Nee, men kijkt of het verboden kan worden, het is dus nog niet verboden om Koranteksten op toiletpapier af te drukken. Ik hoop overigens dat men dit snel laat vallen en de man z'n ding laat doen.quote:Op woensdag 27 juli 2005 13:58 schreef Akkersloot het volgende:
In Duitsland had iemand op internet rollen WC-papier aangeboden met de koran er op. Naar zijn zeggen was de opbrengst bedoeld voor een monument voor de slachtoffers van islamitische terreur.
Wat wil nu het geval. Dat blijkt in Duitsland verboden te zijn "wegens belediging van een religieuze groep".
Volgens mij ook als het niet de koran betrof maar de bijbel.quote:Op woensdag 27 juli 2005 13:59 schreef LostFormat het volgende:
Dat is ook het eerste wat ik dacht. Noem het kunst en het zal waarschijnlijk wel mogen.
Krijg je de politie dan al aan de deur als iets nog niet verboden isquote:Op woensdag 27 juli 2005 13:59 schreef Monidique het volgende:
Nee, men kijkt of het verboden kan worden, het is dus nog niet verboden om Koranteksten op toiletpapier af te drukken. Ik hoop overigens dat men dit snel laat vallen en de man z'n ding laat doen.
quote:De politie trof bij hem thuis kleine hoeveelheden aan.
Dat kan, ja.quote:Op woensdag 27 juli 2005 14:01 schreef Akkersloot het volgende:
[..]
Krijg je de politie dan al aan de deur als iets nog niet verboden is![]()
quote:Op woensdag 27 juli 2005 13:59 schreef LostFormat het volgende:
Dat is ook het eerste wat ik dacht. Noem het kunst en het zal waarschijnlijk wel mogen.
Antwoord op 1 & 2: Sla de Duitse wetgeving er op na, ik heb geen flauw idee wat in Duitsland strafbaar is op dat gebied.quote:Op woensdag 27 juli 2005 13:58 schreef Akkersloot het volgende:
Vraag 1: Zou er ook zo opgetreden zijn als het wc rollen met de tekst van de bijbel er op ?
Vraag 2. Had die man het wel mogen verkopen als kunst ?
Moeten we dan persé respect hebben voor teksten als "de ongelovigen dienen als brandstof voor het vuur in de hel" of "het staat een gelovige niet dat hij een andere gelovige doodt" ?quote:Op woensdag 27 juli 2005 14:01 schreef MouseOver het volgende:
Ik vind het overigens wel vrij lomp en extreem respectloos.
Precies, om vervolgens op straat te worden afgeslacht.quote:Op woensdag 27 juli 2005 13:59 schreef LostFormat het volgende:
Dat is ook het eerste wat ik dacht. Noem het kunst en het zal waarschijnlijk wel mogen.
"We" moeten de wet respecteren, dat verwachten wij van anderen ook.quote:Op woensdag 27 juli 2005 14:04 schreef Akkersloot het volgende:
Moeten we dan persé respect hebben voor teksten als "de ongelovigen dienen als brandstof voor het vuur in de hel" of "het staat een gelovige niet dat hij een andere gelovige doodt" ?
Je moet je bron wat beter lezen:quote:Op woensdag 27 juli 2005 14:01 schreef Akkersloot het volgende:
[..]
Krijg je de politie dan al aan de deur als iets nog niet verboden is![]()
[..]
quote:De Duitse justitie overweegt stappen tegen een man die toiletpapier met de opdruk „koran" te koop aanbood. [...] Justitie onderzoekt of de man wegens belediging van een religieuze gemeenschap kan worden vervolgd.
Om vervolgens tot levenslange gevangenisstraf te worden veroordeeld.quote:Op woensdag 27 juli 2005 14:05 schreef Kaalhei het volgende:
Precies, om vervolgens op straat te worden afgeslacht.
Daar heb je wat aan als je vermoord bent.quote:Op woensdag 27 juli 2005 14:11 schreef Tijger_m het volgende:
Om vervolgens tot levenslange gevangenisstraf te worden veroordeeld.
Nee, daar heeft het slachtoffer helemaal niets aan maar de maatschappij als geheel wel.quote:Op woensdag 27 juli 2005 14:22 schreef Akkersloot het volgende:
Daar heb je wat aan als je vermoord bent.
Als een tekst ideeel wordt uitgegeven bestaan er geen auteursrechten.quote:Op woensdag 27 juli 2005 14:12 schreef Monidique het volgende:
Justitie zou het anders nog kunnen gooien op auteursrechten. Hoewel ik aanneem dat de originele Koran vrijelijk gekopieerd en gebruikt kan worden, zullen de Duitse vertalingen vast wel auteursrechtelijk beschermd zijn.
Nou dan heb je er als slachtoffer toch niets aan.quote:Op woensdag 27 juli 2005 14:24 schreef Tijger_m het volgende:
Nee, daar heeft het slachtoffer helemaal niets aan maar de maatschappij als geheel wel.
Er staat toch van "de politie trof kleine hoeveelheden aan".quote:Op woensdag 27 juli 2005 14:08 schreef Monidique het volgende:
Je moet je bron wat beter lezen:
Ja en? Wat wil jij daar nu mee zeggen?quote:Op woensdag 27 juli 2005 14:26 schreef Akkersloot het volgende:
Nou dan heb je er als slachtoffer toch niets aan.
Dat antwoord zul je ook niet krijgen zolang er in dit topic geen woordvoerder van Justitie van de Duitse deelstaat is om deze te geven. Als je zo graag je vraag beantwoord ziet, dan moet je eventjes een e-mail sturen aan, of anders een telefoontje plegen naar degene die jou wél kan helpen.quote:Op woensdag 27 juli 2005 14:25 schreef Akkersloot het volgende:
Maar op de vraag dat de zelfde aktie ondernomen zou worden als bijbelteksten op wc papier rollen zouden komen heb ik nog geen antwoord gehad.
"Wij" zijn degene die roepen dat we tolerant en verlicht zijn.quote:Op woensdag 27 juli 2005 14:04 schreef Akkersloot het volgende:
[..]
Moeten we dan persé respect hebben voor teksten als "de ongelovigen dienen als brandstof voor het vuur in de hel" of "het staat een gelovige niet dat hij een andere gelovige doodt" ?
Ja, en er staat ook men overweegt stappen te ondernemen...quote:Op woensdag 27 juli 2005 14:26 schreef Akkersloot het volgende:
[..]
Er staat toch van "de politie trof kleine hoeveelheden aan".
Ik zeg niet dat we tolerant moeten zijn voor mensen die dergelijke haatboeken propageren..quote:Op woensdag 27 juli 2005 14:28 schreef MouseOver het volgende:
"Wij" zijn degene die roepen dat we tolerant en verlicht zijn.
Ik hou het er voorlopig bij om deze situatie aan de kaak te stellen.quote:Op woensdag 27 juli 2005 14:28 schreef Monidique het volgende:
Dat antwoord zul je ook niet krijgen zolang er in dit topic geen woordvoerder van Justitie van de Duitse deelstaat is om deze te geven. Als je zo graag je vraag beantwoord ziet, dan moet je eventjes een e-mail sturen aan, of anders een telefoontje plegen naar degene die jou wél kan helpen.
In het verkeerde land? Lekker nuttig.quote:Op woensdag 27 juli 2005 14:34 schreef Akkersloot het volgende:
Ik hou het er voorlopig bij om deze situatie aan de kaak te stellen.
Nou, zeg dat wel. Akkersloot heeft bij lange na niet alle feiten, desalniettemin zal hij de praktijken in Duitsland, waar hij dus nauwelijks informatie over heeft, aan de kaak blijven stellen op een Nederlands forum.quote:Op woensdag 27 juli 2005 14:38 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
In het verkeerde land? Lekker nuttig.
Ach man, je hebt waarschijnlijk de Koran eens gelezen en alleen de zinnetjes die je nu citeert onthouden.quote:Op woensdag 27 juli 2005 14:33 schreef Akkersloot het volgende:
[..]
Ik zeg niet dat we tolerant moeten zijn voor mensen die dergelijke haatboeken propageren..
Nou is mijn Duits niet geweldig maar ik kan op de Duitse nieuws sites hier niets over vinden en Akkersloot' bron is Geenstijl...nou niet echt een hoogstaande nieuws site.quote:Op woensdag 27 juli 2005 14:41 schreef Monidique het volgende:
Nou, zeg dat wel. Akkersloot heeft bij lange na niet alle feiten, desalniettemin zal hij de praktijken in Duitsland, waar hij dus nauwelijks informatie over heeft, aan de kaak blijven stellen op een Nederlands forum.
Het staat in ieder geval ook in het Noordhollands Dagblad.quote:Op woensdag 27 juli 2005 14:48 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Nou is mijn Duits niet geweldig maar ik kan op de Duitse nieuws sites hier niets over vinden en Akkersloot' bron is Geenstijl...nou niet echt een hoogstaande nieuws site.
Iemand anders een link mischien?
Ik mag hopen van wel.quote:Op woensdag 27 juli 2005 13:58 schreef Akkersloot het volgende:
Vraag 1: Zou er ook zo opgetreden zijn als het wc rollen met de tekst van de bijbel er op ?
Ik kan een rol toiletpapier geen kunst noemen, maar daarentegen hoor ik vaak in mijn omgeving dat ik geen smaak heb mbt kunst, dus laat ik daar maar niet over oordelenquote:Vraag 2. Had die man het wel mogen verkopen als kunst ?
Je hebt het uitgeprobeerd?quote:Ik moet zeggen. Dat papier van de koran is overigens echt van een betere kwaliteit dan die gladde velletjes van de bijbelvertaling van het NBG. Tevens absorbeert het papier van mijn koran ook beter.
Wat in Duitsland kan, kan ook hier gebeuren.quote:Op woensdag 27 juli 2005 14:38 schreef Tijger_m het volgende:
In het verkeerde land? Lekker nuttig.
Ik hoopte op een duitse link met deutsche grundligheit geschrevenquote:Op woensdag 27 juli 2005 14:49 schreef Monidique het volgende:
Het staat in ieder geval ook in het Noordhollands Dagblad.
Nou en ?quote:Op woensdag 27 juli 2005 14:47 schreef JackyVie het volgende:
Ach man, je hebt waarschijnlijk de Koran eens gelezen en alleen de zinnetjes die je nu citeert onthouden.
De duitse wetgeving is behoorlijk anders op dit soort zaken net als men in Duitsland ook eenvoudig extremistische partijen kan verbieden en aanpakken.quote:Op woensdag 27 juli 2005 15:23 schreef Akkersloot het volgende:
Wat in Duitsland kan, kan ook hier gebeuren.
Ik hou mij verre van die site, als je het niet erg vindt.quote:En met die opmerking kan je natuurlijk ook terecht bij geenstijl.nl
Ha, je hebt hem niet eens gelezen of wat? Grote bek die je dan op zet.quote:Op woensdag 27 juli 2005 15:25 schreef Akkersloot het volgende:
[..]
Nou en ?
En zou ik dan nog de hele koran moeten lezen ? Ga jij wel van elke sekte de "heilige"boeken lezen ?
Mag ik aan bepaalde verzen al genoeg hebben ?quote:Op woensdag 27 juli 2005 15:57 schreef JackyVie het volgende:
Ha, je hebt hem niet eens gelezen of wat? Grote bek die je dan op zet.
Tsjonge. Heilig zelfs met een hoofdletter.quote:Waarom zou ik elk Heilig boek moeten gaan lezen? Ik ben niet geboeid door die teksten, maar laat toch alsjeblieft de mensen die zich ertoe verbonden voelen in hun waardigheid. Dat zal niemand je kwalijk nemen.
Wat vind je erger. Dat ik het christendom en islam sektes noem of dat zo'n sekte zegt dat "ongelovigen" in de hel komenquote:En godsdiensten sektes noemen is echt wel stom. Honderden miljoenen mensen zijn voor jou minderwaardig...
Uiteraard mag je dat, maar dan moet je niet gaan rondbazuinen dat de Koran een gewelddadig boek is. Ik heb in de Bijbel ook verzen gezien die niet echt door de beugel kunnen. Predikt het Christendom nu geweld?quote:Op woensdag 27 juli 2005 16:02 schreef Akkersloot het volgende:
Mag ik aan bepaalde verzen al genoeg hebben ?
Ok, heilig moest met een kleine letter. Foutje. Maak er maar een argument van om je mening te onderbouwen, maakt je des te geloofwaardiger.quote:Tsjonge. Heilig zelfs met een hoofdletter.![]()
Ik heb het toevallig over die boeken zelf. Wat jij nu lult over dat ik mensen niet in waardigheid laat![]()
Geen van beide vind ik echt erg, gewoon allebei redelijk dom. Laat elkaar toch doen.quote:Wat vind je erger. Dat ik het christendom en islam sektes noem of dat zo'n sekte zegt dat "ongelovigen" in de hel komen![]()
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |