan er verder ook nix mee. Niet verwijderen, rename'en, bekijken want telkens geeft hij de 550 aan.
Voor de netheid (misschien dat het ook een fout geeft):quote:
1 | <img src=\"".$_POST['obj_foto']."\" alt=\"\"> |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 | $file_contents = 'some contents of a file'; $filepath = '/path/to/where/the/file/needs/to/be/stored/and/filename.txt'; if(!is_dir(dirname($filepath))) { echo '<li>Directory "'.dirname($filepath).'" does not exist</li>'; } elseif(!is_writable(dirname($filepath))) { echo '<li>Directory "'.dirname($filepath).'" is not writable</li>'; } elseif(false === ($f = fopen($filepath,'w'))) { echo '<li>Could not open local file for writing ('.strlen($file_contents).' bytes)</li>'; echo '<li> '.$filepath.'</li>'; } else { fwrite($f, $file_contents); fclose($f); echo '<li>File saved: '.strlen($file_contents).' bytes</li>'; $updates++; } |
Zodra ik ".$_POST['obj_foto']." doe ipv <img src=".$_POST['obj_foto']." alt=\"\"> dan geeft ie netjes het pad van de foto weer zoals ie in de database staat.quote:Op donderdag 22 september 2005 12:23 schreef TechXP het volgende:
[..]
Voor de netheid (misschien dat het ook een fout geeft):
[ code verwijderd ]
Krijg je niets terug van $_POST['obj_foto']? Wat geef je mee? Geef je wel een pad naar de foto mee?
Wat zegt: print_r($_POST); ?
Krijg je daar alle waarden te zien?
Zoals de vorige zegt... het is handig om wat meer code te krijgen en wat er nu wel in de code staat.quote:Op donderdag 22 september 2005 14:38 schreef The_Cyberspace het volgende:
Ik ben hier al een paar dagen mee aan het stoeien en ik snap er niks meer van.![]()
1 2 3 | media_id, media_type, media_file, media_artist, media_title, media_album, media_year, media_genre, media_playtime, media_resx, media_resy, media_bitrate, media_filesize, media_playcount |
1 | SELECT * FROM media LIMIT 0, 50 |
Oja, dankjewel!quote:Op donderdag 22 september 2005 20:51 schreef ikke_ook het volgende:
GROUP BY media_artist
Niemand enig idee, any idea?quote:Op donderdag 22 september 2005 14:13 schreef Roönaän het volgende:
Okee, het volgende:
fopen mag om een of andere obscure reden geen files aanmaken op de server. Als de file bestaat krijgt hij toegang, als de file niet bestaat krijg ik de "Could not open local file for writing".
De directory is chmod 0777, vanwege het testen.
Hoe kan het nou dat je geen files kan touchen/fopen/createn in een writable folder?
[ code verwijderd ]
-r-
Meestal is het zo dat er dan al een bepaald bestand bestaat dat niet de goede rechten heeft (geen write-rechten voor de webserver bijv.); maar als dat bestand niét bestaat dan zou het eigenlijk een tekort aan schijfruimte (of quota) moeten zijn.quote:
Dat zou je kunnen achterhalen door get_current_user() te gebruiken.quote:Op vrijdag 23 september 2005 00:16 schreef Roönaän het volgende:
Werkt ook niet. Snap het niet. Wat ik wel zie is dat de owner van de directory apache is.. zou dat het probleem zijn?
Zou alleen niet uit moeten maken, want de directory is drwxrwxrwx
1 2 3 | <?php [topic=100] ?> |
1 2 3 | <?php $i[msg] = preg_replace("/\[topic=(.*?)\]/ie", ubb_topictag("\1"), $i[msg]); ?> |
1 2 | SELECT submenu,name,id,level,file FROM b2b_modules WHERE level>='0' AND level<='10' AND level<>'1' AND place>'00' AND submenu='0' AND menu='1' ORDER BY place |
1 2 3 4 5 6 7 8 | SELECT submenu,name,id,level,file FROM b2b_modules WHERE level BETWEEN '0' AND '10' AND level<>'1' AND place>'00' AND submenu='0' AND menu='1' ORDER BY place en SELECT submenu,name,id,level,file FROM b2b_modules WHERE level in('0,2,3,4,5,6,7,8,9,10') AND place>'00' AND submenu='0' AND menu='1' ORDER BY place |
wtf?quote:ipv encoding kan je altijd obfuscaten. Dat werkt nog best okee
Het zou misschien handig zijn als de rest van de wereld ook weet in welke context dat stondquote:Op zaterdag 24 september 2005 23:29 schreef Swetsenegger het volgende:
Even een crosspostje roonaan
[..]
wtf?
obfuscating is dat je variabelen random namen geeft. Eventueel ook classes, filenames, en andere ongein, maar ten beginnen voornamelijk variabelen. Php kan het geen ruk schelen hoe een variabele heet. Als je dus zorgt dat je je variabele namen consistent veranderd gaat het goed.quote:Op zaterdag 24 september 2005 23:29 schreef Swetsenegger het volgende:
Even een crosspostje roonaan
[..]
wtf?
Later begreep ik het inderdaad.quote:Op zondag 25 september 2005 09:21 schreef Roönaän het volgende:
[..]
obfuscating is dat je variabelen random namen geeft. Eventueel ook classes, filenames, en andere ongein, maar ten beginnen voornamelijk variabelen. Php kan het geen ruk schelen hoe een variabele heet. Als je dus zorgt dat je je variabele namen consistent veranderd gaat het goed.
Het voordeel ten opzichte van encoden/encrypten is dat het process eenrichting is. Tenzij je een translation table bijhoudt.
Zelf heb ik het gebruikt voor een project dat zichzelf synchronized (qua code file) op twee server. De lokale server heeft alle bestanden clean zoals het hoort, de live versie heeft alle php files obfuscated. Via een mirror script wordt tijdens de synchronisatie de boel geobfuscate. Ik moet er nog een nette class van maken, maar die gooi ik daarna wel op mijn_site/lib.
-r-
Ik neem aan dat je de juiste mode gebruikt (namelijk w of a) in fopen(); ..quote:
Hij is zend certified engineer. Ik mag toch hopen dat hij DIE fout niet maaktquote:Op zondag 25 september 2005 12:29 schreef Modwire het volgende:
[..]
Ik neem aan dat je de juiste mode gebruikt (namelijk w of a) in fopen(); ..
Zelfs mode x werkt niet.quote:Op zondag 25 september 2005 12:29 schreef Modwire het volgende:
[..]
Ik neem aan dat je de juiste mode gebruikt (namelijk w of a) in fopen(); ..
En op wat voor manier beveilig je dan je scripts? Een 'oud' gezegde is 'security through obscurity does not work' en ik heb het idee dat dat ook hier het geval isquote:Op zondag 25 september 2005 09:21 schreef Roönaän het volgende:
[..]
obfuscating is dat je variabelen random namen geeft. Eventueel ook classes, filenames, en andere ongein, maar ten beginnen voornamelijk variabelen. Php kan het geen ruk schelen hoe een variabele heet. Als je dus zorgt dat je je variabele namen consistent veranderd gaat het goed.
Het voordeel ten opzichte van encoden/encrypten is dat het process eenrichting is. Tenzij je een translation table bijhoudt.
Hangt van je doel af. Als je niet wilt dat anderen leren van jouw code, dan is obfuscating een hele aardige optie. Probeer jij maar eens een obfuscated stuk code goed te begrijpen.quote:Op zondag 25 september 2005 13:01 schreef JeRa het volgende:
[..]
En op wat voor manier beveilig je dan je scripts? Een 'oud' gezegde is 'security through obscurity does not work' en ik heb het idee dat dat ook hier het geval is
doe ik dan wel de UNIX_TIMESTAMP krijg, maar in php kan ik die dan niet benaderen (bestaat gewoon niet ofzo). Naam en adres gaan prima.quote:$query = "SELECT naam, adres, UNIX_TIMESTAMP(tijd) FROM test";
$resultaat = mysql_query($query) or die ("query mislukt");
Moet gewoon werken hoor.quote:Op dinsdag 27 september 2005 15:56 schreef Nietmachine het volgende:
Uhuh, maar wat er automatisch met NOW() in het veld TIMESTAMP opgeslagen wordt is niet de UNIX_TIMESTAMP zoals PHP hem wil.
Ik ben nu zover dat als ik:
[..]
doe ik dan wel de UNIX_TIMESTAMP krijg, maar in php kan ik die dan niet benaderen (bestaat gewoon niet ofzo). Naam en adres gaan prima.
1 2 3 4 5 | $query = "SELECT naam, adres, UNIX_TIMESTAMP(tijd) as time_stamp FROM test"; $resultaat = mysql_query($query) or die ("query mislukt"); while($row = mysql_fetch_assoc($resultaat){ echo $row['time_stamp']; } |
Nee, en dat wil je ook niet.quote:Op dinsdag 27 september 2005 18:19 schreef Nietmachine het volgende:
Mijn id veld is mijn primary key met auto increment, als ik een rij verwijder mist er natuurlijk een getal.
Dus van 1 2 3 4 5 naar 1 2 3 5. Kun je dat weer mooi aan laten sluiten zodat het weer 1 2 3 4 wordt?
Dat hij dat niet wil is nog geen reden waarom het niet zou kunnen. Drop je id veld, en voeg een nieuwe AUTO_INCREMENT PRIMARY KEY 'id' toequote:Op dinsdag 27 september 2005 19:21 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Nee, en dat wil je ook niet.
Ik gebruik zelf een pngtje met alpha-transparantie. Dan heb je volledige controle over het lettertype en de kleur. Ik gebruik ook lichte letters met een donkere border zodat het zowel op een lichte als donkere achtergrond leesbaar is.quote:Op woensdag 28 september 2005 04:40 schreef wonderer het volgende:
De eerste keer dat ik met PHP gegenereerde plaatjes aan het werk ga... een "copyright"Alleen staat er achter de string nog een of ander maf teken dat ik graag weg wil hebben. Het staat NIET in de string zelf, dus hoe het daar komt, weet ik ook niet.
http://www.nietoverdrijven.com/galleries/image.php?p=DSC02510.jpg&g=locatietour_september
Enige tips over hoe een leuke lettertype te krijgen ook welkom, maar eerst dat maffe ding weg.
Als je nou eens je code laat zienquote:Op woensdag 28 september 2005 04:40 schreef wonderer het volgende:
De eerste keer dat ik met PHP gegenereerde plaatjes aan het werk ga... een "copyright"Alleen staat er achter de string nog een of ander maf teken dat ik graag weg wil hebben. Het staat NIET in de string zelf, dus hoe het daar komt, weet ik ook niet.
http://www.nietoverdrijven.com/galleries/image.php?p=DSC02510.jpg&g=locatietour_september
Enige tips over hoe een leuke lettertype te krijgen ook welkom, maar eerst dat maffe ding weg.
Er is dus geen sql functie welke je id's opnieuw sorteert. Uiteraard kan je met kunst en vliegwerk de zooi weer sorterenquote:Op dinsdag 27 september 2005 23:19 schreef JeRa het volgende:
[..]
Dat hij dat niet wil is nog geen reden waarom het niet zou kunnen. Drop je id veld, en voeg een nieuwe AUTO_INCREMENT PRIMARY KEY 'id' toemaar niet doen dus.
Goed punt...quote:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 | <?php $file=$_SERVER["DOCUMENT_ROOT"].'/galleries/'.$galname.'/'.$paths["pics"].$pic; $font='3'; $header=file($galname.'/header.txt'); $maker=strip_tags($header[1]); $label='(c) '.$maker; $h = imagefontheight($font); $w = imagefontwidth($font) * strlen($label); $image = imagecreatefromjpeg($file); $colorFont = imagecolorallocate($image, 0xFF, 0xFF, 0xFF); $size = getimagesize($file); $dest_x = $size[0] - $w - 5; $dest_y = $size[1] - $h - 5; imagestring($image, $font, $dest_x, $dest_y, $label, $colorFont); imagejpeg($image); imagedestroy($image); ?> |
En wat staat er precies in header.txt ? is het niet een brak end of line teken wat ie nog uitspuugt?quote:Op woensdag 28 september 2005 15:00 schreef wonderer het volgende:
[..]
Goed punt...De reden waarom ik geen png gebruik, is dat de copyright niet altijd dezelfde naam is, ik zet er ook foto's van anderen neer. Ik moet dus een dynamisch iets hebben.
[ code verwijderd ]
Het copyright tekentje werkte ook al niet, dat werd een S met een omgekeerd dakje
De code komt oorspronkelijk van http://www.sitepoint.com/article/watermark-images-php <-- daar, ik heb een beetje lopen kloten met de dynamische tekst dus en was nogal verrast dat het uberhaupt werkte.
Voeg me toe op msn of stuur een mailtje, zie ik het vanzelf welquote:Op woensdag 28 september 2005 12:35 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Ow ja, die session_id. Kom ik nog op terug
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |