Het kraaien der hanen is gewoon kut. en ja ze vinden het gezellig, tot je in de winter zit en je een nachtbraker bent. Onze hanen zijn er aan gewend dat als in de winter het keukenlicht aan gaat, er wat lekkers voor ze uit de koelkast KWAM!! Ja kwam, als je om 3 uur moet piesen en dorst hebt, en geen zin hebt in lauwe cola, komen er kippen en hanen naar buiten rennen en roepen je vanuit de tuin toe dat je op moet schieten met dat vreten. Maar hey, licht is licht, dus we melden ons gewoon áltijd als er een lampje aan gaat in het donker. Oftewel, wij doen tegenwoordig alles op de tast in de keuken vanaf dat het schemerig is gewroden. en aan de ren hebben we al lappen donkerblauw zeil getimmerd. Ze slapen verplicht van een uur of 22 (laatste rondje tuin) tot een uur of 8, zodat het gekukel en geschreeuw (kippen tokken niet, nee, die schreeuwen) geïsoleerd is.
Maar... vlak de dames kip en co niet uit
![]()
Als je een ei uitkakt moet dat met een hoop bombarie gemeld worden aan de andere dame-kippetjes. Als er een kip broeds is komt ze met een hoop getter het hok uit en meldt de mede-kipjes en hanen dat ze HIER is en dat ze NU gaat kakken en NU gaat eten en dat iedereen ver uit de buurt moet blijven.
Een kat in de tuin, veel teringherrie uit het kippenhok. Een musje, een muisje, een hond, een bal, een kind dat op een skippiebal zit, een speelgoedautootje dat voorbija komt zetten, alles wordt verwelkomt met een lange nek en een hoop herrie.
Oftewel, zodra er kipjes en haantjes gemaakt-gekloont of gefokt worden zónder stembandjes, zijn wij de eerste die ze halen.