![]()
Momenteel wordt Japan geteisterd door een nieuwe game-manie. In het hele land spelen duizenden mensen met virtuele puppies in een nieuwe titel voor de Nintendo DS, die waarschijnlijk een groter fenomeen zal worden dan de elektronische huisdieren uit de jaren '90.
In Nintendogs ben je de baas over een groot aantal intelligente, realistische puppies - variėrend van Labrador-retrievers tot Yorkshire-terriėrs - die je moet uitlaten, eten moet geven, schoon moet maken en trucs moet leren.
In het begin kies je het ras, de kleur, het geslacht en de persoonlijkheid van je puppie; daarna moet je ervoor gaan zorgen. Met het Touch Screen van de Nintendo DS kun je je hond aaien, achter zijn oren krabben, zijn poot optillen - praktisch alles wat je kunt doen met een echte hond. Met de ingebouwde DS-microfoon kun je je huisdier tevens leren om te reageren op het geluid van je stem en trucs uitvoeren, zoals 'op de rug liggen', 'bedelen', 'zitten' en nog veel meer.
Je kunt je hond trainen en deelnemen aan behendigheidswedstrijden, waarin je geld kunt verdienen voor speelgoed, voer en accessoires. Daarnaast kun je via de draadloze verbinding van de Nintendo DS de Nintendogs van anderen ontmoeten. Als je het spel in 'Blafstand' zet, keft de DS zodra je binnen het bereik van een andere Nintendog komt!
Binnen slechts 10 na de release in Japan, zijn er reeds 500.000 exemplaren verkocht. Daarnaast gaf het bijzonder gerespecteerde Japanse speltijdschrift Famitsu Nintendogs het hoogste - en meest zeldzame - eerbetoon: een perfecte waardering van 40/40. Tijdens haar bestaan heeft Famitsu een dergelijke score slechts aan vier andere spellen toegekend; de eerste keer aan The Legend of Zelda: Ocarina of Time.
Sinds Nintendogs in Japan is uitgebracht, is ook de verkoop van het Nintendo DS-systeem omhooggeschoten - in de week waarin Nintendogs (en tevens de nieuwe kleurenversies van de Nintendo DS) werden uitgebracht gingen maar liefst vijf keer zoveel systemen over de toonbank als normaal.
De Nintendogs-manie zal in oktober verder gaan in Europa, als er net als in Japan drie verschillende versies van het spel in de winkels zullen liggen, elk met een andere selectie puppies. De Europese collectie van Nintendogs-rassen zal binnenkort worden bekendgemaakt.
bron: nintendo.nl
De Japanse versies:
![]()
v.l.n.r.: Sheba & Friends, Dachshund & Friends en Chihuahua & Friends.
Rassen per spel:Sheba & Friends: Shiba, Mini Pinscher, Welsh Corgie Puppy, Shetland Sheepdog, Toy Poodle
Dachshund & Friends: Mini Dachshund, Mini Schnauzer, Pug, Yorkshire Terrier, Duitse Herder
Chihuahua & Friends: Chihuahua, Cocker Spaniel, Labrador Retriever, Beagle, Shihtzu
De Amerikaanse versies:
![]()
v.l.n.r.:Labrador Retriever & Friends, Dachshund & Friends en Chihuahua & Friends
Rassen per spel:Labrador Retriever & Friends: Labrador Retriever, Miniature Schnauzer, Toy Poodle, Corgi, Minature Pinscher, Shiba
Dachshund & Friends: Miniature Dachshund, Golden Retriever, Beagle, Pug, Husky, Shih Tzu
Chihuahua & Friends: Chihuahua, Duitse Herder, Boxer, Cavalier King Charles Spaniel, Yorkshire Terrier, Shetland Sheepdog
Wanneer te koopJapan: Reeds verkrijgbaar
Noord Amerika: 23 augustus
Europa: Oktober
(P)reviewsAlgemene preview - FOK!GamesAlgemene preview - UnderGroundOnlineFirst Impression Chihuahua versie - Eurogamer
Overige LinksNintendogs filmpjeJapanse officiele Nintendogs siteAmerikaanse officiele Nintendogs siteNederlandse officiele Nintendogs site
Screens:
[ Bericht 1% gewijzigd door koei op 15-07-2005 14:42:45 ]
RitseB: Dat leer je nog wel, koei heeft altijd gelijk