abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_28595392
Hier over de politieke reacties op en de politieke consequenties van de aanslagen in Londen

Balkenende reageert geschokt

DEN HAAG - Volgens Minister-president Balkenende leven het kabinet en de Nederlandse bevolking "intens mee met allen die door deze afschuwelijke terreurdaden zijn getroffen". Hij zegt dat de aanslagen nogmaals aantonen dat "voortdurende intensieve aandacht nodig is bij de strijd tegen terrorisme. Terrorisme is een kwaad dat alle landen van Europa kan treffen. Krachtige samenwerking in de Europese Unie en wereldwijd is cruciaal om dit kwaad het hoofd te bieden."

De premier is het eens met premier Blair van Groot-Brittannië dat de topontmoeting van de G8 moet doorgaan ondanks de reeks aanslagen op metrostations en bussen in Londen. Dat heeft Balkenende donderdag laten weten.

"De aanslagen waren gepland op het moment dat wereldleiders afspraken maken over de aanpak van wereldwijde problemen als armoede en klimaatverandering. Het gesprek daarover moet doorgaan", aldus Balkenende.

Telegram

Koningin Beatrix heeft een telegram gestuurd aan de Britse koningin Elizabeth waarin ze haar medeleven uitspreekt met de slachtoffers van de aanslagen in Londen. Dat heeft de Rijksvoorlichtingsdienst donderdag meegedeeld.

Kamer geschokt

De Tweede Kamer heeft donderdag geschokt gereageerd op de aanslagen in Londen. PvdA-leider Bos zei "Met ontzetting kennis genomen te hebben van de reeks aanslagen. Deze aanslagen bewijzen dat het gevaar van terreur niet geweken is. Het vereist een voortdurende alertheid van onze zijde."

Nu.nl

G8: aanslagen Londen aanval op alle naties

LONDEN - De leiders van de zeven rijkste industrielanden plus Rusland, bijeen in het Schotse Gleneagles, hebben de aanslagen in Londen donderdag scherp veroordeeld. De ‘barbaarse’ aanslagen zijn een aanval ‘op alle naties', aldus een verklaring.


Uit naam van alle acht de landen zei Tony Blair dat ‘terreur niet zal winnen’. De G8-leiders zeiden verenigd te zijn in hun wil om het terrorisme te verslaan.

'Wij zullen niet toestaan dat geweld onze samenlevingen of onze waarden verandert, of het werk van deze top stopt, zei Blair.

De Amerikaanse president Bush heeft donderdag zijn medeleven betuigd met de inwoners van Londen naar aanleiding van de aanslagen in die stad. ‘Wij bieden ons medeleven aan de bewoners van Londen. Wij waarderen hun standvastigheid’, zei Bush in Gleneagles tijdens de G8-top van de zeven rijkste industrielanden en Rusland.

Minister-president Balkenende is het met premier Blair van Groot-Brittannië eens dat de topontmoeting van de G8 moet doorgaan ondanks de reeks aanslagen op metrostations en bussen in Londen. Dat heeft Balkenende donderdag laten weten.

‘De aanslagen waren gepland op het moment dat wereldleiders afspraken maken over de aanpak van wereldwijde problemen als armoede en klimaatverandering. Het gesprek daarover moet doorgaan’, aldus Balkenende.

Volgens de premier leven het kabinet en de Nederlandse bevolking ‘intens mee met allen die door deze afschuwelijke terreurdaden zijn getroffen’. Hij zegt dat de aanslagen nogmaals aantonen dat ‘voortdurende intensieve aandacht nodig is bij de strijd tegen terrorisme. Terrorisme is een kwaad dat alle landen van Europa kan treffen. Krachtige samenwerking in de Europese Unie en wereldwijd is cruciaal om dit kwaad het hoofd te bieden.’

Ook de Russische president Poetin veroordeeld de aanslagen in Londen pleegden. Volgens Poetin moet de hele wereld samenwerken om internationaal terrorisme te verslaan, meldde het persbureau Interfax.

‘Als zich zulke onmenselijke aanslagen voordoen - in Londen, in New York of in Moskou - moeten we ze onvoorwaardelijk verwerpen. Alle beschaafde landen moeten samenwerken in de strijd tegen internationaal terrorisme.’

Voorzitter Barroso van de Europese Commissie is diep geschokt door de explosies in de metro en bussen in Londen.


Brussel uit zijn solidariteit en medeleven met de slachtoffers, zei de woordvoerster van Barroso donderdag mede namens de andere eurocommissarissen.

De Europese Commissie biedt alle mogelijk hulp als Londen daarom vraagt, voegde de woordvoerster eraan toe.

NAVO-topman De Hoop Scheffer is ‘diep bedroefd door de afschuwelijke aanslagen donderdag in Londen’.

Hij zei dat er geen rechtvaardiging kan zijn voor zo'n gruwelijke daad. ‘De aanslag onderstreept de noodzaak voor de internationale gemeenschap om verenigd te blijven in de strijd tegen terrorisme.’

De Nederlandse oud-minister uitte namens alle NAVO-landen zijn medeleven en solidariteit met het Britse volk.

De Spaanse regering heeft donderdag de ‘verwoestende aanslagen’ in Londen veroordeeld. Het kabinet betuigt de Londense bevolking zijn diepste medeleven, aldus een verklaring.

Op de ochtend van 11 maart 2004 werd Madrid getroffen door serie bomaanslagen. Er kwamen 191 mensen om en er vielen 1500 gewonden. Dertien bommen, veelal verstopt in rugzakken, waren in de ochtendspits achtergelaten op volle forensentreinen.

Paus Benedictus XVI heeft donderdag de aanslagen in Londen ‘onmenselijk en anti-christelijk’ genoemd. De kerkvorst heeft een telegram gestuurd aan de aartsbisschop van Westminster, in Londen. In een verklaring liet het Vaticaan weten dat de paus de slachtoffers en hun families ‘in gedachten nabij is’.

Ook VVD-woordvoerder Van Baalen benadrukte dat. "Paraatheid en samenwerking geboden is. Nederland moet beseffen dat het niet immuun is voor dit soort aanslagen", aldus de liberaal.

D66 benadrukte dat Nederland niet moet toegeven aan gevoelens van angst en paniek. "Dat is precies waar terroristen op uit zijn", aldus het Kamerlid Van der Laan. Volgens haar moet Nederland wel proberen lessen te trekken uit de manier waarop de Britse hoofdstad met de aanslagen omgaat. "Ook hier moeten ramp- en hulpdiensten goed voorbereid en getraind zijn op mogelijke aanslagen."

Anti-terreurmaatregelen

Het CDA wijst op de noodzaak van de anti-terreurmaatregelen van het kabinet. "Daar zijn wij regelmatig kritisch over toegesproken, maar dit bewijst dat ze echt nodig zijn", zei CDA'er Van de Camp.

GroenLinks spreekt van "de meest ontaarde vorm van brute machtspolitiek, om door middel van laffe aanslagen op onschuldige burgers een extremistische agenda na te jagen". Wel zei GroenLinks-Kamerlid Duyvendak te hopen dat het Britse antwoord op de terreurdaden "doordacht zal zijn en gedragen kan worden door een zo breed mogelijke coalitie van landen".

Geen extra maatregelen

In Nederland worden vooralsnog op rijksniveau geen extra beveiligingsmaatregelen getroffen. Daar is geen aanleiding voor. Ook het zogeheten alerteringsniveau wordt niet opgeschaald.

Wel is er sprake van extra waakzaamheid op lokaal niveau en bij zee- en luchthavens die verbinding hebben met Groot-Brittannië. Dat hebben woordvoerders van het ministerie van Justitie en van de marechaussee donderdag meegedeeld.

De Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding (NCTb), T. Joustra, is in overleg met de ministers Donner (Justitie) en Remkes (Binnenlandse Zaken). Zij analyseren de informatie die zij binnen krijgen, onder meer van de Britse autoriteiten. Zij bekijken voortdurend de situatie en de mogelijke gevolgen voor Nederland.

Extra toezicht RET

Het Rotterdamse vervoersbedrijf RET houdt naar aanleiding van de explosies extra toezicht op de metrostations in de stad. Er zijn volgens een woordvoerster extra toezichthouders op de perrons en de beelden die de bewakingscamera's maken, worden meteen bekeken.

Opstelten

Burgemeester Opstelten komt in de loop van de middag met zijn veiligheidsstaf bijeen om te kijken wat de gevolgen van de explosies zijn voor Rotterdam. De gemeenten heeft 's middags ook van de landelijk terreurcoördinator informatie ontvangen over de grootte van de dreiging, zodat zij kunnen inschatten of en hoe zij actie moeten ondernemen. Vooralsnog zijn volgens een woordvoerder nog geen maatregelen nodig.

Rustig bij alarmcentrales

De alarmcentrales in Nederland kregen donderdag vrijwel geen telefoontjes binnen van mensen uit Londen die in de problemen waren geraakt door de aanslagen. Dat zei een woordvoerster van Mondia Assistance, de coördinerende alarmcentrale.

"Dat is best wel raar, als je weet dat een flink aantal Nederlanders daar aanwezig is. Je zou denken dat er dan wel meer telefoontjes komen. Het lijkt erop dat het daar ter plekke goed georganiseerd is."

Er is slechts een telefoontje binnengekomen, van een man die in de buurt van Londen niet door mocht varen met zijn bootje, aldus de woordvoerster. Er wordt geen speciaal informatienummer in het leven geroepen.

(ANP. AP)
pi_28595434
Iedereen is geschokt en dat is ook logisch en terecht uiteraard. Maar hoe moet de politiek reageren en wat valt er te zeggen over de positie van Blair en wellicht ook de Nederlandse regering die het zo nodig vinden om een oorlog in Irak te starten.
pi_28595948
zonder die oorlog hadden die terroristen wel een andere reden verzonnen om aanslagen te plegen

de oorlog gebruiken ze als excuus om aanslagen te plegen

kijk maar naar bali, het excuus daar was omdat het geen moslims waren en ze dus dood moesten
  donderdag 7 juli 2005 @ 18:56:32 #4
58683 NewOrder
markt anarchist
pi_28596282
quote:
Op donderdag 7 juli 2005 18:24 schreef SCH het volgende:
Iedereen is geschokt en dat is ook logisch en terecht uiteraard. Maar hoe moet de politiek reageren en wat valt er te zeggen over de positie van Blair en wellicht ook de Nederlandse regering die het zo nodig vinden om een oorlog in Irak te starten.
De politiek zal het afdoen als "wij wijken niet voor terreur" en het zo gebruiken om de eigen positie te versterken. In die zin hebben zittende politici eerder belang bij dit soort aanslagen dan dat het hun de kop zal kosten. Dat doet meteen de vraag rijzen waarom bepaalde terreurorganisaties dit soort aanslagen pleegt, als men bij voorbaat weet dat de aanslagen nooit het beoogde doel zullen bereiken. Men moet dus ňf ongelooflijk blind zijn ňf er spelen nog andere belangen waar wij geen weet van hebben.
  donderdag 7 juli 2005 @ 19:17:30 #5
28640 Sidekick
Ban the fucker
pi_28597197
Er zal waarschijnlijk weer naar het terrorismebeleid worden gekeken, en wellicht weer wat verscherpt. Voor Nederland zijn de aanslagen in London een voorbeeld waar je lering uit kan trekken.

Er is geen direct verband met Irak, en het politieke debat zou daar ook helemaal niet over moeten gaan. Bij beslissingen moet je je ook niet laten leiden door angst en argumenten als "we doen het maar niet, want anders krijgen we aanslagen". Dat is intimidatie. Met betrekking tot Irak waren er veel betere argumenten om de oorlog niet politiek te steunen, maar dat is een hele andere discussie.
A single death is a tragedy, a million deaths is a statistic - Joseph Stalin
Political power grows out of the barrel of a gun - Mao Zedong
I will eat the headdoekjes rauw - Geert Wilders
pi_28597304
Ik ben het niet helemaal met je eens Sidekick. Ik vind dat de politiek ook bij zichzelf te rade moet gaan en verantwoordelijkheid moet nemen. Indirect is Blair natuurlijk hartstikke verantwoordelijk voor wat er vandaag is gebeurd, hij heeft de risico's ingecalculeerd en kan volgens mij niet anders dan aftreden.
pi_28597790
quote:
Op donderdag 7 juli 2005 19:19 schreef SCH het volgende:
Ik ben het niet helemaal met je eens Sidekick. Ik vind dat de politiek ook bij zichzelf te rade moet gaan en verantwoordelijkheid moet nemen. Indirect is Blair natuurlijk hartstikke verantwoordelijk voor wat er vandaag is gebeurd, hij heeft de risico's ingecalculeerd en kan volgens mij niet anders dan aftreden.
Doet me ook denken aan de reactie binnen het Engelse kabinet na de aanslagen in de VS. Die wilden van de opwinding gebruik maken om het slechte nieuws in één keer te dumpen. Dat nieuws zou dan toch genegeerd worden.
Ik betwijfel ten zeerste dat Blair, laat staan Bush, werkelijk begaan is met de slachtoffers.
pi_28598317
quote:
Op donderdag 7 juli 2005 19:19 schreef SCH het volgende:
Ik ben het niet helemaal met je eens Sidekick. Ik vind dat de politiek ook bij zichzelf te rade moet gaan en verantwoordelijkheid moet nemen. Indirect is Blair natuurlijk hartstikke verantwoordelijk voor wat er vandaag is gebeurd, hij heeft de risico's ingecalculeerd en kan volgens mij niet anders dan aftreden.
En omdat jij Coca Cola hebt gedronken, heeft Coco Cola BV geld aan jou verdiend, dat ging voor een deel naar de Amerikaanse regering, die heeft daar een kogel voor gekocht, en daar hebben ze een Irakees van doodgeschoten. Ergo, SCH is schuldig aan de dood van een Irakees. Hoe kan jij nog naar jezelf in de spiegel kijken?
pi_28598644
quote:
Op donderdag 7 juli 2005 19:47 schreef nikk het volgende:

[..]

En omdat jij Coca Cola hebt gedronken, heeft Coco Cola BV geld aan jou verdiend, dat ging voor een deel naar de Amerikaanse regering, die heeft daar een kogel voor gekocht, en daar hebben ze een Irakees van doodgeschoten. Ergo, SCH is schuldig aan de dood van een Irakees. Hoe kan jij nog naar jezelf in de spiegel kijken?
De Nederlandse regering heeft ook in mijn naam soldaten naar Irak gestuurd, dus ook ik ben schuldig ja maar volgens mij ging het hier over de politiek. Ik wil ook wel aftreden hoor
pi_28601900
"Geschokt zijn" kopen we niets voor.
FC Den Bosch | Standard Liege | Atletico Madrid | Lazio Roma | Alianza Lima | Chelsea | Dinamo Kiev
Corazón Alianza Lima Corazón para ganar a La Victoria volveremos para verte campeonar.
  donderdag 7 juli 2005 @ 21:36:41 #11
61927 DaveM
uitgefokt
pi_28602488
quote:
Op donderdag 7 juli 2005 21:20 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
"Geschokt zijn" kopen we niets voor.
Inderdaad een nogal goedkope uitspraak.
Alsof ze het totaal niet verwacht hadden.
pi_28602669
quote:
Op donderdag 7 juli 2005 21:36 schreef DaveM het volgende:

[..]

Inderdaad een nogal goedkope uitspraak.
Alsof ze het totaal niet verwacht hadden.
Ik ben het met je eens
FC Den Bosch | Standard Liege | Atletico Madrid | Lazio Roma | Alianza Lima | Chelsea | Dinamo Kiev
Corazón Alianza Lima Corazón para ganar a La Victoria volveremos para verte campeonar.
  donderdag 7 juli 2005 @ 22:13:34 #13
45281 Priapus
Enorme Lul
pi_28603999
Hebben de Fok!moslims hier al gepost?
In verband met Europa: "Nun! Volk steh auf und Sturm brich los!"
Die Fahne hoch! Die reihen fest geschlossen
Op socialisten! Sluit de rijen! Het Rode Vaandel volgen wij!
  donderdag 7 juli 2005 @ 22:14:53 #14
61927 DaveM
uitgefokt
pi_28604049
quote:
Op donderdag 7 juli 2005 21:41 schreef CherrymoonTraxx het volgende:

[..]

Ik ben het met je eens
pi_28611701
Dit hoort tegenwoordig gewoon bij het leven. Als je er nuchter tegen kijkt valt het allemaal mee. Wie nuchter is kan verder met zijn leven en laat de terroristen meteen huilen aangezien ze niet het resultaat behaalt die men wil. Elke vorm van hysterie, woede en verdriet wordt toegejuigd door die onmensen.
pi_28612171
Hoezo Poll?

Men zat klaarblijkelijk te wachten wanneer en hoe 't zou gebeuren.
Men 'wist' 't niet...
Men weet nooit wat!
Wie zijn de daders en waarom doen ze zoiets?
Is het wel Al Quada of kan er nog wat anders achter zitten?
Wie zal 't zeggen...
Helaas zit onze wereld rotter in elkaar dan wij met z'n allen zouden wensen!
Maar ja, wij met z'n allen hebben het niet voor 't zeggen...
pi_28612649
quote:
Op donderdag 7 juli 2005 18:44 schreef winterhammer het volgende:
zonder die oorlog hadden die terroristen wel een andere reden verzonnen om aanslagen te plegen

de oorlog gebruiken ze als excuus om aanslagen te plegen

kijk maar naar bali, het excuus daar was omdat het geen moslims waren en ze dus dood moesten
Maar nu hébben ze een reden. De "They hate us because we are free" van een oorlogscrimineel (ik zal zijn naam effe niet noemen, iedereen kent hem) kan nu vervangen worden door "ze nemen wraak voor honderdduizenden Irakezen die zijn geslacht voor leugens".
De Postcodeloterij helpt!........mensen de vernieling in.
pi_28613758
quote:
Op vrijdag 8 juli 2005 02:16 schreef Mikrosoft het volgende:

[..]

Maar nu hébben ze een reden. De "They hate us because we are free" van een oorlogscrimineel (ik zal zijn naam effe niet noemen, iedereen kent hem) kan nu vervangen worden door "ze nemen wraak voor honderdduizenden Irakezen die zijn geslacht voor leugens".
Verrassend.

In feite zeg je dat de aanslagen van vandaag gerechtvaardigd zijn. Immers, het komt allemaal door "een oorlogscrimineel". Die is de echte aanstichter van dit geweld.

Dus als de moslimfundi's jouw moeder uit een bus blazen, dan is dat de schuld van "een oorlogscrimineel" die je niet wil noemen.

Dit valt in de categorie "criminelen zijn onschuldig, de maatschappij heeft ze gemaakt tot wat ze zijn".

Ik snap niet dat ik nog in discussie ga met lui als Mikrosoft.
Good intentions and tender feelings may do credit to those who possess them, but they often lead to ineffective — or positively destructive — policies ... Kevin D. Williamson
  vrijdag 8 juli 2005 @ 05:02:28 #19
45457 NightH4wk
Semper Fi!
pi_28613761
Lyrebird
pi_28613859
quote:
Op vrijdag 8 juli 2005 05:02 schreef NightH4wk het volgende:
Lyrebird
Ik ben nog steeds kwaad. Dus het is niet allemaal even genuanceerd vandaag.
Good intentions and tender feelings may do credit to those who possess them, but they often lead to ineffective — or positively destructive — policies ... Kevin D. Williamson
pi_28615011
quote:
Op vrijdag 8 juli 2005 05:00 schreef Lyrebird het volgende:

[..]

Verrassend.

In feite zeg je dat de aanslagen van vandaag gerechtvaardigd zijn. Immers, het komt allemaal door "een oorlogscrimineel". Die is de echte aanstichter van dit geweld.

Dus als de moslimfundi's jouw moeder uit een bus blazen, dan is dat de schuld van "een oorlogscrimineel" die je niet wil noemen.

Dit valt in de categorie "criminelen zijn onschuldig, de maatschappij heeft ze gemaakt tot wat ze zijn".

Ik snap niet dat ik nog in discussie ga met lui als Mikrosoft.
Zie je dan echt geen verschil tussen rechtvaardiging en het bespreken van achtergronden en oorzaken?
  vrijdag 8 juli 2005 @ 09:49:35 #22
78780 deedeetee
rustig doorgaan met ademhalen
pi_28615305
Volgens mij zijn er door de eeuwen heen altijd al terreurdaden gepleegd. Tegenwoordig vinden we dat * barbaars * en we proberen te begrijpen wáárom mensen dat doen in de hoop er een eind aan te kunnen maken.
Ik denk dat de mensen die terreur bedrijven er gewoon van genieten om dat te doen. Net zoals een seriemoordenaar ook geniet van zijn daad. Alleen worden er om de terreur uit te voeren vaak mensen gebruikt die dat geweld om zgn * idiologische * redenen toepassen. Om in de hemel te komen of zoiets......
Ik vind 't optreden van de regeringsleiders in zo'n situatie altijd triest, ze spreken hun medeleven uit terwijl iedereen zo wel kan begrijpen dat ze zich alleen afvragen wat voor impact 't eventueel op hun politieke positie enzo heeft.
Ga fietsen jij !! ikke niet hoor..
pi_28616707
quote:
Op donderdag 7 juli 2005 19:19 schreef SCH het volgende:
Blair natuurlijk hartstikke verantwoordelijk voor wat er vandaag is gebeurd, hij heeft de risico's ingecalculeerd en kan volgens mij niet anders dan aftreden.
Wat een domme redenering zeg... Terroristen plegen een aanslag vanwege Irak en omdat Blair zijn troepen naar Irak heeft gestuurd is Blair verantwoordelijk?

Dus als terroristen hier morgen een aanslag plegen omdat ze bijvoorbeeld homo-adoptie niet zien zitten is de aanslag de schuld van Balkenende omdat onder zijn verantwoording de homo-adoptie is ingevoerd.

Elk verschil tussen een Westerse democratie en een islamitische staat is voor terroristen een reden om een aanslag te plegen. Hoeveel troepen zaten er bijvoorbeeld in Irak toen 11 september gebeurde? Of wat deed Marokko verkeerd volgens jou toen terroristen bommen lieten ontploffen in Casablanca?
De grote steden veranderen in sociaal compleet geruďneerde multiculturele getto's. Een blijvende herinnering aan falend links beleid....
  vrijdag 8 juli 2005 @ 12:01:55 #24
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_28618494
quote:
Op donderdag 7 juli 2005 19:19 schreef SCH het volgende:
Ik ben het niet helemaal met je eens Sidekick. Ik vind dat de politiek ook bij zichzelf te rade moet gaan en verantwoordelijkheid moet nemen. Indirect is Blair natuurlijk hartstikke verantwoordelijk voor wat er vandaag is gebeurd, hij heeft de risico's ingecalculeerd en kan volgens mij niet anders dan aftreden.
De terrorgroepering Al Quida bestond al voordat Blair de hoofdzetel nam in het parlement.
En nu moet Blair opeens aftreden . . . .

Je ideologische voorkeur/reaktiewijze is op zijn minst twijfelachtig te noemen. En wat lost het aftreden van Blair op (?!). Niks, nada, njente, zip, zero, nul komma nul. Alsof Blair de boogieman is van alle (internationale) aanslagen. Terwijl terrorisme al zo oud is als de weg naar methusalem.
pi_28620713
quote:
Op vrijdag 8 juli 2005 02:16 schreef Mikrosoft het volgende:
Maar nu hébben ze een reden. De "They hate us because we are free" van een oorlogscrimineel (ik zal zijn naam effe niet noemen, iedereen kent hem) kan nu vervangen worden door "ze nemen wraak voor honderdduizenden Irakezen die zijn geslacht voor leugens".
Ik zie dat de 100.000-leugen -gebaseerd op een zeer brak 'wetenschappelijk' onderzoek- inmiddels in bepaalde kringen is gewijzigd in de honderdduizenden-leugen. Over een paar maanden zijn er ongetwijfeld op magische wijze miljoenen Irakezen afgeslacht. Zijn dat de leugens die je bedoelt?

Overigens zijn het nou juist de leden van deze terroristische organisatie die bomaanslagen over de hele wereld pleegt, die zelf uitgebreid bijdragen aan de hoeveelheid dode Irakezen. Die bomaanslagen in Europa plegen is dan zeker wraak nemen voor de Irakezen die je zelf om zeep geholpen hebt? (in de psychopatische geest is er tenslotte altijd wel een slinger aan te geven).
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')