Narnia is echt super!
Ik ben het inderdaad met Freecell eens dat het lezen in de chornologische volgorde niets afdoet aan de verhalen. The Magician's Nephew is inderdaad het scheppingsverhaal, met daarin ook best wel duidelijke christelijke invloeden. Het is juist best interessant om eerst te weten hoe Narnia geschapen is, voordat je de verhalen leest over de belevenissen van de 4 kids uit London (in The lion, the witch and the wardrobe). Ik vind het dan ook best wel jammer dat ze niet eerst begonnen zijn met het verfilmen van het 1e chronologische boek (maar das een discussie die hier niet hoort).
Verder vind ik dat de ook de andere verhalen ook wel degelijk christelijke invloeden hebben (wel iets minder duidelijk, maar in alle boeken draait het erom dat Aslan (=God) via anderen hulp stuurt naar zijn wereld in nood). En in het laatste boek (The last battle) komt de christelijke achtergrond van Lewis weer heel duidelijk naar voren. Dat verhaal vertoont heel veel gelijkenissen met de verhalen uit Openbaringen.
Door deze bijbelse invloeden zijn de boeken voor zowel kinderen als volwassenen interessant. Wel ooit voor kinderen geschreven en daardoor dus voor kinderen ook gewoon hele spannende verhalen (toen ik in gr 5 zat zijn ze allemaal voorgelezen in de klas (op een niet christelijke basisschool)), een beetje vergelijkbaar met Harry Potter. Voor volwassenen zijn ze ook nog steeds interessant (net als HP), er zitten elementen in die in onze huidige wereld ook aanwezig zijn, de strijd tussen goed en kwaad, hele volken die domweg iemand volgen onder druk van anderen etc.
Disclaimer:
-Ik heb de boeken in die pocketbundel allemaal in het Engels gelezen, vandaar de engelse titels.
-Ja ik ben christen en ook fan van andere boeken van Lewis (geen kinderboeken)
-Ik ben het zusje van hubo